Кухненски робот!!! Помагайте!!!

  • 376 286
  • 1 866
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 1 070
Този новия има мелничка, за малки порции, а и дизайна му е друг - по издължен е, бъркалката за тесто е метална, има и диск за рязане на картофи за пържене.
Имам 7774/90 и бих я посъветвала да го купува, робота е супер. Аз лично съм слагала да кълцам месо с металния нож и съм доволна, не е като през месомелачка, но пак се получава. Само с тестото не мога да се разбера, не ми се получава, но предполагам си е до умение, а на мен не ми се отдава да меся, дори и с робота.

Аз месих със същият модел нямаше проблеми, омеси го страхотно. Да не би да го правиш много твърдо или като слагаш продуктите да слагаш повече брашно? Опитай първо с по-малко брашно, за да стане по-меко тестото, а после прибавяй допълнително.

# 646
  • Мнения: 399
Този новия има мелничка, за малки порции, а и дизайна му е друг - по издължен е, бъркалката за тесто е метална, има и диск за рязане на картофи за пържене.
Имам 7774/90 и бих я посъветвала да го купува, робота е супер. Аз лично съм слагала да кълцам месо с металния нож и съм доволна, не е като през месомелачка, но пак се получава. Само с тестото не мога да се разбера, не ми се получава, но предполагам си е до умение, а на мен не ми се отдава да меся, дори и с робота.

Аз месих със същият модел нямаше проблеми, омеси го страхотно. Да не би да го правиш много твърдо или като слагаш продуктите да слагаш повече брашно? Опитай първо с по-малко брашно, за да стане по-меко тестото, а после прибавяй допълнително.


Има във форума много хубава рецепта за пица "Верди".  Там е дадено всичко точно, ей при мен не се получава, не е в робота причината, аз просто си не умея и на ръка, и с робота, все тая. Както и да е. Робота е страхотен и потребителката няма да съжалява ако го купи, мое мнение.

# 647
  • Мнения: 1
Благодаря на всички и извинявайте, че се включвам толкова късно. Аз днес поръчах модел филипс 7777 и утре трябва да дойде. Вчера не уточних, че аз живея в Германия така, че няма да имам проблеми с гаранцията. Веднага като го получа ще изпробвам сокоизстисквачката и наистина се надявам да прави хубав и бистър сок, но ще почакам още малко и след това ще дам отчет  Laughing, както и за всички останали функции.

# 648
  • Мнения: 1 070
Браво! И за гаранцията, че ще можеш да си я ползваш.

# 649
  • Мнения: 6
Здравейте! Спряла съм се на KENWOOD FP-925 или KENWOOD FP-734 / FP-735. Днес ходих да ги видя с идеята да си взема 925, но стъклената кана ми се видя много тежка и май се спрях на 735.
Моля за отзиви относно двата модела и кой бихте ми препоръчали.

# 650
  • София
  • Мнения: 3 249
Аз исках 735, но ме изненадаха с 925. Вчера го мъчих с тесто за меденки - стана почти идеално. Не си даде кой зане колко зор. Достраша ме накая и доомесих на ръка.
Онзи ден рязах картфи за пържене, при което синът ми с изненада установи, че съм можела да правя чипс Joy Само че като не са дали по 2 лв и не го ядат hahaha

# 651
  • Мнения: 82
Здравейте! Следя темата от повече от две години, бях се спряла на philips 7775, и все дебнех някоя промоция да си го купя. Но след това пуснаха новия модел - 7778 и от вчера съм горд собственик на една бройка!  Laughing
Ще пристигне при мен в събота и в неделя ще го пробвам - дано оправдае всички мои очаквания. Ще дам отзиви, защото както на мен ми е била много полезна всякаква информация за различните модели роботи, така се надявам и аз да съм полезна на някоя от вас!
Нямах търпение да се похваля и сега чакам робота още повече!  Embarassed

Лек и успешен ден на всички и весело посрещане на празника!  Hug

# 652
  • Балчик
  • Мнения: 9 312
Не мога да не се похваля- получих мечтания подарък за рождения си ден, седмица по-рано. Не очаквах, че съпругът ми ще се съгласи да го вземем, но е факт. Моделът е Kenwood major titanium KMM 020, мощност 1500 вата, дойде в комплект с термо блендер. Толкова е масивен и стабилен. Поръчах си картофобелачката, а към края на месеца ще си поръчам месомелачката и приставката за рязане  на кубчета. Много съм щастлива. Утре ще го изпробвам.      chef


Последна редакция: сб, 16 фев 2013, 01:14 от Джемма

# 653
  • Мнения: 3 714
Страхотен подарък Джемма  Party Със здраве да си го ползваш и повече вкусни рецепти да включваш към блога си  Hug

# 654
  • Балчик
  • Мнения: 9 312
Благодаря. bowuu

# 655
  • София
  • Мнения: 2 539
Аууу Джемма, страхотна машинка, със здраве за я ползваш!

# 656
  • Балчик
  • Мнения: 9 312
Благодаря момичета, вече я изпробвах за месене на хляб:
http://djemmasvetlana.blogspot.com/2013/02/kenwood-major-titanium-kmm-020.html

Последна редакция: сб, 16 фев 2013, 11:48 от Джемма

# 657
  • София
  • Мнения: 2 539
Благодаря момичета, вече я изпробвах за месене на хляб:
http://djemmasvetlana.blogspot.com/2013/02/kenwood-major-titanium-kmm-020.html
Клипчето е просто жИстоко!
Ако не е тайна колко струва машинката и от къде е купена?

И мойто Бош така меси, но първата ми идея беше Кенууд, страшни са!

# 658
  • Балчик
  • Мнения: 9 312
Не е тайна, но не казах, за да не става реклама. 1200 лв е смао с бъркалките- 4 вида и термоблендер. останалите приставки отделно, дебна Ибей за добри оферти. Ако тепърва купуваш уреди напълно си струва да се купи тази машина и постепенно всички приставки. Купих я от тук, много са коректни, доставиха ми я само за 10 лв до Балчик, със Спиди, въпреки, че е огромен тежък кашон. Моделът е КММ обаче, в сайта е КМ, разликата е в комплектацията на машината:
http://www.topoffer.bg/za-kuhniata/kuhnenski-mashini.html
По-евтиният е 010 Chef, но разликата в цената не е голяма, а купата и мощността са по-големи и избрах Major. Изобщо не е толкова голяма купата, колкото си мислих,ч е е 6.7 литра. До снимката на Филипса се вижда колко е. На шеф-а е 4 литра и нещо. Гледах в Амазон, но цената е малко по-ниска, а няма гаранция и предпочетох от тук да го вземем. Наистина не очаквах така лесно да убедя мъжа ми, сами разбирате цената е поразяваща, но възможностите му са. Аз естествено, имайки Филипс-а, не искам приставките комбайн и сокоизтисквачка.
Ето какво може, еднакви функции с 010 са:
http://www.youtube.com/watch?v=RDI4MBk993M&list=FLEj59mtzPoTa_PVXfxFSV8Q

# 659
  • Мнения: 105
Може ли да споделите мнение за тези роботи:
MOULINEX QA-400GB7- http://www.technomarket.bg/products/09111577/moulinex-qa-400gb7
KENWOOD KM-266 -  http://www.technomarket.bg/products/09061030/kenwood-km-266.
http://bosch.expo2000.bg/index.php?route=product/product&pat … mp;product_id=646
http://www.technopolis.bg/b2c/details/826610/P11130409/Kuhnenski … t-BOSCH-MUM-54620
Месомелачка не ми трябва, трябват ми  по- скоро функциите на MOULINEX QA-400GB7, обаче не знам качеството му какво е. Ще се радвам,ако някой сподели мнение. Трябва ми и искам робота ми да бъде от вида на тези които съм показала.  Благодаря предварително.

Последна редакция: сб, 16 фев 2013, 23:27 от margaritka1

Общи условия

Активация на акаунт