За и против раждането у дома

  • 7 515
  • 220
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 1 103
Ми болниците за какво са .Много ми е интересно -мизерията в болниците ми все пак не отивате на хотел с 5 звезди  Sick ,а да раждате ,а има и часни клиники за тези с претенциите  Naughty.

# 151
  • Мнения: 919
не до 2 минути а до 30 минути с кола е позволено! и да, има си правила, не всеки който поиска може да роди в къщи и дори ако отговаряш на условията може във всеки един момент ако нещо не върви нормално да те откарат в болницата. Пред къщата задължително се оставя място за паркинг на линейката ако се наложи.

И смятам че дори хола ми е много по чист от която и да е болница, ще ме извинявате!
В болниците работят толкова много хора, всеки със своите си зарази, всички те вървят къде ли не, пипат какво ли не, болницата си е болница, там има болни хора, дори да е съвсем отделно крило не можете да ме убедите че персонала не ходи никъде другаде ooooh! хлебарките също... това последното от петицията за Бургаската болница. Sick

sisil76, не става въпрос за 5 звезден лукс а за елементарни условия. Стерилността не е важна, нуждата от нея се свежда до изваряване на ножицата с която се прерязва пъпната връв. Много по важно е една жена да се чувства спокойна и да и е удобно, да може да се движи ако това и помага, да може да влезне да си вземе душ или да иде до тоалетната когато и е необходимо..

и какви викове
Цитат
какво ще си помислят съседите,тая колят ли я?
кой вика така при раждане? не ставайте смешни... охкане, ръмжене, бучене... може и по силен да е звука но пищене и крещене, не мога да си представя и честно казано не виждам как биха помогнали такива писъци и викове Rolling Eyes

Цитат
не искам после да свързвам дома ни с такава болка
с такава болка? нима след като родиш не забравяш мигновено всичката болка и неудобства?
друг е въпроса че когато една жена се чувства сигурна и не изпитва страх, болката е много по-малка, идва като вълна и те обгръща а ти я приемаш като нещо необходимо, дори желано... разликата е огромна, не мога да я опиша с думи.
Не свързвам дома си с болката, а с щастието което изпитах когато усетих как малката главица изпълни ръката ми, когато поех сама бебето си и го сложих на гърдите си... как бихте могли да разберете когато дори отричате възможността за това.

а болката, да спомням си я, спомням си я като нещо прекрасно, спомням си много добре как я процеждах между зъбите си, как минаваше по цялото ми тяло и ме караше да се чувствам силна и горда, спомням си как се вълнувах при всяка контракция, защото усещах че наближава момента в който ще гушкам малкото си момиченце.

когато можеш да избереш позата в която ти е най удобно болката е несравнимо по малка, тя не те плаши, тя ти дава сили. Може би това че ми беше второ раждане помогна също, но няма да забравя в болницата с първото ми раждане, как им се молих да стана и не ми позволиха.. напъвах час и половина легнала на родилното легло по гръб с вдигнати нагоре крака, чувствах се като пълнена пуйка, толкова безпомощна.. все едно в родилната зала знаеха по добре от мен какво да правя а аз бях там само защото детето да излизаше от мен ooooh!
Звучи ли ви познато, струва ми се че повечето от вас са изпитали точно това и все пак категорично отхвърляте дори идеята че може да е по-добре.. и не говоря за домашното раждане а за естественното активно раждане в болница, което явно е мишън импосибъл в повечето болници

Остава ми само да ви призова да отворите очи за възможностите и да подпишете петицията  … 72;не

# 152
  • Мнения: 1 305
Аз лично никога не бих останала в къщи да раждам.
Предпочитам в болница там ще се чувствам на по сигурно място се пак е болница

# 153
  • Мнения: 428
Против.
Аз съм точно случай за наложило се секцио по спешност в последния момент, след като всичко с раждането вървеше перфектно.
Ако раждах в къщи, най-вероятно сега нямаше да ме има нито мен, нито бебето Stop

# 154
  • Мнения: 2 401
Гаргамелчо, много хубаво си го написала, раждането трябва да бъде нещо свързано с хубави емоции независимо дали е в къщи или в болницата, важното е жената да се чуства добре, аз имам позната, която е доста млада и все още не мисли за дете, но е убедена, че раждането е нещо ужасно, ако се променят условията при които се ражда сигурно донякъде и тази отрицателна нагласа свързана с раждането ще се промени!

# 155
  • Мнения: 1 740
Аз лично не бих родила в къщи, и съм против това.

# 156
  • Мнения: 3 372
Не бих родила в къщи Sick Болниците са точно за това, ако в последния момент нещо се обърка какво ще стане?!

# 157
  • Мнения: 2 013
При първо раждане това е безотговорно,за второ-някак си по-става може би Thinking

# 158
  • Мнения: 755
Смятам , че в  България не сме дорасли за раждане в къщи , както и нямаме такъв вид квалифицирана асистирана помощ за раждане в къщи!
По темата : аз не бих родила вкъщи от притеснение , че все пак домът ми  не е обрудвано АГ с необходимата апаратура и специалисти, ако не дай боже се наложи да се отреагира спешно!

# 159
  • Мнения: 6 274
При първо раждане това е безотговорно,за второ-някак си по-става може би Thinking
Аааа, да, бе....
Щото второто дете и да го загубиш - е, какво толкова, така ли ?  ooooh!
Няма такова нещо - и шесто раждане да е, винаги има риск...
И аз не бих го поела...

# 160
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
При първо раждане това е безотговорно,за второ-някак си по-става може би Thinking
По тая логика излиза че за трето даже е препоръчително. Mr. GreenНе бих родила и пето в къщи.Мизерията в болниците се преживява и е най-малкия проблем при едно раждане.Спокойствието на едно раждане идва от факта, че си в ръцете на кадърни специалисти, които могат да реагират веднага ако стане нещо и апаратура, която може да спаси живота на майката и бебето.

# 161
  • Мнения: 6 713
При първо раждане това е безотговорно,за второ-някак си по-става може би Thinking

Една позната е родила в колата на път за болницата, толкова бързо е протекло раждането на второто. Simple Smile

# 162
  • Мнения: 3 092
Остава ми само да ви призова да отворите очи за възможностите и да подпишете петицията в подкрепа на активното естествено раждане
о моля те!
Та раждах в Шейново и няма да се върна там заради спомена от болката и 18-те часа контракции и независимо че:
-никой не ме е спирал да се движа(аз не можех по едно време )
-никой не ме е бъркал постоянно за разкритие (аз отидох по желание , защото след цял ден болки ми се искаше вече да имам)
Заемах си каквито пози можех и исках , кляках ,ставах въртях се , ходих в банята за да си взема душ , после пък повръщах и плачех от болка ...и кой ти каза че е излишно да се крещи , а просто се ръмжи-може ,но накрая не издържах повече .
Хората ме чакаха доста време 15-16 часа , накрая въпреки техниките си за дишане , положителната си нагласа и липсата на страх финиширах с епизотомия , спукан мехур и система с окситоцин.
Нека да не си говорим че много зависи от нагласата и че домашното или другото болнично раждане не се свързва с болка - много пъти е така ,но не винаги! 

# 163
  • Мнения: 2 658
Цитат
Не бих родила в къщи Sick
Ей такива коментарчета с подобни емотиконки наистина ме zабавляват..
А петицията я подписах. Смятам, че няма нищо по_хубаво от това, жените да раждата така, както искат.

Последна редакция: сб, 31 яну 2009, 15:56 от ~:Деси:~

# 164
  • Мнения: 3 372
Цитат
Не бих родила в къщи Sick
Ей такива коментарчета с подобни емотиконки наистина ме zабавляват..
И мога ли да разбера защо?!

Общи условия

Активация на акаунт