Отчет на набор 2003 - 42!

  • 14 768
  • 292
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 142
Здравейте,момичета.
Чета ви,но няма какво да споделя хубаво на последък.Сега и баткото е болен.С ангина е и съм като на полеви лагер.От едната палатка тичам в другата JoyЧувствам се малко или доста уморена,но това са моите деца и се нуждаят от помощ.Дано бързо се оправим и има с какво хубаво да ви се похваля.
Желая хубав ден на всички.

# 271
  • Мнения: 3 211
Габи говори много правилно. Само има май проблем с "л"-то, ама явно това е от мен, защото аз не го казвам добре. Когато дойдат брат ми с жена си лятото на гости (идват за 3 месеца) ще накарам снаха ми да се занимава с нея (тя е логопед). Иначе думи и глаголи спряга много правилно. Някои думи ги чува грешно и ги изговаря след това грешно, но като я поправим и го казва правилно. Единствено не може да възприеме, че захар е в ж.р. и казва "този захар".
Сега една нейна приятелка от старата й градина я навива за народни танци, но трябва някой да се ангажира да я води след градина, а пък нали ще имаме скоро и бебе, та се чудя какво да я правя.

# 272
  • Варна
  • Мнения: 1 037
 Бети не се притеснявай  bouquet,Чиби май само Влади са го нарочили за черна овца и това стана след като родителите на предното нарочено детенце вдигнаха доста голям скандал.
 Деси,не разбрах какво се е случило,но няма значение,дано малкото юначе се оправи бързо, Hug
 Относно говора нямаме големи проблеми-Марти не може да казва Р,а двамата имат проблем с Л,защото и аз и татко им ЛЪ-каме Laughing
 Но чувам ,че много деца от тяхната група(момченца най-вече говорят като бебета,все едно сме в първа група),very nice и при нас захарта е в м.род Laughing

# 273
  • тъгата в мен
  • Мнения: 1 042
Зравейте,майчета Hug Първо пожелавам бързо оздравяване на болните дечица!
Сега ..току що се връщам от ходенето в предучилищната група(към у-щето) и май ще се записваме там!При нас не важи проблема на Лого5ка,защото ми казаха от у-щето,че няма срок за молба,а даже и да се съберат повече деца,имат готовност за 2 групи!Влязох,огледах,поговорих с г-жата..Единственото ,което мъничко ще  притеснява нинджата ще бъде ,че май няма да има много-много игра...
Ще поумувам още малко и май ще подавам молбата!
п.п.
След малко отивам да си го прибирам от градината и така ще я караме до началото на лятото!Нинджата категорично отказва да спи в градината и чувствам,че се изнервя доплънително,лежейки от 12.20-до 3 и нещо..Четвърта група щели да продължат със същия следобеден режим..Предпочитам да не си тормозя детето,защото в къщи почти задължително си лягаме към 14ч да си четем приказки.

# 274
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Здравейте и от мен!

Да се изкажа, че и аз подкрепям Лого5ка!

dessi71, и аз прочетох какво ви се е случило. Миличкия!  Hug Важното е, че се оправя лека-полека.  Hug

Дени говори сравнително правилно, но и тя поняога прави грешки. Поправям я и тя повтаря.

Май и тя ще кара предучилищната в градината. Исках да я записвам на у-ще, ама става много сложно с воденето на  малката. Тук децата се записват на у-ще според района в който живееш, а градината където ходят в момента е доста далеч от този район, и ще ми е много сложно едното да водя на градина, в единия край на града, другото на у-ще в другия. Затова ще останат и двете в градината, пък от догодина Дени отива в 1ви клас, а малката в предучилищна в у-щето и пак ще са на едно место.

Все забравям да я премеря. Дано днес като стане да не забравя и ще се отчета.

Дени когато си е в нас не спи на обед, но в градината спи и после вечер не може да заспи до 11ч. Ако не е спала на обед в градината веднага я познавам - заспива в 9.00 още. Simple Smile

Лек ден!

# 275
  • Мнения: 367
Свраче,в кое училище ще се записвате?Как ти се стори,чисто ли е ,основно ли е или СОУ-кажи нещо повече и докога приемат молби? Praynig
Мими ,бързо оправяне!Сигурно не ти е лесно,но ще премине и това  bouquet
Вери найс,кога ти е термина,като чуя за бебе и все едно че аз го чакам! Hug Hug Hug
Ох,и ние вечер късно заспиваме ,но сутрин пък поспиват,което е добре за мама.... Whistling
Момичета,притеснявате ли се как ще се чувстват малките ученици...тези които ще ходят на училище.... SadАз лично се притеснявам,ама то май няма нещо за което да не се притесняваме и да не ги мислим....
Лек ден на всички! Peace

# 276
  • София
  • Мнения: 5 039
Но чувам ,че много деца от тяхната група(момченца най-вече говорят като бебета,все едно сме в първа група) Laughing

Така се успокоих  Simple Smile Валери се затруднява със свързаната реч - не заеква, но сякаш "запецва" - не знае как да формулира изреченията си, и се изиска доста търпение, за да го изчакаш "да изплюе камъчето", а обикновено на финала, след цялото това дълго мислене, изречението звучи и леко несвързано.
Освен това не слуша внимателно - кара малко по инерция.
Имаше едни обувки, които му направиха мазоли. Снощи си седи бос в леглото, а баща му го пита: "Как са ти крачетата"? Той: "На английски ли?"  Rolling Eyes Баща му, все пак лаф да става, го окуражи, "Ами да, на английски". "Ама и двете ли?"  Rolling Eyes Rolling Eyes "Да, и двете" - "Двете са legs" Simple Smile

И още нещо забавно - питам: Беше ли послушен днес в градината?. "Да, в началото бях много послушен. После нещата се объркаха"  Mr. Green

# 277
  • София
  • Мнения: 7 673
Павел говори много правилно. Още от 2-годишен си говореше като голям. Откакто тръгна на ДГ на 3, се случва да сбърка някоя дума (рядко). Аз го отдавам на това, че доста от децата не говорят правилно, а той по цял ден е с тях. Но винаги се усеща и сам се поправя.  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Има проблем с някои звукове (с,ш...), но и с тях ще се занимаем, ако не се доизчистят (защото се пооправиха доста).
На предучилищна ще си остане в ДГ твърдо. Той отдавна не спи следобяд, но не издържа без лягане. И вкъщи в събота и неделя си ляга. Даже пробвах 1-2 пъти да го оставя да не го мъча, и без това не спи. Ама не му се отрази добре. След това беше скапан. Той и като лежи следобяд, едвам издържа до 20.00-20.30.  Tired Освен това вечер още към 18.10-19.00 вече е превъзбуден (явно уморен). Другото, от което се превъзбужда, е тълпата. На обществено място пощръклява (визирам магазини, поликлиники и прочее, не парк или зоологическа примерно).
Та в този ред на мисли -има ли други наборчета, които от нещо да се превъзбуждат и да стават неконтролируеми. Знам, че зависи от типа нервна система. Някои са си спокойни и, когато им се спи...

# 278
  • Варна
  • Мнения: 1 037
*Ирина* и двамата полудяват като сме навън,направо не мога да ги озаптя,оня ден в аптеката загасиха всички лампи,на улицата ако не ги държа за ръка само бягат и се бутат,аз го отдавах на това,че не се излизаме много навън,нито по улиците,все с колата,така ми е по лесно да ги контролирам,не мога и да си помисля да вляза с тях в магазин,освен големите супермаркети,където ги слагам в количката,така сме от бебета още.Сега забелязвам малък напредък,но съвсем малък Laughing

# 279
  • София
  • Мнения: 7 673
Росита,  Joy
В големите супермаркети сме най-зле, особено, ако някой дръзне да го заговори.  ooooh!
Ние излизаме по принцип, не е като да не е свикнал. Абе превъзбужда се от тълпа и от непознати. Знам си го.  Heart Eyes
А това да го заведеш на лекар е АД! Баща му е умрял от срам при очната. Тича, говори глупости, вика... ooooh!

# 280
  • тъгата в мен
  • Мнения: 1 042
picaso
,става дума за бургаско у-ще!Освен това,предучилищната не е в у-щето ,а е в друга сграда!Като близост ме устройва .Инъче..една голяма стая,чинчета,дъска,топло е вътре...Започнах и аз да се тормозя,че няма да има май много игра! LaughingНо в крайна сметка става дума за има-няма 4 часа.Ще играе после  Wink
Ама то си е направо като в у-ще hahaha ooooh! Ужасссс!Имат и написана седмична програма даже Joy И май подочух,че и домашни давали.Но като си помисля,че маминия Убавец ще е на 6 години и седем месеца ,когато ще тръгнем в предучилищната...

# 281
  • София
  • Мнения: 3 421
  Ирина и нашият е така - превъзбужда се, говори високо, тича и това което аз казвам въобще не се чува(в интерес на истината не винаги, но още не мога да определя причините за спокойствието и послушанието Grinning).
  Сега бяхме на пицария с приятели - стоя кротко около 20 минути, докато се наяде и после почна едно тичане около масите, викаха, бориха се с другото момченце, влизаха - излизаха от тоалетната... колко пъти направих забележка не помня.
  Накрая за капак пък превишихме "разрешеното" ни време и се прибрахме в 9.15 - леле, като почна да мрънка, да реве - понеже е закъснял със спането. Въобще държи ни на къса каишка - никакво мърдане от режима ooooh!

Да се похваля бяхме на очен лекар - вече има 100% видимост и на двете очи(когато го заведох преди две години беше с 30%). Спираме със закриването на окото. Сега ще си носи очилата и ще чакаме след 7,8-мата година да започнат да намаляват диоптрите(дай боже).

# 282
  • Мнения: 3 211
picaso, 15 април.
Етиа, много добри новини за очичките Simple Smile

# 283
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Етиа, супер новини! Hug

# 284
  • Мнения: 23 112
Етиа,браво за оченцата,чудесна новина.

Общи условия

Активация на акаунт