Януарските мъничета едреят, мамите ги само мерят :)

  • 11 600
  • 281
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 146
Павлина, Доника стискам палци!  Hug

 Доника, по-добре да не липсваш дълго, а най-добре един лаптоп в болницата и да си на линия! Grinning

# 226
  • Мнения: 2 122
Данче, водата с розов етикет би трябвало да е изворна- не минерална
Павлина, Доника, успех  Peace  Praynig

# 227
  • Мнения: 387
павлина с теб сме...сещам се така аз като ви насписах, че отивам да раждам...и след няма и пет часа и бях родила...дано стане и при теб така бързо и да си гушкаш сладкото бебче...
Доника ти утре ли влизаш в болница...нещо ми се губят датите...но не беше ли за 30.01 ти...
а да ви питам, родените на 20.01 козирог ли са, водолей ли са...за козирога четох че свършва на 20.01. пък водолея почва на 20.01....не че ме интересува много, но ми е любопитно...тя като порасне ще си избере какво да бъде...

днес педиатърката беше вкъщи...написа една рецепта със сто неща...направо съм  #Crazy #Crazy #Crazy
то милото още не знае къде е...а ние на хапове минаваме...всъщност първото е Биогайа за евентуално по-леко преминаване на коликите...другите са някакви капки за очи, че едното оче и сълзи, но ще ги слагаме след няколко сни, ако до тогава не мине...капки за колики изписа сааб...нещо си...да имам рецепта...и друго не се сещам...но определено се опита да пробута козметика...аз и казах, че ще мажа с преварен зехтин, а тя каза, че бебешката козметика била по-хубава и пълна с полезни вещесвта необходими за бебето...Друго за нещото за рахит след 20тия ден до към годинка...ужас толкова много...нужно ли е наистина такова третиране...

И една новина от
NADETO_PM...има си син Никола, роден днес в 18:45ч., 3750гр., 51см.

# 228
  • Мнения: 641
Доника, успех и на теб! Чакаме вести   Hug

sve82, за килограмите – веднага след раждането бях -5 сега общо съм -7, но с това ядене покрай кърменето, май скоро няма да сваля повече. Качих общо 14 кг за цялата бременост

За Вигантола  ние също сме на 2 капки от 20-ти ден. И нашата педиатърка опипа фонтанелата и тогава предписа тази дозировка

Честит син на Надето! Да е жив и здрав, много да радва мама и тати

# 229
  • Мнения: 52
Които давате капки Био гайа по колко давате?, че ей сега ми ги донесоха и след къпането искам да му дам от тях?
Павлина, Доника - леко и безпроблемно! Hug

# 230
  • Мнения: 387
Биляна мисля, че док каза по 5 капки...така пише и на листовката...5капки съдържат 100милиона живи активни  Lactobacillus reuteri protectis...

# 231
  • Мнения: 87
Мини, знам аз че се води изворна, но основно заради ниското съдържание на натрии е подходяща за бебета. Останалите елементи незнам дали са с намалено съдържание. Аз съм я давала непреварена, само чешмяната преварявам 5 мин.

# 232
  • Мнения: 395
Павлина, спискаме палци бързо и лесно да мине раждането.
Моят корем е като бременна в 4-я месец. Ще мине още много време, докато си вляза в старата форма. Иначе питах доки дали да нося колан. Тя каза, че по-бързо ще се възтановя, ако не нося. Като се носи колан, мускулите се "подпирали" на колана и не се свивали.
sve82, аз бях качила 20 кг. В  болницата оставих 10 (това стана май от много притеснения, че бях със спешно секцио). За 10 дни откакто съм вкъщи съм свалила още 2 (ама мнооогооо си хапвам).
 

# 233
  • Мнения: 2 122
Цитат
Специалистите са категорични - изворната вода е еликсир за тялото. Водещи педиатри у нас я препоръчват за всички възрасти, но и като единствения продукт, който може да се консумира от новородени и съвсем малки деца. Основание за това дава слабата й минерализация и ниското съдържание на натрий За разлика от останалите води тя спокойно може да се използва за ежедневна употреба и в неограничени количества


от тук

# 234
  • Мнения: 189
                               http://i708.photobucket.com/albums/ww82/emiliyaalessandra17/Alessandra-1.jpg
                               Здравейте.4естито на вси4ки мами.Не съм писала отдавна,понеже засега се грижа сама за беба,нашият тати си идва
                               в края на февруари и нямам много време.Това е снимка на моята малка принцеса 4ас два след раждането.Ако някоя от вас
                               може да я ка4и при останалите беб4ета на парва страница ще съм и много благодарна.
                               Гледам и на вас изписват капки с витамин Д.На мен тук педито ми каза да и взема DitreVit на Humana и да и давам
                               по 14 сутрин и 14 ве4ер до към годинката.4ета в един друг форум 4е на други мами са ги изписали само за по три месеца
                               и малко се ошашавих и ги спрях и искам да се посъветвам и с друг педиатър.Млякото ми е на привършване и давам добавка,
                               а ве4ер направо и давам бутилката.Колики за сега има много рядко и се надявам да си остане така.Целувки на вси4ки.

Последна редакция: вт, 27 яну 2009, 21:16 от emy17

# 235
  • Мнения: 31
Lorini, слънцето влиза във водолей на 20.01. 2009 г. в 1.00 часа през ноща за географската ширина на БГ. Има вариации с ден -2 различните години. Много хубав ден за родените е като цяло по слънце освен ако няма някакво лошо съвпадение на планети.

# 236
  • Мнения: 387
Да питам и още нещо...Вашите мъничета как спят...нашата педиатърка каза да спи настрана...ама не само главата, а цялото телце...тя засега спи по гръбче с вдигнати ръце (предавам се) и главичката на една страна...

# 237
  • Мнения: 1 542
Вчера и аз купих Био Гайа, след като Инфакола не върши чудеса при Дария. Сега е втори ден, доколкото прочетох и това е с натрупване, така че може би ще трябва да се изчака за ефекта. Уж го хвалят, пък да видим. Дава се по 5 капки на ден. И се държи в ХЛАДИЛНИК.
Инфакол в БГ няма - някой питаше.
Вигантол и тя пие.
Спи на една страна като се редуват страните - това е за да не повърне и да се задави. Има едни възглавнички, които придържат телцето на една страна, ако бебоците не стоят така. Дария си спи на една страна и аз затова не я ползвам моята, даде ми е една приятелка.

# 238
  • Мнения: 52
Благодаря ви! Аз се чудех дали тези 5 капки да ги дам на няколко пъти... Но ще давам веднъж дневно х 5. Дано има ефект!
Гого спи на една страна, но е доста жилав и успява да се поизмести  Heart Eyes. Редуването на страните е за да се оформи правилно черепа.
  bouquet  bouquet  bouquet

# 239
  • Мнения: 656
И Калоян спи на една страна, но от време на време се обръща по гръб. Гледам да редувам страните..
А между другото, ортопедът, при когото ходихме за преглед за луксация каза, че като почнат да се обръщат няма нужда да ги гласим пак на една страна - било много добре за крачетата да си ги държат разкрачени (а като спят по гръб това им е естествената позиция). И ми каза също така, че като са по гръб винаги си държат главата настрани (те инак и не могат  Crazy), което също ги пази от задавяне при повръщане. Така че мен лично ме отказа да купувам от тези възглавнички  Peace

sve82, аз качих 11, в болницата смъкнах 3 Sad И не съм смъквала вкъщи, няма и изгледи да стане лесно...

А я да ви питам - кога се затварят фонтанелите?  newsm78 Щото нашто педи днес като му ги опипа каза по 2 капки вигантол, а беше изписала първо по 1. И като питах що - щото имал отворени предна, задна и там другите фонтанели.. та се зачудих сега - трябваше ли вече да се е затворила някоя newsm78  Thinking

Ей, Доника, успех бе момиче! Дано мине като по вода!  Hug

А - още нещо се сетих да питам (побърках ви, а? Wink) - нали на 40-тия се ходи на църква, а по-рано не, щото сме нечисти заради лохиите? Ами ако и на 40-тия сме още с лохии?  newsm78 Аз далеч не съм толкова религиозна, ама ми стана интересно сега...

Общи условия

Активация на акаунт