От кога дечицата ви започнаха да спят в отделна стая?

  • 2 956
  • 93
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 094
Каката започна да спи в отделна стая малко преди да навърши 5 години, просто защото живеехме в гарсониера и нямаше стая. Веднага щом се преместихме, тя се настани в новата си стая и много рядко идва през нощта при нас. Бебето още спи при нас, но мисля като спра да го кърмя да го преместим и него.

# 76
  • София
  • Мнения: 44 226
Ако детенцето ти спи спокойно и непробудно - местете го.
Моят мърличко още на нашето легло спи....не ще и да чуе на неговото си, какво остава за отделна стая...но и той до година и половина се будеше по стотици пътина нощ, та нямаше как да приложа тактиката с ранното отделяте, защото все пак и аз се нуждаех като човек от някакъв сън, а не блуждаене из стаите....не че не съм заспивала десетки пъти с него в ръцете посред нощите докато кърмех Simple Smile)))

Та ако мислиш, че е готово детето и вие - давай, пък ако не стане, ще върнете старото положение....

# 77
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Синът ни спи сам от самото начало.
Сложихме го в неговата стая тутакси, щом ни изписаха.
Чувства се чудесно. Намирам, че спокойствието му действа добре.
Ако е имало неспокойни по въпроса за неговата самостоятелност, това бяхме ние в началото.
Много се радвам, че се случи да можем да си позволим отделна стая за него.

Той е изключително спокойно, неревливо и ведро дете.
Убедена съм, че за това допринася спокойствието и липсата на дразнители,
които осигурява самостоятелното пространство.
 

Последна редакция: вт, 03 фев 2009, 17:00 от Saule

# 78
  • София
  • Мнения: 3 679
Голямата нямаше 7 месеца като я отделихме, но с малкия е трудно сега. Трябва да го преместя при кака му, а той много се буди и ще и пречи.

# 79
  • Мнения: 1 103
Баткото беше голям преди да започне първи клас ,а малката смятам да я отделя по-рано.

# 80
  • Мнения: 14
От първия ден малката спи в отделна стая. С татко и много я обичаме, но тя няма място в нашата спалня.   Naughty

# 81
  • Мнения: 90
Отделихме бебка на  около 4-5 месечна възраст, понеже прецених , че така е най-добре и за трима ни-мама , татко и бебе . Тя спи спокойно нощем; някой път се буди за кърмене рано сутрин, друг път не. Но преди да я отделя, започна да се буди в момента, в който си лягахме с баща й и започваха едни усмивки,едни закачки и така не можехме да я приспим 3 часа. Ето защо я преместихме и проблема се реши-явно й пречехме. Бебефона е постоянно включен. Първите нощи ми беше много кофти с нейната липса,но свикнах. Слагам я в чувалче,за да съм сигурна,че е завита в нещо със сигурност.

# 82
  • Мнения: 2 110
Имах възможност/голям апартамент с много стаи/ и ги отделих от рано.
В началото вратите стояха отворени ,в последстие с израстването им нещата си дойдоха на място.

# 83
  • Мнения: 660
До преди 2 месеца спеше в отделна стя,тоест във всекидневната му бяхме сложили кошарката в единият ъгъл,но от бебе се будеше много често през ноща,по 4,5 пъти поне.Но откакто стана на 1 година и почна сериозно да се мъчи да тупне по глава от кошарата а и ревеше всякаш го колят като е сам и  на тъмно,почнах да го вземам при нас катос е събудеше за 1 път към 2 часа през ноща.Но от 2 месеца изобщо не иска да спи сам и му преместиххме кошарата в спалнята при нас,е да ама пак идва към 2 часа в нашето легло.Отказах с енасила да го карам да спи самичък и в кошарата си като не ще,а и аз имам нужда от някакъв сън все пак,не цяла нощ да ми реве и да се приспиваме по 100 пъти.Като се почувства самостоятелен ще го преместим пак в отделна стая за него,но като гледам май няма да е скоро,дано поне до 3 години да стане Naughty

# 84
  • Мнения: 3 092
Спи при нас поради липса на отделна стая , но ако имах такава щях да я пробвам преди два - три месеца  Simple Smile

# 85
  • Мнения: 364
Преместихме я в отделна стая след третата година - преди това на мен щеше да ми е неспокойно ...

# 86
  • Мнения: 1 233
Все още спи при нас. На лято ще се опитаме да я отделим. Peace

# 87
  • Мнения: 4 406
от 3 нощи спи сама в стая. надявам се бързо да свикне.

# 88
Още не сме, засега така ни е добре. Бебето или детето в отделна стая е само и единствено по избор и желание на родителите и детето /ако е по-голямо/. Няма подходяща или неподходяща възраст  Simple Smile

Абсолютно на същото мнение съм. Гласувах "друго", защото дъщеря ми ( 3 год. и 4 месеца) все още спи при нас и  засега не обмисляме вариант да спи в отделна стая, въпреки, че имаме тази възможност.

# 89
  • у нас
  • Мнения: 5 730
Лейди, още не съм ги отделила децата в другата стая. А и да ти кажа ми е по-добре да са си при нас.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт