Януарските мъничета едреят, мамите ги само мерят :)

  • 11 567
  • 281
  •   1
Отговори
# 15
  • софия
  • Мнения: 30
извинявай oni,но това в кой град се случва #Crazy

# 16
  • Мнения: 524
Здравейте мамета!

Страхотна нова темичка! Да ни е е честита и да ни носи само положителни емоции.

oni невероятно е това, което си изживяла. Да ти е живо и здраво детенцето! newsm51

Доника, както винаги си се справила перфектно с темата. Моите адмирации!!!  smile3501

Момичета, кога мислите да направите пробно мерене на теглото? Аз знам, че към 15-я ден се прави. Ние се кърмим, но не мога да преценя колко изяжда. Пълни си памперса, спи спокойно, надявам се, че и е достатъчно. След хранене изцеждам различно количество - между 30 и 50 мл. Иначе и аз ползвам помпата на Авент и съм много доволна. Още в клиниката ми даваха такава и върши добра работа.

Едно въпросче - още не ни е паднало пъпчето, а Александринка вече е на 11 дни. Притесняваме това, та утре ще викнем педиатъра в къщи да го погледне. При кога падна и какви грижи полагате след каро е паднало? newsm78


# 17
  • Мнения: 140
Честита ни нова тема- вече в време до края й запишем бебче срещу всяко име  Simple Smile
Мале, Они- аз мислех че само по филмите жените раждат така бързо и лесно вкъщи- браво на вас Hug
Аз още съм само с каката вкъщи, нямам търпение да дойде вторник и да си вземем Габи- то тогава ще й е реално истинското изписване и ще трябва да черпя лекарите е Пирогов- а и те го заслужават.
Хайде, Ирко- аз мислех да идвам да ми правиш зъбите вече, а ти още се офлянкваш Grinning Вие май искате водолейчета, за това не бързате Wink

# 18
  • Мнения: 60
Лелееее Oni направо ме разби как така в къщи не се ли уплаши  Shocked,при условие,че не си го планирала,то като , че ли  те пита де,ама добре, че всичко е минало ок и сте добре, това е най - важното.

anita_bs,аз в началото бях по същия начин на Маги и излязоха пъпчици въпреки , че сменях памперса на всяко хранене и я мажех със скъпа козметика.Нашето педи ми изписа един чудесен крем Sudokrem намазва се съвсем на тънък пласт.Другото което е когато съм в къщи и има кой да ми полива и измивам дупето с водичка защото в началото я бършех с кърпички на памперс,това също според мен оказва влияние.Сега вече сме добре  Grinning пробвай ако искаш крема е доста и много бавно се изразходва.

Оф аз вече се чудя дали кърмя правилно, в началото давах на поискване казаха ми 4е съм направила колики, после почнах по схема ама не се получи Маги иска да яде вечер като не и дам започват едни писъци.Сега една приятелка ми каза в едно тефтерче да си записвам часовете в които ядем ами то детето си прави пак по 3 - 4 часа паузи само вечер си хапваме.Притеснява ме, че не и почива коремчето ама какво да се прави иначе се мъчи детето не мога да я държа гладна.И аз като Доня Коприва се изцеждам след всяко хранене уж за да стимулирам кърмата ама до кога така то голяма мъка докато я нахраня,уригна което при нас отнема време , да я приспя защото се разбужда от това уригване и иска на ръце да я приспя, след това да се изцедя и време за сън за мен не остава.
Я да ви питам вие и двете гърди ли предлагате на кърмене понякога и стига едната понякога цоква и от другата.Някъде четох, че не се изцеждаш и на следващо хранене предлагаш пълната цица.Щото аз се изцеждам добре и чак препълнена цица нямам  newsm78.Луда работа.

А и да ви питам някой къпи ли бебето си в тези стойки които се продават отделно към коритце и са направени от хавлия.Аз вчера за втори път я мия с тази стойка защото досега пазехме пъпчето,ама детето въобще не се чувсва сигурно и се гърчи прави едни мостове с тялото и трябва пак аз да я подържам.Как ги къпите ?

Май стана много дълго  Grinning и не на последно място честито на всички нови мами на които вече изгубих бройката и успех на тези които това събитие им предстои.

# 19
  • Мнения: 1 483
Они  #Crazy #Crazy #Crazy
И ние вчера се обринахме по дупето и ни изписаха Дактакорт( 2 пъти -сутрин и вечер да се маже),но засега не виждам ефект. Sad

# 20
  • Мнения: 45
Минавам само да се отчета...
Днес е терминът, бях на запис на тонове - всичко е чудесно, контракции няма и оттук нататък всеки ден на отчет в ЖК и ще чакаме...лекичко съм се вкиснала Sad

# 21
  • Мнения: 315
Oni браво на теб, слава богу, че всичко е минало добре и сега сте ОК.  Praynig
Да сте живи и здрави с бебчето!  newsm51

Ами и при мен за малко да се случи в къщи, ама тръгнахме навреме за АГ.  Crazy

# 22
  • Мнения: 11
имам проблем и отново моля за помощ и компетентен съвет. Гърдичките на синът ми или по скоро ореола и зърната този участък е твърд и подут. Днес ходихме на док и тя каза че това били хормони, била съм му ги предала по време на бремеността. Каза да го наблюдавам и до един меесец би трябвало да спаднат. Аз обаче се притеснявам какви са тези хормони. Каза че и едното мъденце му е твърдо и подуто - и това било от хормони, абееееееееееееееее. Кажете някой имал ли е подобен случай. Остави това ами вече сме на 16 дни а жълтеницата ни още не е минала..... Cry Cry Cry

# 23
  • Мнения: 63
ДОНИКА, браво за темата! Можеш и на мен да сложиш снимка от албумчето.
Не знам , като родиш, кой ще оправя нещата.
Они, наистина си голяма героиня! newsm10
Елли, на нас пъпчето ни падна на същия ден, като ни изписаха. ВЪРТИШ смело по посока на часовниковата стрелка. Сега само почиствам остатъкът със спирт. Не се притеснявам, знам, че не ги боли.
 Контролното теглене ще го правим в началото на февруари.
 Момичета, от кой ден горе-долу почват коликите?
 Вие по колко памперса ползвате на ден?

# 24
  • Мнения: 45

 Момичета, от кой ден горе-долу почват коликите?
 

На Божидара коликите й започнаха рано - на 7 ден.

# 25
  • Мнения: 490
ами аз въобще небях уплашена, даже прекалено спокойна , дори неочаквах от себе си ,че ще бъда толкова спокойна. Аз живея в Англия  и тук е нормално да се ражда вкъщи. Аз затова и родих вкъщи защото тук  не те приемат в болницата докато нямаш разкритие 6 см, и не ти е паднала тапата и водите да ти изтекат и т.н.

# 26
  • Мнения: 656
OniShocked Shocked Shocked Е твоето раждане просто ме разби!!!  Shocked  Shocked Я кажи коя е тая болница дето са ти казали да си почиваш  Laughing - е аз докато питам ти си написа вече де Wink

Соня, хормони са, не се притеснявай (поне така съм чела  Rolling Eyes - на нас не ни се случват такива неща, но съм чела, че момиченцата дори могат да прокървят като при менструация, а и момичетата, и момчетата могат да пуснат малко коластра  Rolling Eyes). А и щом педито смята, че е така - довери му се и се успокой  Hug А за жълтеницата - не се бой, и ние сме в кюпа на все още жълтите слънчица  Wink А уж ни изписаха със съвсем нормална физиологична жълтеничка..

Пепи, коликите почват по различно време при различните деца, поне моите наблюдения до момента са такива, а и моята док така ми каза в болницата като я питах  Laughing На Калоян му почнаха също към 7-мия ден

Снощи Калоян ми повърна на фонтан 2 пъти..  Sad И милото цяла нощ спа адски неспокойно, при което пък аз хич не спах..  Sad Ама днес звъннах на педито, която ме успокои, че можело от преяждане да е, че може да му идва много на 2 ч. да се храни и каза да разредим на 2,5 часа манджите.. И сега хем се радвам, че мааалко повечко време имам, хем ми е едно криво заради детето.. дали е от преяждане, дали ще продължи да качва грамчетата като яде не толкова често..  Confused Нали знаете, все трябва да се притесняваме...

Хайде, чао!

П.С. Доника, много благодаря за темата!!!   bouquet

# 27
  • софия
  • Мнения: 30
Соня това което ти е казал док е точно така .Нищо страшно няма,всичко ще се оправи.

Оni и аз си помислих,че не живееш в България,но.......

# 28
  • Мнения: 2 879
Здравейте и от нас!  Hug

Ние вече сме си вкъщи. Позабавиха ни с изписването, защото Аничка имаше жълтеница. Но сега вече всичко е наред. Иначе Аничка е добре.  Simple Smile Обича да си похапва, много е лакома. Добре, че имам кърма. Изцеждам се след всяко хранене и замразявам във фризера.
Снощи ни падна пъпчето. Педиатърът каза, че имала пъпна херния. Четох, че се слагали някакви пластири на пъпчето, за да се прибере. Та утре ще му звъннем да видим какво ще каже. Май и нас ни почнаха коликите. Всяка вечер към 22.30 ч. започва да реве и да си свива крачетата.   Sad

Ето и малко снимки от нас: http://oleta.multiply.com/photos/album/19/19#1

# 29
  • Мнения: 387
айде един бърз отчет и от нас...снощи мойто малко съкровище не можа да спи хубаво, щото не беше акала...и до към 3ч така...но после като напълни памперса и се успокои...и днес сме тихи и кротки...яде си на горе-долу три часа и така...
Лили така е...чаршафите с кравите са много сладурски...имам подобни зелени на зайчета...
а за изцеждането, правя го само ако усетя напрежение...иначе давам едната единия път, другата на следващото хранене...само дето тя си иска повече от дясната...то и на мен ми е по-удобно, ама така лявата страда...и аз с нея...
Мини много благодаря за идеята за копъра и анасона...направих си вече чай...дано помага...ще си снимам тия дни корема да ви покажа, че съм като в четвърти месец още...само дето е много мек и като легна се сбръчква...
и да питам и за конците, че така набързо ме изписаха, че не можах нито с доктора да говоря, нито с никой...кога падат...днес ми падна част от единия...а и аз не знам колко точно имам...

Они за следващото раждане идвам в Англия, аз много искам вкъщи...ако не бях отишла толкова рано може би нямаше да има болката, която причинява окситоцина...но anyway...

сега трябва да сядам да чета, че вече съм в сесия...и в петък съм на изпит...

хубава вечер на всички и много  Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт