Големината на бременният корем

  • 62 587
  • 208
  •   1
Отговори
# 15
golemonata na korema nqma ni6to ob6to s goleminata na bebeto. az do 4 mesec nqmah po4ti nikakuv korem. korema mi ne stana mnogo golqm i nakraq, za6toto v 9 mesec kato hodih v rodilniq dom na zapis mi se 4udeha. po princip pri po-visokite jeni tova e normalno. ako na konsultaciite sa vi kazali, 4e vsi4ko e nared - spokoino. men taka me pitaha postoqnno i 4estno kazano po edno vreme dosta se bqh pritesnila, za6toto dori i edna aku6erka mi zadade vuprosa: "Vsi4ko li e nared s bebeto?" no to si se rodi suvsem zdravo. imah i po-malko okoloplodni vodi. taka 4e ako s bebeto vsi4ko e nared, nqma zna4enie kakuv vi e korema.


Моля, пишете на кирилица!

Последна редакция: чт, 18 юни 2009, 00:39 от Tatti

# 16
  • Мнения: 3 929
Големината на корема няма общо с големината на плода или поне не във всички случаи. Най-вече зависи от коремните мускули. Колкото са по-отпуснати ти - толкова е по-голям коремът. Колкото са по-стегнати, толкова по-малки коремчета имат мамите. Но не се притеснявайте - при всички положения малко преди раждането ще стане голям  hahaha
Точно така е. И при всеки е съвсем различно. Познавам бременни, на които им личеше още в 3-я месец. На мен ми пролича чак в средата на 5 месец, а с определени дрехи не ми личеше дори в 6-ти месец. Даже (за кой ли път вече пиша)като отидох да раждам, преносила вече 9 ден, в приемната ме попитаха изумени: "Ама Вие бременна ли сте?!". Имах толкова здрави коремни мускули, че в деня преди да тръгна за болницата, се оправях в банята и като си стегнах мускулите на корема, го повдигнах нагоре, а родих 4 кг бебе. Иначе бях качила официално за цялата си бременност 23 кг.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 006
Настина големината на корема няма нищо общо с големината на плода. На мен да петия месец не ми личеше изобщо. Колко познати метнах, че съм преяла...  hahaha Докрая нямах голям корем, а аз самата съм дребна. Акушерките се изненадаха, че родих бебе 3 600 гр.

# 18
  • Мнения: 236
Беше ми първа бременност, точно като теб първите месеци свалих 4-5 кг от повръщане. Коремът ми пролича чак към края на 5-я, 6-я масец. И докрая на бременноста ми беше малък. Но пък на финала родих бебче 3 450гр, така че наистина нямат пряка връзка нещата.

# 19
  • Разград
  • Мнения: 2 102
През втората ми бременност корема ми беше по-малък, отколкото през първата бременност.

# 20
  • Временно
  • Мнения: 788
Много е индивидуално.
На мен започна да ми личи някъде към 5-ти месец,а в 9-ти стана направо огромен.Бебка се роди 3450гр.

# 21
  • Мнения: 62
и двете ми бременности си проличаха към четвърти месец, Не се тревожи , имаш още много време. Лека бременност и раждане  bouquet

# 22
  • Мнения: 96
С първата си бременност ми пролича чак в 7 месец, а хората не ме различаваха и мисляха, че съм понапълняла. Бебето се роди 3,500 кг и 51 см. - съвсем нормално, а казваха, че ще е дребна newsm78
Сега пак е горе долу така - само че сега съм в края на 6 месец и имам тумбаче(но не е огромно още). Доки казва, че с бебо всичко си е наред и си върви нормално голяма неродената принцеса.
Важното е да се чувстваш добре, не винаги големия корем е гаранция за голямо бебе  Naughty
Леко бременеене Hug

# 23
  • Мнения: 169
Започна да ми личи много рано, но по думите на доки аз съм имала доста газове в началото- не се отървах от екстрите на бременноста- запек, газове и т.н, но за сега казаха че бебо е добре и малко голям върви, той и корема расте със секунди  Laughing
Леко бременеене

# 24
  • Мнения: 194
Аз съм много слаба и корема ми пролича още в 3-тия месец, така ме разкриха и колегите  Grinning

И аз така

# 25
  • Мнения: 199
Аз до към 6 месец почти нямах корем. Към 8 месец се за форми едно вече симпатично,хубавко тумбаче  Wink. Но никога не съм се притеснявала,че е малко... нали следят плода на видеофон и ми казват,че расте.

# 26
  • Мнения: 641
Аз до към 6 месец почти нямах корем. Към 8 месец се за форми едно вече симпатично,хубавко тумбаче  Wink. Но никога не съм се притеснявала,че е малко... нали следят плода на видеофон и ми казват,че расте.
И аз съм така.

# 27
  • Мнения: 2 374
Това,че един корем е малък не означава,че плодът е малък,на мен започна да ми личи към 5 месец повече иначе съвсем леко се загатваше.

# 28
  • Мнения: 1 045
момичета изпадате в излишни притеснения.Както са казали другите няма нищо общо големината на корема с големината на бебчо.
До 6-ти месец не се виждаше че съм бременна,а в 8-ми една съседка ми каза че съм понапълняла,аз и отговорих че съм бременна.Изпадна в шаш жената като разбра че съм в 8-ми месец.Отидох да раждам с дънки които носех преди да съм бременна,така че успокоите се и не си мерете коремите.АГ си знае работата. Peace

# 29
  • Мнения: 119
Първия път ми пролича, че съм бременна чак към 5-я месец, до тогава качвах навсякъде - на дупе, на крака, на цици без на корем  ooooh!. Но след седмия като каза ще расте и стана чудо. "Големия кораб минава...." Whistling

Сега все още не ми личи.  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт