Лесен сладкиш без яйца

  • 329 299
  • 703
  •   2
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 1 341





   Сложих го да се пече(този на Рени).Малко се притеснявам за размера на тавичката,да не би да е много голяма за това количество тесто...24 см даметър..... newsm78

Моята силиконовата е също 24 см. - има я  там на снимките.

# 91
  • Мнения: 7 424
Иначе на вкус не си приличат.
   Сигурна съм.Горе-долу си представям,какво ще се получи от твоята комбинация продукти.

Ама като работеща майка на 3 деца.......  Wink
   Поклон ! Hug Hug Hug
   И моята майка е била такава(била,защото сме пораснали вече Simple Smile ).Та от нея научих рецепта на един сладкиш,който много ми напомня твоя,само че е без мед.Лесен и бърз,тъкмо за не разполагащи с много време домакини. Grinning
   

# 92
  • Мнения: 7 424
  Сложих го да се пече(този на Рени).Малко се притеснявам за размера на тавичката,да не би да е много голяма за това количество тесто...24 см даметър..... newsm78

Моята силиконовата е също 24 см. - има я  там на снимките.
  Готов е!Още топличек си го хапвам!Красота!Истинска красота! Heart Eyes Grinning thumbsup
   Браво и благодаря за рецептата,Рени!!!  bouquet
   Ето и снимчица!

Последна редакция: сб, 13 юни 2009, 18:10 от Селма

# 93
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Рени , дали може в кексова форма?Или ще е много дълбоко.
Я да пробвам в тортенета.

# 94
  • Мнения: 6 243
Eто резултата от днес - кексчета с шоколад:



Няколко, изпечени във вафлени фунийки сладолед:



И една заигравка по темата:

# 95
  • Мнения: 2 727
Eйй,сладка хапка smile3501,много хубаво си се заиграла newsm10

а какъв шоколад сложи, и само отгоре ли го сложи или има и вътре Rolling Eyes

# 96
  • Мнения: 1 931
Вече се получи и при мен,явно първия път не съм сложила всичкото брашно.Стана страхотен,нашарих го с конфитюр от сини сливи.Благодаря отново за рецептата   smile3525

# 97
  • Мнения: 6 243
polin4eto, вътре в кексчетата има парчета натурален шоколадов кувертюр, а отгоре - сладкарски шоколад на капки.

# 98
  • София
  • Мнения: 1 341


Рени , дали може в кексова форма?Или ще е много дълбоко.
Я да пробвам в тортенета.


Да, може - някой го беше правил като кекс, но не си спомням!
Сладка хапка, ти ме остави без дъх.......какви красоти си сътворила само...... Отличничка!
Бени, много добре се е получило сладкишчето!

# 99
  • Мнения: 22 867
Хайде и аз със сладкиш, няма само снимки да гледам и да преглъщам. Grinning Рени, тоя път го направих на зебричка, ама много вкусна. Още веднъж 10х за практичната и вкусна рецепта!  bouquet Даже не изчаках да изстине и го нарязах, така ми се хапваше........ Embarassed


       

# 100
  • София
  • Мнения: 1 341




Лабрекс, много ефектно е така! Браво!
Само кажи как го получи този ефект "зебра", плийз!

# 101
  • Мнения: 22 867




Лабрекс, много ефектно е така! Браво!
Само кажи как го получи този ефект "зебра", плийз!

Правиш си сместта, разделяш я на две, в едната част слагаш какао, може и лъжичка кисело мляко, ако стане по-гъста и в приготвената за печене тавичка сипваш лъжица/черпак от бялата смес, после върху нея в центъра и от какаовата и продължаваш така - сместта си се разтича на кръгове сама. Ето и снимки.

# 102
  • Мнения: 7 424
  Правя Зебра по същия начин(мернах го веднъж при Иван Звездев),но не знам защо,не винаги се получава толкова хубаво.

# 103
  • Мнения: 22 867
 .............но не знам защо,не винаги се получава толкова хубаво.

 А какво би попречило да ти стане добре шарката?  newsm78 Направо не се сещам, защото начинът е доста елементарен и лесен. Да зависи от тестото...........Аз на тоя принцип си правя летните желирани торти от кисело мляко, стават пъстрички. Laughing

# 104
  • Мнения: 7 424
   Забелязала съм,че ,когато в тестото има кисело мляко,шарката се получава.Но с класическия пандишпан,например,се получава нещо а ла леопард,но не и зебра.

Общи условия

Активация на акаунт