АКТУАЛНА ИНФОРМАЦИЯ ЗА ЧАСТНО УЧИЛИЩЕ "Св. Георги" и "Св. София"?

  • 109 467
  • 251
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 271
Добре, де, защо пак гост  ooooh!
Това не е отговор на майка, просто не е Sad  Stop Това е откъс от рекламна брошура  Tired

# 76
  • София
  • Мнения: 343
Здравейте!Виждам,че имате ориентир за доста от частните училища.Аз съм се спряла на ЧГ Банкер,но за сега нямам никаква информация за това училище.Много ви моля,кажете ми какво е нивото на образованието там и заслужава ли си

# 77
 
  Работих за кратко време в "Св.София". Мнението ми за учителите е много добро и даже отлично. Отговорни и адекватни са. Що се отнася до натоварването на децата моето мнение е, че то е доста голямо. Те просто си имат един дълъг работен ден, някои не издържат и по пътя за вкъщи заспиват по седалките на бусовете още в 5 часа. Според мен е жестоко, но това е желанието на родителите. Децата са нервни , някои често изпздат в истерия, нормално е при това натоварване, въпреки, че има място за игри и спорт, просто това е прекалено за годините на по-малките. Ако детето има усет за математика- това е мястото. Що се отнася до ръководството- не искам да коментирам, нямам прекрасни спомени. За храната- добра е често правят анкети и се съобразяват  с желанията на децата. Като цяло има си облик на училище, въпреки сприхавата и безцеремонна директорка.

# 78
  • Мнения: 40

  Работих за кратко време в "Св.София". Мнението ми за учителите е много добро и даже отлично. Отговорни и адекватни са. Що се отнася до натоварването на децата моето мнение е, че то е доста голямо. Те просто си имат един дълъг работен ден, някои не издържат и по пътя за вкъщи заспиват по седалките на бусовете още в 5 часа. Според мен е жестоко, но това е желанието на родителите. Децата са нервни , някои често изпздат в истерия, нормално е при това натоварване, въпреки, че има място за игри и спорт, просто това е прекалено за годините на по-малките. Ако детето има усет за математика- това е мястото. Що се отнася до ръководството- не искам да коментирам, нямам прекрасни спомени. За храната- добра е често правят анкети и се съобразяват  с желанията на децата. Като цяло има си облик на училище, въпреки сприхавата и безцеремонна директорка.

Благодаря! Можеш ли да разкажеш повече.   bouquet

# 79
  • Мнения: 863
Това частно училище "Св. Георги" не е ли същото, с детенце, от което стана инцидента в Банско? Или бъркам?

# 80
  • София
  • Мнения: 1 123
Това частно училище "Св. Георги" не е ли същото, с детенце, от което стана инцидента в Банско? Или бъркам?

Да, същото е.

# 81
  • Мнения: 74
Може би се включвам твърде късно и сигурно  вече сте направили  вашият избор...Моята малка дъщеря тази година завърши ЧОУ Света София. Не съжалявам за нито една стотинка дадена за престоя й там- от 1-ви клас. Толкова съм доволна, че ако почна да описвам и разказвам, ще ме вземете за рекламен агент та училището. Но...детето ми отрасна невероятно отговорно и умно, с широка култура- може да разказва за класическа музика и модерно изкуство, да танцува еднакво добре Петрунино хоро, сиртаки и салса....Намери си страхотни приятелки, а и ние покрай нея намерихме семейни приятели. Приеха я в Американският колеж- нейното желание, а за другите й постижения на национални състезания и олимпиади- няма да говоря. Директорката, която е и собственичка на у-щето можеше да направи психологически портрет на всяко дете, познаваше ги почти колкото нас-родителите.  А какви концерти разкошни правят 2 пъти годишно...И храната е на ниво.Транспорта- безупречен. Но...ученето е голямо, комшийката ми се отказа- било много трудно, не искала да си тормози детето.Плакала съм заедно с децата на последното тържество за връчване на дипломите. Ако имате възможност и приемат там детето ви             / приемът е много труден / - не се колебайте и миг ! Училището е невероятно !

# 82
  • Мнения: 40
Може би се включвам твърде късно и сигурно  вече сте направили  вашият избор...Моята малка дъщеря тази година завърши ЧОУ Света София. Не съжалявам за нито една стотинка дадена за престоя й там- от 1-ви клас. Толкова съм доволна, че ако почна да описвам и разказвам, ще ме вземете за рекламен агент та училището. Но...детето ми отрасна невероятно отговорно и умно, с широка култура- може да разказва за класическа музика и модерно изкуство, да танцува еднакво добре Петрунино хоро, сиртаки и салса....Намери си страхотни приятелки, а и ние покрай нея намерихме семейни приятели. Приеха я в Американският колеж- нейното желание, а за другите й постижения на национални състезания и олимпиади- няма да говоря. Директорката, която е и собственичка на у-щето можеше да направи психологически портрет на всяко дете, познаваше ги почти колкото нас-родителите.  А какви концерти разкошни правят 2 пъти годишно...И храната е на ниво.Транспорта- безупречен. Но...ученето е голямо, комшийката ми се отказа- било много трудно, не искала да си тормози детето.Плакала съм заедно с децата на последното тържество за връчване на дипломите. Ако имате възможност и приемат там детето ви             / приемът е много труден / - не се колебайте и миг ! Училището е невероятно !

Благодаря за информацията!   bouquet
Колко дечица от "Св. София" влязоха в АК тази година? И въобще накъде се ориентират учениците от това у-ще след 7 клас?

# 83
  • Мнения: 74
В класа бяха 16 деца, от тях приеха 5 в Американския колеж от 10 кандидатстващи. Другите до едно ги приеха в немска, испанска, английска гимназии с много високи резултати, но някои се отказаха оттам и ще ходят в гимназия Златарски, едно дете- в Англия в колеж, едно дете- в художествената гимназия, едно- в Англо-американския колеж, има едно- в Балканския колеж. Дори момиченцето с най-скромни знания от класа, приеха в английската гимназия с много добри резултати. Сигурна съм, че всяко едно от децата, ще намери своя път и ще се труди здраво, за да стане стойностен човек- просто така са свикнали....

# 84
  • Мнения: 40
В класа бяха 16 деца, от тях приеха 5 в Американския колеж от 10 кандидатстващи. Другите до едно ги приеха в немска, испанска, английска гимназии с много високи резултати, но някои се отказаха оттам и ще ходят в гимназия Златарски, едно дете- в Англия в колеж, едно дете- в художествената гимназия, едно- в Англо-американския колеж, има едно- в Балканския колеж. Дори момиченцето с най-скромни знания от класа, приеха в английската гимназия с много добри резултати. Сигурна съм, че всяко едно от децата, ще намери своя път и ще се труди здраво, за да стане стойностен човек- просто така са свикнали....

Отново благодаря!  bouquet
Беше ми интерсно дали има интерес сред дечицата в у-щето към СМГ и НПМГ щом, както пише по-горе друг потребител, има доста засилена подготовка по математика?

# 85
  • Мнения: 74
Моята дъщеря и нейната приятелка, които бяха най-силни по математика, бяха решили, ако не ги приемат в АК, да ходят в НПМГ-е, добре че ги приеха в колежа, защото пък в математическите е много слабо застъпен чужд език и сигурно трябваше да ги водим по уроци- не се учи така език....А другото момиченце, което беше силно по математика, замина за колеж в Англия.Всъщност и аз много се чудех за такъв вариант, но е още малка , а и имам голяма дъщеря, която отива да учи в Лондон архитектура, и двете да заминат щеше да ми е много мъчно. Но голямата имаше доста проблемно кандидатстване ,заради специалността- много малко хора приемат, а  мисля че англичаните все повече ще затягат режима за прием- просто вече им е ясно, че бълг.диплома е балон....От някои университети директно отговориха, че не признават българска диплома, добре че тя имаше и чужда такава.....Човек трябва много неща да премисли, но често е късно за това.....А образованието на децата е най-голямата инвестиция на родителите за тяхното бъдеще !

# 86
  • Мнения: 40
Благодаря ти!   bouquet
Прочетох на глас вкъщи на децата и на мъжа ми поста ти. Страшно ви се радваме! Успех на децата!

Голямата от АК и "Св. София" ли е също?

Ще ми бъде интересно да разкажеш още неща за "Св. София", а и за подготовката там и за подготовката за АК.

# 87
  • Мнения: 159
Преди няколко години бяхме семейно на почивка.В същата база бяха и деца от "Св.София". Искам да ви кажа, че според мен на такива места/далеч от родителите/ се личи "класата". Е, с децата ВИНАГИ  имаше човек,винаги им бяха измшсляни занимания, предлагаха им се игри, рисуване и т.н.т. Гледах ги с удоволствие.Е, имаше и 1,2 изцепки и някои демонстрации на фин.възможности/от децата/. Но това ВЪОБЩЕ не можа да помрачи впечатленията ми от деца и персонал.

# 88
  • Мнения: 155
А някой да знае какви са таксите на двете училища?

# 89
  • Мнения: 74
Благодаря ти!   bouquet
Прочетох на глас вкъщи на децата и на мъжа ми поста ти. Страшно ви се радваме! Успех на децата!

Голямата от АК и "Св. София" ли е също?

Ще ми бъде интересно да разкажеш още неща за "Св. София", а и за подготовката там и за подготовката за АК.


Ами, когато голямата ми дъщеря беше в 7-ми клас и тя искаше АК, но аз тогава / сега също, но то едното няма нищо общо с другото/ бях против, единственно заради опасенията да не замине после да учи в Ам. В момента повечето деца от колежа отиват да учат в Европа, явно никой не иска да ходи в трудовият лагер, наречен Америка.Сега съжалявам безкрайно, че я спрях- просто там има страхотна програма и начини за изяви, а тя е точно такова дете,, но тя завърши пак частна гимназия , Златарски се казва, така че получи освен бълг.д. и IB-диплома, която се цени много в чужбина. В АМ колеж вземането на такава диплома струва цели 12000 евро, а пък детето много е доволно от гимназия Златарски- аз имам някои забележки....Важното е, че я приеха , макар че нейната мечта беше да учи в Кеймбридж, дори я поканиха там на интервю, ...но приеха 2 деца ...няма как да е моето. Просто тази специалност, както и медицина, приемат много трудно в Англия. Тази година, едно момче от АК , с една от най-висоните дипломи от колежа, не беше приет в нито един университет в Англия- медицина !....Тези специалности са на индивидуално обучение и за тях обучението излиза скъпо на самите университети, затова и цедката е голяма. Важното е децата да се насочат към нещо ,което ще им носи удовлетворение после в работата, е, и да се намери някой да им плаща за това забавление....
А иначе таксата за Света Сф за 7-ми клас беше 4500 евро, но мисля че за малките класове е по-малка. Увеличава се в прогимназиалните класове. За справка - на голямата таксата в университета е 3230 паунда, около 4500 евро също... но, в Англия, незнайно защо средното  образувание е с пъти по-скъпо от висшето. В колеж, хубав, на година е около 18000 паунда....! Децата ходеха на лятно училище в такъв- идваха си като замаяни, всъщност не искаха да си идват изобщо....

Общи условия

Активация на акаунт