Хомеопатични консултации

  • 17 047
  • 44
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
В настоящата тема можете да задавате своите въпроси към специалистите от аптеки "Дара" на следните теми:

- Хомеопатия - немска, френска, английска, хомеотоксикология
- Шуслерови соли
- Билки и билкови екстракти
- Ароматерапия (етерични масла)
- Терапия на Бах
- Аюрведа терапия
- Аюрведа диети
- Продукти за въздействие върху чакрите

На вашите въпроси ще отговарят:

    Магистър фармацевт Драга Еленска е завършила Медицинска Академия- София.
Практикува хомеопатия от 1997 година.
Шуслеров терапевт. Създател на продуктовата линия Шуслерова козметика."Дара".
Има повече от 12 години обучения и тренинги по източни и холистични терапии.
Специализира при създателя на Системни констелации Берт Хелингер в Австрия и Германия. Създател и собственик на групата “Аптеки Дара” и една от първите в България интернет-аптеки.
През 2005 година получава магистърска степен по Обществено здраве и здравен мениджмънт с дипломна тема "Системи за управление на качеството в здравеопазването".
Създател на „Ароматерапевтичната козметика Дара“.
Член на Българската Национална Асоциация Етерични масла, Парфюмерия и Козметика .
В практиката си пълноценно съчетава академичните и алтернативните си знания за максимално траен и безопасен резултат.
 Създател и собственик на "Център за личностно развитие Дара", където се водят обучения и се изнасят лекции, посветени на холистични и алтернативни методи за лечение и профилактика, йога, хомеопатия, ароматерапия.

   Нина Стоянова
Рехабилитатор, специалист по мануални терапии, козметика, ароматерапия , ортопедични и рехабилитациони продукти.


Можете да задавате въпроси и към йога водещия Вили Хаджиева и водещия медитативни ретрийти Драга Еленска.

Правила на темата

Тази тема е от типа “Виртуален кабинет”, не е предназначена за създаване на дискусии, а е консултативна тема от вида "Въпрос от потребител – Отговор от специалист".
За да бъде максимално полезна и добре организирана и да бъде улеснен специалистът, който ще отговаря на Вашите въпроси, както и с оглед получаване на по-бърз и точен отговор, молим да спазвате следните правила:

- въпросите следва да бъдат зададени максимално ясно и с възможно най-подробно описание на проблема

- въпросите следва да съответстват на областта на компетентност на специалистите в темата

- не отговаряйте на въпроси, зададени от други потребители - темата не е дискусионна



Информацията, предоставяна в тази тема, не може да замени посещението при лекар, поставянето на конкретна професионална диагноза и провеждането на нужното лечение.

Процесът на разпознаване и диагностициране на заболявания, състояния или симптоми е комплексен и не може да бъде изчерпан посредством неприсъствена комуникация между лекар и пациент. В тази връзка предоставяните мнения и консултации в тази тема отразяват единствено предположения на специалиста, базирани на обема информация, предоставена им от потребителите, и те не следва да се възприемат като поставяне на диагноза и назначаване на лечение.

Отговор на Вашите въпроси може да очаквате в рамките на 3 до 5 работни дни.
Темата не е предназначена за диагностициране и реакция на спешни състояния.
В случай че имате притеснения относно спешно здравословно състояние на детето Ви, моля потърсете съдействие от личния лекар или на телефон 112.

При желание всеки потребител е свободен да се допита и до останалите потребители по даден проблем и/или да предизвика дискусия, публикувайки отделна тема в тази група - въпреки че въпросът му би повторил вече зададения тук, това няма да се счита за нарушение на Правилата за ползването на сайта.

*Освобождаване от отговорност

Последна редакция: чт, 28 юли 2016, 15:34 от Адри́

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 702
Здравейте!
Бих искала да попитам има ли хомеопатично лекарство за отпушване на млечни канали? 
Кърмачка съм,  бебето ми е на 4 м.,  но от началото имам повече кърма,  отколкото то изсуква.  Вече три пъти правя мастит,  двата пъти пих аб.  След първия мастит започнах да се доизцеждам след кърмене,  но винаги остават твърди участъци в двете гърди отстрани.  Помпя с помпата - не излиза нищо. Не правя масажи вече,  защото много се травмирам и ме болят.
Помпя "на сухо" по половин,  понякога и един час и както нищо не пуска, така изведнъж изпомпвам по 40-50 мл от гърда и тези твърди участъци омекват. 
Странното е,  че на следващото кърмене ситуацията е същата - отново запушени,  отново помпене на сухо.
Пия лецитин 3*1200 , но безбез ефект.

Отчаяна и изтощена съм.  Бебето спи през нощта,  а аз на тритри часа ставам да цедя и помпя докато освободя тези канали.

