Отговори
# 240
  • Мнения: 14
Добро утро и от мен Tired
Бебка също е доста активничка тези дни и много ме радва Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyesпу пу пу

sisely,мисля ти беше писала за пътуването.Аз ЖЗ ще трябва да си се връщам във Варна средата на февруари,и ще пътувам от Пловдив чак.Разбира се аз също се притеснявам,но ще пътувам с кола с татко,ще правим почивки за да се поразтупкваме и за тоалетна и полека лека ще се прибера най-после.Пък и така ще ми е спокойно че той е с мен и недай си Боже ако има нещо веднага отбиваме в най-бизкия град,но да се надяваме че няма да се налага.Пък и на моито мило сестра му преди години прелетя от Щатите за БГ в 7или8 месец за да си дойде да си роди тук и всичко беше ок.Така,че мисля за това разстояние малкото което казваш няма да е толкова страшно Peace

Принцеса Рая,едно голямо Браво и честито от мен bowuu  bouquet

Отивам да разгледам албумчето да видя кой още се е престрашил да се закичи Flutter

# 241
  • Мнения: 444
Наде, стискам палци всичко да е наред и при следващ преглед да те успокоят с добри новини! Помня, че като ходих на ФМ имаше разлика в рамерите на бебо в сравнение с тези от обикновения ехограф. Наистина, предния път не ти ли казаха дали има такъв проблем, как така чак сега?! Все пак бебчо го чакат месеци за натрупване на пухкавини и ти като му помогнеш с някоя и друга добавка, всичко ще е ок. Hug
maria-01 , аз имах схващания с предната бременност, но в зоната на бикините - на свивките на краката. По принцип знам, че магнезия помага в такива случаи. Thinking
magdalena.savova Дано тези контракции не се повтарят в близките 2 месеца при теб! Hug За Шейново знам, че има кабинет за спешни случаи - 20лв преглед. Звънка се на портиера и той вика докторята и дава напътствия пред кой кабинет да се чака. 20 или 22 мисля, че беше. Дано не ти се налага! Praynig
Рая, честито и от мен! Hug
Kambichka Как си ти? Още ли предимно си лежиш? Hug
И аз съм изпуснала албумчето, я да ви видя какви сте ми убавици! Flutter

# 242
  • Враца
  • Мнения: 2 331
maria 01- добре дошла при нас,  Hug виждам че много съвестно си изчела цялата темичка
 Wink
olimpias можем да се садимразбира се, но аз като юрист винаги съм считала че съдът е последният вариант в търговските взаимоотношения- заради дългите срокове на производството.освен това ние сме им дали 99% от цената на апартомента и нямаме особен интерес да  си разваляме отношенията, по- добре " со кротце, со благо"
дължат ни неустойки, да но за тях трябва да претендираме в съда, а колкото до увеличените данъчни оценки и съответно - нот. такси- ще си направя устата когато му дойде времето.


относно пюретата- аз съм твърдо за домашно приговените и стига да има време / що пък да нямам/ ще захранвам с повече домашно приготвени храни. лошото е че тр. да търся домашни продукти, но не е невъзможно де  Peace
в тази връзка, от доста време се интересувам от педагогическо захранване и съм съгласна почти изцяло с философията му.
най-вече ме привлича това, че у детето се възпитава уважение към храната.
писнало ми е да гледам моите приятелки как гонят децата си с лъжичката или с филията с лютеница само и само да хапнат нещо, или пък да се оплакват как тяхното дете яде " само луканка и пържени картофи"
възможно е детето да има характер и вкусови предпочитания, но все пак си мисля че тези проблеми са предизвикани от родителите в най-ранна детска възраст. Crossing Arms
ох, май се отплеснах, явно съм станала професор по захранване без да съм отгледала нито едно дете  hahaha Joy

# 243
  • Мнения: 444
petjoff, съгласна съм с теб! Ако знаеш как се дразня от постоянното бутане в устата, все нещо да меля горкото дете. Както и от реплики като:" Яж, че баба си отива"или" Няма да си играя с теб ако не хапнеш" #Cussing out Айде, в началото докато са бебета, по се налага да им настояваш, но след 2г. вече, когато сами си казват, че са гладни или не...това е направо безумие. Това е една от причините, която ме притеснява при евентуално влизане в болница, както и пустите награди за десерт-според мен десертът не е награда, затова че си ял, ама иди го обясни. Дани е бил на детска кухня няма и месец, след което му изби някакъв обрив и го спрях. Оттогава е на дом. храна, предимно течна-супички. , а шоколади и бонбони предлагам само когато той се присети или види от някоя реклама. Зрънчовци съм забранила със закон да му се показват, но пък си отнасям реплики от сорта:"Вие не ни давате да го обичаме това дете". Ако сладките храни са обич.... Stop

Ох, олекна ми! Joy

# 244
  • Мнения: 8
Nanny, благодаря ти!

# 245
  • Враца
  • Мнения: 2 331
ох, и на мен ми олекна, щото си помислех че ще бъда изкритикувана от много мами...

 Hug

# 246
  • Мнения: 10
magdalena.savova  Аз ходих по спешност в ТК  в 3 през ноща. Имах контракции и страхотни болки, които продължиха час и половина- два. Та здраво се ошашкахме с мъжа и айде в ТК. Звъни се на портиера и той насочва кой е кабинета. Лекаря слезе някъде от отделенията.Биха ми папаверин, провериха за скъсяване на шииката и така.

# 247
  • Мнения: 8
magdalena.savova  Аз ходих по спешност в ТК  в 3 през ноща. Имах контракции и страхотни болки, които продължиха час и половина- два. Та здраво се ошашкахме с мъжа и айде в ТК. Звъни се на портиера и той насочва кой е кабинета. Лекаря слезе някъде от отделенията.Биха ми папаверин, провериха за скъсяване на шииката и така.

дано не ти се случва повече .....ужасно е стресиращо.
Добре ,че в ТК има такъв кабинет .....никога не се бях замислила да попитам.Благодаря ти много  Hug

# 248
  • Лудогорието
  • Мнения: 107
В къщи поне в това отношение сме единодушни-никакви пръчици с подарък, тъпкане с бонбони, зърнени закуски от рекламите и т.н. Племенника ми го отгледаха по този начин и до ден днешен трябва да го забаламосаш с нещо-изненада, игра , за да си изяде обяда.  ooooh!
Как сме пораснали ние без това, а ?  newsm78
И не си викайте лошия късмет  Hug

# 249
  • Мнения: 309
Благодаря на всички ви за поздравленията!Много сте мили! Hug Hug Hug
Имам си добра представа какво е в строителството, съжалявам че сте потърпевши!Аз понеже съм работила и в строителството и в проектирането, смятам ЖЗ да се върна към проектирането и да нямам нищо общо със строителството, е до колкото е възможно разбира се, че то някой неща са неизбежни!Разбирам ви момичета заради проблемите, които имате...много тъпо и безочливо от страна на строителите, ама какво да се прави, аз затова съм се насочила към по-интелигентната страна на професията!Дано имате късмет и по-скоро да свършат неволите ви с новите жилища! Hug
petjoff, Nanny  и аз съм на вашето мнение!Мился, че още от раждането трябва много да се внимава с възпитанието на дечицата!И аз много искам да правя домашни пюрета и манджички на бебка, дано да успея, много мразя човек да яде само купена храна /имам предвид приготвена извън вкъщи/!Особено пък децата!
Наде, не се тревожи излишно, и на мен едната лекарка ми казва термин 19.04, а другата 11.04! NaughtyНе се плаши излишно!Според мен това са нормални неща, има време, а и тепърва ще растат бебчовците!

# 250
  • София
  • Мнения: 243
Наде не се шашкай излишно,потърси второи трето мнение.и мене видеозона ме определя за 13.04 с размерите,но няма как да е вярно в моя случай, знам точния ден на зачеване, Mr. Greenтака че те тези машинки си бъркат по някой път и за пол и за размери. Wink
За захранването аз срещнах много трудности с малката и много "полезни съвети" ми бяха казани,но сами с мъжа ми намерихме правилния път и сега тя сама си иска някакви готвени неща,само че ги правя без някои подправки.Напр. таратора го яде без копър и чесън,кюфтетата пък със всякакви подправки ги яде,зависи от вкуса на детето.не минаваме без обичайните сладки боклуци,но аз смятам за свой личен успех,че още си яде по една кофичка кисело мляко вечер и не пропуска. newsm03

# 251
  • Враца
  • Мнения: 2 331
магдалена савова,
и аз съм ходила по спешност в тина киркова, вярно, беше през деня но в събота, и то след като отидохме в майчин дом и 30 мин никой не ми обърна внимание, а аз бях с кървене... разказвала съм тази история.
та в тина много ми обърнаха внимание, и то на  момента, което е най-важното когато си толкова притеснено...
до не ти се налага да ходиш на имай предвид и този вариант, аз съм доволна.
аз нещо от сряда насам, когато чистих банята с белина и ми прилоша, нещо много-много не усещам бебо и ми е притеснено, гледам да не се паникьосвам, но понеже идват почивни дни и може да ми се наложи да има там... все-пак се надява да не ми се налага... Praynig

понеже още съм на тази вълна, относно педагогическото захранване още 1 плюс, поне за мен е, че има доста рецепти във форума, които стават за малчовците и са достатъчно вкусни и питателни за цялото семейство.
така че за мен е голям плюс че ще имам възможност и за нас да готвя здравословно  Peace
който не е разглеждал- ето
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=338651.0

# 252
  • Мнения: 3 211
Здравейте! До сега гледах снимките-много сте хубави всички. Емануела 88-голяма си мацка 4470
Съни 777, с мъжа ми сте колеги Laughing
Има някой, които не са надписали снимките.
Не мислите ли, че тези албуми трябва да ги направим лични? Особено коремите-има доста еротични снимки Mr. Green
Ние днес си получихме машината за хляб от Редут-а. Та сега чакам да излезе топъл хляб, а за довечера ще правя тесто за пица Animal Pig
И получих една хавлийка, която поръчах от ибей. Човека ми е изпратил 2. 2 отделни пакета-една розова, една прасковена. Писал ми е имейл, че се е объркал и добрата новина е, че ще имам две.
Какъв подарък, а Party

# 253
  • Мнения: 65
Мила princessa raia, поздрави за големия успех и от мен.   bouquet

Вчера бях на козметик и се почувствах страхотно. Оказа се, че козметичката има 3 деца. Много хубаво си поговорихме на тема бебета, баби и т.н. Посъветва ме да внимавам в 8-ми месец, защото тя родила последното си детенце в 8-ми месец. Моя братовчедка също роди преди 5 години в 8 месец. Та затова и не вярвам, че спонтанните раждания настъпват само в 7 или 9 месец.  Naughty

maimunka07, аз също ще се опитам да предотвратя всякакви лоши подходи в храненето към бебчо от страна на нашите близки. Срещнах преди време една бивша колежка с малкото си. Тя ми се оплака, че взела храната от кухнята, ама се тревожела/съмнявала, че малкият няма да я погледне. Ами как ще я погледне, след като малкият нагъваше солети и царевични пръчици пред мен. smile3527

Пратих на майка ми снимки от покупките. На една от тях бяха два пакета пелени /бархетни и тензухени/. Днес в тел.разговор майка ми ме пита какви са тези пелени и след като й казах последва едно " Ааа, стана ми ясно за какво ще се ползват." И аз викам "За какво?", а тя "Ами да се повива бебето и му се слага и между крачетата против луксация". Дрън -дрън, че пляс. smile3555  До колкото ми е известно това повиване се отрича от край време насам. Заради това повиване, докато съм била малка съм получила лека луксация на лявата тазобедрена става. Поне до този извод стигна ортопедът на база на снимка, която се наложи да ми направят, поради непрестанна болка. Заради това и през бременността най-големи болежки имам в тази става по време на дълго лежане в леглото. Аман  #2gunfire . Та й заявих категорично, че няма да позволя да приложи тези повивания върху бебчето ни. Знам, че евентуална луксация се установява още в първи-втори месец от раждането на бебето и се оправя с колани, а не с пелени. И после й обясних за какво ще се ползват  - върху хавлийката, за попиване и при мазане с олио, под главичката против повръщане върху чаршафите.

# 254
  • Мнения: 54
Здравейте, мамета.....
За раждането в седимия и осмия месец четох доста като се родиха племениците ми /тризнаци/, че много се бях ошашкала понеже бяха много мънички и се родиха в седми месец  и т.н. и навсякъде мненията са изключително противоречиви, но мамите с опит / тези, които са родили в седмия/осмия месец/ твърдят, че това е някакво суеверие от на баба ми годежа, както се казва...т.е. заключението според мен е: ИЛИ ИМАШ ПРОБЛЕМ независимо в кой месец раждаш, ИЛИ НЯМАШ....затова мами стискайте дупарите и мислете как ще родите прекрасни, здрави и красиви бебета, КОГАТО - ТОГАВА, пък "каквото сабя покаже"...
За ХРАНЕНЕТО /petjoff, Nanny,princessa raia/- поддържам мамите, които са против глезотиите и всички изкуствени залъгалки...но мен повече ме притеснява факта, как ще обясня на детето си, че храната в МАКДОНАЛДС и други такива е кофти, при условие, че повечето рожденни дни се празнуват на подобни места ... /кога родих, кога започнах и за такива неща да мисля/
Благодаря за инфото за болниците по спешност...мисля, че е хубаво от време на време да се преповтаря особено за мен-забраваната........
НАДЕ - задължително минимум още една консултация преди да си позволиш да почнеш да се шашкаш сериозно...
Принцеса РАЯ - айде честито, много ни зарадва с новината...най-добрата.....
maria 01 - добре дошла, ако си в София - утре имаме среща в ОЛИВС в ДВА...
Имамама - не ни остава нищо друго освен да ходим да живеем на село и да си отглеждаме сами храната, макар че не мога да си представя да си отгледам пиленца, да си ги заколя и да си ги изям...все едно да си сготвя кучето...така че, ако отида на село - ще съм твърда вегетарианка...
Мноооооого съм продуктивна днес - какъв пост изписах...айде оставям ви
А да питам пак, че предния път никой не ми отговори - някакво инфо за ДУКОВСКИ от МД?

Общи условия

Активация на акаунт