" На ДЕКЕМВРИйчето бият му ваксина, за да е здраво цяла зима"

  • 14 105
  • 309
  •   1
Отговори
# 60
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 809
И аз да се включа, че цял ден с тая погача нямах време да ви изчета.
Всичко мина ок и за моя радост 6-7човека от гостите недойдоха та лудницата не беше пълна. Ако остане време утре ще покажа и снимки.
Бамби Йоана имаше такива белези по ръката вратлето и клепачите на очите. Окопо първият й рожден ден изчезнаха напълно.
За работата аз работя в лаборатория за калибриране на термометри и влаговери и най-вероятно ще се наложи да се върна на работа след едната година първо защото моята заплата е много по-висока от тази на съпругът ми и второ на майка ми й предстои съкращение поради това, че ще се събаря сградата, в която работи и ТУ и ще строят нов модерен учебен център. Тя е пред пенсиониране и навярно няма кой да я вземе на работа и сме решили да й прехвърля майчинството, за да няма пропуск в трудовият стаж и то накрая.

# 61
  • Мнения: 22
Добро утро!

Ние тази нощ се будихме за хранене, но така ръмжа през останалото време, че пак е трудно да спиш. Но все пак беше по-добре от предните няколко дни Simple Smile

Сега пак ръмжи...Ние още не сме излизали навън на разходка, затова искрено се надявам да има слънце днес и да излезем  Praynig

# 62
  • Мнения: 187
охххх,мамчета да ви се оплача.вчера катастрофирахме много лошо с бебечо.при удара се скъса колана на седалката му и той хвръкна и си удари главичката.беше червено и подуто но днес нищо няма.спа спокойно,но след малко ще ходим на лекар да го прегледат,много съм уплашена още,дано нищо му няма Praynigох.как ме е страх да няма нещо вътрешно.а карахме бавно,но в това дъждовно време... Praynig Praynig Praynig

# 63
  • Мнения: 30
Добро Утро Кукли!  Hug  

За работата аз работя в Германос и понеже работното ни време е хипер плякано и работата ни е хипер изморителна, та ще гледам ако може да си ползвам 2-те години плътно, че в противен случай няма да имам време за фъстъка и 1% дори...

Elmina За Вигантол-а не знам да има някаква определа пауза, но така като гледам всички педита го изписват сутрин на гладно. Иначе за спинкането защо не пробваш да сложиш фъстъка по коремче и да го потупваш по дупето. Нашата понякога така правя и до 1 минутка се успокоява а до 10-тина минутки вече е заспала /през деня де, тя вечерта си спи ама пробвай, нищо не губиш все пак... и дано помогне.../

mira_georgieva на нас след като ни падна пъпчето, кръв имаше още около 1 седмица обаче беше минимално количество, просто няколко засъхнали капчици. Къпех си я във ваната без задръжки, просто след баня с една клечка за уши и със спиртче почиствах кръвчицата /тя и от водичката поомеква/, после смело Топоцин и сега сме перфекни!

Egisihora дечицата ти да не са родени поредно? Питам защото аз доста се чудя по темата какво се случва ако забременееш преди да ти изтече майчинството? Примерно ако забременея през втората година от майчинството си и изляза в болничен? Изобщо имам ли право, работодателя признава ли го или иамт право да ми покажат вратата? И ако е позволено тогава какво се взима като обезщетение, тези 240 лв. майчинство или се взима болничен като 80% от това на което те осигуряват? И после за второто дете пак ли имаш пълни 2 години преди да се върнеш на работа?

anhelito Пентаксима аз го взех от вътрешната аптека на V-то ДКЦ. Ти и без това при Рашкова ходиш нали, та направо си вземи като отидеш. Обаче просто имай в предвид че миналата седмица им бяха останли само 20 бройки така че иди веднага щом можеш или изпрати някой. Искаш ли аз ако излизам днес да ти се обадя да ти взема, макар че ако вали не мърдам...


ЛЕК ДЕН И МНОГО ЦУНКИ НА ВСИЧКИ  Hug

# 64
  • Мнения: 154
Добро утро мами и бебоци!
miIV-Milena Ivanova надявам се да му няма нищо на детенцето  Praynig. Мен много ме е страх, когато пътуваме... Да ни пази Господ всички!!!
Иначе и при нас са на дневен ред всичките теми и притеснения, които обсъждате.
Искам да споделя че и аз имах може би запушено каналче и то вече 2-3 пъти, защото от едната страна на дясната гърда ми се образуват твърди бучки. Аз  се оправих с масажи по време на кърмене. Докато малкия суче, аз масажирам много енергично през цялото време. Много е неприятно... пожелавам на пострадалите да се оправят бързо. Peace
Днес при нас е слънчево и ще ходим на разходка. Тъкмо ще си взема бележката от работата, за да подам документи за детските.
Лек и усмихнат ден желая на всички.  bouquet

# 65
  • Мнения: 30
miIV-Milena Ivanova дано всичко е на ред  Praynig

# 66
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 809
Милена надявам се, че всичко с Марти ще е наред и ще остане само уплаха на мама, която да разказва след години!  Praynig

