Кухненски робот!!! Помагайте!!!

  • 363 402
  • 1 866
  •   1
Отговори
# 1 005
  • Мнения: 240
Благодаря за  отговора  Диамантче, надявам се да няма проблеми с леда, иначе за друго не ме притеснява особено. Днес гледах в сайта на Philips за резервни части,но каната за шейкър не я видях да се продава отделно...просто исках за всеки случай да знам дали   я има ,че все ми се случва нещо да счупя ...та затова да се подсигуря предварително аз;)... Питах обаче за  дисковете и ми казаха,че един брой струва 48 лева,евентуално ако реша да взема по-евтиния вариант...множко ми се струва. И  още едно въпросче...нали на този модел 7778 дисковете се водят цели,а не са от този тип дето се слагат в пластмасов диск?

# 1 006
  • Мнения: 5 653
Цели метални са.

# 1 007
  • Мнения: 2 241
Ако и дисковете успееш да счупиш, те признавам за Тазманийския дявол  Laughing

# 1 008
  • Мнения: 5 653
Мисля, че тя имаше предвид да си вземе по-евтиния вариант на робота и да си купи допълнително дисковете, които й трябват.

# 1 009
  • Мнения: 240

Да,такава беше и първоначалната ми идея....да  си взема по- евтиния вариант и впоследствие да купувам още дискове и сокоизтисквачка, но ще излезе мнооого по-скъпо така,особено след като научих за цената на единия  диск .Така че, ще поизчакам до другия месец и малко преди празниците ще имам възможност да го взема...дано да го има дотогава. Казаха ми,че има и диск за жулиени,на който може да се нарязват  картофи на пръчици... така ли е? Вие доволни ли сте? И цитрус-пресата ме интересува,но по-добре кажете имате ли някакви забележки от модел 7778 Rolling Eyes

# 1 010
  • Мнения: 5 653
Аз съм доволна. Диска за нарязване е с регулираща се ширина и мога да си избирам колко дебели да са ми резените. Най-много него ползвам и рендето. За диска за картофите писах назад - не ги прави на идеални пръчици, но става бързо и без да се цапам. Много ми е удобна и приставката за миксера, защото и двете ми ръце са свободни да си досипвам съставките. Майонеза си правя в блендера и разни сосове, шейкове също. Зимните месеци си правех фреш всяка сутрин и тая зима мисля пак да почна, само да излезят цитрусите. Месех в робота, преди да си вземем хлебопекарна. Единствено не съм ползвала диска за твърди сирена и шоколад, защото не ми се е налагало. Останалото се ползва и ми е голямо удобство.

# 1 011
  • Мнения: 712
...Philips HR7778 и Kenwood FP925....

Оказа се, че нито един от двата робота няма опция за месомелачка Cry
Сега започвам да се чудя, дали в блендера не може да се мели месо... След като в чопъра се получава, дали няма да се получи и в блендера? Някой пробвал ли е? Осъзнавам, че въпросът вероятно не е особено интелигентен и сигурно е доста рисковано да се пробва, но...  Embarassed
Другият вариант е да купим отделно месомелачка... Или да търся робот с месомелачка. Crazy

# 1 012
  • Мнения: 2 241
Месомелачките обикновено са по-мощни уреди и самите ножове са доста по-различни.
Аз в моя Филипс съм мелила пилешко (в голямата купа с S-образния нож). Не става като обикновена кайма, но за мен е ок. Със свинското е по-трудно и остава на парченца, защото има разни жили, които трудно се режат. Ако е съвсем чисто месото, мисля че ще стане на кайма...  Thinking Не знам как би се получило в шейкър каната  Thinking
Но ако мислиш често да го използваш за такава цел, по-добре да си купиш отделно месомелачка  Peace

# 1 013
  • Мнения: 712
Месомелачките обикновено са по-мощни уреди и самите ножове са доста по-различни.
Аз в моя Филипс съм мелила пилешко (в голямата купа с S-образния нож). Не става като обикновена кайма, но за мен е ок. Със свинското е по-трудно и остава на парченца, защото има разни жили, които трудно се режат. Ако е съвсем чисто месото, мисля че ще стане на кайма...  Thinking Не знам как би се получило в шейкър каната  Thinking
Но ако мислиш често да го използваш за такава цел, по-добре да си купиш отделно месомелачка  Peace
Определено ще се ползва. Предпочитам сама да си смеля каймата, отколкото да купувам неизвестно какво от магазина. Не ядем всеки ден кюфтета, но веднъж на 7-10 дена се ползва кайма. Ако знам, че каймата е от месо, а не от... каквото там слагат вътре, може и по-често да ползвам. Simple Smile Освен това ММ обича сам да си прави наденицата и по това време се започва една офанзива - мелене на месо, пълнене на наденици, сушене Crazy
Ще трябва да се вземе месомелачка явно, защото свинското и телешкото не се мелят лесно, дори когато са изчистени всички ципи. По добре да не рискуваме Simple Smile

# 1 014
  • Мнения: 240
Аз съм доволна. Диска за нарязване е с регулираща се ширина и мога да си избирам колко дебели да са ми резените. Най-много него ползвам и рендето. За диска за картофите писах назад - не ги прави на идеални пръчици, но става бързо и без да се цапам. Много ми е удобна и приставката за миксера, защото и двете ми ръце са свободни да си досипвам съставките. Майонеза си правя в блендера и разни сосове, шейкове също. Зимните месеци си правех фреш всяка сутрин и тая зима мисля пак да почна, само да излезят цитрусите. Месех в робота, преди да си вземем хлебопекарна. Единствено не съм ползвала диска за твърди сирена и шоколад, защото не ми се е налагало. Останалото се ползва и ми е голямо удобство.

   Явно всички опции ще ми вършат  работа,но най- много се израдвах на това,че може  да меси хляб, понеже не купувам готов от известно време,за нарязване на зеле и моркови също ще е голяма отмяна,че зимата основно такава салата ще се яде.

# 1 015
  • Мнения: 5 653
Едно от предимствата на 7778 е, че куката за тесто е метална, а не пластмасова. Иначе за зелевата салата - и ние последната зима доста такава хапвахме, защото едно е да кълцаш 10 минути, друго - да го пуснеш през робота за има-няма и 1. Simple Smile Отделно в блендера си правя различни сосове за салатите и става много добре. Единственото, което не ми допадаше, е че няма малката приставка за мелене на ядки и търсих да купя допълнително, но се оказа, че тя работи с ножа на блендера и сега си ги меля в каната, когато се налага.

Kira, и аз мисля, че е по-добре отделен уред да си вземете за мелене на месо. Или виж моделите на Бош - те имат възможност за закупуване на приставки за мелене на месо. Peace

# 1 016
  • Cambridge, UK
  • Мнения: 429
Здавейте,
аз съм с Kenwood FP925 и откакто го имам срещам следните проблеми. Когато използвам дисковете за настъргване винаги, абсолютно винаги ми остават големи парчета зеленчук между капака и диска и второ пусна ли дори един морков в сокоизтисквачката целият уред започва да подскача като луд на кухненския плот.

Някой с подобни проблеми?

# 1 017
  • Мнения: 2 241
Аз съм с Филипс и също винаги остават парченца между капака и диска, когато стържа нещо. Не бих казала, че са големи обаче. Мисля, че е съвсем нормално, тъй като няма как капака и буталото да стигат плътно до диска  Peace
Иначе роботът ми е изключително стабилен и нямам проблеми с "подскачане"  Peace

# 1 018
  • София
  • Мнения: 191
Аз съм много недоволна от Kenwood FP925. Доста пари струва, а качеството не е добро. Ножовете се изтъпиха бързо, пластмасата се захаби. Счупи се изстисквачката за цитруси след няколко изстисквания. И при мен остават големи парчета от зеленчуци между ножа и капака. Изобщо без ежедневно ползване се амортизира много бързо.

# 1 019
  • Мнения: 240
Доста го хвалят този модел на Kenwood FP925...явно всичко е до късмет Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт