Бъдещи мами - ЮЛИ 2009. Тема № 13

  • 11 687
  • 298
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 36
Хм е това не го очаквах. Благодаря за полезната информация.  Hug А на мене зимният кош ми беше водещ при избора на количка. ooooh!  Викам си да му е топло и комфортно на бебчо през зимата Naughty . А то какво излиза  Crossing Arms .  Добре де то тогава зимата в лятната седалка ли ще ги возим бебетата  Thinking. Няма ли да им духа, да им е студено. Cry  Извинявам се ако ставам досадна с въпросите си , ама хич не ми е ясно.  newsm78


Manolo Blahnik ама добре си  звучеше де.  като измислиш нов варянт го сподели.   bouquet

Последна редакция: нд, 25 яну 2009, 13:13 от cocktail

# 16
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Desstiva, ние за по-лесно въпроса с креватчетата решихме като купихем от двата вида  Mr. Green Дървеното, което е с люлка и става голямо след време си е вкъщи, а при пътуване, като ходим по гости при бабите и дядовците сме с подвижната, много практична покупка се оказа и все още си го разнасяме с нас. За новото бебе таткото и дядото като един мебелисти ще направят ново креватче, като му дойде времето ще запрятат ръкавите.

А дървената ни кошарка е от този тип:

http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=23_69&products_id=3364, него ще си го направим вече голямо за каката, а кошарата ще ползваме за новото бебоче.
И понеже Шушето спи много буйно и има опасност да се търкулне без решетка от леглото, та ще купим и такава предпазна оградка, че да не я търсим по земята http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=23_69&products_id=3730

# 17
  • Мнения: 1 089

magiika, Честит Рожден ден!
Желая ти здраве, щастие, късмет и здраво и прекрасно бебче юли месец!

# 18
  • Мнения: 36
galeto123, puzzle благодаря ви за информацията  Hug

# 19
  • Варна
  • Мнения: 893
cocktail в предната темичка бях писала - до зимата ще са на по 5-6 месеца и няма да искат да стоят легнали, затова зимния кош е излишен, освен ако не е от по-големите и с позиции за гръбчето Peace а в летния много лесно става номера - един дебел космонафт, едно одеало - порт бебе, или зимен чувал, и един дъждобран, да не му духа и си уредена Peace
аз порт-бебето го взех от големите и още го ползвам да и завивам крачетата ако навън е по-студено  Peace
за кошарите ние имаме и от двата вида, дървената е с две позиции на матрака - много е важно за малко бебе което ще вдигате през 1-2-3 часа да е по на високо иначе ще ви се скапе кръста ooooh! а като започнат да пълзят го сваляш на долната позиция , да не го търсиш по земята както казва марулка  Laughing а сгъваемата я ползваме за път и сега ще видим каката ако не свикне да спи в легло с такава предпазна оградка ще я слагаме в нея, а бебето в дървената  Peace

# 20
  • Мнения: 0
Ясно, значи ще имаме две креватчета, като му дойде времето. Simple Smile

# 21
  • Мнения: 397
Здравейте момичета. Колко много юлски мами сме станали  Grinning.
Честит рожден ден, magiika. Желая ти много  здраве, щастие и красимо и здраво бебче.

Аз вече рядко влизам, защото както ви писах на работата от интернета е отрязан сайта на бг мама, както и много други сайтове. Обаче еврофутболът и други спртни са си там  #Cussing out
Понякога някои мъже са отвратителни.
Аз се чувствам прекрасно както досега. Имам си много готини снимчици и видеота на бебчо от 4Д ехографа  Sunglasses
Относно изследванията ми - всичко е наред. Ходих на какво ли не - и сега вената ми е ужасна.
И аз вече гледам за бебешки колички, обаче хубавите ми се струват доста скъпички - над 1000 лв. и ми е малко дразнещо това. Аз съм била първо бебе в моето семейство и много са ме глезили и сега ми е малко гадно, че аз няма да мога да осигуря най-доброто за моето бебче.
Аз съм имала вносна количка от Корекома, всякакви боклуци на Чико и какво ли още не.
Между другото миналата година видях лятната си количка на Чико, купувана преди 27 години. Беше прибрана в една барака на двора. Не можах да повярвам, че платът е като нов - няма нито скъсано, нито избеляло, а е минала 3 бебета и след това 23 години в  бараката.

Ние ще купим дървена кошарка, а за тази сгъваемата се колебая. Отделно ще сглобим и моята стара кошарка - въпреки че е доста стара е в приличен вид и ще я оставим при майка ми и баща ми.

# 22
  • Мнения: 11 818
magiika, Честит Рожден Ден! Здраве и любов!   bouquet Весел празник!

И аз да потвърдя, че кошът, който наричате зимен, ще им умалее до следващата зима, това си е кош за новородено, независимо от сезона. А като седнат или са в полулегнало положение към 5-6 м. - в чувалче, повечето модели колички предлагат такива, много са удобни, топли, не размяташ одеала.
За леглата - хубаво е да си има стабилна кошарка, преносимите са за път, нашето го използвахме до към 2  г., след това Юлиана вече не искаше в него и купихме преграда, като посочената по-горе, даже 2 и  едната разнасяме.
Същото беше и с количката, на 2 г. вече не искаше в нея, използвахме понякога триколка, но не толкова за превоз, колкото за каране. Така че майките с по-големи втори дечица да не бързат да купуват двойна количка, но тези с породени може.

Още нещо исках.. но малката  ме дърпа, че е започнала един пъзел от 100 части и нещо се е запънала...

# 23
  • Мнения: 59
Здравейте, благодаря за посрещането, наистина много мами ще има през Юли месец тази година, всички бебоци да са ни живи и здрави. Ние понеже още незнаем какво ще е бебето ни и не сме се спряли на точно определа като цвят, иначе сме решили да вземем вариант на Chicco количка със столче и в зависимост от това дали е момиче или момче ще изберем цвета. Приятен ден на всички!

# 24
  • Мнения: 36
е друго си е като има кой да ти каже това-онова.

Мамета с опит-цена нямате.

Спестихте ми една ненужна покупка. Хиляди благодарности.  Hug

# 25
  • Мнения: 1 208
Да кажа и аз за зимния кош- моя приятелка си купи такава количка и никога не го е ползвала
За кошарите - и ние си имаме и от двете - от дървените люлките и от приносимите.Много са удобни.
marulka_s  вече си мисля,че е по-добре да кача някой кг в повече,че да мога да си намеря дрехи.Иначе си карам с моите си рокли и по време на бреченност и когато не съм  Laughing

# 26
  • Мнения: 36
 не ми се отваря линка "Таблица за теглото по време на бременността" от първа страница. Някой  знае ли от кой сайт е това?

# 27
  • Мнения: 32
Magiika, честит рожден ден и от мен bdbaloni
Относно количките, аз също се бях насочила към тези със зимен и летен кош. Зимния кош съм съгласна, може да го ползваме само една зима. На мен ми се вижда, че ще свърши работа, наистина зависи колко ще растат бебоците живот и здраве Grinning. Разбира се, понеже съм жена и си променям мнението после видях и една, която е с зимно одялце или там, както се казва и може да е напълно легнала, за новородени и да се изправя облегалката за по- късно. Ще видим на място вече коя ще ми хареса повече.
За легълца съм си харесала дървено и от тези сгъваемите кошарки. Обичаме да пътуваме, така че сгъваемата кошарка ми се вижда доста практична, а и се надявам да оставяме от време на време бебока при бабата и дядото. Те са ни наблизо, но не мисля. че има смисъл да се купува и за там легло, мов=жем да си носим кошарата. Все пак има много време, ще му мисля, като дойде момента, за сега отброявам до 6- ти, да видим на 4Д как е пришълецът и какви гащички ще обуе.
Лек ден от мен, дами и татко Grinning.

# 28
  • Мнения: 86
Здравейте и от мен!

Честит рожден ден на Магийка - бъди много здрави и усмихната и от късмет да не се отръвеш!  Grinning

По въпроса за количките: на мен лично ми се струва още рано да купуваме, но пък за идеи съм винаги отворена. Преди 6 години, когато се роди Йоанна, взехме количка "Hauck", която се оказа доста качествена и в нея след това израстна и още едно бебе. Количката беше лятна(или отчасти комбинирана) и вършеше прекрасна работа (Йоанна е родена в края на август) - първите месеци бяха лоши и ако сме излизали, беше с кенгуро и едва февруари, март бяхме вече по-активни с количката - тогава тя можеше да е полулегнала и спокойно и да спи вътре.
По въпроса за креватчето:  нашето легло е като това на марулка - доста качествено излезе и то (щерка ми на 6 още спи в него Laughing) Сега ще й правим детска стая и ще отива там на нормално си легло.
Та в този ред на мисли: доволни ли сте от някоя мебелна фирма, бихте ли ми препоръчали някой, който да се заеме с изработването на детската стая в нашето жилище? (след като първо я види, разбира се Simple Smile)
Почивайте си и се наслаждавайте на бремеността си! (даже се глезотете повече понякога, отколкото трябва - сега ви е паднало Heart Eyes Heart Eyes)

# 29
  • София
  • Мнения: 725
magiika честит рожден ден, множо здраве, щастие и любов.  Весело изкарване на празника.   happy bd
Момичета, гледам, че говорите за колички и креватче. Бебечета живот и здраве при вас ли ще спят или в отделна стая? Знам, че от суеверие не трябва да се купува нищо докато не се родят бебета, но понеже съм с близнаци и спалнята е малка от 2 дни само чертая и се чудя как ще побера 2 легалца, спалня, скрин и гардероб. Пусто малка стая....Но хич не ми се ще да ги отделям в детската стая отначало.
И как сте с кг.? Аз съм + 6кг.  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт