Отговори
# 15
  • Мнения: 413
 Добро утрооо!
Ами аз пропуснах да напиша,че майка гледа малката,докато съм на изпит на деня,но преди това за ученето си я гледам сама.Аз вдигам учебника в кухнята на плота(все още не стига  до там) и през деня дебна да се залиса по сити тв или да се заиграе или най-вече следобедния сън и уча.Само искам да ви кажа,че има хора с доста поправки без да имат деца и даже без да ходят на работа-само учат и пак са зле,така че мисля че ще се справим с малко повечко късмет.Освен това татито я взема след работа и отиват на гости при баба и дядо и аз през това време уча  вечер понякога,но до късно не мога да запомням,до 12 часа ми е максимума.Когато беше бебе я слагах във шезлонга и тя си играеше там спеше си,а аз си учех без проблем,но вече щъка и ме дърпа да ме води нанякъде,взема ми химикала,пише по учебниците LaughingМисля,че си е цяло геройство това нашето и си заслужаваме уважението bowuu
 П.С Може и нас да включите на първа страничка,ако може Wink

А това за отчетните теми и аз съм го забелязала-всеки пише и никой не отговаря,но в клюкарника пък е ужас ooooh!(имах смелостта да пусна един път тема и направо много съжалих после)
 Тук ми е добре Hug Hug HugРадвам се ,че ви открих Hug Hug Hug

# 16
  • Мнения: 6 889
Тук съм и аз. Още не съм се наканила да уча за поправката ми, а нямам много време ooooh!
По въпросите:
1. С ученето не се справям никак, с детето бивам.
2. Баща й я е гледал, но и той беше в сесия сега, така че основно аз си я гледах.
3. Спя, не мога да уча през нощта. Никога не съм стояла да уча по цяла нощ. Най-много до 2-3 часа и то преди за най-трудните изпити. Сега пък съвсем не мога да си позволя да не спя, защото на другия ден аз трябва да гледам малката, а не виждам как ще стане ако се влача като парцал.

# 17
  • Мнения: 1 629
Здравейте  Hug

ДАН абсолютно подкрепям мнението за уважението bowuu  ... и това, че ми е добре тук. Не напразно казах в миналата темичка, че сте ми най-добрите приятелки Joy

На мен проблема с ученето ми е, че трябва да се съсредоточа и да разбера какво пише, а не така механично да го чета. Обаче за това си трябва време и спокойствие ... все ще измисля нещо Simple Smile

На мен ми е притеснено, че утре започвам лекциите и оставям таткото да го гледа. Всичко съм му подготвила - табличка с храненията, дрешки за всеки ден с бележка как го къпе и какво що ... ще се справи де не се съмнявам в него Grinning. Ама ми е мъчно за бебо Sad

Последна редакция: нд, 25 яну 2009, 10:49 от Dai4eto

# 18
  • Мнения: 619
Хм, размишлявам върху това, което казавате:че оставяте децата да се заиграват. А на ясла пращате ли ги? Ави не ходи и ако не е у баба си, а у нас-това означава да се занимавам с нея. Постоянно иска да съм до нея, да й обяснявам всичко и да играем заедно. Затова ми остава само нощта. А папките където и да сложа тя се самообслужва...У нас няма секция, а един шкафоскрин..Баща й не може да я гледа, защото е някъде в командировка обикновено,а когато си е в БГ е или в София на очни или на изпити...Е, има и месеци в които си е на работа в Бг, но тогава пак учи за сесията и той...Ето сега е нацвъкал 10 изпита    ooooh!  и не знам как ще се оправя като винаги, коато е сесия е във Франкфурт   Confused , сега пак заминава в събота  ooooh!

Последна редакция: нд, 25 яну 2009, 10:58 от Princess of Silence

# 19
  • Мнения: 575
Лорини, честита принцеса. Да ви е жива и здрава малката Катерина Hug

Я да ви питам:
1. Как се справяте и с ученето и с детето?
2. Някой гледа ли го докато учите?
3. Спите ли нощем или учите?
1. Трудно ми е с ученето, но не само заради детето, а защото ме мързи, детето е само оправдание.
2. Никой не ми я гледа, освен когато имам лекция или изпит, те са винаги събота или неделя, тогава майка ми идва и се гледат за няколко часа.
3. Нощем спя. Случвало се е да остана до късно, ако гоня някакъв срок и не съм готова с нещо за другия ден, но е рядко.

# 20
  • Мнения: 1 629
Принцесо много гадно така, че и двамата учите. И 10 изпита леле Shocked Моя мъж поне е завършил преди има няма 5 години ... Ние говорихме с него за ясла, но той не иска. То и аз много не искам, но ако видя, че не става и не мога да се оправя ще го пратя някъде малкото (мислех за детски клуб за по няколко часа, защото има много близо до нас Thinking). Аз иначе си имам секция и си държа на нея всички лекции, книги и учебници. Но в петък реших да чета малко и легнах на леглото и взех бебето до мен и той като започна да ми тегли и дъвче листата ooooh! половината са ми нагризани сега Joy

ането съгласна съм с теб и на мен в повечето случаи бебо ми е оправдание. И мен ме мързи много да чета Confused

# 21
  • Мнения: 619
Мен пък не ме мързи-избивам комплекси от гимназиалния живот, когато мразех училището и не учех  Embarassed
Ави е записана на ясла, но лятото направи страхотни усложнения с гнойни ангини и сега баба й не дава дума да се издума не само за ясла, но и за градина. Мъжът ми е на същото мнение. Сигурни са, че ще боледува постоянно и не искат даже и да пробваме  Rolling Eyes А пък си мисля как ще расте все сама, колкото и да я водим по градинки с децата в градината е друго-учат ги на разни групови игри, песни, танци...По-организирано и смислено е. Аз съм ходила само последните няколко месеца на градина преди предучилищната и си спомням как до преди това майка ми ме влачеше на работа с нея в 6 сутринта щото няма кой да ме гледа...И като отидох на градина колко добре ми беше...Направо не знам как да постъпя с Ави сега...

# 22
  • Мнения: 1 629
Ми ти можеш, ако имате финансова възможност разира се, да я запишеш на спорт някакъв и език примерно.  Ние също не искаме заради болестите да го оставяме на ясла. А иначе, аз в училище бях много сериозна и само 6-ци имах и за това сега не мога да се наглася да седна да уча Mr. Green Пък и все намирам какво да правя - да сготвя, да изпера на бебо дрешките, да просна, да изчистя ... все има какво да се прави, но не и време за учене ooooh! ooooh!

# 23
  • Мнения: 413
Мен пък не ме мързи-избивам комплекси от гимназиалния живот, когато мразех училището и не учех  Embarassed
 
И аз така-то за това и стигнах до магистърска степен Embarassed Blush
 Аз на ясла няма да я пусна,но на градина ще ходи.Нашият тати е завършил отдавна преди 10тина години,но ме подкрепя напълно за което съм му благодарна.При нас му се вижда края,ама така е бе хора-на младите обикновено им е труден живота и по света е така.То само единици си живеят безметежно и общо взето като изтрезенят на по-голяма възраст им е трудно да се нагодят с живота и страдат.Така,че само така-това е пътят Mr. Greenкъм успеха.

# 24
  • Мнения: 619
Да се обнадеждя значи за магистърската степен  Mr. Green
Дайче, точно снощи това говорехме с баща й-да я запишем на език,курс,спорт...и май стигнахме до съгласие, че хем няма да е на градина, хем ще е сред деца и ще учи нещо Simple Smile Така, че това са перспективите за септември и още напролет смятам да проверя какво се предлага в града.

# 25
  • Мнения: 1 600
Никога не уча нощем.
Добре де, как учиш през деня? Това означава през всичкото ми свободно време, ако се намери такова от Ави, да уча...Освен това пак не бих успяла да се справя...

Първата сесия Тони беше на 3-4 месеца и четях докато спи, докато го кърмих или докато лежеше до мен на спалнята. Винаги уча на глас, което ми помага да не се разсейвам и тогава му четях на него. Трудно беше защото искаше да го гледам в очите. Случвало се е да чета и по пейките в парка докато той спи в количката. После го дебнех да заспи и сядах да уча. Вечер заспивах заедно с него. Винаги съм обичала да поспивам и ако не съм се наспала не съм адекватна. Затова предпочитах вечер да спя, а през деня четях. Обикновено зарязвах домакинството и вършех само най-належащото- готвенето. Моя мъж се включваше в почистването, което беше голямо облекчение.
А иначе не ми е дърпал лекциите, но аз винаги ги държа високо за да не ги достига.
Сега изпитвам огромно облекчение че мога да обърна спокойно внимание на детето и мъжът ми, без постоянно да мисля че имам за учене.

# 26
  • Мнения: 1 671
1. Съчетавам ги, даже с двете деца съм по-мобилизирана и организирана.
2. Понякога бабите, понякога са си при мен.
3. Различно, обикновено спя. Само ако е много напечено оставам и нощно време за някой друг час. Старая се да чета максимално през деня и особено докато децата спят следобед. Дърпат книгите, късат, аз лепя, карам се и т.н...

Мале, как сте се разписали, май не ви се учи  Mr. Green. Аз пък довърших един казус, остава да го напиша на чисто (не признават компютърни разпечатки - искат ги написани на ръка  Tired), но преди това ще използвам "помощ от другарче" и с колежката ще си сверим казусите (съвпадат ни на около 70%) Embarassed.

# 27
  • Мнения: 1 629
Принцеска и аз трябва да проверя от кога най-рано дете може да се запише на подобно нещо Thinking

Също така да кажа, че в повечето случаи моя мъж готви Heart Eyes много го обичам, за което! Heart Eyes

Момичета оставям ви, че искам да изгледам последния Хари Потър и да се готвя за утре  Hug Hug Hug

Лека вечер!

# 28
# 29
  • Мнения: 413
Аейййй на мама сладката муцунка!!! Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт