Кой къде ще летува през лято 2009 - да обменим мнения и идеи?

  • 16 764
  • 150
  •   1
Отговори
  • Мнения: 674
Ние все още се двоумим между южното черноморие и Гърция. Миналата година бяхме в Турция и сега искаме да сменим дестинацията.
Засега везните клонят към южното черноморие но не сме решили окончателно.
Ако някой има вече идеи или концепция и има желание да сподели драскайте по някой ред.
Лек и добър ден!!!  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 1 843
Ако знаете от кога я чакам тази тема.....

Ние миналата година бяхме в Албена, но я свързвам със счупения крак на дъщеря ми, така че тази година няма да повторим.

Аз се чудя между някое малко хотелче в някое село, тип Синеморец или Елените. На Елените е спокойно и красиво, а ние търсим точно това.

# 2
  • Мнения: 18 006
И аз съм на тази вълна. Миналата година бяхме в Китен, хотел Феникс- много сме доволни. Тази година съм се насочила към Лозенец, защото май само там не сме били. В една тема обаче мернах това
http://www.visit.bg/sommer/photel.php?hotid=90
и също ми допадна. Така че пак се двоумя.

# 3
  • Мнения: 556
Миналата година бяхме на южното Черноморие. Сега, защото ни е по-близко съм решила на Северното. Ориентирала съм се към къмпинги, тип самостоятелни къщички , с 2 стаи , хладилник, печка, собствена баня. Срещнах такива около Камчия и в к-нг Фичоза. Ако някой е ходил лично там и има впечатления, моля да сподели. Hug

# 4
  • Мнения: 746
записвам се за идеи  Peace
аз лично се замислям за Гърция, или евентуално Турция. Макар че по сантиментални причини бих отишла отново на нашето Черноморие  Grinning

# 5
  • Мнения: 327
Ние пак ще сме в Турция newsm44

# 6
  • Мнения: 3 695
още не знам, но вероятността да отидем пак в Турция е малка  Thinking

# 7
  • София, България
  • Мнения: 5 599
още не знам, но вероятността да отидем пак в Турция е малка  Thinking
не отписвай Турция  Hug
попаднахте на лош хотел, за когото за съжаление не можах да те предупредя, тк беше абсолютно непознат  Peace
...а пък тази година може би ще има доста изгодни оферти  Blush

# 8
  • Мнения: 3 695
мона лиза   Hug
предпочитам нещо непознато и различно

а за Турция, не е само заради хотела, много ме дразнят и руснаците  Sick

# 9
  • София, България
  • Мнения: 5 599
 Mr. Green Mr. Green Mr. Green
руснаците са заразно зло  Whistling

# 10
  • София
  • Мнения: 7 997
Мисля отново Турция, нещо нашенското черноморие изобщо не ме изпъва с въодушевление. Проблемът с руснаците съм го решила, като си избирам хотели, за които няма никаква информация в руските сайтове Simple Smile А и в трип адвайсър си пише, ако хотелът е широкопосещаван от руснаци.

# 11
  • София
  • Мнения: 18 679
Лятото много вероятно - никъде Confused Но през пролетта и есента мисля да плажувам. Търся дестинация с топло море за през май, но да не е супер далече, че сме с малки деца. Идеи? В Турция по на юг през май как е?

# 12
  • Мнения: 3 695
Мисля отново Турция, нещо нашенското черноморие изобщо не ме изпъва с въодушевление. Проблемът с руснаците съм го решила, като си избирам хотели, за които няма никаква информация в руските сайтове Simple Smile А и в трип адвайсър си пише, ако хотелът е широкопосещаван от руснаци.
това е много хитро - не го знаех  Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 7 997
Както се казва - питай патило, не питай старило Simple Smile От първото ми попадение в някакъв руски рай в Египет, вече си знам как да ги избягвам Simple Smile Невъзпитани, шумни и арогантни, предпочитам минимум от тях...

# 14
  • Мнения: 3 695
Както се казва - питай патило, не питай старило Simple Smile От първото ми попадение в някакъв руски рай в Египет, вече си знам как да ги избягвам Simple Smile Невъзпитани, шумни и арогантни, предпочитам минимум от тях...
да, отвратително нахални са, общо взето те ми развалиха настроението на почивката  Tired

но ще го запомня  твоя съвет  Peace

# 15
  • Мнения: 4 784
Нашето черноморие като опция почти сме го изключили, особено след миналото лято, за това се и заглеждам в темичката за летуване в Гърция, но ще следя и тук за нещо интересно.

# 16
Аз също съм изключила нашето черноморие и клоня към Гърция, мъжа ми към Турция. Познайте кой ще надвие? Mr. Green

# 17
  • Мнения: 746
доволните от Турция къде и с коя агенция сте били?
аз мисля нещо за септември, тъй като преди това за съжаление едва ли ще мога  ooooh!

# 18
  • Мнения: 1 177
Миналата година почивахме в Китен в пиковия сезон,бяхме от 02 август. Отседнахме в хотел Перла . Очаровани сме от обслужването и условията,които предлага този семеен хотел. Но навалицата в Китен ми дойде в повече .На плажа беше такъв фраш! Mr. GreenНямаше и педя разстояние от хавлията на съседа  Mr. Green.Ще следя темата и надявам се тази година да прекараме много по-добре!

# 19
  • Мнения: 206
Миналата година бяхме в Египет и си изкарахме страхотно,а за тази сме се насочили към Турция и ние.

# 20
  • София
  • Мнения: 750
Ние пак ще сме в Турция newsm44
и нашите планове са такива, но този път с кола

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 849
Живи, здрави, тази година може би пак в Дюни! Много съм доволна, две поредни години бяхме там и ако можем пак ще отидем.

Последна редакция: нд, 25 яну 2009, 14:56 от Eliona

# 22
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Смятаме май месец в Малта, юли- Крапец, септември- Синеморец.

Никакво желание нямам да се време по грамадански хотели, а в басейна да е смесен компот.

# 23
  • Мнения: 327
Ние пак ще сме в Турция newsm44
и нашите планове са такива, но този път с кола

Ние бяхме с колата супер е ,и таз година пак сме с нея

# 24
  • София
  • Мнения: 6 571
В Турция по на юг през май как е?
Абе не е много за с деца. Море с Т 17-19 градуса, басейни пак горе долу толкова, е бебешките и детските може би 2-3 градуса нагоре. Слънчево е, ама може и да завали. По планините има сняг. Ние ходихме до един връх с лифта и ако долу беше 26-27 градуса горе беше около 0 и валеше сняг  cold . Вечер аз лично ходя със затворени обувки и ми трябват 2 питиета за да се почувствам добре край басейна  Mr. Green (рускинчетата обаче маат със сандалки с по 2 каишки). Няма да ти казвам, че сме включвали и климатика да духа топло вечер. Говоря за Кемер (Анталия), което си е бая на юг за периода 01-10 май . Ако съм с деца бих избрала Турция за края на септември - началото на актомври.

# 25
доволните от Турция къде и с коя агенция сте били?
аз мисля нещо за септември, тъй като преди това за съжаление едва ли ще мога  ooooh!
Ние пътуваме с Географски свят, които работат заедно с Ориент 99. Доволни сме, това което се включва в ценитее налице и не сме имали проблеми до сега. Надявам се тази година отново с тях да бъдем.

# 26
  • София
  • Мнения: 572
Ако не ни "мине котка път" ще сме в Турция!!! Предпочитам да пътувам с TEZ TOUR.

# 27
  • Мнения: 1 322
И аз се надявам тази година да отидем в Турция.

# 28
  • Мнения: 580
Записвам се да следя темата. Миналата година бяхме с децата в х.Мирамар в Приморско, страшно много ни хареса и децата искат и тази година пак там. А на него попаднахме случайно, като платихме на visit.bg за хотел Барсело Бийч в Приморско и 2 седмици преди да заминем, ни казаха, че хотела няма да бъде отворен тази година и ни върнаха парите, се разрових из форума и най-ми хареса Мирамар  Grinning.
Та се колебаем между Барсело и Мирамар  Thinking

# 29
  • Мнения: 937
Аз пък се колебая между тази хотел близо до Несебър

http://www.visit.bg/sommer/photel.php?hotid=386

някой бил ли е там?

и Х-л Гергана в Албена за него чета отзиви в темата за Албена.

# 30
  • София
  • Мнения: 6 999
Проблемът с руснаците съм го решила, като си избирам хотели, за които няма никаква информация в руските сайтове Simple Smile А и в трип адвайсър си пише, ако хотелът е широкопосещаван от руснаци.

Много благодаря - смятам да се възползвам от ценния ти съвет.   bouquet
Турция ми харесва, на детето също. Септември, когато не е толкова горещо.

# 31
  • Мнения: 746
доволните от Турция къде и с коя агенция сте били?
аз мисля нещо за септември, тъй като преди това за съжаление едва ли ще мога  ooooh!
Ние пътуваме с Географски свят, които работат заедно с Ориент 99. Доволни сме, това което се включва в ценитее налице и не сме имали проблеми до сега. Надявам се тази година отново с тях да бъдем.
Ако не ни "мине котка път" ще сме в Турция!!! Предпочитам да пътувам с TEZ TOUR.


благодаря! ще проверя какви са офертите!

# 32
  • Мнения: 485
Нашите планове са юни - на море в Турция с децата/чакам да изкарат офертите/, юли - Барселона с половинката /имаме самолетни билети и запазен апартамент/ и септември - Гърция, пак с децата. Българското черноморие съм го отписала поне за десет години.

# 33
  • Мнения: 200
Първо в България от там няма мърдане ,трябва да уважим родата. След това в Тайланд.

# 34
  • София
  • Мнения: 1 843
Записвам се да следя темата. Миналата година бяхме с децата в х.Мирамар в Приморско, страшно много ни хареса и децата искат и тази година пак там. А на него попаднахме случайно, като платихме на visit.bg за хотел Барсело Бийч в Приморско и 2 седмици преди да заминем, ни казаха, че хотела няма да бъде отворен тази година и ни върнаха парите, се разрових из форума и най-ми хареса Мирамар  Grinning.
Та се колебаем между Барсело и Мирамар  Thinking

Мирамар не е ли в Обзор? newsm78 newsm78

# 35
  • София
  • Мнения: 5 259
Записвам се да следя темата. Миналата година бяхме с децата в х.Мирамар в Приморско, страшно много ни хареса и децата искат и тази година пак там. А на него попаднахме случайно, като платихме на visit.bg за хотел Барсело Бийч в Приморско и 2 седмици преди да заминем, ни казаха, че хотела няма да бъде отворен тази година и ни върнаха парите, се разрових из форума и най-ми хареса Мирамар  Grinning.
Та се колебаем между Барсело и Мирамар  Thinking

Мирамар не е ли в Обзор? newsm78 newsm78

Да Мирамар е в Обзор 4 звезди.. И аз съм чувала добри отзиви за него  Peace

Тази година идея за морето ни е да си наемем къща в Гърция  Flutter Ако някой има инфо и познава или е бил миналата година, ще съм благодарна да препоръча и да даде малко координати Simple Smile

  bouquet

# 36
  • Мнения: 674
Записвам се да следя темата. Миналата година бяхме с децата в х.Мирамар в Приморско, страшно много ни хареса и децата искат и тази година пак там. А на него попаднахме случайно, като платихме на visit.bg за хотел Барсело Бийч в Приморско и 2 седмици преди да заминем, ни казаха, че хотела няма да бъде отворен тази година и ни върнаха парите, се разрових из форума и най-ми хареса Мирамар  Grinning.
Та се колебаем между Барсело и Мирамар  Thinking

Мирамар не е ли в Обзор? newsm78 newsm78

Да Мирамар е в Обзор 4 звезди.. И аз съм чувала добри отзиви за него  Peace Но тази година идея за морето ни е да си наемем къща в Гърция  Flutter Ако някой има инфо и познава или е бил миналата година, ще съм благодарна да препоръча и да даде малко координати Simple Smile

  bouquet

Скъпо е къща в Гърция пък и ако е хубава става..

# 37
  • Мнения: 580
Разбира се, че е в Обзор, ама като няма кой да мисли вместо мен ...smile3555

# 38
  • София
  • Мнения: 6 999
А какво значение има с коя агенция се пътува до Турция?  newsm78
Самолета е един, автобуса/микробуса за трансфер е подобен да другите, само хотелите са различни, но те не зависят ни най-малко от тур. агенция.

# 39
  • София
  • Мнения: 7 997
Има значение дотолкова, доколкото агенцията има коректни отношения с въпросния хотел или приемната турска агенция. Недай си Боже да има неразбории, тогава оказва влияние агенцията. Като цяло Турция е много популярна дестинация, но и досега се случват издънки, май последно за някакви туристи в Кушадасъ бях слушала, на Вени Тур.

# 40
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Ние живеем в Бургас, имаме къща в Ахтопол, та така, ще съчетаваме курортите...
Може и до Анталия да идем, ще видим, освен това ползваме доста плреференциални цени от Караджъ турс, нищо общо с обявените в сайта, та най - вероятно ще се възползваме от офертата Wink

# 41
  • София
  • Мнения: 6 999
...Недай си Боже да има неразбории...

Какви могат да са тези неразбории? Моля за обяснение, защото наистина не са ми ясни.  newsm78  Две години си купувам пакети през една и съща тур. агенция, които са от друга, има турска агенция насреща и ... все едно и също е. Даже не знам с коя агенция бяхме. Peace Но не ми се ще да имам проблеми в бъдеще.

# 42
  • Мнения: 11 747
Isa , миналата година, септември, туристите на Вени Тур бяха 'помолени' да напуснат хотела няколко часа след настаняването си, защото БГ агенцията се оказа не била плащала за групите си от няколко месеца. Така спаха няколко дни по градинките в Кушадасъ, защото и транспортната фирма отказа да ги върне в БГ, тъй като и те не бяха получили пари за услугата, която предоставят. Хората, се оказа, повечето нямаха пари, за път наобратно, тъй като са смятали, че са си платили пакета - път, храна, нощувки.
Намесиха се полиция, консулства, телевизии и накрая Вени тур все още работи и продължава да изпраща туристи насам-натам извън БГ.

# 43
  • София
  • Мнения: 6 999
Пина, сега разбирам - мерси за изяснението   bouquet

# 44
  • София
  • Мнения: 7 997
Вече са ти отговорили. Най-честият проблем е неплащане от българска страна или някакви парични спорове между агенциите. То имаше няколко такива случая, за които се сещам, на които се даде гласност през годините - Мейкомс и туристи в Дубай, Он травел и Тунис и Вени Турс и Кушадасъ.

# 45
  • Мнения: 11 747
Абе, то може всякакви проблеми, може да ти сменят хотела в последния момент, да стане някой скандал, ама такова чудо като на Вени Тур в Кушадасъ  #Crazy  аз не съм и вярвала, че е възможно!! Около 100 човека да спят буквално по пейките на градинките на курорта с дни  Shocked дори и деца....

# 46
  • София
  • Мнения: 7 997
Мдам, там беше доста брутално изпълнение...Най-учудващото е, че продължават да имат лиценз.

# 47
  • Мнения: 6 390
нямам планове, като дойде време просто тръгваме за някъде...

# 48
  • Мнения: 752
И ние тази година сме се насочили към Турция или Гърция. Ще следя за мнения

# 49
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
доволните от Турция къде и с коя агенция сте били?
аз мисля нещо за септември, тъй като преди това за съжаление едва ли ще мога  ooooh!

Има цяла тема за почивка в Турция. Много има писано както за агенции, така и за отделни хотели.
Много полезна тема е.

За Анталия:
От агенция - доволна съм от ТЕЗ Тур, но хотелът, в който бяхме тогава, не ми хареса особено по ред причини.
Миналата година ходихме с Акватур - не съм доволна от фирмата, но пък хотелът, в който бяхме, беше супер.

Тази година хич и не знам как ще съм с отпуската. Точно юни се очертава голям зор в работата и май отпада вариантът за море в Турция (установих, че най-доброто време за нас за почивка морска в Турция е след 20 юни - хем дълъг ден, хем топла вода и не много горещо все още, перфектно ни е).
Нещо ме тегли към Испания, но все още не съм се ориентирала какво точно искам Grinning, че искам много неща.
Опцията на нашето Черноморие е май възможно най-последен вариант Rolling Eyes, надявам се да не се стига до него.

# 50
  • Русе
  • Мнения: 856
Искам пак на Мирамар.Много добре си изкарахме миналато лято там. Wink

# 51
  • Мнения: 660
За Турция се гласим,бяхме в Гърция на Халкидики,не съм много очарована от гръцкото обслужване  Rolling Eyes Ще следя тук и в турската темичка за информация Peace

# 52
  • Мнения: 1 710
А какво значение има с коя агенция се пътува до Турция?  newsm78
Самолета е един, автобуса/микробуса за трансфер е подобен да другите, само хотелите са различни, но те не зависят ни най-малко от тур. агенция.

Самолетите са различни, съответно и трансферите, някои хотели се предлагат само от ограничен брой агенции. Миналата година имаше три възможни избора за полет и самолет. Не говоря за избора на ден от седмицата, в който се лети, а за различните чартъри, договорени от различните агенции - Тез тур заедно с многобройните агенции продаващи пакетите им предлагаха чартър два или три пъти в седмицата, Астрал холидейз имаха други полети, май пак два пъти седмично и останалите като Он травел, Аква тур и други такива съвсем различен чартър.
Има съществена разлика между пакетите предлагани от Тез Тур и тези на останалите агенции - и в цената , и в броя на нощувките, и в броя на предлаганите хотели. Така че има огромно значение с коя агенция пътуваш.

# 53
  • София
  • Мнения: 6 999
Марги, искаш да кажеш, че за един и същ пакет /да речем от 7 нощувки/ в един и същ хотел, плащаш различни цени в зависимост от това дали пътуваш от една или друга агенция? Останалото за самолетите и трансферите ми се вижда незначително.

# 54
  • Мнения: 327
Марги, искаш да кажеш, че за един и същ пакет /да речем от 7 нощувки/ в един и същ хотел, плащаш различни цени в зависимост от това дали пътуваш от една или друга агенция? Останалото за самолетите и трансферите ми се вижда незначително.

Да има такова нещо Peace мин.година за един и същи хотел,при едни и същи условя получих разлика от 130евро

# 55
  • Мнения: 1 710
Марги, искаш да кажеш, че за един и същ пакет /да речем от 7 нощувки/ в един и същ хотел, плащаш различни цени в зависимост от това дали пътуваш от една или друга агенция? Останалото за самолетите и трансферите ми се вижда незначително.
Съвсем вероятно е да има разлика в цената. Имай предвид, че дори хотелът да е един и същ и нощувките да са еднакъв брой, има още няколко ценообразуващи фактора - самолетния билет, трансфера, цената на услугите на фирмата партньор. Може би има и още, но аз да не се се сещам.  Щом има различни чартъри, вероятно и цените са различни, трасфера - кой както си го договори, партньорите са различни, а е напълно възможно и хотелите да дават различни цени на различните фирми.
Освен това смятам, че самолетите и трансферите хич не са за пренебрегване. Преди една година момичетата тук се оплакваха, че са пътували с ужасен самолет, който са ползвали Он травел, Астрал, Аква тур и т.н. Аз пък пътувах с Тез тур и се чувствах комфортно в Боинг 757, но пък часовете на полетите не бяха удобни - на отиване трябваше да сме в 3 часа сутринта на летището. Трябва да проучиш и как се осъществява трансфера и дали ще е бърз или дълъг и досаден. С риск да стана досадна пак ще дам пример от опит - почивах в Белек и за моя изненада Тез тур бяха разделили почиващите не само по курорти, но и по отдалеченост на хотелите в самия Белек. Тези в най-отдалечената част пътуваха с един автобус, а останалите в друг. Така не се губи време за обиколка на целия курорт и трансфера е значително по-кратък. Моя позната пък сподели, че цялата група почиващи е била принудена да чака 40 минути да кацне самолет от Румъния, за да може фирмата да използва един и същи автобус за двете групи. И естествено до последно тамошната фирма е крила защо седят и не тръгват, но станало ясно какво се случва като се появили румънците. Понеже и българите и румънците поотделно не могат да запълнят един автобус, решили да ги съчетаят, за да спестят малко гориво. За съжаление агенцията, с която е пътувала беше някаква малка и неизвесна за мен и така и не разбрах чий пакет са предлагали, за да имаме едно на ум.
Не на последно място гледай кой колко нощунки предлага, защото обикновено пакетите на Тез тур са за 6 нощувки и за това са и с по-ниски цени.

# 56
  • Мнения: 4 406
Миналата година бях в Кушадасъ, не  мога да се оплача от агенцията и хотела, но не бих повторила. Тази година първо в Слънчев бряг, хотел Империал за седмица. После най-вероятно на Тасос

# 57
  • София
  • Мнения: 6 999
Марги, мерси за детайлната информация   bouquet
Аз не съм забелязала голяма разлика в самолетните пътувания - След отвратителното отношение на Софийското летище, цялото пътуване ми е безкрайно неприятно...  Sick Sick Sick
Сега се сещам, че в деня на заминаването другите БГ туристи ги взеха в ранни зори от хотела, за да може буса им да обиколи и останалите хотели, а ние пътувахме по-късно, но бяхме с индивидуален трансфер.
Цената на хотела ми е много любопитна и поради това се обадих на един мой клиент 'тур оператор' да ми потвърди. Инфото е, е има някои агенции, които получават по-ниски цени от хотелите. Както и че понякога по-ниската цена на пакета следва да се приеме като индикация за проблеми.


# 58
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 342
Ние ще ходим или в Гърция (Халкидики - Ситония), или в Хърватска. Мястото, на което ходим в Гърция е невероятно, не е хотел, изобщо в това градче почти няма хотели, принципът е да се наема студио (спалня, кухня, баня) в къща на брега на морето. Всички къщи са със собствен плаж, много е спокойно, запазена природа, прекрасни условия. Като цяло предпочитаме по-специални места - спокойни, със запазена природа, не си падаме по масовия туризъм, навалицата и руските туристи.

# 59
  • Sofia
  • Мнения: 849
Ние ще ходим или в Гърция (Халкидики - Ситония), или в Хърватска. Мястото, на което ходим в Гърция е невероятно, не е хотел, изобщо в това градче почти няма хотели, принципът е да се наема студио (спалня, кухня, баня) в къща на брега на морето. Всички къщи са със собствен плаж, много е спокойно, запазена природа, прекрасни условия. Като цяло предпочитаме по-специални места - спокойни, със запазена природа, не си падаме по масовия туризъм, навалицата и руските туристи.
Дай повече инфо, моля те! Локация, цени, линкове Praynig Praynig

# 60
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 342
За Хърватска не мога да дам линкове, че още не сме го пробвали, само са ни препоръчвали тамошните малки градчета и къмпинги. За Гърция - Ситония е средния ръкав. Има много хубави места - Сарти, Вурвуру (където ние ходим), много къмпинги със страхотни условия, бийч барове..виж този сайт - http://www.halkidiki.com/, кликаш на средния ръкав, това е Ситония и виждаш населените места, във всяко си има предложения са спане.

# 61
  • Мнения: 798
И аз доста я обмислям тази тема вече. Миналото лято бяхме в Гърция на Халкидики, средния ръкав Ситония. Исках тишина спокойствие, хубав плаж и малко хора и го получихме. Хотела се намираше извън населено място, с ниски 2-3 етажни сгради , много ми хареса. А на Вурвуру има невероятен плаж.... Grinning
За Турция се чудя много, леко ми идва нагорно сервилното отношение там, притеснява ме.....а и тези руснаци....
А и искам да сме с колата, май Турция  идва вече малко далеч.

Миналия септември ходихме до Черна гора и Хърватска. Пътя е доста тежък. Много е красиво, но пък нямат пясъчни плажове...или поне аз не видях.

Ще има доста да се чудя пак тази година....

# 62
  • Мнения: 3 634
Няма да пътуваме в чужбина и тази година заради детето. Ще се ориентираме към нашият бряг и по-специално Албена. Не съм била там от както дойде демокрацията. Надявам се да прекараме добре.  Thinking

# 63
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 342
Няма да пътуваме в чужбина и тази година заради детето. Ще се ориентираме към нашият бряг и по-специално Албена. Не съм била там от както дойде демокрацията. Надявам се да прекараме добре.  Thinking


На Албена все още има останали хубави места.

# 64
  • Мнения: 1 710
Аз почивах в Албена миналата година, защото детето беше малко за пътуване в чужбина. Бяхме много доволни, прекрасна почивка. В никакъв случай не беше евтино, даже напротив, но пък останахме с много добри спомени. Само се ориентирай отрано за хотел и дати, защото местата за хубавите хотели свършват бързо. Когато ние решихме, че ще почиваме в Албена, приблизително 20-30 дни преди да тръгнем, нямаше вече никакви места в добрите хотели и бяхме принудени да отидем в най-скъпия, защото само там имаше свободни стаи. Не че не си заслужава парите, напротив, но просто нямахме никакъв избор, а винаги е по-добре сам да си прецениш къде е най-добре, а не да си притиснат от обстоятелствата.

# 65
  • Мнения: 202
Привет,аз и семейството ми миналата година бяхме на злополучната почивка,чрез Вени тур в Кушадасъ.Тъй като бяхме с личните си автомобили  веднага си тръгнахме за България.Още с влизнането си в страната се обадих на Венета и тя предложи да ни компенсира с почивка в хотел Мирамар.Отидохме там,изкарахме 8 дни.Естествено пак имаше проблеми,но останах страшно доволна от хотела,обслужването и храната. Затова тази година директно си направих резервация ,чрез хотела и от 26 юни сме там за 10 дни.

# 66
# 67
  • Мнения: 223
Здравейте!
Ще следя с интерес темата! За сега не сме решили къде ще почиваме, но изключваме нашето Черноморие. За сега мислим Айвалък, понеже ни се вижда по-близо в сравнение с Кушадъсъ и Алания.

# 68
  • Мнения: 3 394
Записвам се и аз.
Обикновено ходим в Турция, после и на нашето. Ако е късмет, може и някой уикенд в Гърция да направим - за сега сме ходили само в Кавала, не съм доволна. Искам да посетим Тасос.

# 69
  • Мнения: 4 406
Кавала си е един административен град. В Тасос е много красиво. И ние ще сме там

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 214
Ние пак ще сме в Турция - живот и здраве  Grinning Миналата година останахме много доволни от почивката в Кушадасъ и тази година смятаме пак да повторим  newsm44

# 71
  • Мнения: 565
Откриваме сезона в Кушадасъ в края на май, през септември или август  в Гърция .

# 72
  • София
  • Мнения: 1 311
Ние основно на Слънчев бряг,цяло лято  Crossing Arms ,но ще отскочим до Тасос, Халкидики...надявам се и до Мармарис  Laughing

# 73
  • Мнения: 1
Какво ще кажете за Примасол синева бийч до Влас?
 Embarassed

# 74
  • София
  • Мнения: 1 724
май- Лондон сама, юни - Тасос с компания и двете деца /ходим там от 4 години/

# 75
  • Мнения: 2 175
Силно се надявам това лято "да се разбием" най-накрая..
Със сигурност много време ще прекарам на южното черноморие- Лозенец и Царево..
В Гърция - до Миконос и Санторини, може и до Крит..
Из Хърватско с яхта, Исландия и една седмица някъде на планина са другите планове до момента..
Задължително ще се опитам да вместя и едни бели нощи в Питер, както Венеция за кратко.

# 76
  • Мнения: 6 390
май- Лондон сама, юни - Тасос с компания и двете деца /ходим там от 4 години/
къде на Тасос ходите?

# 77
  • София
  • Мнения: 1 724
май- Лондон сама, юни - Тасос с компания и двете деца /ходим там от 4 години/
къде на Тасос ходите?

Golden Sands - до Потамия

# 78
  • София
  • Мнения: 1 724
Силно се надявам това лято "да се разбием" най-накрая..
Със сигурност много време ще прекарам на южното черноморие- Лозенец и Царево..
В Гърция - до Миконос и Санторини, може и до Крит..
Из Хърватско с яхта, Исландия и една седмица някъде на планина са другите планове до момента..
Задължително ще се опитам да вместя и едни бели нощи в Питер, както Венеция за кратко.
Завиждам ти благодородно, разбира се, вероятно не работиш...  Имаме собствен бизнес, но не сме стигнали д ониво да почиваме цяло лято... Обикновено  два пъти по 8 до мааксимум  10 дни, и то от две години, преди редовно почивахме до 7 дни лятото, и ако успеем да откраднем бездецата един- два дълги уикенда, сме щастливи...Дай Боже всекиму твоята програма... Да си изкарате приятно навсякъде!

# 79
  • София
  • Мнения: 3 800
Плановете за сега са Норвегия - бели нощи и Русия /Москва и Санкт Петербург/.Не знам дали ще успеем и за двете, но поне едното ще е със сигурност.Миналата година щяхме да ходим в Норвегия, но онзи инцидент с гърмящия склад ни провали плана.Отмениха ни полета, а след това стана невъзможно да заминем и така...

# 80
  • Мнения: 6 390
на хотел или на квартира ходите - пусни линк някакъв ако може

# 81
  • Мнения: 2 175
Силно се надявам това лято "да се разбием" най-накрая..
Със сигурност много време ще прекарам на южното черноморие- Лозенец и Царево..
В Гърция - до Миконос и Санторини, може и до Крит..
Из Хърватско с яхта, Исландия и една седмица някъде на планина са другите планове до момента..
Задължително ще се опитам да вместя и едни бели нощи в Питер, както Венеция за кратко.

Завиждам ти благодородно, разбира се, вероятно не работиш...  Имаме собствен бизнес, но не сме стигнали д ониво да почиваме цяло лято... Обикновено  два пъти по 8 до мааксимум  10 дни, и то от две години, преди редовно почивахме до 7 дни лятото, и ако успеем да откраднем бездецата един- два дълги уикенда, сме щастливи...Дай Боже всекиму твоята програма... Да си изкарате приятно навсякъде!

Енита, де да беше така Sunglasses..
Работим заедно с любимия..и за щастие не стоим в офисите..
Мобилни сме - винаги съм с лаптопа и HTC-то..
Няма нещо, което да не мога да свърша виртуално или по телефона..
Затова и си позволяваме подобни "бягства".
"почивките" ни обикновено са по 4-5 дена, веднъж годишно (зимата) си позволяваме по 2-3 седмични обиколки..

# 82
  • Мнения: 534
тази година ние ще почиваме тук  http://www.southbeachhotel-bg.com/ на all incluzive
Хотел Саут Бийч - Царево   ,при резервация до края на април ползваш 15 процента отстъпка  Peace
за 10 пълни дни ,all incluzive 1100 лева за двама с дете под 2 г.

Надявам се да е хубаво и да останем доволни  Peace

# 83
  • Мнения: 241
Нашите планове са юни - на море в Турция с децата/чакам да изкарат офертите/, юли - Барселона с половинката /имаме самолетни билети и запазен апартамент/ и септември - Гърция, пак с децата. Българското черноморие съм го отписала поне за десет години.
Nisti, как си запазихте апартамента в Барселона? Още нямаме резервация за хотел, а ще сме там през април  Embarassed

Лятото - Дубровник през август и Париж или друг голям Европейски град септември (за !РД на любимия)

а през останалото време - уикенди из България, мисля това лято най после да се кача на Вихрен и да допълня поне десетина печатчета от 100те обекта

Последна редакция: вт, 24 фев 2009, 16:54 от SharenaSol

# 84
  • Мнения: 241
май- Лондон сама, юни - Тасос с компания и двете деца /ходим там от 4 години/

Enita, прекрасно е Лондон сама... исезона си нацелила

# 85
  • Мнения: 485
Нашите планове са юни - на море в Турция с децата/чакам да изкарат офертите/, юли - Барселона с половинката /имаме самолетни билети и запазен апартамент/ и септември - Гърция, пак с децата. Българското черноморие съм го отписала поне за десет години.
Nisti, как си запазихте апартамента в Барселона? Още нямаме резервация за хотел, а ще сме там през април  Embarassed

Лятото - Дубровник през август и Париж или друг голям Европейски град септември (за !РД на любимия)

а през останалото време - уикенди из България, мисля това лято най после да се кача на Вихрен и да допълня поне десетина печатчета от 100те обекта

Апартаментът го запазихме от тук - http://www.oh-barcelona.com/
С три спални за 120 евро на нощ. 

# 86
  • Мнения: 934

Апартаментът го запазихме от тук - http://www.oh-barcelona.com/
С три спални за 120 евро на нощ. 

Nisti,
А дръпнаха ли ви вeднага при резервацията prepayment ?

# 87
  • Мнения: 241
Nisti, благодаря
http://www.oh-barcelona.com/en/accomm_descr_short/refnr_378320/

ей това си харесах, дано да е удобно за движение из града

Последна редакция: вт, 24 фев 2009, 19:53 от SharenaSol

# 88
  • Мнения: 485
skorpios, да дръпнаха 215 евро. 

# 89
  • София
  • Мнения: 1 311
Nisti, благодаря
http://www.oh-barcelona.com/en/accomm_descr_short/refnr_378320/

ей това си харесах, дано да е удобно за движение из града
22.50 на вечер е това студио,така ли?

# 90
  • Мнения: 241
горе долу - да
за 5 нощи за двама 290 евро
още не съм резервирала обаче, за да ти кажа цялата сума, кредитната карта не е у мен, но утре ще знам със сигурност  Peace

# 91
  • София
  • Мнения: 1 311
Благодаря!   bouquet

# 92
  • София
  • Мнения: 6 697
горе долу - да
за 5 нощи за двама 290 евро
още не съм резервирала обаче, за да ти кажа цялата сума, кредитната карта не е у мен, но утре ще знам със сигурност  Peace
Пътувала ли си по този начин досега, добър вариант ли е? Досега съм преспивала само в хотели, затова ми е интересно за апартаментите.

# 93
  • Мнения: 241
Olive,

аз лично не съм била в Испания така. Мои колеги бяха там в апартамент наесен, 4 човека.

Обаче миналата пролет живях в такъв апартамент във Виена за 3 седмици и ми хареса, 1во заради цената, бях в апартамент в центъра на Виена, на 1 спирка от Щефансплац, а цената беше към 30 евро на ден на човек (2ма бяхме)
2ро - заради удобството сама да си приготвям храната, да си пера в пералнята.. абе като вкъщи. Макар че в апартамента ни имаше и кърпи. Зависи си от собственика. Но си много по самостоятелен отколкото в хотел.
3то - защото в западна Европа предпочитам да пътувам сама, не с агенция
Затова и в Барселона мисля така да остана...

# 94
  • София
  • Мнения: 6 697
Благодаря, караш ме да се замисля за такова пътуване! Grinning
А какви билети си взимаш, малко помощ за евтините компании, ако си ползвала - никога не съм пътувала с тях.  bouquet

# 95
  • Мнения: 241
Olive, мн се радвам ако съм те ентусиазирала мъничко.
Easyjet,SkyEurope и WizzAir съм ползвала досега, до Испания ще летя с EasyJet, като на отиване кацаме в Мадрид, на връщане излитаме от Барселона, 1 ден ще бъдем в Милано и оттам в София.
Взимай си speedy boarding ако искаш да имаш по добро за тебе място - хората с тази опция ги вкарват преди останалите в самолета.
РЕзервираш и си готова - трябва ти само кредитна карта..

Последна редакция: ср, 25 фев 2009, 17:17 от SharenaSol

# 96
  • Мнения: 294
Резервирахме Sani Beach Club, Kassandra, Chalkidiki!
Познаваме курорта, но за пръв път отиваме в семейния комплекс цялата банда!
Дано сме здрави (това е най-важното) и пътуваме безпроблемно! Като знам какво повръщане ще падне....няма спасение и с хомеопатията, само найлонови торбички!!!  newsm62

# 97
  • София
  • Мнения: 6 697
Olive, мн се радвам ако съм те ентусиазирала мъничко.
Easyjet,SkyEurope и WizzAir съм ползвала досега, до Испания ще летя с EasyJet, като на отиване кацаме в Мадрид, на връщане излитаме от Барселона, 1 ден ще бъдем в Милано и оттам в София.
Взимай си speedy boarding ако искаш да имаш по добро за тебе място - хората с тази опция ги вкарват преди останалите в самолета.
РЕзервираш и си готова - трябва ти само кредитна карта..
Благодаря, май ще пробвам за Майските празници!  Grinning  bouquet

# 98
  • Мнения: 523
Какво ще кажете за Примасол синева бийч до Влас?
 Embarassed
някой бил ли е в този хотел - много са му добри цените, ама дали е хубав?

# 99
  • софия
  • Мнения: 757
От 20-29.08. сме на Созопол- ВПД .Смятаме и края на юни за 5 дена на Синеморец.

# 100
  • София
  • Мнения: 2 877
Може би ще повторим Пламена Палас в Приморско, страхотно си изкарахме миналото лято.

# 101
  • Мнения: 115
Миналата година бяхме в Кушадасъ - Aqua Fantasy, а за тази сме резервирали в Хургада за разнообразие.
Иначе миналата година си прекарахме чудесно, хотела и аква парка много ни харесаха, там нямаше руснаци, но за сметка на това имаше страшно много англичани, които по нищо не отстъпват на руснаците. Гнусни и невъзпитани. Кухнята и обслужването също бяха на ниво. Нямам никакви забележки, но тази година решихме да е по-различно и затова се насочихме към Египет.

# 102
  • София
  • Мнения: 6 697
Аз в крайна сметка за края на юни запазих в Дюни - х-л Белвил - 7 нощувки. Била съм в Дюни преди 10 г. поне, ще видим как е сега.

# 103
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 555
Здравейте момичета . Извинявам се ако въпросът ми не е за тук , но исках да попитам някой за  х-л  Азалия на Св. Константин и Елена . Благодаря предварително на всички ,които ми отговорят.  newsm51

# 104
  • Мнения: 342
Здравейте момичета . Извинявам се ако въпросът ми не е за тук , но исках да попитам някой за  х-л  Азалия на Св. Константин и Елена . Благодаря предварително на всички ,които ми отговорят.  newsm51

Ох незнам как да се изкажа за хотела  newsm78.Бяхме миналата година но малко извън сезона-септември месец.Аз много харесвам самия курорт св.Константин и Елена.Хотела е буквално на плажа ,плажа беше хубав и в цената е включена и шезлонг и чадър на плажа.
Обаче ние не случихме на стая--.Бяхме на първия етаж от към басейна.На една крачка от вътрешния,външния басейн ,спа.Обаче климатичната система беше централизирана и излизайки и вадейки картата климатика се изключваше.Неможехме да си оставим вратата отворена защото терасата можеше много лесно да се прескочи и някой да влезе в стаята а пък жените които даваха плажните кърпи ми споделиха че крадци не липсват.Понеже покрай нашата стая се минаваше за вътрешния басейн,спа и изхода за плажа нямаше мокет в коридорите и не мога да ти опиша сутрин като почнеха камериерките с количките какво чудо беше,а и рецепционистката на спа-то беше доста гласовита.
От храната не съм очарована.Едно и също нещо сервираха по три пъти докато не се изяде.Иначе имаше много плодове,сладолед и кафе машини навсякъде.
Детския клуб беше затворен когато ние бяхме и немога да кажа нищо,но иначе всяка вечер имаше програма на лоби бара която беше интересна.
Не ме разбирай че хотела не е хубав май са ми повече положително впечатленията но просто си избери хубаво стая защото имаше хора които са настанени на 2 ри етаж на една крачка от входа на ресторанта и на четвърти етаж на няколко стълбички от рецепцията.
Просто вътрешното разположението на хотела и малко  Rolling Eyes
Имай впредвид че рецепцията се води на 4 ти етаж а 1-ви етаж е на плажа
Ако имаш някакви въпроси още пиши

# 105
  • Мнения: 746
Olive,

аз лично не съм била в Испания така. Мои колеги бяха там в апартамент наесен, 4 човека.

Обаче миналата пролет живях в такъв апартамент във Виена за 3 седмици и ми хареса, 1во заради цената, бях в апартамент в центъра на Виена, на 1 спирка от Щефансплац, а цената беше към 30 евро на ден на човек (2ма бяхме)
2ро - заради удобството сама да си приготвям храната, да си пера в пералнята.. абе като вкъщи. Макар че в апартамента ни имаше и кърпи. Зависи си от собственика. Но си много по самостоятелен отколкото в хотел.
3то - защото в западна Европа предпочитам да пътувам сама, не с агенция
Затова и в Барселона мисля така да остана...

Можеш ли да ми дадеш някакви координати на тези апартаменти? /може и на лични/
И аз смятам, че този вариант е по-удачен  Peace

# 106
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 555
Ванила благодаря   bouquetЩе внимаваме много за стаята , но дали ще ни дадът право да си я изберем?

# 107
  • Мнения: 934
SharenaSol, ще чакам отзивите ти за апартамента в Барселона.
Аз също резервирах заради децата апартамент с 2 спални,
балкон, оборудвана кухня и хол от MH Apartments.
Но ме интересуват подробности от място Mr. Green Sunglasses щом сте сега, през април.

# 108
  • Мнения: 342
Ванила благодаря   bouquetЩе внимаваме много за стаята , но дали ще ни дадът право да си я изберем?

Ами незнам.Аз резервирах през Съни турс.То на рецепцията на хотела цените бяха едни #Crazy
Както писах вече хотела отвън като архитектура е невероятен но вътрешното разположение е малко сбъркано според мен.А и не бяхме само ние прецаканите.Имаше хора настанени  в стаи буквално на една крачка от входа на ресторанта  или пък на няколко стълби разстояние от рецепцията и лоби бара.
Нямам претенции да съм посетила много хотели но не са един или два и във всичките които сме били рецепция,ресторант,спа център са в страни от стаите за гости но не и в Азалия.
Единственото с което мога да ти помогна е да ти кажа № на стаята в която бяхме ние-110
А какви са им офертите за тази године че не съм мяркала нищо още?

# 109
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 555
Ванила ние също резервирахме чрез Съни Турс .Но мисля ,че стаята я определят в хотела в момента ,който пристигнеш , едва ли тур. агенция може да резервира и № на стаята .Понеже сме от Ст. Загора и до сега сме ходили по южното черноморие се страхувам да не е студена водата и в морето и в басейна, и въобще дали ще е топло .Ние ще ходим от 06. 07 -13.07 .09

# 110
  • В приказките.........Пловдив
  • Мнения: 115
Някоя от вас да е ходила в Балчик?Казаха ми, че там плажовете били много мънички и не особено добри.Чудно ми е дале е вярно? newsm78

# 111
  • Мнения: 11 747
Да, вярно е! Почти няма пясък, камъчета са. Балчик има други предимства. Ако търсите само плаж, не е там мястото. Но, ако сте с кола, можете да ходите на плаж на по 5-10км от Балчик, на хубави плажове, а в Балчик да сядате по хубави заведения,по дългата и красива крайбрежна алея, да разгледате Ботаническата градина, Двореца. Може да се разходите до Калиакра, мидената ферма Дълбока и т.н.

# 112
  • Мнения: 686
Миналата година бяхме в "Мирамар" и останахме страшно доволни!!!
Тази година мислим да опитаме Турция или Гърция.

Момичетата са направили великолепна тема за Турция All incl., но аз се обърквам там от многото оферти. Някой от вас да може да предложи нещо конкретно? Най-важното е да има забавления за детето и да е хубав плажът и, разбира се, хотелът. Иначе нямам претенции за град, исторически забележителности и т.н.

С любимия мислим да направим и малка екскурзия из Европа - по-точно Италия. Някой може ли да ме посъветва дали да търсим екскурзия или сами да се организираме с колата? Някакви координати на апартаменти, хостели?

Зная, че е много общ въпросът, и предварително благодаря за отговорите ви!   bouquet

# 113
  • Мнения: 115
ние ще ходим в Гърция , после смятаме на нашто море / но още не съм избрала хотел и къде ще бъде/ и смятам септември с кола да отидем до Хърватска, миналата година за първи път ходих и съм малко казано очарована, направо се влюбих в тази страна

# 114
  • София
  • Мнения: 1 311
ние ще ходим в Гърция , после смятаме на нашто море / но още не съм избрала хотел и къде ще бъде/ и смятам септември с кола да отидем до Хърватска, миналата година за първи път ходих и съм малко казано очарована, направо се влюбих в тази страна
С какво ходихте дотам...кола ,самолет?(Хърватска)

# 115
  • Мнения: 294
За Харватска ето това много ме изкушава:

Адриана - http://www.lhw.com/property.aspx?id=897&ext=Crotia_Hotels&am … h&ext4=Google
Рива - http://www.slh.com/croatia/hvar/hotel_hvariv.html

vovolilian супер план имате!
 Party

# 116
  • Мнения: 1 710
Тази година мислим да опитаме Турция или Гърция.

Момичетата са направили великолепна тема за Турция All incl., но аз се обърквам там от многото оферти. Някой от вас да може да предложи нещо конкретно? Най-важното е да има забавления за детето и да е хубав плажът и, разбира се, хотелът. Иначе нямам претенции за град, исторически забележителности и т.н.

За вас Анталия е идеалното, всъщност почти идеалното място за почивка. Simple Smile Хубавият плаж не го асоциирам много-много с Турската ривиера, та не съм сигурна, че ще си очарована от него, но всичко останало е чудесно. Ако напишеш в темата за Турция до каква сума сте готови да отделите, дали предпочиташ хотел или клуб и на какво държиш най-много, съм сигурна, че ще получиш интересни идеи.

# 117
  • Мнения: 115
Simple Smile maniadekay , с кола ще ходим , миналата година тръгнахме на 31 август, но установихме , че датата е абсолютно неподходяща, заради това, че всички турци се прибираха за 1ви септември, 1вият училищен ден и доста чакахме на границата , но пък времето ми се стори най- подходящото , много слънчево и приятно- по пътя виждаш / че и си береш / смокини, дафинови храстове, портокалови дръвчета / който плодове естествено не са готови за консумация/ , направо райска гледка. Тази година сме решили да тръгнем на 1ви септември и пак да стоим към 10тина -11 дни. По магистралата е чудесно за каране / само аз шофирах през целият път и въобще нито за миг не съм се уморила/. Тази година имам следният план: 1ва нощувка в Загреб, после 2н. около езерата Плитвице, от там както миналата година 5 или 6 нощувки на Забунике, страхотно тихо селце / че има и блато и се мажеш всеки ден с лечебна кал- е който иска - тя не се плаща. Тази година не знам как ще е , че казаха някаква швейцарска клиника ще се строй/, тук на това място е истинска почивка, на 2 км е Вир, Нин, все малки исторически градчета, където може човек да отиде да разгледа и да поседне за лека вечеря или по напитка- атмосферата е страхотна, има крепостни останки от 1ви век / ние си взехме по камъче от 1ви век  Wink/, ако искаш да се разходиш до Задар , той е само на 20 км / е там е невероятно, можеш да чуеш единствените природни органи от морето, изключително е/, ако пък искаш да видиш тузарският остров Паг, е само на 5 км, даже се вижда от Забунике. После да тръгнем към Сплит и там 2 нощувки да поразгледаме и потегляме към Дубровник, тук искам да пообиколим близките островчета, така че може би ще поостанем в този район за 4-5 нощувки, след което ако имаме време възнамерявам да поостанем в Будва за 3 или 4 нощувки/ че миналата година само ходихме за един ден от Дубровник до Будва, пихме по един коктейл в "Хемингуей" кратка разходка и се прибрахме в Дубровник, но много ми хареса там и дано да имаме време да поостанем там/ и после обратно през Босна за София. Много е хубава тази Хърватска, Илея- направо се влюбих в нея Grinning

# 118
  • Мнения: 115
 Laughing Илея, знаеш какво да харесаш  Wink , все колекции на Водещи Хотели в света и Малки луксозни хотели. Поздравления, супер вкус. Мои приятели бяха там и са много доволни, но бяха за кратко и не са усетили добре Хърватска , може би е трябвало да продължат из нея , та дори и по другите хотели от тези колекции  Wink

# 119
  • София
  • Мнения: 1 311
Благодаря vovolilian,точно това ме интересува..с кола,а колко километра излезе отиване и връщане.Ние мислим да минем през Ниш,Белград,Загреб,Плитвиче,Сплит,Неум,Дубровник,Херцог Нови,Котор и Подгорица.Ако имаш повече инфо за тези места ще ти бъда благодарна.  Peace

# 120
  • Мнения: 580

А случайно да ти се намират някакви ориентировъчни цени за тези хотели?   bouquet

# 121
  • София
  • Мнения: 6 999

В този хотел бяхме миналото лято. Като свикнеш с размера на стаята и с това, че където и да се намираш в нея виждаш какво се случва в тоалетната... е прекрасно.
Хвар е приказно място и с радост бих отишла там отново.  Peace

# 122
  • Мнения: 580
Иза, стана ми интересно Mr. Green колко е голяма стаята и защо виждаш какво става в тоалетната?  Би ли споделила нещо за цените?

# 123
  • София
  • Мнения: 6 999
LaDolce, хотелът е с ефектно обзавеждане. Стандартните стаи обаче са адски малки. На практика - легло и малки пътечки от двете му страни.
Банята е в самата стая, а тоалетната е със стъклена врата. Тъй като има 2 огледала, където и да си в стаята поглеждайки към огледалото - виждаш в тоалетната. Достигате до ново ниво на интимност с партньора си.  Mr. Green

Цени не помня, но съм сигурна че ги има обявени на сайта.

Въпреки изброените по-горе неудобства и факта, че не може да се стигне до хотела с кола - на мен ми хареса.  Peace


# 124
  • Мнения: 580
Ау, значи не е за нас. Аз гледам нещо за нас двамата и двете ни деца  Mr. Green

# 125
  • София
  • Мнения: 6 999
....за нас двамата и двете ни деца  Mr. Green

Хотелът не е особено подходящ за деца според мен.  Naughty На партерния етаж има нощен клуб, пред хотела минава най-оживената улица на Хвар и си е доста шумно. Самата атмосфера е по-скоро купонджийска, а не семейна...

Виж другия показах хотел в Хвар - той е с много хубави басейни и забавления за децата /водни/ и е повече за семейство според мен.  Peace

# 126
  • София
  • Мнения: 1 724
Океания, Гърция, вече платихме от 27 юни за 10 дни.

# 127
  • Мнения: 294
LaDolce,
Въпросните хотели ги предлагаме през няколко туроператора, зависи къде е най-добра цената, но можеш да поровиш на http://www.dertour.com/portal/dertourbg/app/ibe/service/transfer … el/resource/hotel - немски туроператор като набереш хотел, период и тип настаняване, ще ти калкулира и цени!
 Wink Ако има нещо, пиши!  Wink

# 128
  • Мнения: 580
Иза, мерси ще се върна още един път да разгледам другия хотел

Илея, много ти благодаря. Ще се поровя за оферти из немският сайт (аз винаги съм си мислила, че е значително по-евтино да резервирам хотел от България или по-точно казано от български сайт).

# 129
  • Мнения: 294
LaDolce,
Ориентирай се и като се спреш на хотел пак можеш да направиш запитване до туристическа агенция, която най-малкото ще ти предложи това, което виждаш във въпросния сайт.Но има вероятност за някои хотели да намери и по-добра цена от друг доставчик!
 Wink

# 130
  • Мнения: 7 473
миналата година бяхме на златни пясъци,но тези румънци и руснаци ме изнервиха жестоко/може и да е от бременноста ми тогава/,но това лято ще отидем да видим как е в Анталия.

# 131
  • out of space
  • Мнения: 8 573
и излизайки и вадейки картата климатика се изключваше.Неможехме да си оставим вратата отворена защото терасата можеше много лесно да се прескочи и някой да влезе в стаята а пък жените които даваха плажните кърпи ми споделиха че крадци не липсват.

Ванила, винаги съм вадила ключа от картата като картата си я оставям в устройството и спокойно си заключвам вратата. Поне където и да съм била е имало начин...  Simple Smile

# 132
  • Мнения: 3 394
В повечето хотели е така... но там, където ключът е и карта за електричество в стаята, може да пробвате с подобно нещо - като лична карта /е, не може да си освавиш личната карта в стаята на хотел, но има и други подобни неща из порфейлите/ - досега на всякъде е ставало  Peace

# 133
  • Мнения: 11 747
Е, за какво ти е климатика да работи докато те няма? Щом се включи, охлажда се за 5 мин.

# 134
  • Мнения: 3 394
Ами, лично аз предпочитам климатикът да е охладил, докато ни няма - като дойдем, да го изгасим и да не духа, когато си почиваме /или съвсем слабо/.

# 135
  • Мнения: 934
Благодаря vovolilian,точно това ме интересува..с кола,а колко километра излезе отиване и връщане.Ние мислим да минем през Ниш,Белград,Загреб,Плитвиче,Сплит,Неум,Дубровник,Херцог Нови,Котор и Подгорица.Ако имаш повече инфо за тези места ще ти бъда благодарна.  Peace

На този маршрут ме навиват приятели за края на лятото. Ще търсим луксозни вили. Така че, ще ви следя.

А дотогава - имаме почивка на о.Корфу и Барселона плюс Средиземноморски круиз с Коста през юни.

# 136
  • Мнения: 294

На този маршрут ме навиват приятели за края на лятото. Ще търсим луксозни вили. Така че, ще ви следя.

А дотогава - имаме почивка на о.Корфу и Барселона плюс Средиземноморски круиз с Коста през юни.
[/quote]


Ииии-ха-а-а!  smile3501  smile3503  newsm53  newsm10

Последна редакция: чт, 16 апр 2009, 00:25 от Илея

# 137
  • София
  • Мнения: 1 311
Благодаря ви,но май ще го отложим за септември защото ще прекараме цяло лято на Слънчев  бряг.
Надявам се да пообиколим Турция и някои от 100-те национални туристически обекта покрай морето.  Peace

# 138
  • Мнения: 3 356
Някой ходил ли е в хотел Фрегата в св.Константин и Елена?

# 139
  • Мнения: 693
Българското черноморие сме го изключили, като опция.

Ще ходиме в Мармарис за 7 дни, в началото на юни, със самолет, all inclisive, в хотел ART Marmaris, с Онтравъл  Mr. Green

# 140
  • Мнения: 80
Някой да е ходил в х-л Орбита в Китен    http://www.hotel-orbita.com/about%20hotel.html
Далече ли е плажа, че се пада в гориста местност.
Благодаря Ви предварително   bouquet

# 141
  • София
  • Мнения: 1 311
Аз мисля че този хотел е много близо до плажа,нищо че има горичка.  Peace
Надявам се да не се бъркам.

# 142
  • Мнения: 80
Аз мисля че този хотел е много близо до плажа,нищо че има горичка.  Peace
Надявам се да не се бъркам.

Мерси за отговора  bouquet После видях, че има тема за Китен и там една мама е писала, че е на 5 мин. от плажа.
Аз определено искам на Китен. Давайте предложения ще бъдем с майка ми и две деца на 10 г. и на 4 г.
Всички теми изчетох и се чудя. Нямаме големи претенции.  Heart Eyes

# 143
  • София
  • Мнения: 1 311
В Китен не съм ходила повече от 10 години,сигурно много се е променило и не знам какви идеи да дам.  Whistling

# 144
  • Пловдив
  • Мнения: 214
Ние и тази година ще сме в Кушадасъ от 11,09 в хотел Festival Simple Smile Миналата година много ни хареса и сега пак там.  Ако има и други резервирали за тогава да не си мълчат, а да казват   Laughing

# 145
  • Мнения: 1
Резервирахме Sani Beach Club, Kassandra, Chalkidiki!
Познаваме курорта, но за пръв път отиваме в семейния комплекс цялата банда!
Дано сме здрави (това е най-важното) и пътуваме безпроблемно! Като знам какво повръщане ще падне....няма спасение и с хомеопатията, само найлонови торбички!!!  newsm62
. Вля

Днес ми препоръчаха горещо този хотел - Сани ресорт. Искам да отидем през септември. Може ли някой да ми препоръча как да резервирам стая, че да ми излезе най-евтино - през агенция (коя?!), през сайта на хотела, през чужда агенция (пак коя?).

# 146
  • Мнения: 294
Крис, писах ти на лични!  Wink

# 147
  • Мнения: 3 394
И аз четох много добри отзиви за Сани ризорт, но като разгледах цените, ми се видя скъпичко...  newsm78

# 148
  • Мнения: 565
Някой да е ходил в х-л Орбита в Китен    http://www.hotel-orbita.com/about%20hotel.html
Далече ли е плажа, че се пада в гориста местност.
Благодаря Ви предварително   bouquet
Не е далече от плажа, но е ужасно соц. По-добрият вариант според мен е хотел Каменец, ако държиш на Китен.

# 149
  • Мнения: 81
Ние ще сме на нашето черноморие.....Миналата година бяхме в Мирамар, беше добре,тази година ще сме на Св.Влас в ПримаСол синева бийч, ако някой е ходил, моля нека сподели Simple Smile

# 150
  • Мнения: 5 756
Някой да има отзиви за хотел "Green Hills"в Созопол и месността Буджака ?Писах и в другата тема ,не никой не ми отговор.Дано има някой от вас да сподели впечатления,че сме се запътили за там.

Общи условия

Активация на акаунт