Разделно хранене-част 32

  • 22 339
  • 377
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 1 500
Аз да си призная не се сещам ядях ли много въглехидрати докато отслабвах . Сещам се , че много наблягах на препечените филийки тип хляб "Бонус" с масълце и домат. Не е много разделно заради домата ама аз не обръщам чак такова внимание на малките подробности. Така или иначе пак успях да постигна страхотни резултати. В момента съм само на фаза поддържане на кг така , че на обяд почти винаги хапвам я картофки , я ориз и салата (което си е въглехидрат) , а на  вечеря предимно течни храни като супички. Искам да питам момичета вие как сте с ходенето до wc? Този режим помогна ли ви в това отношение или напротив - затрудни ви? Аз в началото изобщо не можех да ходя до wc , бях се задръстила , но сега вече съм добре в това отношение да не кажа , че даже някой път прекалено много ходя Embarassed.

# 331
  • Мнения: 559
Здравейте,аз не разбирам за какво е това записване.Но както и да е.Аз не съм много добра в тия форуми.Та днес след грипа и спирането на билките,съм нов човек.Закусих си плодовете.Ще изведа Антоан на площадката и обеда е в ръцете на Милото ми.Да видим какво ще измайстори под моите съвети.Ако не е разделно-имам резервен план.
Бих искала да кажа на Elizabeth,че е нормално при разделното хранене ,ходенето до тоалетна да е нормално.Това е поради повечето целулоза в храната,която не се преработва от организма а държи ситост.това е и тайната на отслабването.
И отговарям още ,че да-това на снимката отляво са моите две сладурчета-Каката на 12г. и бебълс-Ати на 2г.и 7 мес. Heart Eyes

# 332
  • Мнения: 372
Момичета, когато съм само на плодове мога да изям много повече от 1,5 кг и пак има резултат. Според вас след като е разделно храненено и нег. смисъл е точно това, че не броим калориите, лошо ли е да сме на повечко плодове?

# 333
  • Мнения: 2 999
Момичета ето ме пак да ви видя как сте  Hug

Написах още две рецепти  Party този път те са тай.
Алекс всичките продукти можеш да ги намериш само в Пикадили имат добро зареждане, както и гъбите шийтайке  Peace

Червено Тай къри с месо и патладжан
4 порции

270 ml кокосова сметана /с висока масленост може и с 135 ml/
2 с.л. тайландска червена къри паста /Пикадили/
500 гр. телешко сухо филе /пиле,патица/ нарязано на тънки лентички, предварително стояло 30 мин в студена вода
2 с.л. рибен сос /Пикадили/
1 с.л. палмова захар /захар, фруктоза, мед/
5 пресни лимонови листа нарязани на лентички /може и сушени листа от лимон, ползват се като дафиновия лист и/ или настърганата кора на 2 бр. лайм/ /Пикадили/
5 dl вода
4 малки патладжана или 2 големи /нарязани на филии, след което на тънки ленти, осолени и изстискани от горчивия сок/
2 с.л. песто от босилек /пресен смлян босилек/

Нагрява се уока или дълбокия съд /тефлонов дълбок тиган/  слага се сметаната и всички подправки вари се около 5 мин. докато започне да се усеща аромата добавя се месото и се бърка така 3-5 мин. Добавя се водата и се оставя да ври на тих огън може и с капак около 45 мин. до 1 час в зависимост от типа месо /на телешкото му е необходимо повече време/. След като месото е готово се добавя нарязаните патладжани. Ври с тях около 10 мин.. Сосът трябва да е гъст. Сваля се от огъня и се сервира поръсено с пестото от босилек.

Светлочервено тай къри с морски дарове
/Чу чи та-лех/
4 порции

270 ml кокосова сметана /с висока масленост може и с 135 ml/
3 с.л. зелена тай къри паста /Пикадили/
500 гр. морски дарове /октопод, скариди, кралски скариди, рулца от раци/
или вегетариански вариант с 500 гр. тофу
2-3 с.л рибен сос /Пикадили/
2 с.л. палмова захар /захар, фруктоза, мед/
8 пресни лимонови листа нарязани на лентички /може и сушени листа от лимон, ползват се като дафиновия лист и/ или настърганата кора на 2 бр. лайм/ /Пикадили/
2 малки чили чушки ситно нарязани
30 гр. пресен босилек

Нагрява се уока или дълбокия съд /тефлонов дълбок тиган/  слага се сметаната и всички подправки вари се около 5 мин. докато започне да се усеща аромата добавят се морските дарове и се бърка така 5-10 мин. Сервира се с пресния босилек или песто от босилек. Същата рецепта може да се използва във вегетариански вариант с тофу.

Момичета погледнете ги тези две рецепти. Всички продукти необходими за тях могат да се купят от Пикадили. В случай, че някоя от вас иска сама да си приготви зеленото или червено къри паста или пък домашно приготвена кокосова сметана мога да публикувам рецептите за тях също. Само ми кажете как ще ви е по-удобно  Peace

Innesse, според мен можеш повече плодове, аз лично понякога хапвам повече, понякога по-малко според зависи, слушам организма си. Имам дни когато карам сутрин и на обяд на плодове, а вечер салата с нещо малко въглехидратно или сутрин плодове на обяд готвени зеленчуци с пресни зеленчуци, а вечер нещо протеиново, или сутрин плод, обяд салата + въглехидрат, а вечер пресни зеленчуци с задушени или протеин. Според завиди, въртя ги.
Мона, абсолютно съм съгласна с Лени - опитай се да правиш ротационен принцип на калориите които приемаш за да можеш да държиш метаболизма на високи скорости. Най-изпитания за това метод е един ден да си на по-калорична храна, а на другия на по-ниско калорична. Ето например повечето момичета кокичета имат ден в който не са разделни. Аз нямам неразделни дни, защото не се чувствам добре от смесения тип храна, но имам един ден в седмицата, в който прегрешавам с нещата които обичам например сушените плодове, меда в чая или допълнително изяден захарен плод с кисело мляко +мед. И така държа килограмите на шах. Освен това се чувствам жизнена и ходя редовно до 00. /дай боже винаги да е така  Praynig/
Ох момичета отплеснах се  Embarassed извинявайте за дългия пост  Peace

# 334
  • Мнения: 3 371
Привет момичета !  bouquet
Алексче , липсваше ми твоето кафенце  Heart Eyes!
Сладуне,  Hug тутакси ти препоръчвам един изпитан природен имуномодулатор - Герисан ! Това е чист извлек от кръвен здравец и е много мощен имонустимулатор.Най-хубавото е , че е изцяло натурален - съдържа извлекът от кръвния здравец ( много популярен по света , расте само у нас , а ние почти не го познаваме!) и желатинова капсула. Преди няколко години ми го препоръча моя приятелка фармацевт и от тогава всички в къщи го използваме.Ефектът е страхотен(да не чуе дявол !) , аз съм изложена на непрекъснати атаки от всякакви вируси в работата , но благодарение на Герисана нямам и ден болнични  PeaceНа всичко отгоре , препаратът е на много , много прилична цена , пие се по схема , която е описана подоробно - ти ще си прецениш как ще изпиеш първата опаковка , но след прекарано сериозно заболяване ,е  добре да си изпиеш и десетте капсули (пие се на ден по една ) , а после да почиваш и да повториш след посочения период. Радвам се , че си по- добре , сега остава да укрепнеш , че те чака любимата ти планина Hug!
Лени ,  Heart Eyesкак от нищо - че то си е много нещо това , от което качваш килца Hug! Освен това - изобщо не ти личи! Heart Eyes
Сладурска ,  Hugвсе забравям да ти благодаря и за твоите кафенца сутрин Peace! А рецептите ти са много интересни и май ще се престраша да пробвам някоя Hug!
Момичета , желая ви спокоен ден , аз отивам на работа ! Heart Eyes Hug Heart Eyes

# 335
  • Canada
  • Мнения: 277
Късно(за вас) Добро утро! Hug
Алекс, мерси за кафенцето и поздравите! Heart Eyes

...........Йонито, дъщеря ти е умница, а ти защо изневеряваш, а Wink Laughing? ..................

Мисля,4е ми трябваше  стресова диета,за да раздвижа метаболизма и  килцата Peace
Скоро пак се завръщам в "къщи" - има, няма 6,7 кила.....

Йонката не може да спи от въодушевление, 4е ще има гости в неделя само за нея и торта само за нея и подаръци само нея  Laughing

Госпожата разбира се 4е ще има снимки. Hug

Лени и Мади, погалете си корем4етата от мен! Heart Eyes

Лек и успешен ден! ГУШ! Hug Hug Hug

# 336
  • Мнения: 1 584
И аз без да искам си бях направила режима, така че да ям на обяд въглехидрати, а на вечеря - месо. Обаче от една седмица както съм на работа малко се обърна, защото в стола по-лесно мога да си поискам чисто месо и да го комбинирам с прясна салата или задушени зеленчуци от гарнитурите по избор.

Елизабет, при мен много се нормализира стомаха. Преди бях с постоянен запек, сега ми стана много редовно, че даже  по няколко пъти на ден.

Аз искам да попитам някой прави ли от десертите, които са описани в Рецепти? Аз 3 седмици издържах без сладки неща, ама сега явно от стреса покрай работата ми се дояжда нещо сладко Embarassed Та видях там един шоколадов сладкиш, който може да засити този глад и да съм си пак разделна. Знам, че не е препоръчително когато се отслабва, но аз принципно сега съм си на старите килограми или най-много 1кг отгоре ..просто искам да поддържам теглото и ако мога малко да намаля обиколките след двете раждания.

# 337
  • Скопие/Асеновград
  • Мнения: 158
Майра, а малко черен шоколад няма ли да свърши работа? И аз не можех съвсем да откажа сладкото, докато свалях килограми. Но пък и апетитът ми за сладко не беше както преди. Simple Smile
Госпожо, ще кажа на майка ми да ми донесат Герисан за Дамян. bouquet Последно се оказа, че има Haemophilia influenza. Днес взехме изследванията. Добре, че вече няма да го боцкат. Три дни му боцкат бутчетата с антибиотик, който не му действал. Днес му дадоха да пие Панцеф и да видим другата седмица какво ще покаже контролния преглед. В градината има заушка - добре, че и това не закачи. На всичко отгоре и Зоран е болен, едва говори. Пак не съм на работа, сигурно целия февруари няма да съм и Дамян ще е вкъщи.
Алекс, то хубаво да го уплаши доктор мъжа ми , ама на него не му трябва доктор, той сам си се плаши  Mr. Green Боли го гърло и отишъл на лекар. Седял и чакал и почнал да си прави филми - кой знаел какво щяли да му намерят и започнал да има "тРахикардии"  Joy
Днес май ще правя нещо с пилешко. Вчера имахме зеленчукова крем-супа, за завчера-грах. Наблягаме на свежи плодови и зеленчукови сокове с Даме, салата -малко по-трудно Simple Smile
На всички много прегръдки и целувки  Flutter Да взема да кача малко рецепти, че много изостанах.

Последна редакция: пт, 06 фев 2009, 17:41 от Мим4е

# 338
  • Мнения: 191
Здравейте момичета...помните ли ме Wink, ще ме приемете ли обратно Hug?
Аз спрях пиша тук пред празниците, защото не бях никак, ама никак разделна... Embarassed
Някой от вас, може би ще се сетят, че лятото кацнах тук след Дюкан, но дори и с разделно хранене си качих сваленото + още толкова, което ми повлия ужасно на мотивацията...после дойдоха празниците и в един момент се оказа, че съм зарязала всякакви режими.
След Нова година, реших да влизам във форма с ВМ-НВХ, но се оказа, че за 23 дни нямах и 100гр. намаление на теглото си и се отказах, а и месото вече ми идваше в повече Sick.
Седнах и се замислих дълбоко, защо правя постоянно една и съща глупост и упорствам да свалям килограми с протеинови диети, като по принцип предпочитам по-вегетарианската храна. Направих си една хубава равносметка и установих, че от протеиновите режими качвам или задържам и без това извънредните си килограми, а и не на последно място - задържам токсини и не се чуствам добре newsm78. С ВМ-НВХ, въпреки че и той е близко до РХ, също нищо не смъкнах и също го отдавам на прекалено многото протеини....явно при мен, белтъчините не са добре дошли за отслабване.
Затова реших да се върна към РХ, но преди това ще направя една 90дневна диета, с която се надявам да смъкна килограми и освен това да свикна да съчетавам храните - тази диета е изцяло на принципа на РХ.
В момента карам 11-тия ден, махнаха се почти 2кг. и се чуствам все по-добре Crazy...
Ако щете вярвайте, но има ефект и върху целулита, което ме наведе на мисълта, че съм задържала прекалено много токсини с протеиновите ми експерименти Thinking.
Така че, реших отново да се присъединя към вас, ако ме приемете и да си пописвам и тук, докато траят моите 90 дни, а и после, когато пак ще съм разделничка!  bouquet Peace

Иначе ви чета редовно и ми липсвате Hug
Алекс...кръстнице, как си мила?  bouquet
Мади Hug и Лени...чета и при вас как върви бременеенето  bouquet...
Кюбит и помощничките и са направили невероятно удобен и полезен блог! smile3501
Госпожата ни е все така мила и позитивна!  bouquet
Йонито, Мишето,  чета ви и вас как сте, що сте  bouquet...
Ками показва чудесни снимки от вече пообзаведения апартамент....някога в близките 12-13 месеца се надявам и аз на същото Praynig Peace!
Новите момичета са много ентусиазирани! smile3501
Сладурска и аз ще се възползвам от твоите рецепти...много харесвам екзотични ястия  bouquet
Елизабет ми помага много за мотивацията, с това, което пише!  bouquet
монда - аз имах проблеми с WC, когато преминах на РХ за пръв път. Повечето хора се оплакват от запек, при мен настана обратното явление. С времето стомаха свиква и се регулира сам...сега при 90-дневния разделен режим беше същото в началото, но се регулираха нещата след седмица - 10 дни. Peace

Хубав следобед на всички!  bouquet

# 339
  • Мнения: 338
Хелоууу
Чак сега смогвам да влеза... Ама и вие - писали, писали..
Ели, ка да не те помним  Hug И аз не съм никак разделна, но не ми дърпат ушите и си пиша, защото мнооого ги обичам тез момичета тук
Лени, Госпожата, ще ви санкционирам  Naughty А може и малко да ви се нацупя  Crossing Arms Ама ще ви кажа друг пут за какво  Hug
Сладуне, радвам се ама мнооого за теб, че всичко е ОК
Ками, как сте?
Dundy Sladurska, тези рецепти са невероятни!
Кюбит, вчера за пръв път видях блога - браео на теб! Чудесен е
Йонито, каква торта избрахте?
Аз вчера бях почти целия ден на плодове. Сега определено стомахчето ми се чувства по-добре.
Мади, Мина, Реге   Hug и всички момичета от темичката  Hug  bouquet
Приятна вечер от мен

# 340
  • Мнения: 2 999
Ели, добре дошла обратно  Hug
Ели, Мишето, надявам се да ви харесат и на вкус:peace:
Госпожата, благодаря ти, с удоволствие ви сервирам кафе сутрин и ви пожелавам добро утро.
Мимче, дано бързо се оправите  Hug

Момиче хубав ден, аз ще хвърлям по един поглед   bouquet

# 341
  • Мнения: 2 724
Ели, много се радвам, че пак си сред нас, липсваше ни  Hug.
Кръстницата ти е добре, но ще стане още по- добре като бъде стриктна  Laughing.
Йонито, и аз като Госпожата се нареждам на опашката за снимки Grinning.
Сладурска, а в Била или Кауфланд  има ли ги, че при нас Пикадили няма ?
Мишенце, много работиш Hug.
Антоан, записванията са за нова тема .
Когато набъбне до 20 стр, се пуска нова, такива са правилата на форума .
Елизабет, преди няколко години бях много стриктна , не ми пукаше за хорското мнение ,близки и приятели така бяха свикнали на странностите ми, че като си гостувахме ,знаеха какво да ми сервират.
Напоследък се поизлагам и трябва да въведа ред и дисциплина Naughty.
Мим4е, бързо оздравяване на малкия сладур и много поздрави на Зоран Hug.
Приятна вечер на всички ,аз ще приготвям пангасиус на фурна/ дано правилно написах думата, че една моя приятелка все я бърка и покрай нея и аз ,казва и пагнасиус Joy/.

# 342
  • Мнения: 2 999
Алексче, в Билла ги нямаше. Лятото като си бях за няколко месеца в БГ търсих на много места, но няма, дори и в китайските магазини погледнах и там нямат специфичните тай подправки. В Кауфланд не съм гледала, но ако ти е наблизо можеш да провериш и да споделиш. А иначе в Пикадили има цял щанд само с такива подправки и всичко необходимо да тай кухня. Аз готвих на поразия през лятото тай, защото много от приятелите ни искаха да пробват.
Ще гледам сега да поровя в нета за българския вариант на подправките, за да ви покажа как изглеждат, за да не се чудите твърде много по рафтовете, че е ужасно досадно.  Sick Аз така няколко пъти се зверих, докато мой приятел тайландец държи верига тай ресторанти тук където живеем, та той ме заведе в магазина и ми показа лично кое, какво е. Иначе си бях направо  Joy загубена.

След малко ще се включа с инфо  Peace
Момичета, забравих да ви поздравя за невероятния блог, който сте направили  smile3501  love001
Аз лично искам да ви благодаря най-сърдечно за огромния труд, който хвърлихте и продължавате да хвърляте по него
Кюбит,Ками,Мимче, Петя, Сладуне,Паулина, надявам се не пропускам някой - но наистина страхотно удобство е да се търси и борави с информацията  newsm20

# 343
  • Мнения: 2 999
Алекс, за съжаление не мога да ги намеря на картинка в интернет. Но другата седмица си идвам в БГ ще погледна и ще ти пиша. По принцип е лесно да се направят подправките и от нас, но все пак си е играчка. А готовите са си внос от Тайланд и са хубави, ама като не знам кои бяха фирмите се внасяха точно  newsm78 В пикадили имате на три различни фирми пълния асортимент. 

# 344
  • Мнения: 62
Кюбит, благодаря ти за отговора  bouquet. Аз снощи не можах да изтрая и си хапнах макаронките без салатка.
Майра, аз съм правила втория сладкиш от "десерти" в блога- препоръчвам ти го- страхотен е. Дълго не бях кусвала сладичко и като го направих , свърши за отрицателно време Peace
Аз два дни съм навън , заради хубавото време. Малкият си иска своето-  свежия въздух така добре му се отразява.
Притеснявам се винаги като дойде уикенда дали ще успея да се задържа разделна newsm78- досега все имам прегрешения и все са през почивните дни, когато мъжът ми и големият ми син са си по цял ден у дома. Но без толкова не може Laughing
Приятна почивка на всички!

Общи условия

Активация на акаунт