Отговори
# 255
  • Мнения: 3 211
днес пусках урина за седимент и албумин.
сега си видях резултатите: "албумин-положителен, билирубин-отрицателен, седимент-25-30левкоцити, масово бакт." Shocked
може ли от това, че сега лекувам гъбичките да са ми такива високи левкоцитите? и от тези глобули, които слагам? май трябваше да си приключа лечението и тогава да давам урина. или да пусна пак, но стерилна, че тази не беше такава?
Жабче, дай съвет Praynig

# 256
  • Мнения: 309
Вери-найс, аз като давах урина ми казаха да изчакам 5 дни след лечението с глобулите, така че от това е сигурно!То какво ли не дава отражение, затова само стерилна урина!Машината за хляб е чудесна придобивка- честито!Ние имаме от сватбата такава машина и хляба е супер, а и тестото за пица също!

# 257
  • Пазарджик
  • Мнения: 13
Nanny, благодаря за бързия отговор. На преглед съм чак на 11.02 и ще питам лекарката дали тези схващания се дължат на бременността. Mara casy, за съжаление не съм в София, а в Пазарджик.  Дали има друга бъдеща мама от Пазарджик?

# 258
  • София
  • Мнения: 5 079
Изчетох виииииии...  Crazy

Рая, честито дипломиране! Да бъдат възнаградени усилията ти и възнаградени материално - най - вече! Praynig

Nadeto_K, не се тревожи излишно, мила! Не пречи да се консултираш с друг лекар, но на мен работата ми понамирисва на неточно замерване, щом отклонението е за 1 - 2 седмици. Не изключвай този вариант и не стряскай човечето. Стискаме палци и пиши какво са ти казали. Hug

Маги, дано не се повтаря този ужас, надявам се да си добре и утре да се видим... Praynig

По другите горещи теми Mr. Green се надявам утре да се наприказваме на воля в Оливс, ЖЗ!  lalalala

Ето още веднъж линк за срещичката, надявам се и други извън потвърдилите присъствие да се престрашат и да дойдат. Рони, Жабче? Rolling Eyes
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=367253.0

# 259
  • Мнения: 8
Олче ,много ти благодаря !
ДАно на никой не се случва.
Днес съм ок,така ,че за утре съм на линия Simple SmileSimple SmileSimple SmileSimple Smile Hug

# 260
  • Мнения: 77
Ето ме и мен, мамчета!

Прочетох ви набързо и сега да разказвам за Тина Киркова. Ами.... какво да кажа.... потресена съм колко е мизерно. До сега ходех само по частните и там беше прекрасно, но днес... просто беше ужасно. Първо след като родиш те слагат в коридора и чакаш,не разбрах защо, тъй като жената, която ни развеждаше говореше много тихо. Когато, аз бях там имаше 4 майчета, които си стояха в леглата и не мърдаха. Определено препоръчвам, който ще ражда там да си вземе чаршафи от вкъщи, защото ми изглеждат изключително мръсни!
Заведоха ни и там където отиват бебчетата веднага след като се родях - хигиената разбира се е под всякаква критика. Само да вметна, че видях едно бебче, което точно се беше родило (секцио) беше цялото синичко, беше толкова трогателно. Направо щях да ревна там....
Вървим си ние из коридора и поглеждам, аз в една стая и там беше жената със секциото всичко й видях (за първи път ми се случва такова нещо). Тя си ръкомахаше нещо с ръчички, а докторите и ровеха някъде... имаше навсякъде кръв... както и да е пак ми стана супер миличко, защото в продължението на коридора имаше една стъклена врата и от другата страна седяха роднините и една сестра излезе и каза "Имате си момиченце (показа го), каза колко тежи и колко сантиметра е". Намяте представа какво ми беше тогава в душичката.
Разлика между нормалните и вип стаята е абсолютно никаква. Само дето нормалните са с по 4 легла, а випа с 1но или с 2ве плюс това във випа има и специална родилна зала, която разбира се е същата като нормалната. Не ни показаха други стаи, защото имаше разни мамчета.
Като цяло на мен ми се видя ужасно. Жената каза "изглежда така просто защото ние на ден имаме по 20 раждания, на другите места е чисто и подредено просто защото не им се случва често да раждат, аз лично за едно денонощие съм изродила 13 бебчета". И като се замисля наистина си е така. Също така каза, че при секциото се спазва много сериозна диета, докато сме в болницата. На ден може да се яде-пие само 1 чаша сок, една чаша бульон, вода и едно кубче сирене. И това нещо през цялото време във болницата. Ужас...направо не завиждам на тези, които секцио ще раждат. Каза също така сега да си почиваме много, да не излизаме много навън и да се пазиме. Също така жените от малцинсвото стоят на отделно място.

Мисля, че това беше всичко, извинавам се ако съм пропуснала нещо, но аз останах втрещена като видях какво е там....Разбира се още не го изключвам като вариант там да раждам. Във вторник съм в Майчин дом. Много ми е интересно как е там...




# 261
  • Мнения: 343
Very_nice я разкажи повече за тази машина за хляб, а продукцията стана ли?

emanuela88 какви са тези ужасии бе мила, направо не мога да повярвам. Confused

# 262
  • Мнения: 8
emanuela88, много благодаря за подробната инфо.
хммм, аз натам съм се запътила и  това ,което чета ме "впечатлява " много ,но смятам ,че поне специалисти има.
То си е Божа работа всичко, ама някак по-добре да направя компромис със собствения си комфорт .....
Дано поне за дечицата се грижат ,в моментите ,в които не са до нас .
Много страшно започва да ми звучи всичко Embarassed

# 263
  • Мнения: 541
здравейте мами Grinning Hug
рая честито дипломиране  bouquetжелая ти много успехи и успешна реализация
magdalena.savova не се стряскай,пък и поне в софия имате избор къде да раждате.тук в русе или частно или държавно,ако нямаш възможност за частно...само на едно място другаде може да отидеш Rolling Eyesа там условията са по-зле от тина киркова!!!
относно хъркането-милото вчера ми разправя че онзи ден сутринта съм се била обърнала на една страна и съм си хъркала тихичко под мустак Mr. Greenжалко че не ме е записал Joy
съни сватбените ти снимки са страхооотни!!!!!!
аз забелязах че имаме много малко снимки с мъжо и като му казах че трябва да започнем да се снимаме повече и той моля ви се ми вика "ами как да се снимаме,то сега дупето ти заема целия обектив и ме скрива" Joy Joy Joy нали съм пандо-пингвин Mr. Green


# 264
  • Мнения: 77
magdalena.savova , аз съм на абсолютно същото мнение, затова все още не съм решила къде ще раждам! Преди всичко важен е бебо, той да попадне в добри ръце. Ама да ти кача честно като видях как държат бебенцата ми стана много жал. Обаче мисля, че навсякъде е така. Само майчицата се крижи както трябва за малкото сладурче!!!

# 265
  • Пловдив
  • Мнения: 337
Момичета , съжалявам, че трябва да развалям и вашето настроение, но ми е много мъчно и искам съвет...
Преди малко се върнахме от ФМ , ходих при Даскалов - каза ми , че  главичката на бебето изостава с 2 седмици , а на бъбречното легенче имало разширение, което ако се било увеличило , можело да е индикация, за по-сериозен проблем включително и Даун.... newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45
 Ще се побъркам , знам че това с размерите е относително , но пък бъбречетата......Запазих си час за другия петък при друг лекар за Фм, но се чудя, дали да не се обадя и в София за док Марков - но пък едва ли ще ми дадат за по-рано от след месец.....Моля ви ако някой знае нещо за този проблем с бъбречетата или е чувал да ми пише ..... smile3518 smile3518 smile3518 smile3518

# 266
  • Мнения: 336
днес пусках урина за седимент и албумин.
сега си видях резултатите: "албумин-положителен, билирубин-отрицателен, седимент-25-30левкоцити, масово бакт." Shocked
може ли от това, че сега лекувам гъбичките да са ми такива високи левкоцитите? и от тези глобули, които слагам? май трябваше да си приключа лечението и тогава да давам урина. или да пусна пак, но стерилна, че тази не беше такава?
Жабче, дай съвет Praynig
very nice,моите резултати от урината са  абсолютно същите и док. ми каза, че е от течението!
zinaida[/b Hug]

# 267
  • Мнения: 734
Момичета , съжалявам, че трябва да развалям и вашето настроение, но ми е много мъчно и искам съвет...
Преди малко се върнахме от ФМ , ходих при Даскалов - каза ми , че  главичката на бебето изостава с 2 седмици , а на бъбречното легенче имало разширение, което ако се било увеличило , можело да е индикация, за по-сериозен проблем включително и Даун.... newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45
 Ще се побъркам , знам че това с размерите е относително , но пък бъбречетата......Запазих си час за другия петък при друг лекар за Фм, но се чудя, дали да не се обадя и в София за док Марков - но пък едва ли ще ми дадат за по-рано от след месец.....Моля ви ако някой знае нещо за този проблем с бъбречетата или е чувал да ми пише ..... smile3518 smile3518 smile3518 smile3518


Мила zinaida , правила ли си биохимичен скрининг до сега? Не знам в Пловдив изобщо има ли къде... newsm78 Ако да - какви са били резултатите?
Изобщо, ама изоообщо не съм специалист. Ще вметна само, че аз в момента имам разширение на легенчето на десния бъбрек - делатация или дилатация. Един от двата беше точния термин. При мен е свързан и с прекараната бъбречна криза. При бебенцата обаче какво е....мога само да гадая. Аз бих отишла и до друг град (в случая - София), ако нямам достатъчно доверие на специалистите в Пловдив. Няма ли начин да ти дадат по-ранен час?!?  Rolling Eyes Ох, дано всичко с бебока да е наред!  Hug

# 268
  • Мнения: 8
Момичета , съжалявам, че трябва да развалям и вашето настроение, но ми е много мъчно и искам съвет...
Преди малко се върнахме от ФМ , ходих при Даскалов - каза ми , че  главичката на бебето изостава с 2 седмици , а на бъбречното легенче имало разширение, което ако се било увеличило , можело да е индикация, за по-сериозен проблем включително и Даун.... newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45
 Ще се побъркам , знам че това с размерите е относително , но пък бъбречетата......Запазих си час за другия петък при друг лекар за Фм, но се чудя, дали да не се обадя и в София за док Марков - но пък едва ли ще ми дадат за по-рано от след месец.....Моля ви ако някой знае нещо за този проблем с бъбречетата или е чувал да ми пише ..... smile3518 smile3518 smile3518 smile3518

нищо не съм чувала , но мой съвет е иди и при др специалист,поне още 1 мнение да чуеш....
НЕ се разтройвай ,преди да го е потвърдил и още някой ....стават грешки .........
 Hug Praynig Hug Praynig

# 269
  • Бургас
  • Мнения: 347
zinaida  Hug Hug Hug
Задължително отиди и при друг специалист  Praynig Praynig Всички лекари са... само пристесняват човек, може би наистина е най-добре да отидеш и до София.
Стискам палци да е фалшива тревога  Praynig Praynig Praynig и по-скоро да се установи,че всичко е наред.  Praynig Hug

Общи условия

Активация на акаунт