Как шофирате?

  • 5 342
  • 118
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 35 968
обичайно возя децата си - това достатъчен отговор ли е  Grinning

# 16
  • на майната си
  • Мнения: 425
Когато детето е в колата карам разумно, но на дълъг път или когато съм сама  - май не съм от най стриктните. И за мен са казвали, че карам като мъж Simple Smile, май е комплимент. Многогодишен активен шофьор съм, но не бих казала че съм сигурна в каквото и да е, еле пък в останалите на пътя Simple Smile. Карам бързо, не защото бързам, просто се улавям че адреналина ме натиска - това ме разпуска най-добре.

# 17
  • Мнения: 434
Много обичам да шофирам.Страст ми е. На волана целогодишно съм от 15 год.
Обожавам да карам бързо.Тръпка е.Разчитам безкрайно на колите си и до сега,слава богу не са ме е подвели.
Знам и бързината на реакцията си и винаги бързото каране е в рамките на разумното.
Много се нервирам на "слабите" шофьори в града,а най-много си го отнасят такситата,които тук са безкрайно нахални.
Знам,че трябва да се кротна,но поне още малко докато остарея. Laughing

# 18
  • Мнения: 301
За къде съм без колата?  Mr. Green

Ще отговоря така - през 80% от времето в колата возя най-ценното - сина си. Нищо не нарушавам, когато съм с него. Перфектна съм. Отдавна не ми пука, когато ми бипкат.
Когато съм сама обаче, си признавам, че понякога се увличам в скоростта. Тя колата си го иска. Само като изръмжи ... Crazy И въпреки това пак гледам да не съм в нарушение (много).

# 19
  • София
  • Мнения: 708
Карам разумно, в никакъв случай бавно (зависи какво е бързо и бавно де). По-високи скорости вдигам само на Цариградско и България.

# 20
  • на село
  • Мнения: 830
обичайно возя децата си - това достатъчен отговор ли е  Grinning
Хм, не винаги.

Много често виждам малки деца на предната седалка, катерещи се по таблото . 
Искам да кажа, че не всички карат разумно, дори и когато децата им са в колата.
Не визирам теб, защото не те познавам, просто съм виждала такива безумни родители ...  ooooh!



# 21
  • Мнения: 25
Аз шофирам според ситуацията! Често пъти превишавам скоростта и много се дразня когато някой кара с 30км/ч. и се чуди какво да предприеме на пътя! Моята кола по принцип не върви много, но винаги я карам в много високи обороти! А когато седна да карам на мъжа ми спортната кола и не усещам изобщо кога съм стигнала 80-90км/ч. Да чукна на дърво, нямам ПТП-та все още с колата! С  мотора обаче нещата стоят по друг начин. Точно заради такива дето не знаят къде отиват и какви габарити им са колите съм си патила много! Една жена тръгва на зелено, първа кола е на кръстовището, аз съм зад нея с мотора и в средата на кръстовището набива спирачки и дава мигач! Аз съответно не съм с кола и не мога да спра веднага като нея и бам отзаде й! Бакшиш решава да не спре на стоп, защото смята че щом съм с мотор и мога да го прелетя и бам аз челно в лявата страна на предницата му! Не смятам, че съм най-добрият шофьор, но смея да твърдя, че колкото и бързо да карам мога да предвидя ситуацията и да реагирам своевременно! Но на колата или на мотора не разчитам. Само на себе си!

# 22
  • Мнения: 599
Като държа здраво волана, че от дупки не знаеш накъде ще завие автомобила.
Закопчана с колан, че колата инак не дава.
И с повишено внимание за пешеходци-самоубийци, решили, че винаги са с предимство.

# 23
  • Мнения: 421
внимателно карам,но не мн бавно обаче Wink.и все пак мога да кажа ,4е разумно карам,особенно като съм с децата.тогава о4ите са ми на "четири"

# 24
  • Мнения: 830
внимателно  Peace

# 25
  • Мнения: 334
Внимателно и аз! Колана закопчавам със сядането и после ако трябва да си взема нещо от задната седалка или от жабката, става смешно. Има дни, в които натискам повече газта, а има и такива, когато спазвам всички ограничения на скоростта (и съм единствената) Simple Smile Отварям си очите на четири и особено пазя мотоциклетистите, защото са най-незащитени на пътя, да не говорим, че повечето са младежи без каски. Пешеходци няма кой знае колко, не се ходи много пеша Grinning
У нас съм забелязала, че или шофьорите нямат много опит с мотоциклетистите, или се чувстват царе на пътя, когато са в кола. Имахме си случка и тук с един великотърновски джип, щеше да ни отнесе мотора без малко.
Най-много се дразня, че се спира навсякъде. При това движение, в двулентов път ако вдясно спре някой с пуснати аварийни (много честа ситуация) става забавяне на трафика наполовина. Спира се и се отваря вратата, често без да се погледне дали не идва нещо отзад. Чудя се кога ли ще забърша някоя врата, ама не ми трябва Mr. Green

# 26
  • София
  • Мнения: 462
Внимателно и бавно.
Не съм сигурна нито в реакциите си, нито в останалите на пътя.
Дразнят тъпунгери които ми бибиткат отзад, и аха аха да се залепят за бронята ми.
Когато допустимата скорост е 30 карам с 30. Ако някой е решил че е велик шофьор, да иде на Ф1, не да хвърчи с 90 в малки квартални улички и да надува клаксона .
Аз нямам желание себе си да пребивам и да ставам опасна за останалите, пък било то и за пешеходци самоубийци.

# 27
  • Мнения: 129
О, аз съм лош шофьор. Обикновено съм много  внимателна, но понякога нещо ми става и забравям всичките си шофьорски принципи. Никога, когато возя някой, винаги съм сама и най-често замислена за нещо (в повечето случаи се прибирам от работа).  Случвало ми се е да засека гадно друга кола в бързината си да хвана зеленото (например), след което се стряскам и дълги периоди от време съм безгрешна. Но страшно се възмущавам на изцепките на другите шофьори и не пропускам да ги нарека "идиоти".
Ето един случай миналата седмица - карам в утеснен участък поради ремонт - едното платно е затворено и трафика е пренасочен към другото платно, разделено на две от маркировка със знаци. На всички знаци има ограничение до 30 км, което не се спазва от никого - всички карат с 40, почти плътно един след друг. Аз поддържах същата скорост, но на една кола разстояние от предишната. В следващия момент едновременно с надуване на клаксона друга кола тръгна да ме изпреварва броня до броня в тясното и се чу удар. За мой късмет на кола ми и нямаше и драскотина, но другият май се размина с изкривено или счупено огледало. И това защо? Само 10 м. по-нататък стесненият участък свършваше и можеше да ме изпревари,  щом толкова държи, абсолютно безопасно. Идиот!

# 28
  • Мнения: 2 716
Бавно.
Никой не си позволява да ми бибитка.
Винаги ми правят път.
Аз съм ужас на пътя  Mr. Green

Колан задължително.
Пиене, пушене, музика - когато аз шофирам - НЕ

# 29
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Днес ще оборудвам колата с чифт плавници и шнорхел - предстои ми плаване или по-точно гмуркане.

За протокола - карам внимателно, превишавам позволената скорост, само когато бързам /предимно за яслата/, и то в участъци от пътя, в които конфликти почти няма, давам път, когато някой ми подаде сигнал, но не отстъпвам на нахалници, които си въобразяват, че си длъжен да ги пуснеш, без да са се обозначили с мигач.

Общи условия

Активация на акаунт