# 67
  • Мнения: 551
Миленче стискам палци всичко да е наред  Praynig
Аз мисля да си използвам цялото майчинство, като ми го дават защо де не се възползвам  Wink
Иначе съм детска учителка и няма кой знае каква разлика в заплатата ми и минималната, така, че ще ме чакат  Mr. Green

# 68
  • Мнения: 3
                                ЗДРАВЕЙТЕ,
       Миленче, вярвам, че всичко с Марти ще е наред и след това ще разказвате със смях случката fingerscrossed fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover
  За мамите, които имат проблем със запушване на каналчетата искам да споделя и своя опит. Цеденето, масажа- само по посока към зърното и компресите, ми помогнаха много. До сега използвах ръчна помпичка, но откакто татито ми купи електрическата на медела- направо се родих и нямам проблем със запушването.
  И да попитам някой ползва ли кенгуру за разходка. Проблем ли е това, че бебчо не си държи главата изправена.
  Хубав ден на всички  bouquet

# 69
  • Мнения: 2 013
Добро утро и от мен!
Да ви се похваля-вчера ни беше първата разходка навън с бебка.Най-после се реших да я изведа.Прекарахме 6 часа на открито,много и хареса,спеше непробудно,че чак едвам я будех за да  Misc Baby Bottle
Разходихме се къде ли не и ако спи все така мислим с баща и по-честичко да я извеждаме   Laughing

П.С. Вчера минахме и през ХИПО ЛЕНД в Скай Сити и понеже бебка промрънка нещо баща и я извади от количката и я гушна.И какато си вървим срещу нас друга двойка видимо на наще години (момичето май към 9 месец беше) и момчето :
- "Виж,виж чисто ново бебе!!!"
 Joy hahaha Joy

# 70
  • Мнения: 616
Привет

за секрета на Крис само от носа му взеха  Peace

Миленка
стискам палци всичко да е наред  Praynig

Аз записах час за детски гастроентеролог че с това повръщане хич не ми харесва, той вярно че преяжда ама все пак  Tired

А снощи да ви кажа каква я свърших  Joy Joy hahaha както ми се причуваше че Крис приревава единия път наистина се пробуди, и аз легнах при него да го приспя пак защото така свикна  Crossing Arms както и да е а в същото време чаках мъжа ми да се прибере, защото си беше забравил ключа. И по едно време ставам и гледам 1:30ч.  Shocked Shocked а легнах към 12:00 да го приспивам......гледам ТВ-то работи, лампите светят както ги оставих мъжа ми го няма....олелеее в тоя момент ми звъни телефона вдигам аз и той с най-нещастния глас на света "Мише ще ми отвориш ли, че от час и половина обикалям пред блока"  Rolling Eyes Shocked Joy Joy дорева ми се от жал и умрях от смях в същия момент. Той чукал като луд защото си изключихме звънеца заради малкия, звънял ми на телефоните по 30 пъти, дори се логнал в интернет и звънял на скайпа  Joy Joy оле мали ужас ви казвам. Вика ми "бях се приготвил да спя в колата, съседите чуха какчукам и помислиха че си ме изгонила от нас Laughing"... Hug Simple Smile добре го подредих ама не съм искала, нагушках го и го пратих да спи в другата стая.

Айде весел ден от мен  Simple Smile

# 71
  • Мнения: 386
Миленка, дано всичко е наред! Praynig

Цитат
П.С. Вчера минахме и през ХИПО ЛЕНД в Скай Сити и понеже бебка промрънка нещо баща и я извади от количката и я гушна.И какато си вървим срещу нас друга двойка видимо на наще години (момичето май към 9 месец беше) и момчето :
- "Виж,виж чисто ново бебе!!!"
Joy

# 72
  • Мнения: 12
Миленче, дано всичко да е наред с Мартинчо! Praynig пиши като се върнете от лекаря!

Еми аз много се смях на тази твоята история с мъжа ти, преставих си го как обикаля около блока с телефона в ръка Joy  дано всичко е наред с гастроентеролога Heart Eyes

за работата- аз съм козметик по професия и понеже кабинета ми е под наем засега съм го освободила (обеща ли са да ми го пазят Simple Smile) с надеждата пак да се върна там след като поотрасне малката- искрено се надявам да мога да си я отгледам до 2 годинки!

# 73
  • София
  • Мнения: 179
Привет, мамчета.   bouquet

Миленка, всичко ще е наред с Марти - бъди спокойна.  Praynig
Утре отивам на мамолог и дано да ми помогне. Стискайте палци всичко да е ОК.

Пожелавам ви усмихнат и спокоен ден.  Hug

# 74
  • Мнения: 16
Anhelito, и ние сме при Рашкова и купихме пентаксима от вътрешната аптека в V-то ДКЦ. Заявихме я и след 2-3 часа си я взехме. Вие кога сте на консултация, може да се засечем някой път?
А за работата - аз съм офис мениджър в една фирма и ще изкарам една година. Може би ще се върна по-рано от втората, но това зависи от положението и от това дали ми е омръзнало да стоя вкъщи. Ама никак не ми се иска баби да го гледат, предпочитам яслата...

Общи условия

Активация на акаунт