Дали няма хомеопатично лекарство,  което да подпомогне отпушването?
Четох и за шуслеровите соли, но някъде пише номер 3 и 8 в комбинация,  другаде номер 1,9 и 11.
Ще съм благодарна за съвет и помощ.

# 2
  • Мнения: 8
Във всеки такъв  случай е добре да се направи обстоен  преглед при хомеопат.

До прегледа можете да приемате:

Калиум карбоникум Д30     прием 4х 10 гр
Повече можете да прочетете тук
Белладона Д30 прием 3х10 гр
Повече можете да прочетете тук
Фитолака декандра 15 CH 3 x5 gr дневно
Повече можете да прочетете тук

# 3
  • Мнения: 683
Здравейте,
Благодаря за възможността, която ни предоставяте  bouquet

Проблемът ми от 2-3 месеца е раздуване на корема след нахранване - дори минимално количество храна. Ходила съм при 3-4 гастроентеролози - диагнозата е функционално нарушение на червата. Всички ми изписват: храносмилателни ензими + еспумизан+дуспаталин. Но от тази комбинация медикаменти, към раздуването се появяват и коликообразни болки. Т.е. - не само няма подобрение, а от медикаментите се появява и болка в лявото подребрие. Внимавам изключително много с храната, много ми е мъчно, че трябва да избягвам плодове и зеленчуци, а много ги обичам.

Четох скоро за Колоцинтис?
Можете ли да препоръчате хомеопатични продукти, които да действат срещу газове и спазми на червата?

Благодаря!

# 4
  • Мнения: 83
Здравейте,

Благодаря за темата Simple Smile

Интересува ми дали може да дадете информация за хомеопатичния детокс на Тон Янсен!?
Дали е индивидуален за всеки?

Благодаря  bouquet

# 5
  • Мнения: 8
Здравейте,
Благодаря за възможността, която ни предоставяте  bouquet

Проблемът ми от 2-3 месеца е раздуване на корема след нахранване - дори минимално количество храна. Ходила съм при 3-4 гастроентеролози - диагнозата е функционално нарушение на червата. Всички ми изписват: храносмилателни ензими + еспумизан+дуспаталин. Но от тази комбинация медикаменти, към раздуването се появяват и коликообразни болки. Т.е. - не само няма подобрение, а от медикаментите се появява и болка в лявото подребрие. Внимавам изключително много с храната, много ми е мъчно, че трябва да избягвам плодове и зеленчуци, а много ги обичам.

Четох скоро за Колоцинтис?
Можете ли да препоръчате хомеопатични продукти, които да действат срещу газове и спазми на червата?

Благодаря!


Здравейте,

Има много хомеопатични лекарства, които имат отношение   към раздуване на корема след нахранване. "Най-голямото"  от тях е Ликоподиум, Но има и много други. Нуждаете се от конкретна консултация.  Ако искате, напишете ми на лично съобщение във Facebook Интернет Аптеки Дара, ще Ви задам няколко уточняващи въпроса и ще Ви дам предложение.

Поздрави

# 6
  • Мнения: 8
Здравейте,

Благодаря за темата Simple Smile

Интересува ми дали може да дадете информация за хомеопатичния детокс на Тон Янсен!?
Дали е индивидуален за всеки?

Благодаря  bouquet

Здравейте,

В хомеопатията всичко е индивидуално- в смисъл, че е за определения човек и в смисъл, че е за определеното състояние. За един и същи човек може да има различен детокс при различни състояния. За различните хора- естествено е различен.
Тон Янсен работи и с антропософски лекарства.

# 7
  • Мнения: 1
Здравейте! Възстановявам се  след продължителен   антибиотичен курс  за лечение на инфекциозно заболяване,  продължавам да имам леко увеличени и леко болезнени  лимфни възли на  определени  места по тялото.Бихте ли ми препоръчали хомеопатичен медикамент и/или комбинация във връзка с   лимфаденопатията.Аз се самонасочих ,а и друг хомеопат ми препоръча лимфомиозот,какво е Вашето мнение ?

Последна редакция: пн, 08 авг 2016, 14:39 от rruummii

# 8
  • Мнения: 123
 Здравейте,
Синът ми е на 15год.,а тежи 34кг. и ръст 143см.Водим го на ендокринолози относно ниския ръст.За сега не са му назначили растежен хормон.Здрав е.Изследванията са в норма.Има оплаквани от малък -коремни болки,понякога от храната ,понякога от стрес. Не се храни пълноценно,в смисъл набляга на сладките неща, и много бързо се засища при хранене.По препоръка на ендокриноложката пиеше бирена мая 2 мес.,но резултата е нулев.Иначе при болки му давам гастроцинезин.Той е доволен и по-малко сега се оплаква.
 Молбата ми какво бихме могли да добавим за по-добър апетит и премахване на тези колики.

# 9
  • Мнения: 8
Здравейте! Възстановявам се  след продължителен   антибиотичен курс  за лечение на инфекциозно заболяване,  продължавам да имам леко увеличени и леко болезнени  лимфни възли на  определени  места по тялото.Бихте ли ми препоръчали хомеопатичен медикамент и/или комбинация във връзка с   лимфаденопатията.Аз се самонасочих ,а и друг хомеопат ми препоръча лимфомиозот,какво е Вашето мнение ?
Здравейте,  можете да направите 30 дневен курс с Hepar sulfur 15 CH 2х5 гр i Pyrogenium 9CH 3х5 гр  и Енгистол 4х1 т Повече за продукта вижте тук [https://aptekadara.com/homeopatia-kombinirani-produkti/1116/engistol-hil-tabl-h-50].  Във всички случай освен на инфекцията е необходимо да се обърне внимание и на понижения имунитет. Ако имате диагностициран  проблем с щитовидната жлеза, свържете се с мен по Фейсбук за уточняване.

# 10
  • Мнения: 8
Здравейте,
Синът ми е на 15год.,а тежи 34кг. и ръст 143см.Водим го на ендокринолози относно ниския ръст.За сега не са му назначили растежен хормон.Здрав е.Изследванията са в норма.Има оплаквани от малък -коремни болки,понякога от храната ,понякога от стрес. Не се храни пълноценно,в смисъл набляга на сладките неща, и много бързо се засища при хранене.По препоръка на ендокриноложката пиеше бирена мая 2 мес.,но резултата е нулев.Иначе при болки му давам гастроцинезин.Той е доволен и по-малко сега се оплаква.
 Молбата ми какво бихме могли да добавим за по-добър апетит и премахване на тези колики.

Здравейте, Сигурна съм, че са Ви давани многократни указания за храненето. Аз ще предложа две неща, които са важни според мен за подобряване на ситуацията относно ръста и теглото.
1. Прибаветекъм храната кълнове от слънчглед (или друго, което обичате). Приготвянето отнема 2 минути- вечер покривате 3 ц.л. белен слънчоглед с вода, сутрин измивате глънчогледа с течаща вода (с помошта на цедка). Консуми се със салата или друга храна(не гореща). Водата активира растежните ензими на семето и деактивира инхибиторите на растежа  на семето.
2. Поинтересувайте се от Системата на Норбеков, конкретно курсовете - има много отчетливи резултати в тази посока. Повече информация - тук

3. За спазмите в стомаха - от страх и от храна :
 Може да приема Nux vomica 30 CH 3x5 гранули за 2 месеца и Ignatia amara 9CH по 5 гранули през 10 минути при спазматична криза (спазми) . Всяка неделя - Gelsemium 30 CH по 10 гранули  Това намалява притеснителността на младежа.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 271
Здравейте радвам се че имам възможност да попитам може ли да се взема Натуралакс 3 алое вера по време на кърмене. Какво хомеопатично може да се взема от кърмеща мама за запек.

# 12
  • Мнения: 2 615
Здравейте, бременна съм в 8 месец, но от началото на 6-ти съм с постоянни киселини от които не мога да се храня пълноценно, нито да спя.Имам и гадене и повръщане от тях.Каквото и да хапна ми става лошо Sad, никога съм нямала проблеми със стомаха и това много ме мъчи.Има ли хомеопатично лекарство което да ми препоръчате? Благодаря предварително.

# 13
  • Мнения: 77
Здравейте аз пия хомеопатични хапченца за артрит. Искам да попитам след колко време ще има някакъв ефект? Мога ли да пия по ввреме на лечението чай(хвощ,коприва,жълт кантарион,бял равнец....) ? И ппоследния ми въпрос е мога ли да се.мажа по време на хомеопатичн.лечение с едно билково кремче за болки,съдържащо камфор,ментол и евкалипт?
Благодаря предварително!

# 14
  • Мнения: 8
Здравейте радвам се че имам възможност да попитам може ли да се взема Натуралакс 3 алое вера по време на кърмене. Какво хомеопатично може да се взема от кърмеща мама за запек.
Здравейте,
 Можете да използвате Шуслерова сол   N 8 и N 10 - 3 пъти по 5 таблетки  дневно, като за  всеки прием таблетките се разтварят в 250 мл вода, и  Шуслерова сол N 7 - 10 таблетки вечер, разтворени  в топла вода. 
Някои от съставките на Натуралакса ще повлияят кърмата.

Общи условия

Активация на акаунт