Отглеждам "гений" – как да се озаптявам

  • 3 743
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 243
На 2 и половина години и знае 6 букви! Супер.
Но ми се струва тези ахкания и охкания на роднините да не би да идват в повечко, макар да съм сигурна, че те се радват и възхищават от сърце. И аз не бих устояла на такова дете!
 newsm81

Тъкмо сме в темата, искам да ви питам: възможно ли е 3 годишно дете да чете вестник без затруднения, като възрастен? Знаете ли за такова чудо?  newsm78


# 16
  • Мнения: 3 367
Нашите хич не са от гениалните и чудесно се самозиключват като им дойде много моята инициативност,та процесът съвсем не е 1странен искам да кажа (или нашите маймунки просто не се трепят да се харесат на майка си Sunglasses )

# 17
  • Мнения: 3 394
Оставяш чевенцето с любимите му неща - книжки, моливи и прочие и то само ще реши дали му е интересно или не!  Hug

пиано, сметало и микроскоп, па каквото сабя покаже  Joy

 Hug и на твоята умница

мани искам детето да свири на цигулка......

# 18
  • СОФИЯ
  • Мнения: 157
Доналд Тръмп  за вестник незнам,но моето момченце на точно три години четеше 30 думи.Коса,очи,уши,имената и пр.На 5 вече четеше субтитрите на филмите без да се затруднява.Сега чете енциклопедии за деца.Не го смятам за гении,при положение,че много късно проговори и много други неща са му тромави.
Fussii поздравления за детенцето!  bouquet И аз смятам,че той сам ще си спре,когато иска.
 
 

# 19
  • Мнения: 3 740
Тъкмо сме в темата, искам да ви питам: възможно ли е 3 годишно дете да чете вестник без затруднения, като възрастен? Знаете ли за такова чудо?  newsm78

Дъщеря ми.  bowuu
Чете от 3-годишна. В момента е 21-годишна прекрасна девойка. Нормално умна, нормално амбициозна, нормално отвеяна. Не е гений. Но е страстна читателка, така че насърчавайте детето, има смисъл.

# 20
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 390
Така значи и моят малкият отива към генийчетата.
Аз нямам много време да се занимавам с него, но за сметка на това попива всичко от батко си :
- брои до 5 на български и англииски език
- пее азбуката на английски като сочи буквите в книжка
- ако пишеш "мама" той казва сричките (примерно "мама", така е с всяка дума)
- има много богат репертоар от песни на англииски и български
- говори на български и английски (когато иска), но това е защото сме двуезично семейство, не някакъв вид гений
- със събуждането си иска книжка
- на 1г. и 6м. свиреше "Мила моя мамо" с 1 пръстче. Вече е забравил вероятно, но много обича пианото, учителката е възхитена от него и само го чака да порасне малко, да кротне и да седне да учи пиано.

Може да има и още, но за мен тези неща са ежедневие и не им отдавам голямо значение.

# 21
  • Мнения: 8 230
Ами синът ми е на 2г и 2м и знае всички букви. Познава цветовете. Използва правилно "едно" и "две" когато се отнасят за един или два предмета. Може сам да се обслужва с гърнето. Справя се сам с обличане и събличане, когато е на кеф.
И изобщо не го смятам за гений. Един малък калпазанин и инат си е, който държи на всяка цена да прави всичко сам - от обличането, до чистенето и миеенето на чинии. Това последното е кошмарно  ooooh!
Децата са си любопитни по природата и са като попивателни. Запомнят всичко, което видят и чуват - и хубаво и лошо. От нас зависи какви ще са тези неща. Просто трябва да се задоволява интереса им и в същото време да не се опитваме да им налагаме нашите интереси.

# 22
  • Мнения: 2 015
Ами синът ми е на 2г и 2м и знае всички букви.
Моя е на същата възраст и знае цялата азбука.Не съм се притеснила, а се опитваме да учим и числата, с които срещаме трудност newsm78.Гледам да го занимавам, защото със сигурност това ще е в пюс за в бъдеще Peace.

# 23
Децата са любопитни към света.
Различните деца имат различни умения и интереси от най-ранна възраст.Според мен родителите трябва да ги поощряват, щом децата проявяват интерес.Нищо им няма на децата , само полза може да допринесе развиването на талантите и познанията им.

Моето дете е май в другата крайност, не умее и не знае доста неща, които връстниците му знаят.Но има ангелски глас и пее много вярно.Обича и стихчета и декламира с удоволствие.Някои думи, които са му непонятни заменя със свои/избърборва ги по свой начин/, но с точно запазена интонация и следвайки ритъма.
Например-Бабо Мравке, не така/Вместо- Бабо Мравке, где така/
Или Днес Калинката бабука/Вместо днес калинката е булка- не свърза с нищо това понятие булка и докато пиша се сетих, че мога да му покажа булчинските си снимки/
И непрекъснато пеем и рецитираме, ама почти непрестанно.По улиците като вървим винаги пеем, по градинки също.Не ме интересува как изглеждам в очите на хората, даже някои се забавляват и се включват.

Хъъъъм, тук ли е моментът да кажа, че пеем на руски и английски, освен на български?Това умеем, това правим, не мисля че го претоварвам.

Fussii, поздравления за детето!  bouquet


# 24
  • Мнения: 11 924
Докато пишех ми изтече времето, горният пост е мой.
Свикнали сме да мислим, че родителите понякога претоварват децата, но според мен по-лошият вариант е да не се развиват детските възможности.

Аз свирех доста добре на пиано ,но често боледувах ,поради което родителите ми сами решиха да се откажа/Бях на 6г./А се явявах на конкурс, на който ме приеха  да се уча в детска музикална школа/С песен, която днес е любима на сина ми!/И до ден днешен съжалявам, че родителите ми не бяха по-амбициозни към мен.

# 25
  • Мнения: 868
Браво на детето, а и на мама!

Щом детето прави всичко това с удоволствие и не на сила, няма проблем. По-скоро проблем бихте изпитали с намиране на детска градина, предучилищна, и училище, които да му обърнат индивидуалното внимание, което такова будно дете изисква. 

# 26
  • Мнения: 2 257
Виждам го на снимката, че е събудко - любопитко и отворко. Grinning
Много е хубаво да е такъв, нали?
Обзалагам се, че по-скоро той те учи, вместо ти него. Wink В този смисъл, нека той те води. А ти само носи камъни и подсигурявай устойчивостта на основите. Wink

# 27
  • София
  • Мнения: 7 191
Прощавайте, но на тази възраст трудно може да се говори за деца - гении.
Или поне това, което влагате в този термин.

Както вече са казали, всичко е наред, стига самото дете да установява игрите, които са му интересни.



# 28
  • Мнения: 7 821
Прощавайте, но на тази възраст трудно може да се говори за деца - гении.
Е за това са и кавичките  Wink, нали?

# 29
  • Мнения: 105
Да ви кажа и в къщи си имам едно малко генийче. Не го мисля за такова, просто я оставям тя да ме води. Нямаме още 2 годинки, а интереса към дъската и химикалката е неописуем. С часове може да седим и да си пишем буквички. Знае 13 букви, на баба, на мама, вуйчо и т.н.... Доста добре се справя и с въпросите. Говорим си за всичко. Знае от къде се пуска и от къде се спира компютъра, доста песнички...и ред други неща. Понякога и аз самата се притеснявам да не и идва в повече цялата тази информация, но детето си е такова : любопитно и с темперамент.

Общи условия

Активация на акаунт