Отговори
# 30
  • Мнения: 6 274
Тя е като пентаксима-в смисъл протича без странични реакции и се понася леко от децата. Това същото ми го каза и педиатърката ни. Че нямало оплаквания от нея. Неонатоложката ми каза ,че е по-добре да я сложим ,защото рано или късно детето ще има контакт с болно от шарка дете и тогава без ваксина ще е по-зле.
 
Извинявай, но не мога да го подмина така....
Протича без странични реакции ????  Shocked  Shocked Shocked
Ето това за мен е безотговорно и.... нямам думи какво от страна на лекарите...  #2gunfire
Щом си решила да ваксинираш детето си, О.К., ама все си мисля, че лекарите СА ДЛЪЖНИ да уведомяват за страничните реакции, а не да казват, че такива няма...
Само едно ще ти кажа - тази е една от най - глупавите ваксини, защото абсолютно НЕ предпазва от заболяване...
И ето ти само част от страничните реакции...


Средно тежки проблеми
- припадък, причинен от температура /фебрилен гърч/ - /1 на 3000 души/....
- постоянна болка и стягане в областта на ставите....



Изброените дори не са от най - тежките, а ги водят като "средно тежки"...
Ти сама си прецени какви са пък тежките...
Извинявам се, но не мисля, че е спам...
Все пак коментираме здравето на децата ни, нали...
  Peace

# 31
  • Мнения: 6 604
Джули-благодаря ти за информацията. Но две лекарки ме увериха ,че не била тежка изобщо.Затова помислих ,че наистина е така. А ти откъде знаеш ,че не предпазва от заболяване? Много съм наплашена от тези пусти ваксини.Още повече в нашия случай-като много недоносени. Затова,моля те-дай ми малко повече инфо за тази ваксина.Една странична реакция може много да ни дръпне назад в двигателното развитие. Ако спамим темата може и на лични.
Благодаря  Hug
П.С. Много се радвам ,че малкия Енрико вече е по-добре.

# 32
  • Мнения: 10
Честит рожден ден на Тули и Салис  bouquet! Само щастие и любов да има в семействата ви Hug



Честит 1-ви рожден ден на Янита на Тайла  bouquet

Еви, радвам се, че нищо му няма на Мърко и е здравичък Hug

# 33
  • Мнения: 26
Благодарим за пожеланията....

не ме бива в почерпките с много картинки, каквито Вие пускате, Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed

 но все пак от сърце newsm38 newsm38 newsm38 Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning

# 34
  • Мнения: 332
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА САЛИС И ТУЛИ  Hug МНОГО ЗДРАВЕ И УСМИВКИ  Hug


1ЕСТИТО И НА ВСИЧКИ ДРУГИ С ПОВОД И БЕЗ ПОВОД  Hug

Джулка, и нам мен педито така ми каза - от нея няма странични ефекти  #Cussing out
А ние тогава не бяхме коментирали в темата, и аз не се бях интересувала  Embarassed После детенце 3 дни с Т, после АБ, дали беше вирус или от ваксината, не мога да кажа. 2 седмици се влачи болничък. Просто не знам  Tired

# 35
  • София
  • Мнения: 326
Джули, и на мен педиатърката ми каза, че тази ваксина е с малко прояви на странични реакции. За 25 години е имала няколко случая с температура между 7ми и 9ти ден. Когато бях ученичка в класа ни едно от децата не беше ваксинирано срещу шарка, защото било с астма. Е по закона на ... се разболя от шарка и отсъстваше 1 месец - много тежко преболедуване. А само още двама ваксинирани се заразиха, но на третия ден има нямаше нищо. Знам, че сега ти се промени мнението за ваксините! И аз не смятам, че са полезни, но мисля, че са по-малкото зло! - може би благодарение на тях сега имам здраво дете, а не унищожено от тетанус или едра шарка или ...

# 36
  • На едно ветровито място...
  • Мнения: 153
Честит Рожден ден на празнуващите малки и големи Heart Eyes Hug!!!
Аз съм в малко кофти кондиция тези дни- баткото продължава с температурата все около 39 да се върти,никакви други оплаквания-просто висока температура ShockedОфф.А пък детското парти за двамата рожденици е утре, и няма как да го отложа,и торта и всичко е поръчано и готово...Освен да дойде за малко,и да се прибере в къщи с татко си. ooooh! Ама той все така прави,винаги на някакви празници все е болен, рожденни,именни дни,великден- все съм без настроение,все притеснена! Sad
Ама и аз - за друго влязох - да кажа че ходихме с Никчо на консултация  - мерките на годинка са му - 9560гр/77 см.
Нещо много фин момък ми се вижда/ батко му беше почти 12 кг /- ама пък да ми е здравичък!
И да ви се оплача още ,че покрай перипетиите с мъжкия му атрибут дето се беше възпалил, малкия пешеходец се отказа да ходи, и в момента пак се придвижва с пълзене предимно.. ooooh! Whistling
Въобще ,тези мойте мъжлета само да ги мисля и да се тревожа покрай тях Crossing ArmsДобре че тати им напоследък много ме слушка Crazy/и гушка Flutter  Blush/ Mr. Green
Цунки по муцунки!Чао ви от мен!
Еви ,много се радвам че се разминахте с Баба Шарка -има време -по-нататък ще я изкарате- сега още е много мъничък!

# 37
  • Мнения: 4 753
МПР не са трите шарки, а двете шарки и паротит (заушка)... От всички болести, срещу които има задължителни ваксини, тези са най-безобидните... Надявам се малкия да ги преболедува, тогава, когато трябва - като дете... Чули сте за шарка-партитата... Все още се правят и не мога да разбера защо майките хем се шашкат от шарките, хем бутат децата си на такива партита...
МПР е изключително глупава ваксина... Бих добавила и опасна, но обикновено ме обвиняват, че всявам паника... За това пусках в темата листовките... Всичко, което пише в тях се случвало на други деца - то и за това е в тези листовки...

# 38
  • Мнения: 35
Честит Рожден Ден на празнуващите днес!Много здраве,щастие и късмет!

# 39
  • София
  • Мнения: 56
Тополчица- на мен ми изписаха Стодал и синекод, но аз все още давам само дюлевата отвара. Кашля още, ама като че ли по-малко. Стискайте ми палци да е така. Hug


Еви- добре е че ви се е разминало. Поне си пийнахте винце cheers

 Laughing

# 40
  • Мнения: 37
Честит Рожден ден на Салис и Тули! бъдете щастливи и обичани майки и съпруги!

Еви, радвам се че се е разминало.

# 41
  • Мнения: 61
Момичета,благодаря ви от все сърце за хубавите пожелания!!! Наистина е страшно приятно да получиш толкова мили пожелания от толкова много приятели,пък макар и виртуални, поне на този етап. Hug

Мен също много,даже изобщо не ме бива да качвам снимки,но от сърце cheers cook Wine Glass newsm38, ви черпя с винце,месце и на кой,каквото му е на сърце!!!

ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА САЛИС И НА МАЛКАТА ЯНИТА!!!
Желая ви много,здраве и късмет!!!

# 42
  • София
  • Мнения: 3 688
Честит рожден ден на tuli и Сали!
Честито и на малките рожденници  днес!

# 43
  • Мнения: 133
Жужу, благодаря за споделената информация. Hug
Сега се връщам от педиатърката. Гърдите са чисти, слава Богу. Кашлицата по всяка вероятност е от хремата.  Продължаваме с Проспана и Стеримар за нослето.
Стискам палци и на вас бързичко да се оправяте! ......и въобще всички болни да се възстановят по скоро. Praynig
Тониси, ей от това най ме е страх.......температура без нищо друго........не можеш да разбереш от какво е. Бързичко се оправяйте и вие! Hug

# 44
  • София
  • Мнения: 326
Момичета, да питам - ще празнуваме ли общ Рожден Ден?

Общи условия

Активация на акаунт