Колко време бебчо беше само на кърма?

  • 3 133
  • 72
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 558
Никога не са били само на кърма,защото не им стигаше.От самото начало ги дохранвах с НАН

# 46
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 874
6 месеца само на кърма. На 6 месеца и 3 дена захраних със зеленчуково пюре.
Продължаваме да се кърмим на поискване, водата още не й е интересна.

# 47
  • Мнения: 3 929
Захраних с плодово пюре на 4 месеца, но на него не му хареса, затова и почти не му давах, а си го кърмех.

# 48
  • София
  • Мнения: 6 694
До 6 месеца и половина само на кърма - нищо друго, дори и вода.
На 6 1/2 месеца захраних с оризова каша с кърма, зеленчукови, плодови пюрета - всичко много бавно и внимателно.
Докъм 1 г. обаче само опитваше храните, седеше си основно на кърма, към 1 г. и 2-3 месеца започна да похапва повечко, сега си яде всичко с голям апетит, но и суче все още. Simple Smile

# 49
  • Мнения: 422
До 6-тия бяхме на кърма , с дохранване само вечер да спи по цяла вечер иначе, търсеше много да суче , иначе още се кърмим, но си имаме меню вече , а  към средата на 6-тия правих пюренце картоф и морков, и така,,, не сме на кухня аз си й готвя , но е относително всяка мама сама си преценя , а и педиатрите всеки различно !

# 50
  • Мнения: 93
До 5,5 месеца беше само на кърма,без вода,сокове или чайчета.Захраних със зеленчуково пюре-първо картоф,след това през седмица дадох тиква,морков,след това безмлечна оризова каша,но вече месец и половина откакто започнах захранването не съм заместила кърмене,давам по малко твърда храна само да опитва нови вкусове.

# 51
  • Мнения: 4 555
До седем месеца, после започнахме с пюретата, но в началото беше по една-две лъжици, не беше никакво хранене на практика. Май към осмия - деветия месец вече ги и ядеше, освен, че ги опитваше.

# 52
  • Мнения: 543
На седем навършени месеца и един ден захраних с безмлечна оризова каша, забъркана с кърма.
Детето ми се чувства перфектно, малко е под нормата като килограми, но се развива добре - не боледува, щурее, ок е от всякъде! Сокчета не съм давала може би от около месец - два ги забърквам с кашата. Вода не пием още.

# 53
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 421
Шест месеца и няколко дена. Въпреки натиска на близките, исках да минат поне шест месеца на изключително кърмене, преди да почна да мъча себе си и детето.  Laughing

Опитът ми показва, че рано съм захранила. Crazy

# 54
  • Мнения: 657
До 6 навършени месеца беше само на кърма. Захраних няколко дена след това с картофено пюре с кърма. Peace Сега, на 7 и малко, яде зеленчуково на обед и плодово следобед, но все още не съм заместила изцяло хранене. Давам примерно по 100-120 гр. пюре. Незнам кога ще заместя, иска ми се поне към годинка, но зависи дали ще тече дотогава кранчето. Crazy

# 55
  • На брега на морето
  • Мнения: 614
Хайде и аз да се включа, до шест месеца беше само на кърма, след това започнахме с оризова безмлечна каша,после зеленчукови пюрета, плодови а от скоро и месни, но определено не е им е фен с мъка хапва по около 80 гр. пюре независимо какво човечето си знае интереса и си търси цица, заместено хранене нямаме а и не смятам поне до годинката, все още е скаран с водата и чайчетата, сокове не съм давала

# 56
  • Мнения: 494
Аз продължавам да кърмя, но за съжаление млякото ми не е достатъчно и от една седмица дохранвам и с АМ. Почнах да пия хапчета, да си повиша млякото и дано скоро сме пак само на кърма

# 57
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 421
Аз продължавам да кърмя, но за съжаление млякото ми не е достатъчно и от една седмица дохранвам и с АМ. Почнах да пия хапчета, да си повиша млякото и дано скоро сме пак само на кърма
ALFI, виждам, че искрено искаш да увеличиш кърмата си. За целта според мен първо трябва да се успокоиш и да разбереш дали наистина кърмата не ти достига (тоест не е достатъчно за бебето). За да установиш това, трябва да си отговориш на въпроса какво те е накарало да смяташ, че млякото ти е малко/намаляло. Имай предвид също, че след дохранването млякото наистина ще намалее, защото бебето поема част от нужната му енергия от АМ и не стимулира лактацията в достатъчна степен.

И аз, като всяка неопитна майка, съм минала ммногократно през периоди на съмнение. Но благодарение на този форум и библиотеката му разбрах, че всичко е било фалшива тревога. Просто след като кърмата се регулира, преставаме да чувстваме гърдите си пълни и ако бебето желае по-често да суче, веднага следва "логичният" извод, че то е гладно или че не му стига. Педиатрите също веднага се втурват да помагат предписвайки АМ без да са проучили задълбочено проблема, с което ни правят мечешка услуга. ooooh!

Не знам за какво хапче пишеш, може би лецитин, той е сравнително безобиден, или окситоцин, той също. Но хапчетата, чайовете и различните стимулиращи храни биха могли да имат само временен и допълващ ефект. Ако наистина искаш да увеличиш кърмата си (и ако не страдаш от някакво специфично хормонално заболяване), е необходимо постепенно да отмахнеш дохранването (много внимателно, защото бебето вече се нуждае от него) и да учестиш броя на кърменията, тоест да поставяш на гърда все по-често, па ако ще това да е и през 1-2 часа. Предупреждавам, че е изтощително, но си заслужава. Grinning

За жалост не съм достатъчно компетентна, за да те посъветвам как точно да се разделиш с АМ, но мога да те насоча към hedra  и нейния блог, където можеш да зададеш своя въпрос и да намериш много инфоррмация за всички аспекти на кърменето (името е линк към профила й, където пък има насочване към блога). Не имало майка на която тя да откаже помощ и всички са безкрайно доволни и благодарни.

# 58
  • Мнения: 150
Пет месеца само кърма-никакви сокчета и кисели млека  Shocked !
В момента сме на преходна храна , но... вечер пак си сучем  Laughing
Боооожее колко е спокоен като суче! Цял ден беснее и не можеш да си познаеш собственото...ангелче като захапе... Laughing

# 59
  • Мнения: 638
Аз продължавам да кърмя, но за съжаление млякото ми не е достатъчно и от една седмица дохранвам и с АМ. Почнах да пия хапчета, да си повиша млякото и дано скоро сме пак само на кърма
ALFI, виждам, че искрено искаш да увеличиш кърмата си. За целта според мен първо трябва да се успокоиш и да разбереш дали наистина кърмата не ти достига (тоест не е достатъчно за бебето). За да установиш това, трябва да си отговориш на въпроса какво те е накарало да смяташ, че млякото ти е малко/намаляло. Имай предвид също, че след дохранването млякото наистина ще намалее, защото бебето поема част от нужната му енергия от АМ и не стимулира лактацията в достатъчна степен.

И аз, като всяка неопитна майка, съм минала ммногократно през периоди на съмнение. Но благодарение на този форум и библиотеката му разбрах, че всичко е било фалшива тревога. Просто след като кърмата се регулира, преставаме да чувстваме гърдите си пълни и ако бебето желае по-често да суче, веднага следва "логичният" извод, че то е гладно или че не му стига. Педиатрите също веднага се втурват да помагат предписвайки АМ без да са проучили задълбочено проблема, с което ни правят мечешка услуга. ooooh!

Не знам за какво хапче пишеш, може би лецитин, той е сравнително безобиден, или окситоцин, той също. Но хапчетата, чайовете и различните стимулиращи храни биха могли да имат само временен и допълващ ефект. Ако наистина искаш да увеличиш кърмата си (и ако не страдаш от някакво специфично хормонално заболяване), е необходимо постепенно да отмахнеш дохранването (много внимателно, защото бебето вече се нуждае от него) и да учестиш броя на кърменията, тоест да поставяш на гърда все по-често, па ако ще това да е и през 1-2 часа. Предупреждавам, че е изтощително, но си заслужава. Grinning

За жалост не съм достатъчно компетентна, за да те посъветвам как точно да се разделиш с АМ, но мога да те насоча към hedra  и нейния блог, където можеш да зададеш своя въпрос и да намериш много инфоррмация за всички аспекти на кърменето (името е линк към профила й, където пък има насочване към блога). Не имало майка на която тя да откаже помощ и всички са безкрайно доволни и благодарни.

Напълно подкрепям  Peace

И аз съм минала по този път! Само Хедра ми помогна!

А иначе до 5 м и 20 дни само на кърма, захраних защото той вече щеше сам да си вземе от ръцете ми яденето. така ме гледаше докато ям и преглъщаше.

Общи условия

Активация на акаунт