Кухненски робот!!! Помагайте!!!

  • 362 552
  • 1 866
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4
Чета постовете в тази тема и много се забавлявам, защото веднага си личи, че са писани от жени.
И така скъпи дами ще се опитам да ви помогна при избора на кухненски робот.

Първо важно нещо е мощността на ел. мотора. Гледайте да е около 800-1000 W, колкото по-мощен е моторът толкова по-малко се товари , по-малко грее и съответно вероятността да изгори е по-малка.

Гледайте да има колко се може повече приставки, така или иначе ще давате пари, поне да има повече неща за да не се налага след това да си копувате други уреди и да спестите пари и място.

Ножът за месо да е от метал, а не както на някои модели на Moulinex от платсмаса.

При покупката прочетете какво може да реже и да настъргва с кръглите дискове, за да не сотанете разочаровани след това. Просто четете, то упътването е за това! Simple Smile

Фирмите които отдавна се занимават с производството на такива уреди са:
Siemens, AEG, Moulinex, Tefal, Kenwood и Philips. Braun се занимават с това производсто сравнително отскоро.

За мен като човек който е имал вземане-даване с кухненски роботи на всички гореизброени форми най-добри (надеждни, с много приставки, лесни за употреба и тн.) са Kenwood, a от всички модели на Kenwood бих препоръчал 735.

Защо го препоръчвам:

Мие се в миялна
Има всички приставки за които се сетите без мелачка за месо
Лесен за употреба.
Има кутия за съхранение на дисковете което е много практично нещо.

Kenwood имат и един друг плюс- тялото на робота е направено за едновременен монтаж само на една купа (голямата купа или шейкър каната) така се пести място в шкафа.

Дано съм бил полезен!

# 61
  • Мнения: 4
И още един съвет!

Ако искате да имате мелачка за месо, по-добре е да си купите отделно. На пазара не съществува нито един модел на кухненски робот, който да има всички приставки плюс мелачка за месо. Мелачката на месо е деликатно нещо и като имам предвид, че доста се използва и за мелене на зимнина (чушки и домати за лютеница, патладжан и тн) добре е да е отделна от робота и най-важното да е издържлива. Времето за продължително използване на робота е малко (да направиш сок, да настържеш зеле за салата, да забъркаш тесто) меленето на 15 кг чушки, 25 кг домати и 10 кг патлаждан (една доза за лютеница) е нещо съвсем друго и ако моторчето е слабо просто ще прегрее и ще изгори и край със зимнината.

:0

# 62
  • Мнения: 30
  chef  Може ли и аз да се запиша в темата  - сдобих се с кухненски робот и  съм много щастлива. В крайна сметка избрах Мулинекс   http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09035870

MOULINEX FP-7231
- КУХНЕНСКИ РОБОТ
- 900 W
- КУПА С ВМЕСТИМОСТ 2 Л
- УНИВЕРСАЛЕН НОЖ
- ЦИТРУС ПРЕСА
- ПРИСТАВКА - МИКСЕР
- ПРИСТАВКА ЗА ТЕСТО
- УЛЕЙ ЗА ЛЕСНО СЕРВИРАНЕ
- КУТИЯ ЗА СЪХРАНЕНИЕ

В магазина ме посъветваха да избера този модел, тъй като за мен бе много важна сокоизстисквачката, а тази определено е добра - с фина метална цедка и прави много бистър сок. Цитрус пресата също е много добра Simple Smile
 Абе радвах е като малко дете на играчка да си призная честно!
Все още не съм използвала всички функции, но нещото, което не ми хареса е, че не мога да си правя с робота салата от домати и  краставици. Дисковете режат на шайби, които са с дебелина на лист хартия, а това за мен не може да е салата Sad и от това съм разочарована.  Ако някой има идея как да си нарежа домати и краставици на по-едро, моля да сподели  Confused

# 63
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Този Kenwood ли препоръчвате ?
Аз съм се засилила към този  Thinking

# 64
  • Gone with the wind
  • Мнения: 772
Тъй като и аз в момента съм на вълна "чуденка", порових доста из нета. За момента май съм се спряла на Kenwood, за конкретен модел още не мога да говоря - в смисъл не съм се решила към кой ценови диапазонда се спра -  250 или 350 лв.
Не мога да преценя тези 100лв разлика дали ще си струват екстрите откъм използваемост  Thinking

тази тема от готварския също ще ви е полезна

# 65
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Тъй като и аз в момента съм на вълна "чуденка", порових доста из нета. За момента май съм се спряла на Kenwood, за конкретен модел още не мога да говоря - в смисъл не съм се решила към кой ценови диапазонда се спра -  250 или 350 лв.
Не мога да преценя тези 100лв разлика дали ще си струват екстрите откъм използваемост  Thinking

тази тема от готварския също ще ви е полезна

Според мен- не.

# 66
# 67
  • Gone with the wind
  • Мнения: 772
Вселена имаше предвид, че не си струва 100те лева разлика, а не темата от готварския  Wink

# 68
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Ъхъм. Първият модел си има всичко необходимо.

# 69
  • Мнения: 1 176
 Embarassed Извинявам се тогава. Не съм разбрала.

# 70
  • Мнения: 4 275
Малко стара темичка повдигам, ама ...  Blush
Изчетох доста теми за кухненските роботи. Тъкмо се навих, че твърдо го искам и ... взех да попадам на мнения, че трудно се мие.  Crossing Arms

Наистина ли, хора, толкова трудно? Нямам миялна още и ... всичко ще минава през мен, а хииич не обичам да мия чинии ... Mr. Green

И как точно се отбелязва пасиращата функция сред характеристиките? На повече роботи май това липсва ... А аз държа да има пасатор ... А емулгиращите дискове за какво служат? Rolling Eyes

# 71
  • Варна
  • Мнения: 777
Не се мие чак толкова трудно, материалите, от които са направени ножовете и купата са такива, че не задържат мазнини и цапаници. Какво е "емулгиращи дискове"?
Не съм се замисляла как е отбелязана пасиращата функция, аз ползвам шейкър каната за тази цел, когато трябва да пасирам по-голямо количество. Иначе имам и малък пасатор - той ми е за манджите на детето.

# 72
  • Мнения: 651
♥ Doro ♥  , и аз го взех онзи ден.Доволна ли си?Как се "държи"?Колко изкара?

# 73
  • Мнения: 2 803
♥ Doro ♥  , и аз го взех онзи ден.Доволна ли си?Как се "държи"?Колко изкара?

Разбира се, много съм доволна от робота.   bouquet Съжалявам само, че не прецених да има и приставка за картофи.
Със здраве да си го ползвате. Hug

# 74
  • Мнения: 12 648

Наистина ли, хора, толкова трудно? Нямам миялна още и ... всичко ще минава през мен, а хииич не обичам да мия чинии ... Mr. Green

И как точно се отбелязва пасиращата функция сред характеристиките? На повече роботи май това липсва ... А аз държа да има пасатор ... А емулгиращите дискове за какво служат? Rolling Eyes

За мен не  е трудно. Зависи от вида на мързела. По-трудно ми е да нарежа лук на дъска, отколкото да изплакна купата. В миялната ми се напука пластмасата. Но моят е много стар.

Пасиране - за малки количества каната, за по-големи - купата. Пасира си идеално.
И месо ми мели. Е, не правя зимнина от 20 кг чушки.

Обичам си го.

Общи условия

Активация на акаунт