Петимата тибетци - ритуали за младост, жизненост и добра форма

  • 72 614
  • 442
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 4 806
аз пък обикалям света с лека усмивка (ала Мона Лиза) след тибетците - никакви лоши намерения не излъчвам и ми е леко. интересна работа.
на 5-тия - стъпвам вече на пълно стъпало при триъгълника. усещам едно много приятно опъване-разтягане. и като цяло установих, че гъвкавостта значително се е подобрила - при навеждане напред успявам почти да сложа цялата длан на пода.
и пак на 5-тия тибетец - да, дишането е обратно и определено е по-добрият вариант за изпълнение. т.е. при вдигане на дупето се вдишва, а при спускане с извиване се издишва.
в темата в дир-а има даден материал на руски - какви установки да се прилагат мислено по време на изпълнение на всеки тибетец. мисля, че е оправдано да се прилагат.

ние говорихме, но все още нямам яснота за себе си - кога да се изпълнява шестият тибетец. на едно място срещнах - като се усети прилив на сексуална енергия, на друго - след петте ...  newsm78  а сега виждам - преди петте тибетеца ...

и да споделя още нещо - на втория тибетец на много места се обръща внимание, че трябва да се опъват петичките, а не прътите на краката. след като започнах да правя така - изпълнението се подобри значително. при опъване на пръстите - появяваше ми се значително напрежение в кръста при спускане на краката - понеже се извиваше по един кофти начин. а при опъване на петите това извиване не се появяваше.

# 421
  • Мнения: X
 Thinking
MiaMIa, не знам... Може би предозирането води до това.... Все пак тези ритуали монасите са ги правили под ръководството на учител, може би ние прекалено опростено гледаме на тях. А те всъщност (ритуалите) са част от сложно учение и има тънкости, които ние не знаем. А може би не са подходящи за всекиго.

# 422
  • Мнения: 13 783
И аз мисля, че проблемите идват от предозиране и объркване на влиянията. Не смесвайте йогата с тибетците. Спрете се или на едното, или на другото. Или ги раздалечете във времето, напр., поздрава сутрин, а ритуалите привечер.

# 423
  • Мнения: 818
Според мен ако се усети нещо,трябва да се намали бройката.
В книгата също се пише,да се започне с малко поврторения.Имайте предвид,че
се чистят чакрите,гневът който си задържала в себе си сега го пускаш(най-образно казано).
Не се плашете,слушайте тялото си.

# 424
  • Мнения: 0
Да , определено имам идея защо се получава така.
Именно поради тази причина ми беше толкова трудно да пиша за епифизта и диметилтриптаминът , отделян от нея. Той може да предизвика и адът и раят. Интересното е обаче ,че това може да бъде контролирано от вас самите. Начинът е- намаляване не повторенията.
Пак казвам епифизата се асоциира със седмата чакра и събуждането на кундалини може да ви изправи пред доста негативни изживявания.Хубавото е ,че те отминават и когато се изправите пред страховете и болките си те си отиват завинаги.
Тибетците активизират ВСИЧКИ жлези с вътрешна секреция/ вкл. и епифизата/ върнете се към книгата и прочетете написаното в разделът за чакри и кундалини. Колкото и невероятно да звучи вие събуждате кундалини много бързо и трябва да знаете ,че не се е случило нищо страшно.Просто няма как да бъдете подготвени за ставащото. Изчакайте спокойно да отмине.   bouquet

# 425
  • Мнения: X
Лейди 13, тези упражнения събуждат кундалини, така ли? доколкото зная, това е много опасно.

# 426
  • Мнения: 0
Да , така е.
Именно за това казвам да се напредва много внимателно.
Имате шансът да се докоснете до нещо ,което е недостижимо за много хора.
В дълбки медитативни състояния ,йогите стимулират продуцирането именно на диметилтриптамин. / това е експериентално доказано /. Може да забележите ,че интуицията ви е силно изострена, или ,че възможностите ви да вникнете в една ситуация са драстично нараснали.
Просто възможностите са наистина много.

# 427
  • Мнения: 0
Здравейте, от доста време чета този форум и днес реших и аз да споделя моето мнение и опит от Петимата тибетци. Преди 4 години попаднах на тази книга и бях много впечатлена. Не ми трябваше много време да се навия и да ги започна. Аз в момента съм на 50 години и трябваше да предприема нещо за себеси. Винаги съм била слаба, но бях започнала да се отпускам и никак не ми харесваше това.Нямам думи да изразя точно какво точно ми дадоха тези упражнения. Преди да ги започна бях една развалина, спостоянни депресии, които се изразяваха в задушаване безсилие, отслабване и т.н. Толкова ми беше писнала тази диагноза депресия, че бих казала че не ми се живееше. На 28.03.2006 година започнах да правя упражненията, но постепенно. Започнах от 3 и всяка седмица увеличавах с 2. Още в самото начало започнах да чуствам енергията, която беше много чужда за мен, но беше прекрасно. След 1-2 месеца започнаха страничните ефекти, които не бяха никак леки, но аз само си казвах, че това ми се случва в процеса на лекуване и не се отказах. Сега тези упражнения станаха начин на живот за мене. По отношение на това как изглеждам, предпочитам другите да дават оценка не аз, но все пак със сигурност изглеждам много по-малко години, а и се чуствам така. 49 килограма съм, висока съм 159. От вас разбрах, че 6-тото упражнение може да се прави и без сексуално въздържание и вече 3-ти ден от както го изпълнявам. Малко ме е страх да не ми стане нещо, но ще внимавам много. Благодаря ви за хубавата тема....

