Радостта ми е голяма, ще съм Септемврийска мама!

  • 13 795
  • 291
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 57
Привет от една миналогодишна септемврийка Grinning
Искам само да ви поздравя и да пожелая на всички лека бременост и на финала най- сладките бебоци Hug
Много мило ми стана като ви чета и си спомних как и ние миналата година споделяхме вълненията си.
Успех на всички и само положителни емоции Hug Hug Hug

# 226
  • София
  • Мнения: 260
Ники благодаря ти!
И аз си мисля да се насоча към някой лекар от МД, защото там казват са най-добрите специалисти по патологична бременност. А аз явно се водя такава.
а протокола - имам два термина/нали са два ембриона/ около 07,09л Уж близнаците не изкарвали до 9 месеца, но ще видим newsm78

# 227
  • Мнения: 24
Здравейте, мили мами! Щастлива съм, че и аз мога да се включа към септемврийския отбор Simple Smile
Вече бях на първи преглед и с нетърпение очаквам втория - това ми е първа бременност и се надявам всичко да бъде наред.

Стискам палци на всички ви - леко бременеене и сладко майчинство от мен!

# 228
  • Габрово
  • Мнения: 1 330
Нямаше ме едва няколко часа и хоп, още три нови мами и още едни близнаци Grinning Леко бременеене на всички ви и красиви и здрави деца на финала!

На днешният преглед пак ме гледаха с ехограф, този път по касата, ама точно преди това така се скарахме с милото, че въобще не се развълнувах от видяното на монитора. Нервите пак ми изневеряват явно, ама много се засегнах, че моят в яда си ми каза, че всички ми се смеели дето съм кърмила толкова дълго и най-ме боли, че и за него това е абсурдно и едва ли не ненормално. Вярно, че той не е бащата на Александра, но не затова му е такова крайно мнението, даже каза, че и неговото дете нямало да ми позволи да го кърмя повече от 5-6 мес.
Аз заради психическият натиск на такива невежи като него я отбих наскоро, но ако не бях и забременяла  бих си я кърмила още и то с удоволствие. Лошото е, че и доктора и сестрата също са на мнение, че кърмата е полезна до едно време  Shocked
Е, поне вече си имаме спец в тази област в темичката. Късметлийки сме си ние, че Бу ще е между нас  Wink

# 229
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 860
Е, винаги можеш да му кажеш, че има деца, които се кърмят по 1,5-2-2,5 и нагоре и после се отбиват и порасват нормални психически и физически люде Simple Smile

А и има вероятност с времето нагласите му да се променят с бебето.

# 230
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Бу, много се радвам, че ще бременеем заедно Mr. Green
Аз май ще ходя в петък да ме ивдяк по ЗК на ехограф, че не ме свърта да чакам чак до 7-ми.

# 231
Еееййййййй,пак си имаме новодошли мамета HugЧестито на всички и както казва Валката,дай Боже всекиму здраво и красиво бебе на финала  bouquet
Бу ,имаш стил и това ми харесва Peace
Валка,не си го слагай на сърце,мила!Нека да не забравяме,че колкото на нас ни е криво понякога и ни е тежко къде заради хормоните,къде заради типично женски простотийки,на мъжете също не им е много лесно.На нас ни се падат всички грижи покрай бебо както преди,така и след раждането,което не е никак лека работа.Дори бих казала,най-тежката работа си е именно това-да отгледаш и възпиташ един качествен човек,когото да погледнеш с гордост след време.Но пък и мъжката част от задълженията не е никак лекичка-едно новодошло бебенце е още една грижа за изхранване и финансова отговорност,както и да го погледнем.Ние жените сме си доста труднички понякога за разбиране-казваме "да",а ни се иска да са разбрали,че е всъщност  това означава "не" ,и обратно,понякога дори не знаем какво точно искаме,но искаме веднага да ни разберат и да ни угодят....и така нататък...Аз винаги съм си признавала,че никак не съм лесна и ако някой успее да ме изтърпи цял живот,ще му лепна един златен медал,ама на кого ли е потрябвал Thinking Mr. GreenТа искам да кажа,колкото на теб ти е криво,предполагам,че толкова и на милото ти не му е лесно и просто нервите са избили в определен момент.Сигурна съм,че довечера ще сте се гушнали и забравили за лошите думи PeaceДа не ти казвам аз през какъв ад минах,преди да дойда в този форум ooooh!Добре че е това място WhistlingВ началото на бременността ми много се измъчвах от какви ли не вътрешни борби.Това бебе е напълно желано и планирано,правено е с ясното съзнание,че ще забременея и ще го отгледам с любов.Но веднъж се скарахме толкова жестоко с милото,че не знам какво ми стана,но в яда си реших да му покажа колко рогат добитък съм и колко непоносима мога да бъда и му заявих,че това бебе не е негово #CrazyМожеш да си представиш какъв шок беше за човека да чуе подобни думи и какво ми костваше след това да го моля за прошка ooooh!Сама не знам как успях да кажа подобна глупост CryДобре че любовта ни е истинска и дълбока,та милото ми прости само след.....10 минути BlushИ мен като ме затресат хормоните,или започвам да плещя глупости и след това се разкайвам жестоко,или започвам да го избивам на заяждане.Абе,да не съм ти в къщата обшо взето Mr. GreenТака че,не сте само вие bowuuВажното е да не сме тесногръди и да си прощаваме,за да ни е по-лек живота.

# 232
  • София
  • Мнения: 6 011
Момичета, бъдете по-оптимистично настроени и по-спокойни, поне външно! Няма нужда от състоянието ни в момента да страдат близките, аз много трудно успявам да оправя развалени отношения и затова гледам просто да не ги развалям.  Grinning
Засмяна, ти направо ме уби, евала на мъжа ти, ти направо си за бой!  Laughing Hug
Аз първият път бях нервна и капризна спрямо съпруга ми, сега съм изключително спокойна, уча се от грешките си. Най-фрапиращия ми случай е, че го накарах в 9-ия месец да пропътува стотици километри за да дойде да измием....прозорците и пак да пропътува същото разстояние за да се върне на работа.  Embarassed Много ме е срам като се сетя, толкова егоистично, че чак на мен ми става гадно.
Относно това, че мъжете са от Марс, а жените от Венера и въобще не говорим на еднакви езици съм напълно съгласна. Обаче нямам трпение да чакам да разбере, че моето "не" е "да" или обратното и бавно, но упорито се научих да си казвам какво искам направо. Отначало ми се струваше малко странно да казвам "Дай пари за еди какво си, искам да си купя това, кога ще ми купиш онова, искам да отида до...", все едно го използвам, все едно само искам, но вече и двамата свикнахме и аз лично се чувствам много добре така. Опитайте, не боли!  Laughing

# 233
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 860
...мъжете са от Марс, а жените от Венера и въобще не говорим на еднакви езици...

Затова, значи, като му кажа "Иди до магазина за пържоли", той отива и взима само пържоли, а не се сеща да вземе и салата за гарнитура и два шоколада, че съм пред цикъл... Mr. Green

Случвало се е да полудявам тихо от тези неразбирателства. Всеки знае, че когато мъжът пита жената какво има и тя каже "нищо", това далеч не е нищо...  Laughing

# 234
  • Габрово
  • Мнения: 1 330
zasmyana, не си поплюваш ти  Joy
И аз в яда си стигам до крайности и често наричам бебето "твойто копеленце" само за да го нараня, ама после да видиш как се умилквам и извинявам за да ми прости  Laughing
Истината е, че намерих светен човек, който ме прие безусловно с детето и се грижи за нас, ама таз пустата моя голяма уста все разваля нещата  Blush

Сега за успокоение на нервите чак взех да плета  knit

Хайде лека и спокойна нощ  ви пожелавам Hug

# 235
  • София
  • Мнения: 6 011
Валка, оплети нещо сладурско за бебето.

Бу, ти направо няма от какво да се оплакваш. На моята поръчка "Вземи пилешко бутче да сготвя супа на малкия" се прибира след едночасово обикаляне с едно долно бутче, което тежеше точно 104 гр. и явно продавача за подигравка му го беше сложил в един огромен плик. Ето затова предпочитам да му казвам всичко направо, а пазаруването само в писмен вид.

# 236
  • Мнения: 343
Добре дошли на новите мами и от мен
А пък нашия татко още не бил сигурен че съм бременна, нали имах два отрицателни теста и все ме пита Кога ще ходиш пак на лекар да ти каже със сигурност ?  newsm78

# 237
  • Мнения: 0
Мечтание,много ме трогна със съобщението си!
Много съм ти благодарна Hug
Утре ще се поровя по сайтовете за да си избера линийка! Пак утре съм на 2 преглед...дано всичко с нас е наред! Praynig

# 238
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Мдааа и аз ако не кажа купи хляб и сок за малката, ще си дойде само с две бири и кутия цигари. Затова надлежно си пиша списък през деня какво трябва да се пазарува Mr. Green
Аз днес питах милото като ме уволнят и вися в къщи и само искам пари дали няма да ме натири. Само ми се изхили, което реших да приема за не Joy
Иначе днес се забелязвам как ми напира да споря за всичко, но се сдържам за сега

# 239
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 860
Ето затова предпочитам да му казвам всичко направо, а пазаруването само в писмен вид.

Затова надлежно си пиша списък през деня какво трябва да се пазарува Mr. Green

...а като има списък, влиза в магазина и от вратата почва да ме юрка: "На мисия, на мисия! Само по списъка. Няма да се бавим сега и да ходим по щандовете!"

Никакво удоволствие няма така, аз обичам баааавно и плаааавно да чета етикети, да откривам замаскирани вредности и после да не купувам продукта злорадо.

Общи условия

Активация на акаунт