Цветолечението на д-р Бах- 2

  • 89 170
  • 752
  •   1
Отговори
# 735
  • Португалия
  • Мнения: 3 980
Здравейте  Hug
 Седнах да  питам и пиша по един въпрос,но се оказа ,че се натрупаха няколко ...
 Първо-срам ме е колко малко знам за Бах и капките-и преди го знаех,но ....  Embarassed След толкова четене ,само едно ми е ясно- че не ми е ясно  Blush
Второ- хич ,ама хич не ми са ясни нито зодиакални знаци,нито асцеденти  ooooh!... , а да не говорим за луната и другите планети  Crazy- казвайте къде да чета ,и как  да определя как ви сме ?
Зачетох се в темата в дир-а , и ми се наби в окото това...
За Принципът на действие на капките е следният. Те правят емоциите да излязат от вътре и да станат явни. Значи, ако гнева е проблемен, тогава съответните капки ще го стимулират. Значи клин, клин избива, за да станат нещата видими. Ние сме така устроени, че не виждаме проблемите си(макар всички други да ги виждат ), когато проблема излезе явно и в остра форма е по- лесно да му се въздейства.

Добре ,де, ами тогава значи-аз сама съм извела  емоциите на малките ми маймуни навън- то не бе нерви,тръшкане и истерии, то не бе викове и ярост  ooooh!
И какво  след това? След острата фаза идва подобрението?
И тази лечебна,остра фаза задължителна ли е ?Има ли вариант,при някои хора да липсва?
И какво ще кажете за спора в дир-а относно това,дали терапията е за самопомощ,или напротив- нужен е специалист?

Ох,още щях да питам,но засега стига  Peace   Hug

# 736
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
 Mr. Green И аз се чудя на същите неща. Само, че не съм давала на малката, а само на нас с мъжа ми и на майка ми и баща ми. И да си призная, при мен май си имаше криза. Беше ми нервно отвътре- едно такова треперливо... чак се чувсвах сранно докато шофирах. Сега постепено се чувствам по-спокойна, но може и да е съвпадение на ситуациите. Не съм 100% убедена, че съм си направила най-подходящата комбинация. А сега и толкова много инфо за пътеки и натални карти...
Може ли повече инфо есенциите и зодиите. Има ли и друга зависимост - като в кой дом се намират... имат ли някакви аспекти...  Rolling Eyes
Преди години се бях захласнала по астрологията, та поне натална карта си имам. И мисля като свърша с това шишенце да се пробвам по хороскоп Simple Smile

Mamagemelar, навремето се откриваха доста сайтове, които ти разчартават наталната карта, но тълкуването вече е под въпрос или платено. Ако не си намериш подходящ, прати ми данни на лични (дата, час и място на раждане), че поне софтуерчето не съм си изтрила и мога да помогна  Peace

# 737
  • Мнения: 13 512
Д-р Бах е казал,че това е терапия за самопомощ. Много са били прости нещата по негово време. След това последователите им са ги усложнили. Не напразно има навсякъде тестове, с които може да се определи комбинацията, а хомеопатични реперториуми няма. Но в същото време има нужда и от специалисти, защото не всеки човек, който е прочел 1-2 книги или няколко статии в Интернет се увства сигурен да ги прилага, а има и такива, които смятат,че това не им е работа , не ги влече и предпочитат  да се консултират. ТАка,че е въпрос на личен избор .
Все пак трябва да се знае връзката между емоционалните травми и физическите им проявления. Ако има само емоционални проблеми е по-лесно, но ако този проблем има физическо проявление, според мен има нужда от специалист.
Не съм съгласна ,че капките правят да излизат проблемите навън. Ако един спокоен, уравновесен човек ,изпълнен с любов пие Holly, той няма да стане зъл, ревнив и завистлив. При тях не е като при хомеопатията- подобното да лекува подобно. Те просто възстановяват равновесието.При Агримонията има само подобно нещо, защото там емоциите са скрити. И тя ги изкарва наяве. И виждаме как един вечно усмихнат човек става ароганетен , безпардонен, дори лош понякога. Агримонията е изкарала всичко стаено от години. След което се пристъпва вече  към лечение на съответните прояви.
Крамер препоръчва да се започва с Агримония, за да се свали маската, която всеки носи .
За лечената криза= аз досега не съм имала случай на лечебна криза, а наблюбенията ми са върху десетки  хора.

Последна редакция: вт, 15 сеп 2009, 08:18 от monda

# 738
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Може би не е криза, наистина, но така като се случи... може да е било съвпадение. На мен конкретно проблема ми беше да стана по-търпелива и разбираща към малката, че да подходя правилно с нейната агресивност... съответно в комбинацията имам Слабонога, Върбинка, Цикория и Лоза. И няколко дни след като започнах да ги пия започнах да се чувствам така. Хем си давах сметка, че се самонавивам, че трябва да ме успокоят капките, хем в същото време се чувствах много напрегната и... онова треперливо усещане като да ти пада кръвното.... При мъжа ми също нещата са носочени повече към нервност и нетърпимост и в първите 2-3 дни виждах разни минимални прояви в положителна посока, после около седмица отрицателна...
После се случи, че по време на почивката ни нямаше как да ги пием и бяхме много нервни и двамата (ама и малката добре се постара). И като се върнахме и започнах пак да ги пия, нещата вече бяха други. Наистина се чувствам по-спокойна и търпелива  Rolling Eyes Мъжът ми вече ги пие от дъжд на вятър като го подсетя и не знам как е положението.

# 739
  • Мнения: 4 414
Момичета, извинете, че нахлувам така, но имам един малко спешен въпрос и се надявам да можете да ми помогнете Praynig
Имам приятелка, бременна в 6 седмица, но от няколко дни има кървене. Дали Рескю ремеди е подходящо? И има ли нещо по-подходящо, което би могла да вземе?
Много, много ви благодаря  bouquet

# 740
  • Мнения: 364
Момичета, извинете, че нахлувам така, но имам един малко спешен въпрос и се надявам да можете да ми помогнете Praynig
Имам приятелка, бременна в 6 седмица, но от няколко дни има кървене. Дали Рескю ремеди е подходящо? И има ли нещо по-подходящо, което би могла да вземе?
Много, много ви благодаря  bouquet


agneshka,
Рискю за начало е добре. Но след това изберете есенции според конкретните нейни емоции.

# 741
  • Мнения: 13 512
Рескюто няма да спре кървенето и , за това се надявам да е отишла не гинеколог.
Но освен РР, заради шока, който е преживяла  от кървенето, е добре да вземе нещо  против страх. Мимулус например. Също така и Red Chestnut заради притесненията. Може и през цялото време да взима Olive, ако бремеността и представлява физически или емоционален стрес.

# 742
  • Мнения: 4 414
Благодаря, Монда Hug
Разбира се, че е била на гинеколог.

# 743
  • Мнения: 2 013
А някой правил ли си е комбинация за отслабване?

# 744
  • Мнения: 13 512
А някой правил ли си е комбинация за отслабване?
Да, правила съм различни, но разчитайки само на тях- не е имало никакъв ефект.

# 745
  • София
  • Мнения: 255
Еееей ,момичета с тези "пътечки" ме вкарахте пак задълго в размисъл,що ли не послушах honey навремето да си се запиша на курс  Heart Eyes.Хайде нещо за зодийките и от мен-http://astromandala.hit.bg/homeophaty3.htm

# 746
  • Мнения: 2 013
На теория, пълнотата е резултат от някакъв емоционален дисбаланс. И би трябвало балансирането да оправи нещата. Е, всички знаем какво коства свалянето на много кила на практика. Аз се чудех за подходящи цветя, които да подпомогнат диета, да намалят неконтролируемия апетит, който се появява от време на време... такива неща. Засега съм категорична само за Crab apple. Продължавам да чета.
Някакви препоръки?

# 747
  • Мнения: 13 512
На теория, пълнотата е резултат от някакъв емоционален дисбаланс. И би трябвало балансирането да оправи нещата. Е, всички знаем какво коства свалянето на много кила на практика. Аз се чудех за подходящи цветя, които да подпомогнат диета, да намалят неконтролируемия апетит, който се появява от време на време... такива неща. Засега съм категорична само за Crab apple. Продължавам да чета.
Някакви препоръки?
Agrimony, ако чрез храната прикриваме емоционалното си състояние
Wild Oat- ако е вследствие на някаква незадоволеност,ДА  попълва липси
Heather- ако се чувства недостатъчно обичана и обгрижвана
Sclerantus- за борба с йо йо ефекта
White chestnutbud- за предпазване от повтаряне на грешките, отказване от диета

# 748
  • Мнения: 2 013
Много благодаря  bouquet

# 749
  • Португалия
  • Мнения: 3 980
аз като една Мара Подробната ,да напомня само  Mr. Green Peace
monda,дали си прочела съобщението,че темите достигнали 50стр. ще бъдат заключвани ?   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт