Петимата тибетци - ритуали за младост, жизненост и добра форма

  • 72 597
  • 442
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 959
е, хайде и аз с вас от днес

# 16
  • Мнения: 1 095
Вече 5-и ден правя ритуалите и се чувствам много добре Simple Smile

# 17
  • Мнения: 7 723
....още ме боли врата от оня ден... Crazy

# 18
  • Мнения: 1 095
....още ме боли врата от оня ден... Crazy
Що пък врата?

# 19
  • Мнения: 7 723
....още ме боли врата от оня ден... Crazy
Що пък врата?
Ми щото на едно от упражненията пишеше да си допреш
бръдичката към гърдите и аз така силно си я допирах,
че сега всички жили са ми схванати... Crazy

# 20
  • Мнения: 1 095
....още ме боли врата от оня ден... Crazy
Що пък врата?
Ми щото на едно от упражненията пишеше да си допреш
бръдичката към гърдите и аз така силно си я допирах,
че сега всички жили са ми схванати... Crazy

Продължавай, ще ти мине !  Peace

# 21
  • Мнения: 818
Само да вмъкна,че не трябва да се насилваме,в началото до колкото можем.
Ето тук има
и друга книга,с включена техника на дишане.

# 22
  • Мнения: 2 950
Жижи, можеш ли да ме ориентираш коя от мудрите е за отслабване? Разгледах ги и не видях за отслабване. Пак ще видя, но те моля  иза малко помощ.  Praynig

# 23
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
Жижи, можеш ли да ме ориентираш коя от мудрите е за отслабване? Разгледах ги и не видях за отслабване. Пак ще видя, но те моля  иза малко помощ.  Praynig

за отслабване виж ето тук  Peace

http://zashto-kak.hit.bg/teglo.htm

# 24
  • София
  • Мнения: 807
Заинтригувана съм...
Навремето, когато книгата излизе я купих и прочетох. Направи ми силно впечатление, но нищо не направих по въпроса.
Дали сега не е време да се активирам?!  Simple Smile
Пишете ме... тибетка!  Sunglasses Но само за петте упражнения!  Grinning

Последна редакция: ср, 28 яну 2009, 14:58 от Snow4eva

# 25
  • Мнения: 10 697
Я и аз да се запиша като тибетка!  Laughing
Сноучева, страхотен нов аватар! Честито!  Hug
Ето ги и на клипче ритуалите - http://uk.youtube.com/watch?v=cZLHIY06mqo&feature=PlayList&a … =0&playnext=1

# 26
  • Мнения: 2 241
Добре, че случайно влязох в този подфорум, та ме подсетихте за петимата тибетци. Hug  Преди 4-5 години си бях купила книжката и няколко месеца ги правих редовно. За отслабване и стягане като че ли не беше много подчертан ефектът от тях, но затова пък успешно се пребориха с хроничната ми умора. Тя изчезна, а аз и без друго не се отличавам с особено постоянство, та в крайна сметка престанах да ги правя. Мисля да започна пак.

Внимавайте особено с първото упражнение, в началото го правете по 7 пъти и постепенно увеличете бройката, защото се получава такова завихряне на енергията, че наистина може да му прилошее на човек, ако прекали.
А последното упражнение така и до края не го овладях напълно, въпреки че доста време съм се занимавала с йога, не ми е комфортно и това си е. Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 1 095
На мен ми е най-трудно с 4-ия ритуал Sad
Но няма да се отчайваме де Simple Smile

# 28
  • Мнения: 7 723
...Внимавайте особено с първото упражнение, в началото го правете по 7 пъти и постепенно увеличете бройката, защото се получава такова завихряне на енергията, че наистина може да му прилошее на човек, ако прекали.
===
Що?
Аз още първия път го направих 100 пъти и нищо не ми се завихри... Thinking

# 29
  • Мнения: 2 241
Tea - fea, никакво отчайване Hug. Но понеже видях, че същевременно си на БВД, може да се окаже проблем при постигането на максимално разтягане на мускулите, ако хапваш повечко месо. Не знам дали съвсем правилно ще възпроизведа информацията, която помня от книгата си за йога, но беше нещо от сорта, че при консумацията на много месо и млечни продукти в мускулите се отлага млечна киселина, която намалява гъвкавостта им. По тази причина при практикуването на системи от рода на йога (а тибетците и те са от подобен тип) най-често се преминава на вегетариански режим или поне се намалява драстично поемането на протеини от животински произход.
Надявам се при теб да няма проблем, разбира се, просто се сетих като видях, че си на БВД.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт