Дай огънче!

  • 5 073
  • 76
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 716
Балу, вече предупредих, но за теб ще повторя: не си и помисляй да даваш цигара (за която, евентуално, може да разбера) на дъщеря ми.  Simple Smile
Но, ако искаш, може да я почерпиш една биричка.

# 61
  • Мнения: 428
Аз като малка много "завиждах " на моите приятелки,които пушеха пред майките си....Тогава сме били на 15-16-18 год.
Мама веднъж ме хвана,никога не повдигна въпроса...Обаче мен и до сега ми е неудобно да пуша пред нея,а съм почти на 30 Simple Smile
Когато си дете -(преди паленето беше модерно),беше въпрос на чест да пушиш...поне в моето обкръжение...И нали пуберите изпитват ужас да бъдат различни...
  Сега ако видя хлапета да пушат минавам покрай тях със сухарска забележка.
Миналата година видях група хлапета...9-10 год. най -мнооого.Едното държеше цигара ,а другите явно му се възхищаваха....Големецът ме видя ,че идвам,единствената възрастна, в радиус от 10 метра и скри дяволито цигарата зад гърба си,изгледа ме из под вежди докато не отминах....
Аз нищо не направих...Нищичко!Освен ,че го погледнах с укор.Него сигурно всеки ден поне 15 човека го поглеждат с укор....
Сега като се замисля със забрани и скандали не става..Детето само трябва да реши,че това е ужасно вредно...Трябва да се уплаши...
  Наскоро,в магазин за цигари и кафе ,тумба младежи-6-7 клас си купуват цигарки – наливно –из под тезгяха,за 30 ст. бройката.На децата нищо не казах,но се усмихнах "мило" на продавачката и й заявих,че плаче за контролните органи...Нищо не си купих от нея.Излязох си.Все още не съм се обадила...
 И сега си мисля,че ние сме си виновни сами за това,че даваме огънче,че сме параван за покупка на алкохол...Понеже аз стоях безучастна... Само се зъбих,лаех,но не захапах...Колко от вас,колко от нас ще реагират адекватно?...Ама наистина адекватно.
За съжаление ....малко,много малко!И не ,че сме лоши и безотговорни,а понеже сме прекалено обременени ...може би..

# 62
  • Мнения: 545
..И по-добре недей да хапеш, защото ще травмираш децата... ;/

# 63
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 418
Искали са. Давал съм.

В миналото и аз съм искал и са ми давали.

После с 300 зора отказах цигарите. Не стават със забрани тези работи. На определен етап стават с пример, на друг, пак определен етап, с така забраняваното тресване по врата. И пак няма гаранции, факт.

И нали няма да има извращения от сорта на 'мръсни пушачи тровите ни' - преди да напишете такова нещо погледнете комина отзад на автомобила си..

Защото и това го дишат непушачи, и деца, и всички.

еди.

 Peace И аз тъй. На 12 - 14 изобщо никой не можеше да ме спре да пуша с каквито и да било доводи и забрани. След десетина години сама ги отказах, щото  сама така реших (ама хич не беше лесно). Та така, сега и да ми поискат огънче - нямам.

# 64
  • Мнения: 7 008
Между другото, докато давах, един единствен път видях младо момиченце да се замисли - когато и казах (факт) че пушенето съсипва кожата на лицето Simple Smile
А аз и казах, че влияе на репродуктивността  Crazy Изхвърли кутията...Дали е спряла да пуши, не знам. Мога само да се надявам. Беше на 14 момичето.

# 65
  • София/Горна Оряховица
  • Мнения: 274
Между другото, докато давах, един единствен път видях младо момиченце да се замисли - когато и казах (факт) че пушенето съсипва кожата на лицето Simple Smile
А аз и казах, че влияе на репродуктивността  Crazy Изхвърли кутията...Дали е спряла да пуши, не знам. Мога само да се надявам. Беше на 14 момичето.
Обикновено е до другия ден. Освен ако не и се е забило в главата и не я преследва мисълта, ама едва ли. Виж, с кожа повече се плашат.
Впрочем имам съученичка, на която майка и купуваше цигари. За двенките. Майка ми ги срази "О, с баба си ли си ?". Съученичката ми вече не пуши.
На друга пък баща й публично и подарил кашон с цигари. Много публично. Кашона седи у тях на тавана. Само 2 или 3 кутии липсват.
Извода: всичко е от гъзария, после става навик.
Впрочем, вече е модерно да не се пуши. Поне някъде. Имам съмнения обаче, дали друго, по-лошо, не е дошло. Защото това ще чака и моите бъдещи деца.

# 66
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Имам съмнения обаче, дали друго, по-лошо, не е дошло. Защото това ще чака и моите бъдещи деца.

От това най ме е страх  Confused

# 67
  • Мнения: 934
Не бих дала, дори и да пушех.
Който иска нека се трови, но без моята помощ!

# 68
  • Мнения: 396
И аз пропуших на 14, леле каква патка съм била! #Cussing out
Децата мразят пушека, само се караме. Аз се радвам тайничко.

Дано тази омраза да остане!

# 69
  • Мнения: 396
Сега съм по-гаден - изръсвам 'нямам, отказах ги'. По-гадна реплика не мога да си представя, не чета морал но е ужасно затапваща.

еди.

Аз само че казвам "Не пуша - искам да съм красива!"
Ние у дома и пепелник нямаме даже...
Така че огънче не давам .
Не се занимаваме с тази тема- просто за нашето семейство това е нормално - без цигарен дим!Искрено се надявам дъщерята да не реши да "види какво е", пък и сина ...

# 70
  • Мнения: 545
Сега съм по-гаден - изръсвам 'нямам, отказах ги'. По-гадна реплика не мога да си представя, не чета морал но е ужасно затапваща.

еди.

Аз само че казвам "Не пуша - искам да съм красива!"
Ние у дома и пепелник нямаме даже...
Така че огънче не давам .
Не се занимаваме с тази тема- просто за нашето семейство това е нормално - без цигарен дим!Искрено се надявам дъщерята да не реши да "види какво е", пък и сина ...


Да ме прощаваш, но не липсата на цигарен дим определя дали едно семейство е нормално или не.
С агресивна арогантност няма и никога не са се решавали проблеми от такъв вид.

# 71
  • Мнения: 2 716
Ние у дома и пепелник нямаме даже...
Прекален светец и богу не е драг  Wink

Купете един за адет.

# 72
  • Мнения: 2 375
Не бих дала и не искам да дават на дъщер ми. Ясно е, че това няма да ги спре, но не трябва да става с наше съгласие. Не е правилно.
С какво в случая, този господин е бил повече от 14 годишен хулиган?

# 73
  • Мнения: 428
Сега съм по-гаден - изръсвам 'нямам, отказах ги'. По-гадна реплика не мога да си представя, не чета морал но е ужасно затапваща.

еди.

Аз само че казвам "Не пуша - искам да съм красива!"
Ние у дома и пепелник нямаме даже...
Така че огънче не давам .
Не се занимаваме с тази тема- просто за нашето семейство това е нормално - без цигарен дим!Искрено се надявам дъщерята да не реши да "види какво е", пък и сина ...


Да ме прощаваш, но не липсата на цигарен дим определя дали едно семейство е нормално или не.
С агресивна арогантност няма и никога не са се решавали проблеми от такъв вид.

Не,че искам да се заяждам,но момичето,не е споменало,че семейството й е нормално,понеже не пушат,а че за семейството й е нормално да живеят без цигарен дим...
Аз също имам приятели,в чиито дом няма пепелник ...и ме карат да пуша на терасата,фаса се гаси в мивката и се хвърля в кошчето...
И това за тях е нормално....Simple SmileВъпреки,че за мен е дразнещо...

# 74
  • Мнения: 545
Хуб'у, не се заяждаш, но се хващаш за буквата. Може и да има разлика между двете, така че о.к.

Пък и втората част е по-важна - с агресивна арогантност няма и никога не са се решавали проблеми от такъв вид. Може и там да съм сбъркал някоя и друга буква, но е малко вероятно.

еди

Общи условия

Активация на акаунт