Дърпана баница - стъпка по стъпка

  • 66 900
  • 111
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 798
Още нещо да попитам, 3/4 чаши вода не е ли много за напръскване, не става ли баницата тестяна от долната страна?

# 16
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Кърли, на мен толкова ми отиде, ти пробвай с по-малко и ще видиш как е, иначе няма да омекне, тя нали преди това  не се залива с нищо и става доста твърдичка като се опече...

# 17
  • Мнения: 1 798
Ето я моята дърпано-точена мини баница от две мини кори

Ами не е като вашите с Пина пък  Crossing Arms

# 18
  • Мнения: 411
Кърли, ей сега проведох телефонна консултация с майка ми. Каза, че за по-добро дърпане малко оцет да се сложи в тестото.
Ама мойта и така стана. Бавно, бавно, само издърпваш краищата както съм показала. И какво като са се скъсали - и по мойте имаше дупки, то после като завиеш не личат Mr. Green.
А, и за сиропираните ми каза, ама нека да минат два-три дни, че съвсем ще се освиним ooooh!...

тукмо Щях да кажа за оцета,за да не се късат.
най добре е върху плат ,4е за муШамата може да залепне.
колкото за тегленето във въздуха,това ве4е е по сложно,нау4ете се първо на маса.
за теглене над главата аз се нау4их с една хавлиена кърпа по съвет на бани4ар и стана от първия път,не е тудно ,майката му е да се хване 4алъма.
подсетихте ме ,4е може и да съм забравила,от години не съм теглила,4е пусто време не остава,но 6те взема да се развъртя.
като се прибера ако не забравя Ще ви пусна рецепта за сиропирана баница

# 19
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Кърли, супер си е даже баничката Peace. Следващия път малко по-тънки кори и си пушка.
Ти сега остави вида, кажи как е на вкус Rolling Eyes?

# 20
  • Мнения: 22 867


Ами не е като вашите с Пина пък  Crossing Arms

Че какво и е?  newsm78 Така ми се прияде като я видях Embarassed На мен пък ми изглежда даже много добре на снимката.   bouquet

# 21
  • Мнения: 411
Още нещо да попитам, 3/4 чаши вода не е ли много за напръскване, не става ли баницата тестяна от долната страна?

аз само си намокрям ръцете и просто ги изтръсквам от водата върху баницата,покривам с кърпа и тя се задуШава от собствената си пара.

# 22
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Сиропираната баница се прави от същото тесто, само че се разделя на 4-5 топки, разточват се с точилка /Давай, Кърли, ти си тук Grinning!/ до големината на тавата, слагат се една върху друга, като по между им се ръси мазнина и сирене. Заедно се навиват на руло и после от средата към единия край започва дърпане с усукване до дебелината на кремвирш  Crazy. Така и с другата половина. Завива се на охлюв в тавата, задължително да има разстояние между навивките. Пече се. Като изстине се натрошава леко, ръси се обилно със захар, залива се с топла вода и се връща в леко загрята фурна да поема водата. Това ми обясни майка ми. След два-три дни ще я направя и ще покажа.

# 23
  • Мнения: 1 639
Едно време свекърва ми (лека и пръст) правеше такава баница. Просто пръстите да си оближеш! От нея си спомням, че като я дърпаше въобще не се притесняваше за дупките. Казваше, че колкото е по-тънка и дрипава, толкова е по- вкусна. Сега си копирам рецептата и започвам да я правя, защото за съжаление не можах да я науча от нея.

# 24
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Ей, Мери, вярно, че и казваха дрипава баница Laughing.

Ако знаеш колко неща си спомням, че съм яла у бабини, ама като не сме записвали рецептите ...няма вече кой да ни ги каже Confused...

# 25
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


        mari_eta , страхотна баница си направила, браво!На мен ми се струва висш пилотаж това с дърпането на корите и се чудя дали въобще да се захвана Confused

  curly sue , твоятя също изглежда страхотно HugБи ли обяснила защо я наричаш мини баница?Ти самата ли замеси по-малка доза, или не разтегли добре корите и баницата стана по-малка?

# 26
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Биляна, благодаря за комплиментите, но никак не е трудно, опитай Peace.
И гледам, че Кърли е офлайн - малко беше замесила - само за проба.

# 27
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

  Simple SmileУспя да ме убедиш, след малко започвам.Според теб, ако в пълнката се сложат яйца със сиренето, ще стане ли хубаво, или да не правя излишни експерименти?

# 28
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Честно казано - незнам Rolling Eyes.

Так си е много добре - леко хрупкава, а като ръсиш изобилно сирене и са тънки корите никъде не е суха и глетава.

# 29
  • Мнения: 99
 Не обичм точена баница и за това съм фенка на дърпаната  Peace И аз я правя подобна но с малка разлика. Като се омеси тестото и престои малко, разделям на топчета разплесквам ги малко и ги слагам в дълбока купа с олио една върху друга, олиото трябва да ги облива, Така престояват около половин час и след това ги мятам на памучна покривка и дърпам докато не се получи тънка кора, слагам плънката и с помоща на покривката навивам кората. Така става въздушна и много вкусна.
Ето и как изглежда  Flutter




Общи условия

Активация на акаунт