# 428
  • Мнения: 0
Благодаря ти за всичко казано, cloud   bouquet
 Много ми се иска повече дами да изпълняват тези ритуали , защото те са най-доброто ,което могат да направят за себе си.
На мен ми се случи миналата година да се изправя пред нещата ,които са ми донесли най-много болка и да ги изживея отново. Ако тогава знаех за тибетците нямаше да ми е толкова тежко. Не престанах да търся обяснение за случилото ми се и постепенно го открих.
Съгласна съм с теб ,че тези ритуали лекуват депресиите , но има и момент на адаптация.
И до сега ми се случва да намалявам периодично повторенията до 5 за един-два дни, но след това се чувствам отново отлично. Мисля ,че ще е така още поне няколко месеца ,докато не нормализирам теглото си до нива ,които са обичайни за мен.. Докато не изхвърля всичко  ,с което е задръстен организмът ми , няма как да не се получават пристъпи на слабост..........Просто трябва да се преборя с тях......

# 429
  • Мнения: 400
Прочетох внимателно какво мислите за отрицателните емоции, които ме обземат след повечко тибетстване-аз си мислех същите неща.
Четох за кундалини още първия път и точно това подозирам, че ми се случва.
Честно казано през последните 2 години имах натрупан гняв в себе си и ако успея да се оттърв от него с тибетците ще съм безкрайно щастлива!
Вероятно организама ми се опитва да "изчисти" целия този гняв, скрит и спящ вътре някъде...дано е така!

Аз разбира се продължавам упорито, само намалих бройките и се чувствам добре.
Кураж ми дава и споделения опит от cloud-това, че също е имала станични ефекти и вече се чувства чудесно.

cloud, би ли ми писала в какво са се изразявали тези странични действия, кое ти даде кураж да продължиш?

БЛАГОДАРЯ за споделения ти опит-наистина ме окуражи!

# 430
  • Мнения: 35
момичета,от няколко дни ви чета и искам да започна да правя тези упражнения.може ли да ми обясните кога се вдишва-когато главата е към гърдите,или обратно.и как точно се изпълнява 6 упражнение.благодаря предварително!

# 431
  • Мнения: 400
Здрасти,добре дошла в редиците:)

Шестия тибетец: седиш изправена, гледаш напред, ръцете са на кръста-вдишваш дълбоко и пълно колкото можеш, след това се навеждаш бавно напред издишвайки и преместваш ръцете отпред над коленете, тогава поставяш и брадичката към гърдите. Надявам се, че ме разбра-ако не, пиши-сигурна съм че ще успеем да се изясним, ако не аз-някоя друга тибетка newsm10
Лека нощ:)  smile3507

# 432
  • Мнения: 400
Опс сега видях, че питаш за цялото 6то упражнение: та след като си се навела напред и издишала, "дъпраш" корема нагоре към ребрата-да стане празнина.
След което бавно започваш да се изправяш и пак местиш ръцете на кръста. По указания на Лейди13, дори като се изправиш брадичката остава надолу, доплепена до гръдната кост.
Седиш така колкото издържиш секунди и вдишваш, чак тогава изправяш главата.
Ами май това е.
В книгата пише да се прави максимум 3 пъти.
Тук обасъждахме, че е хубаво да се прави сутрин за прилив на енергия.
Лягам, че тази вечер нещо рано-рано ми се спи!Лекааа

# 433
  • България
  • Мнения: 3 621
cloud, поздравления   bouquet
LADY_13, благодаря за информацията, която споделяш.
Аз както казах от самото начало правя по 21 повторения и се чувствам страхотно. Казвам го защото преди също бях склонна към депресии и негативни емоции. Но преди да започна Тибетците , вече се бях обърнала така да кажа към духовното. В смсъл прочетох доста книжки, а и момичетата от форума страшно много ми помагаха   bouquet Не съм забелязала ритуалите да провокират някакви неприятни емоции  newsm78 напротив, Все по-често ми казват колко добре изгледам, а най-важното е че аз се харесвам  Peace Дори исках пак да попитам за първия ( въртенето) - ами много ми е приятно да го правя , докато се въртя изпитвам една такава лекота , не знам как да го обясня и не ми се спира след 21, така че обикновено правя ще малко. Но мисля че след като се чувствам добре , не би трябвало да е проблем. Как мислите  newsm78
п.с. сега направиш 6-тия с брадичката към гърдите ( досега гедах напред докато задържам въздуха) и ми се стори , че така мога да изрържам повече  Hug
Лек ден на всички  Heart Eyes

Последна редакция: пт, 22 май 2009, 07:38 от Reny27

# 434
  • Мнения: 0
 Reny27 , страхотно е ,че има такъв резултат при теб  newsm10
Щом като въртенето ти доставя такова удоволствие прави го по повече пъти Grinning. Именно ти провокира продуцирането на диметилтриптаминът в епифизата и както вече казах може да те отведе и в рая и в адът. / хубавото е ,че когато докара адът , е само временно , докато изчистиш всичко негативно от животът си  Grinning /
За шестия тибетец си права - прибраната към гръдната кост брадичка ти помага да задържиш въздуха много по-дълго  Heart Eyes
Лек ден и на теб  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт