Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 68

  • 39 475
  • 297
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 1 965
Беше ме страх да работя с тестото на Ванчччето......Много! Беше ме страх да го натисна, да го оформя, въобще страх ме е...Май няма да повторя повече.......И ще се откажа!
 newsm78 newsm78 newsm78дали пък въобще да не се откажа, че съм 100% аматьорка, пък тук от лъв нагоре? newsm78
цък[/url]
А такаааааааааааа..... много лесно се предаде Мам`Цоце..... Недей така!!!! Искам да ти кажа, че туй тестенце е едно от най-лесните за ратота и така като ти гледам тортичката, си се справила много добре. Веднага ти разконспирирах грешката за игличките. Точила си на нещо - хартия ли е, найлон ли е. И това нещо е било смачкано и набръчкано. Оттам са ти дошли тези бръчки. Китките незнам дали са от същото тесто, но изглеждат по-мекички и си се борила здраво с тях. Личи си от рошавите краища. Но вероятно ти се разкашкало и размекнало от боите. Не им тормози толкова, просто в такава ситуация  си сгъсти тестото с още малко захар.
 Екстра си се справила - не се давай толкова лесно.
иглика333 - супер са кучовците..... много са милички.... докарала си им невинно изражение.
Пистата на Тарльо е много готина. Специален поздрав за помощника....

# 286
  • Мнения: 1 485
Мама Цоцоланка ,ако ти кажа и аз как се притеснявах да го захвана това тесто ooooh! ooooh! ooooh!
Обаче няма начин-трябваше да се пробва.Е,не стана от първия път(сега се издадох пред Ванчето Embarassed Embarassed Embarassed)
но си разбрах грешката.Ти си успяла и да го оцветиш и са много добри цветовете Hug,ама аз -друг път! Crossing Arms
Не се предавай и не се отчайвай,давай смело Peace-тук повечето сме аматьорки!!! Wink

# 287
  • Мнения: 156
Момичета , дли марципан Варва може да стане вместо масло с мас newsm78иска ми се да докарам бял цвят на покритието.Или идеята е толкова абсурдна ,че не се струва да се пробва #Crazy
Мама Цоцоланка , ти какво тесто си правила?
Иглика кученцата са супер Heart Eyes

# 288
  • Мнения: 492
мама цоци , тортата ти е прекрасна, незная кое не ти харесва. аз мисля, че на повечето от нас, първите ни торти нито са били перфектни, нито съваршенни, нито пък от първия път са ни се получавали нещата. тестото на ванчето е фантастично, приятно за работа и лесно за приготвяне. от това , което виждам, точно това е трябвало да получиш като краен резултат, а ванчето ти е обяснила кое да избегнеш следващият път. аз мога само да допълня, да не се предаваш толкова бързо, да крачиш смело и уверено. поздравления за тортата  smile3501
нелка, добре дошла и от мен, сайта ти е невероятен, а тортите уникални  bouquet
пепи, по нищо не личи да си имала толкова проблеми, перфектна изработка  bouquet
tarlio,  bdbaloni на детенцето ти, да е живо и здраво happy bd тортата е супер  bouquet

Последна редакция: пт, 30 яну 2009, 12:37 от svetlane

# 289
  • Мнения: 137
Здравейте момичета!Не мога да смогна да ви прочета,много сте активни тези дни,ще ме изхвърлят от работа заради вас  bouquetАз докато не ви изчета сутрин не мога да работя,вече ми е станало като ритуал Heart Eyes
Ванче,много ме е срам,но не мога да се запиша в другата тема за сбирката Embarassed Embarassed EmbarassedНеми дава право да отговоря или пък системата е друга newsm78,но нямам време да изчета всички странички за да разбера Blush
nelka.nelka радвам се,че отново се появи, твоите торти са направо шедьоври,както са казали и другите момичета изглеждат като живи  bouquet
Пепи тройката разбира се е перфектна,както всички твои торти!!!!
Албена,много елегантна торта!
tarlio,да ти е жив и здрав рожденика,тортата е много хубава.Браво на помощника smile3501
Иглика,лабрадорчето е  чудесно!А за маргарин в опаковка можеш да намериш в Кауфланд,Ванчето го беше показвала веднъж ,потърси в нейният сайт,аз ползвам само него и съм много доволна.
И да ви покажа последната ми торта-шапка.Има доста дефекти като целулитче,на розата след като изсъхна избиха червени точки от боята не знам защо,надписа не е хубав,но толкова си мога!Иначе стана доста бързо и лесно,блатовете са пандишпанени с какао,напоени със захарен сироп+нес кафе и уиски,а крема е уж този на Неделя + целувки.


# 290
  • Мнения: 137
Ейййй забравих мама Цоци ooooh!Никакво отказване Naughtyтортата е станала много добре,на основните неща вече си им хванала цаката,сега наблягаш на детайлите и готово!!!! Hug Hug  bouquet

# 291
  • Мнения: 11 607
Момичета, много сте мили Hug! Гледам календара - не е 1 април...и това още повече ме окуражава......Но да не си кривя душата - никога не ме е бивало в украсите, в детайлите. За мен е съвършенно да работя с някой друг - аз ще му правя блатове, кремове, а другия - ще украсява. Никога няма да направя красива торта, каквото и да казвате. Просто си знам възможностите. Това е дарба! При мен липсва.

Да питам.....Ще има отсъстващи от сбирката май месец.....Предвиждате ли издаване на диск от лекциите и упражненията? Ако да - според зависи от цената, да се наредя викам на опашка от сега........

Ванччче, така си беше. Ти си знаеш, не предвидих намачкването на домакинската хартия. И за тестото не посмях...Въобще с тез торти се държа все едно са от порцелан......

Сега правя блатовете за Трюфела. Притеснявах се,че няма да мога да ги направя 5, а сега те ще излязат 7........Крема малко ще го увелича, ме да не се чудя после какво да правя.

Ох...още нещо исках да напиша....Годините си казват своята дума обаче!

Лек следобед! И пак...благодаря!  bouquet

# 292
  • Мнения: 634
Здравейте и от мен.Нелка не мога да не се присъединя към приветствията на всички .Аз също гледам в захлас моделираните фигорки и цветя.Правя поклон за това изкуство. smile3525
Тарлио поздравления от мое име на помощника и на теб също  bouquet
Иглика,ахкам по тези създания smile3501
Мама цуцолане,справяш се отлично,ти да не мислиш,че сме започнали без грешки и така не се отказвай,продължавай и ще видиш резултати след време newsm10 smile3501
ай ай,супер шапка,и като цвят и като изпълнение.Браво smile3501

# 293
  • Мнения: 492
ai-ai, елегантна шапка, как направи къдриците на периферията   bouquet

# 294
  • Мнения: 137
ai-ai, елегантна шапка, как направи къдриците на периферията   bouquet
След като опънах тестото върху тортата отсрани остатъка се понакъдри и ми хареса,после само подпъхвах пръсче под тестото и с другата ръка го оформях като плохичка и така стана много лесно.

# 295
  • Мнения: 1 965
ai-ai -  Страхотна капела. И цвят и изработка. А розата е като хартиена. Толкова е финна.
Относно темата, вероятно гледаш документа, който е само за справка. Самото записване и дебати стават в темата.
ЕТО ТУК.
Документа го създадох, за да можем да обобщаваме инфото в него. Можем да го редактираме само аз и Пепи. Айде, бързо давай бройката и да те пишем.....  Wink

# 296
  • Мнения: 1 491
Мили дами заповядайте в НОВАТА  ТЕМА

# 297
Здравейте,
искам да помогна на всички от Бургас.Офиса и шоурума на фирма Алимко  http://alimco-bg.com/bg/index в Бургас е зареден
с доста неща,някои даже не бях и чувала.Има един сладур с гола глава дето обяснява всичко подробно(знае доста явно хехехе;) ). Адресът им е в комлука срещу ДАИ това е по пътя за корабостроителния завод има една складова база от лявата страна първия или втория склад е техния
Дано да съм Ви покогнала Wink

Общи условия

Активация на акаунт