Как се прави бисквитена торта?

  • 51 849
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 927
ех, този желатин Wink  Wink

ще взема и аз да забъркам тия дни един кроасанен сладкиш, че от много приказки ми се прияде Wink

# 31
  • София
  • Мнения: 3 847
Taneto,

Мерси за уточненията. Довечера ще пробвам и утре ще докладвам.

# 32
  • София
  • Мнения: 3 847
Чак сега смогнах да седна пред комп-а.

Сладкиша с кроасанчетата е върха. Използвах три пакетчета малки кроасани с тортата на картинката. Тавата ми е с диаметър 25см и е дълбока три пръста. Като престои ден в хладилника се стяга добре, но и по-рохък се изяжда за отрицателно време.

Голяма вкусотия. Мерси момичета.

# 33
Аз също много го харесвам този сладкиш,но не го правя защото моят мъж не обича кроасани.Крем-карамел обаче обожава и винаги яде по 2-3 купички. ShockedСега щте ви  напиша моята рецепта за торта,по-скоро крем с бисквити: правя крем от 10с.л.захар,1яйце,1литър пр.мляко,10с.л.брашно,1ванилия                                                        Яйцето и захарта се разбиват,прибавя се млякото ,след това брашното.Разбива се с миксер.Сгъстява се на слаб огън,да не става много гъсто обаче,прибавя се ванилията.В купички се слага 2-3 лъжици крем,1бисквита Еверест,така се редува,отгоре може да се наръси с шок. пръчици.Става страхотно-опитайте,в къщи много се харчи Stuck Out Tongue

# 34
  • Мнения: 2 609
Това бях аз Embarassed

# 35
  • Мнения: 871
Моята рецепта съм я изпратила в "Кулинар"-Бисквитена торта с банани. Който желае може да я види там. thumbsup

# 36
  • Мнения: 1 071
Mary Popons,
направих го това бисквитено руло и за моя изненада се получи страхотно.Само дето много трудно ги намерих тия бисквити без дупка-навсякъде продават маслени с дупка...Та мисълта ми е дали няма да се получи със "Закуска"?Щото те са по-дебели,дали няма да стане много сухо?А дали да не накисна малко бисквитите в мляко или компот?

# 37
От една друга тема-->
Цитат на: любителка
Като дете много го обичах и редовно си го првех, много е лесно. Нужен ти е един компот, малко масло/маргарин и мармалад или конфитюр. Потапяш всяка бисквита в сока на компота, мажеш с разбития с масло мармалад и слепваш. Получава се руло, което намазваш с останалата смес или с подсладено масло, овалваш в смлени орехи или настърган шоколад или каквото ти хрумне. Оставяш за час в хладилника и после режеш по диагонал. Сега се сещам, че има вероятност бисквитите да имат дупка в средата  Embarassed При това положение единственото, което ми хрумва е да натрошиш част от тяк, да ги объркаш с маслено-мармаладената смес и след като оформиш рулото да запълниш дупката. Но пък мазането ще ти е по-трудно... Confused Ами може и да натрошиш всичките, да ги объркаш с мармалада и маслото, да оформиш руло във форма или с помощта на фолио и така. Но трябва малко да навлажниш бисквитите /или да използваш не много гъсто сладко/, за да не хрупат.
А за бисквитената торта аз я правя с обикновени бисквити и ми се струва, че с чаени няма да се получи същото - те са прекалено меки и сладки

# 38
  • Мнения: 3 200
Много ми хареса рецептата с кроасаните, обезателно ще я пробвам!!
 Simple Smile
Сега аз да ви кажа моята:
Обикновени бисквити
Изцедено кисело мляко или "Млякото на баба" - 4.5%
Банани или пъпеш между пластовете с бисквити
Най-отгоре сладко.

Поздрави!!

# 39
  • Мнения: 1 071
Колежки ми казаха друг вариант на бисквитена торта.Вземат се 2 пакетчета бисквите "Закуска" и се потапят за малко в мляко или компот.После се редят една след друга по дължина,отгоре се маже с крем от масло,пудра захар и какао,после пак ред бисквити и така докато свършат.Получава се правоъгълно руло,което отгоре се маже със същата смес и се посипва с орехи .Реже се пак по диагонал.

# 40
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Още една добавка към бисквитените изкушения : сусам.
Добавя се към крема за мазане или се поръсва по мъничко тук-там из специалитета разкошен. Сусамените семенца имат специфичен аромат и добавят към останалите съставки чудодеен вкус. thumbsup

# 41
  • София
  • Мнения: 2 493
Моята бисквитена торта (Тука няма нужда от термична обработка...) :
Обикновени бисквити или бисквити Закуска
кисело мляко със сметана или някое с по-висока масленост
ягодово/малиново/боровинково или каквото се сещате друго червено сладко
захар

В киселото мляко се слага захар на вкус (аз понеже не обичам да ми е МНОГО сладко слагам по-малко захар). Отделя се малко в друга купичка и се смесва с част от ягодовото сладко, докато стане хомогенна смес. После се реди по познатата схема:
ред бисквити, ред кисело мляко, ред бисквити, ред от розовото кисело мляко (това със сладкото) и така до края. Отгоре се украсява със сладкото или нарязани плодове, шоколадови пръчици, кокос или кой каквото си иска!
Не съм писала количество на бисквити и мляко, защото всичко зависи от големината и формата на съда.  
После се слага в хладилника за поне 3 часа. Аз мога сама да изям една такава...  Embarassed

# 42
  • Мнения: 47
Цитат на: renci
Пела видях че си се сдобила с много рецепти за бисквитена торта затова няма да ти пиша моята,а ще ти предложа нещо друго.
Тора е един страхотен сладкиш с кроасони.
Значи:
Купуваш 5-6 кроасана в зависимост от това колоко голяма тавичка ще ползваш.На дъното на товота карамелизираш малко захар и докато още е топла залепваш върху нея кроасанте.Надупчваш ги малко с вилица и ги заливаш със смес за крем карамел.После слагаш тази тавичка в една малко по-голяма тавичка и печеш на водна баня.
После внимателно обръщаш сладкиша и можеш да залеш с сироп по желание.Плодов,шоколадов ит.н.
Става страхотен.У нас си изяждат и пръстите като го направя.

Да ви е сладко!


Майка ми я прави тази торта, но вместо кроасани слага козунак. Също става много вкусно.

Общи условия

Активация на акаунт