От кога дечицата ви започнаха да спят в отделна стая?

  • 2 954
  • 93
  •   1
Отговори
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Здравейте!
Със съпруга ми обмисляме преместването на сина ни в отделна стая и реших да се поинтересувам на каква възраст сте отделили децата си в тяхна си стая. newsm78

Моля, не изпадайте в спорове кога е правилно и кога не е правилно да се направи, а просто отговорете на въпроса.
Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 1 900
Преместих сина си когато беше на 7месеца. Коликите бяха минала отдавна, вече се будеше все по-рядко за нощно хранене и спането му при нас пречеше повече на него от колкото на самите нас.
Преместих го без да имам никакви проблеми. Спи си сам в неговата стая като бебефона постоянно е включен.

# 2
  • Мнения: 4 496
Преместих малкия си син в детската стая когато беше на 2 години. Но не заради бебето, което щеше скоро да се роди, а заради неговото желание да спи при батко си.

# 3
  • Мнения: 37
От втората седмица.
В спалнята ми няма място за легло  Sad
В началото много ме беше страх и държах беба в кошчето на количката до леглото ми. Скоро разбрах , че се будя дори при най-малкото нейно помръдване.И така след 5-6 дни се престраших и я оставих в леглото й в съседната стая.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 855
Още си спят при нас в спалнята, защото нямаме възможност за отделна стая в която да спят. Иначе съм "за" децата да спят отделно от родителите  Peace.

# 5
  • Мнения: 1 674
гласувах!

# 6
  • Русе
  • Мнения: 7 799
Между 2-3 годинки. Нямаше рев, стрес или друго.
Следващото го очаква същата съдба.

# 7
  • Мнения: 8 999
От първия си ден вкъщи и двете ми деца са спали в собствена стая, в собствени легла. Ако се е налагало да ги наблюдавам нощем /случвало се е два-три пъти заради болест с повръщане/, аз съм спала в тяхната стая.

# 8
  • Мнения: 9 776
И за къде пък толкова бързате да си отделяте децата? Дъщеря ми я отделих на три годинки по нейно желание и мисля, че беше точно навреме.

# 9
  • Мнения: 257
И двете ми дъщери спят отделно от 6- месечна възраст.

# 10
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
И за къде пък толкова бързате да си отделяте децата?

Помолих без подобни коментари! Всеки си има свои си съображения, а мен лично чуждите не ме интересуват особено много.

# 11
  • Мнения: 222
Каката я отделихме на 3мес,просто при раждането й не бяхме готови с детската стая.А малкия още щом се роди го сложихме при каката  Laughing
Естествено,като са имали нужда (никнене на зъбки или боледуване) съм била при тях .

# 12
  • Мнения: 9 776
И за къде пък толкова бързате да си отделяте децата?

Помолих без подобни коментари! Всеки си има свои си съображения, а мен лично чуждите не ме интересуват особено много.

Само забрави червения цвят и удивителните накрая на първия ти пост Stop.

Това беше моя коментар по твоя въпрос. Нали не очакваш всички да пишем това, което на теб би ти харесало? И като не те интересуват чуждите съображения, защо въобще си пуснала чак тема? Всеки си пише за своите си съображения така или иначе.

Освен това според правилата на форума, преди да пуснеш нова тема, би следвало да прегледаш дали няма вече пускана подобна. Има търсачка и би могла да ти бъде много полезна.

# 13
  • Мнения: 14 499
от първия ден вкъщи дъщеря ми спи в нейната стая

# 14
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
polin_a, надявам се да правиш разлика между Кога (отделихте децата си в отделна стая) и Защо (сте решили да си отделите децата в друга стая)!

Благодаря все пак, за старанието ти.

# 15
  • Мнения: 476
Ще го отделя тази пролет, ще бъде на 4г.

# 16
  • Мнения: 6 713
В началото ми се струваше безумна идеята бебка да спи в отделна стая, но вече го отчитам като грешка. Колкото по-рано, толкова по-добре. Една приятелка премести бебето си в отделна стая на 3 месеца - нямат никакви проблеми. Не знам дали е до бебе, но според мен, ако бебето свикне да спи при родителите си, по-трудно ще бъде преместването.


# 17
  • Мнения: 764
Малко преди 8-я месец.

# 18
  • Мнения: 4 434
Още не съм,но мисля след третата година Sunglasses

# 19
  • Мнения: 4 294
Синът ми беше на една годинка. Не ми е създавал проблеми, много бързо свикна.
Дъщеря ми за сега спи в нашата спалня, мисля и нея да я отделя към годинката.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 185
Марти го преместихме, когато беше на 9 месеца! Още от 7 месечен мислех да го преместим, но ремонта не беше свършил! Нямаше проблем с местенето!

# 21
  • Мнения: 1 558
Все още не сме го преместили,но и ние го обмисляме като идея Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 5 079
Струва ми се, че от първата си годинка е готов да бъде отделен, защото от 10 месечен спи непробудно по цяла нощ, дори имам чувството, че ние му пречим.
За момента нямаме вариант, но работим по въпроса - надявам се за 3 - тия си рожден ден вече да си спинка сладко и необезпокойвано в негова си стая. Heart Eyes

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
От самото начало,само че до преди половин година.От 2 седмици пак правим опити уж на новото и легло,но не заспива без мен.

# 24
  • Мнения: 9 814
Отделихме я в отделна стая след като навърши три години.
Не заради друго, а заради това, че нямахме място.
Сега живот и здраве бебето ще го отделя доста по-рано.

# 25
  • Мнения: 2 149
В четвъртия месец започна да спи по цяла нощ,тогава я сложихме в нейната стая Wink

# 26
  • Мнения: 3 695
Между 1 годинка и 1 годинка и половина, когато установихме, че спи по-добре така, без да се буди през нощта.  Peace

# 27
  • Мнения: 6 390
Отделихме я в отделна стая след като навърши три години.
Не заради друго, а заради това, че нямахме място.
Сега живот и здраве бебето ще го отделя доста по-рано.
и при нас така... след като се преместихме, получи стая, до лятото и бебока ще отиде при сестра си да спи в детската стая

# 28
  • София
  • Мнения: 1 476
Тони спи в самостоятелна стая от първия си ден в къщи  Peace Естествено е шпионирана от нас с камерка и микрофон, така и тя си спи спокойно и необезпокоявана от хъркащи родители  Grinning

# 29
  • гр.София
  • Мнения: 380
От третия месец-спалнята ни е малка и наистина няма къде да сложим леглото на бебечето ни. В началото спеше в нашата стая-в детската количка, но постепенно количката й отесня-няма как да се завърти в нея и преместихме дъщеря ни в съседната на спалнята стая. Нямаме никакви проблеми с това-тя не се буди през нощта, спим с отворена врата на спалнята, а вратата на "нейната" стая е стъклена-чува се всеки звук.

# 30
  • на странно място ......
  • Мнения: 493
Преместихме малката когато навърши 2г. и на нея много и хареса. На нас също  Wink

# 31
  • Мнения: 498
Преместих Кирил някъде около 2,5 години да спи сам в неговата стая,не съм имала проблеми.Разбира се има нощи ,когато се буди и идва да ляга при нас и сестра си

# 32
  • Мнения: 494
Не се притеснявай и го местете, нашия спи в отделна стая от както са ни изписали от болницата. Много е удобно.

# 33
  • Мнения: 1 447
Преместихме дъщеря ми когато навърши две години,а сега малкия все още е при нас.

# 34
  • Мнения: 2 015
Моя син не спи спокойно и за това мисля да го отделя, когато започне да спи добре.Дано това да стане до 3-та година.

# 35
  • Мнения: 351
Ние го преместихме на 1 годинка и си спеше без проблем, докато не започна да си прескача решетката на кошарата(около 2годишен беше). Наложи се да я махнем и тогава започна да иска при нас. Бяха борби, беше чудо, но накрая се примирих, че ще спи в нашето легло... И така до скоро, когато явно порасна детето и сам се гордее, че спи в своята стая! "Само бебетата спят при майките" - това са негови думи. Та...отговорих с 2 опции -  1-1 1/2г ; след 3г.

# 36
  • Мнения: 1 512
Все още се буди нощем доста често,но иначе когато започне да спи без да се събужда нощем ще си спи сама.Иначе си мислех да я оставя да спи сама в своята стая още от родилното ама не ми излязоха сметките.

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Големия го преместих на 2,8м,като се роди братчето му.Харесва му,нямам проблем. Simple Smile

# 38
  • София
  • Мнения: 1 735
Към 5-ти месец.След като започна да спи нощем,че преди това... Close

# 39
  • Мнения: 11 823
От самото начало спи в собствено легло, в отделна стая, но първите няколко месеца и ние спяхме при нея, таткото около 1 м., аз още 3-4 м. Независимо, че до 1, 5 г. циркулирах между стаите и през нощта защото се кърмехме, така ми беше по-спокойно. Освен това успявахме да се "видим" вечер в леглото и с таткото, да погледаме филм, а и други неща.. Wink Не съжалявам.
Колкото до отвиването докато спят, използвахме чувалче, сега вече сама се завива хубаво и не се тревожа.
А контактът преди заспиване си остава - гушкане, четене на приказки..

# 40
  • Мнения: 805
Като забременях с второто, реших, че е крайно време...

# 41
  • Мнения: 1 100
От 5-ти месец по съвет на патронажната сестра, уж за да спи по-добре, но самостоятелната стая нямаше отражение върху съня. Хубавото беше, че лесно свикна, т.е. тогава даже не забеляза, че е в друга стая. Joy

# 42
  • Мнения: 242
Гласувах за друго.Малкия спи още с нас,нямаме възможност все още да го отделим  Sad,но по принцип съм ЗА да спят от малки в отделна стая!!! Peace

# 43
  • София
  • Мнения: 39 816
За мен може би знаеш. Алекс и Дияна спят в детската стая.
Около месец след раждането ние с Джони се бяхме изнесли в детската, Дияна спеше в хола. Алекс се хранеше на час и половина, през нощта ставаше 3 пъти - трябваше да съм под ръка Simple Smile
След това кумът ми даде техният бебефон. Каката се засели в стаята.

Никога не е спал сам в стаята. Но като заспи няма значение дали ще е сам или някой ще трополи наоколо.

# 44
  • Мнения: 199
Аз пък мисля,че едно малко детенце се нуждае от топлината на хората,които го обичат. Няма да изместя детето си само в една стая докато не поотрасне малко. Като се замисля аз самата се чувствам кофти,ако спа съвсем сама... какво остава за едно бебче.  newsm78

# 45
  • Мнения: 520
 Нямам намерение да отделям децата в друга стая.. Предпочитам да са "под око" за сега.

# 46
  • Мнения: 434
Синът ми отиде в отделна стая в момента в, който тя бе готова, тогава беше на 3 години.Не съм имала никакви проблеми със преместването, но той по принцип е много самостоятелен.За малката планирам наесен когато навърши 2 годинки да отива и тя в детската стая при батко си, като се надявам до тогава да е спряла да се буди нощем Grinning

# 47
Възнамерявам между 8 м. и 1 г. Предстои ми тази пролет, но все пак гласувах.

# 48
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Като стана на 3 год. се преместихме в нов апартамент, където вече имаше самостоятелна стая. Преди това бяхме в двустаен и спеше при нас, в спалнята, но от самото начало - в нейното легло.

Сега за бебето смятаме поне до 6 мес. възраст да спи при нас, а после да го преместим в детската. Peace

# 49
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Като стана на 3 години сама изяви желание да си има стая в която да спи сама. Точно за една събота си изнесохме леглото и подредих детската стая. Тя се почувства голяма и беше много горда.

# 50
  • Мнения: 1 745
Беше ми полезна темата,защото ние смятаме сега,пролетта да направим малко освежаване на детската и да я местим малката кукла!Надявам се да нямаме проблеми! Peace Ще бъде на 1г. и 7-8 м.

# 51
  • Мнения: 9 973
все още не мисля-поне до 3г.

# 52
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Още спи при нас.   Peace

# 53
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Баткото след 3-тата годинка,а малката все още спи при нас

# 54
  • Мнения: 528
Все още спят при нас, защото детската ни стая не е готова  Peace

# 55
  • Мнения: 1 484
Ние   сме  в  гарсониера  и  нямам  тази  възможност  да го  отделя  .Но  живот  и  здраве ако  си  купим някога  жилище  веднага  ще  му  направа  детска  стая да  си  е  самостоятелен.

# 56
  • Мнения: 817
В момента нямам възможност да го отделя,но амо имах бих го отделила точно сега,защото чак сега започна да спи спокоино и често непробудно до сутринта.

# 57
  • Мнения: 1 227
 От първият ден в къщи.

# 58
  • Мнения: 1 322
Още спи при нас /на 2 и половина е/, но просто нямаме стая,в която да го отделим.

# 59
На 11 месеца и половина.Съжалявам че не го направих по рано,но много време правихме стаята докато стане идеална.Иначе плановете ми бяха да я преместя кам 6 месец.

# 60
  • Мнения: 592
Голямата започна да спи  в детската когато стана 2г.9 мес.Малката отиде при нея на 1 год.9 мес.

# 61
  • Варна
  • Мнения: 1 817
На 5 месеца  Peace

# 62
  • Мнения: 2 401
Дъщеря ми още спи при мен, но гласувах кога смятам за възможно това да стане, най-рано след втората година, но истината е че ще стане когато и двете сме готови за това, защото в момента, ако тя спи в друга стая, аз едва ли ще мога да спя нормално.

# 63
  • Мнения: 137
Баткото го отделихме като се преместихме в новото жилище.Беше на 1 год и 7 месеца, а бебка на 3 месеца  Peace

# 64
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Още спим в една стая  Peace

# 65
  • Мнения: 23 106
На около 2г.8м.,но той не сикаше да спи сам и лягах с него,за да го приспивам.По нощите се будеше и идваше да спи при нас.В нашата стая няма място за легло и се наложи детето да го пренесем заради нужда,не защото искахме.С времето той свикна да спи сам,но определено предпочита да има компания и сега.

# 66
  • Мнения: 4 447
На 11 месеца започна да спи сам.
Това не му пречеше да се буди доста.
Не защото искаше да е с нас, а заради
зъбки.

 Mr. Green

# 67
  • Мнения: 2 587
от самото раждане

# 68
  • Мнения: 27 524
Още не сме, засега така ни е добре. Бебето или детето в отделна стая е само и единствено по избор и желание на родителите и детето /ако е по-голямо/. Няма подходяща или неподходяща възраст  Simple Smile

# 69
  • Мнения: 11 607
Все още понякога спим с децата си и докато те искат - аз и татито нямаме нищо против! Ще дойде време, когато само с мъж ще сме сами не само в леглото, но и в къщи, така че се наслаждавам на момента.

По въпроса - не бързах, общо взето спяхме в една голяма стая, след това ремонти, но те бяха големи вече, когато всеки се отдели в стаята си. Всичко това за големия 9-10г., щерката - 6-7г., а малкото на2-3г., като при него нямаше проблем, защото спи с брат си в една стая и не го е страх.

Т.е. отделихме ги, когато вече имахме жилищна възможност, като не сме и бързали. Изчакахме един добър период, през който умувахме кое как да стане(и събирахме и парички, естествено).

# 70
  • Мнения: 1 919
спим в 1 стая, поради липаса на достатъчно стай, сега след 2 месеца ни предстой местене в по-голям апартамент и мисля да го отделя в негова стая, ще на 1 г и 6 м.

# 71
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
избрах друго,защото дъщеря ми все още спи в нашата стая,но скоро
мисля да се заема по въпроса....

# 72
  • Мнения: 12
Още от самото начало малката ни хулиганка спи в отделна стая. В първите два месеца аз често спях при нея, но то беше по-скоро за мое успокоение. В общи линии това е от мен!

# 73
  • София
  • Мнения: 119
Ние го преместихме в неговата стая след като навърши 6 месеца,  тоест преди 1 седмица въпреки че се канехме още по Коледа да го преместим ..... но имахме баба на гости .... Simple Smile

# 74
  • Мнения: 179
Баткото спи в стаята си след като стана на 4 г.,ако беше готова детската по-рано щяхме да го преместим по-рано

# 75
  • Мнения: 1 093
Каката започна да спи в отделна стая малко преди да навърши 5 години, просто защото живеехме в гарсониера и нямаше стая. Веднага щом се преместихме, тя се настани в новата си стая и много рядко идва през нощта при нас. Бебето още спи при нас, но мисля като спра да го кърмя да го преместим и него.

# 76
  • София
  • Мнения: 44 223
Ако детенцето ти спи спокойно и непробудно - местете го.
Моят мърличко още на нашето легло спи....не ще и да чуе на неговото си, какво остава за отделна стая...но и той до година и половина се будеше по стотици пътина нощ, та нямаше как да приложа тактиката с ранното отделяте, защото все пак и аз се нуждаех като човек от някакъв сън, а не блуждаене из стаите....не че не съм заспивала десетки пъти с него в ръцете посред нощите докато кърмех Simple Smile)))

Та ако мислиш, че е готово детето и вие - давай, пък ако не стане, ще върнете старото положение....

# 77
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Синът ни спи сам от самото начало.
Сложихме го в неговата стая тутакси, щом ни изписаха.
Чувства се чудесно. Намирам, че спокойствието му действа добре.
Ако е имало неспокойни по въпроса за неговата самостоятелност, това бяхме ние в началото.
Много се радвам, че се случи да можем да си позволим отделна стая за него.

Той е изключително спокойно, неревливо и ведро дете.
Убедена съм, че за това допринася спокойствието и липсата на дразнители,
които осигурява самостоятелното пространство.
 

Последна редакция: вт, 03 фев 2009, 17:00 от Saule

# 78
  • София
  • Мнения: 3 679
Голямата нямаше 7 месеца като я отделихме, но с малкия е трудно сега. Трябва да го преместя при кака му, а той много се буди и ще и пречи.

# 79
  • Мнения: 1 103
Баткото беше голям преди да започне първи клас ,а малката смятам да я отделя по-рано.

# 80
  • Мнения: 14
От първия ден малката спи в отделна стая. С татко и много я обичаме, но тя няма място в нашата спалня.   Naughty

# 81
  • Мнения: 90
Отделихме бебка на  около 4-5 месечна възраст, понеже прецених , че така е най-добре и за трима ни-мама , татко и бебе . Тя спи спокойно нощем; някой път се буди за кърмене рано сутрин, друг път не. Но преди да я отделя, започна да се буди в момента, в който си лягахме с баща й и започваха едни усмивки,едни закачки и така не можехме да я приспим 3 часа. Ето защо я преместихме и проблема се реши-явно й пречехме. Бебефона е постоянно включен. Първите нощи ми беше много кофти с нейната липса,но свикнах. Слагам я в чувалче,за да съм сигурна,че е завита в нещо със сигурност.

# 82
  • Мнения: 2 110
Имах възможност/голям апартамент с много стаи/ и ги отделих от рано.
В началото вратите стояха отворени ,в последстие с израстването им нещата си дойдоха на място.

# 83
  • Мнения: 660
До преди 2 месеца спеше в отделна стя,тоест във всекидневната му бяхме сложили кошарката в единият ъгъл,но от бебе се будеше много често през ноща,по 4,5 пъти поне.Но откакто стана на 1 година и почна сериозно да се мъчи да тупне по глава от кошарата а и ревеше всякаш го колят като е сам и  на тъмно,почнах да го вземам при нас катос е събудеше за 1 път към 2 часа през ноща.Но от 2 месеца изобщо не иска да спи сам и му преместиххме кошарата в спалнята при нас,е да ама пак идва към 2 часа в нашето легло.Отказах с енасила да го карам да спи самичък и в кошарата си като не ще,а и аз имам нужда от някакъв сън все пак,не цяла нощ да ми реве и да се приспиваме по 100 пъти.Като се почувства самостоятелен ще го преместим пак в отделна стая за него,но като гледам май няма да е скоро,дано поне до 3 години да стане Naughty

# 84
  • Мнения: 3 092
Спи при нас поради липса на отделна стая , но ако имах такава щях да я пробвам преди два - три месеца  Simple Smile

# 85
  • Мнения: 364
Преместихме я в отделна стая след третата година - преди това на мен щеше да ми е неспокойно ...

# 86
  • Мнения: 1 233
Все още спи при нас. На лято ще се опитаме да я отделим. Peace

# 87
  • Мнения: 4 406
от 3 нощи спи сама в стая. надявам се бързо да свикне.

# 88
Още не сме, засега така ни е добре. Бебето или детето в отделна стая е само и единствено по избор и желание на родителите и детето /ако е по-голямо/. Няма подходяща или неподходяща възраст  Simple Smile

Абсолютно на същото мнение съм. Гласувах "друго", защото дъщеря ми ( 3 год. и 4 месеца) все още спи при нас и  засега не обмисляме вариант да спи в отделна стая, въпреки, че имаме тази възможност.

# 89
  • у нас
  • Мнения: 5 730
Лейди, още не съм ги отделила децата в другата стая. А и да ти кажа ми е по-добре да са си при нас.  Peace

# 90
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
Много мнения се събраха, но да добавя и моето. Голямата точно след като навърши 2 години. Просто това съвпадна с преместване и налична детска стая. Тогава не разбираше много, прие го за даденост, нямаше драми. Когато се наложеше спях при нея. Малката я отделихме сега, след Нова година, значи на 1 година. Тя все още се буди по 2-3 пъти, но не ми пречи, така ги наглеждам и двете. Водя се по децата и според ситуацията. Снощи например аз спах с малката, а голямата с баща си. Просто на нас ни се доспа по-рано и се оттеглихме в детската. Кака също беше доволна, че е с тати.

# 91
  • Мнения: 1 800
От третия месец, причината е, че до тогава живеехме в апартамент с една спалня и мъжа ми четеше за държавен изпит. Ако имам второ някога ще е от самото начало.

# 92
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Голямата на година и два месеца/тогава се преместихме и имахме свободна стая/.Малката още се въргаля при нас.

# 93
  • Мнения: 1 080
За сега нямаме друга стая, но при първа възможност бих го отделила.

Общи условия

Активация на акаунт