Колко време бебчо беше само на кърма?

  • 3 129
  • 72
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 142
До 6 месец беше само на кърма. след това бавно започнах захранване със зеленчуково пюре, бананова каша, месо, плодове. записах я на кухня на 10 месеца и половина, но от там само опитваше и до към годинка си беше на комбинирано хранене - винаги дояждаше с кърма. сок й изцедих около годинката, но не го хареса и до днес не пие изцедени плодове, а ги предпочита цели.
мога да кажа, че едва сега започна да се храни нормално, иначе бяха някакви минимални количества. аз все още я кърмя вечер, но това не го броя за ядене, защото е по-скоро за успокоение и заспиване. отделно си се храни заедно с нас на масата.

# 16
  • Мнения: 529
Когато стана на 5 м и 21дни за първи път опита картофено пюре 2-3 лъжички.

# 17
  • Мнения: 147
При първото ми дете преди 5 години - дадох сокче при 2 навършени месеца - хемоглобинът и беше 139 на 6 месеца и я кърмих 10 месеца и изобщо не ми е боледувала, а сега давам на бебка сокче от 3 мес.20 дни. Смятам да заместя едно кърмене на 4м. 1/2 със зеленчуково пюре.

# 18
  • Мнения: 3 718
Най правилният отговор е докато бебето прояви признаци на готовност за захранване. Не можеш да разчиташ, че твоето дете ще е готово точно когато е било готово детето на друга майка  Wink
За признаците има инфо тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=8557
Както знаеш, избора е само твой, а дали ще се съобразиш с бебето или не също зависи от теб. Прочети и прецени  Peace Скоростта с която захранваш също зависи от това как приема детето новите храни, а и дали има склонност към алергии. При всички случаи според мен бавно е по добре от бързо.
За протокола, захраних на 6 месеца с оризова каша. Започнах да предлагам безмлечна кухня към годинката, но не беше одобрена. Същото се случи и с млечната. Пропи вода към 8-9 месечен, не особено охотно. Сок пие от скоро, а давам от малко преди годинката. Сурови плодове гризе от 7 месечен  Peace

# 19
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Захранване - на 5 м. и 1 седмица.
С какво - с плодово пюре, разхлабващо (имаше проблем с акането)
По колко - според съвременните схеми - с плавноувеличаване на количеството, 1ви ден - 1 лъж.; 2ри - 2 ... 7ми ден - 7
Млечна кухня - 10-11 м.
Вода пропи на годинка
Сокове давам изключително рядко

# 20
  • Мнения: 199
Захраних на 6мес и 10дни с пюре тиква дотогава беше само на кърма. После много бавно и постепенно въвеждах други зеленчуци, плодове, каши.
ДК не съм ползвала (като изключим 2-3 дни, но не я хареса).
Сок не съм давала, още се боря да пропие повечко вода.

# 21
  • Мнения: 48
Шаманката много добре го е каzала  Peace
Ина4е zа протокола, до 6 месеца беz 1 ден само на кърма, zахранвах мнооого бавно, нормални коли4ества храна zапо4на да яде след 1 год. Вода пропи на 1 год лятото, сега пие много малко, сок о6те не съм давала, не виждам смисъл, предпо4итам да яде пресен плод.

# 22
  • Мнения: 5
Здравейте,Поздрави на всички  Peace
Значи бебето докато се ърми няма нужда от нищо друго, дори от вода?! Thinking

# 23
  • София
  • Мнения: 12 156
biskuitka Не му трябва вода според последните изследвания / от преди 10-15 години  Wink/ Има безброй статии по въпроса, но ето една а говорещите английски с препоръки за водата и бебетата. На български има в Библиотеката. http://www.aepap.org/familia/famiped/numeros/vol1/2008_numero_2/ … /agua_english.pdf

На въпроса: до 6 навършени месеца. Захраних с оризова каша по препоръка на педиатърката. Ако бебето има добър педиатър той може също да прецени дали има нужда да се захрани по- рано по някаква причина. Моето бебе е недоносено и му правихме кръвни изследвания, защото се води предразположен към анемия. Видя се, че желязото му е с доста добри нива и затова се избра най- щадящия за стомахчето план на захранване.

# 24
  • Мнения: 249
Опитах да я захраня на 4месеца, но тя упорито ми отказа и така си откарахме до 5-я месец само на кърма,когато я захраних с картоф, постепенно, без да бързам. И досега яде най- много по половин бурканче пюре. Вода пие от раждането, но след като я захраних пие повечко, но пак не е много, най вече след пюрето/кашата по 20-30гр. Не смятам да я записвам на детска кухня до годинка, а за след това не съм решила още.

# 25
  • Мнения: 534
на 5 месеца и 1 седмица захраних  Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 1 139
Захраних при навършени 5 месеца с плодово пюре.
До тогава беше само на кърма,със захранването започнах да предлагам и вода.

# 27
  • Мнения: 4 915
Темата "Библиотека" по-горе в същия този подфорум съдържа много статии на тема захранване.

Иначе конкретно по питането ти- и двете щерки бяха 6 месеца само кърмени, захранени след това с оризова каша. Сокчета пропиха след годинката, и то рядко. Предпочитам да давам пресен плод. Пият предимно мляко и вода.

# 28
  • Мнения: 6 713
В края на четвърти месец почнах да давам картоф, морков и тиква, за да усети и нов вкус. Реалното захранване със заместено кърмене започна края на 5-и месец Peace

# 29
  • Мнения: 194
Първите 6 месеца беше само на кърма. По случай навършването на половин годинка хапна картофено пюре  Peace За момента яде само зеленчукови пюренца, следващия месец ще започнем с кашите.

Общи условия

Активация на акаунт