Всяка вечер ли къпете бебето?

  • 11 991
  • 160
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 805
 newsm78
Ясмина е на 10 дни и заради пъпа, който още не е зарастнал не е къпана истински. Имам впредвид във ваничка. Само я забърсваме, така да се каже, с мокра памучна кърпа.
Така ни е посъветвала акушерката, която идва вкъщи.
По нататък обаче също няма да къпя всеки ден.
Докато не започне да се цапа!

# 106
  • Русе
  • Мнения: 86
През лятото къпехме дъщеря ни всеки ден.
Сега като е по-студено редуваме къпане с косата и миене без.

# 107
  • Мнения: 212
Би било добре да се къпе мъничето всяка вечер, поне моето бебе много обича водата и му действа успокоително, но аз го къпя 5 дни в седмицата, понеже таткото отсъства през останалото време и аз сама не мога, за което съжалявам, че отнемам на Криси удоволствието от вечерната баня!

# 108
  • Мнения: 961
Да, всяка вечер го къпя, като главата мия през ден. Много се радва на банята и не виждам защо да му отнемам това удоволствие.

# 109
  • Мнения: 471
все още го къпеме всяка вечер
и като малък беше така

# 110
  • Мнения: 681
Да,всяка вечер я къпя.Не се притеснявайте,защото децата усещат когато родителите са напрегнати или нервни и се изнервят и те  Peace

# 111
  • Мнения: 306
и ние къпем детето всяка вечер, не сме пропускали за два месеца и половина. на бебка й подариха шезлон за къпане, много е удобно с него- няма шанс да влезе вода нито в устата, нито в ушенцата, така че нашето спасение е това.
въпреки че имам една приятелка в Германия, която доста се зчуди, че къпем детето всяка вечер. там им казвали, че два пъти седмично зимно време е достатъчно  Shocked ...

# 112
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Вече е на 2 години и половина и все още я къпем всяка вечер и така ще е за напред. Себе си къпя всяка вечер, детето защо да не го къпя  newsm78
Под къпане разбирам душ, а иначе косата мием два пъти в седмицата.


И при нас е така Peace

# 113
  • София
  • Мнения: 3 249
да, и двете деца Simple Smile

# 114
  • Мнения: 2 172
Не я къпя всеки ден.През ден с коса,с всичко.Отнема ми точно 2 минути,права в банята с душа.
Иначе си я мия всеки ден  Peace

# 115
  • Мнения: 164
Ние я къпем всяка вечер, но ако се пропусне един два пъти не е фатално.

# 116
  • Мнения: 594
Малкия все още го къпем всяка вечер, но само с водичка (косата и тялото със сапун на няколко дни - веднъж), а на каката всяка вечер - вечерен тоалет задължително.  Peace

# 117
  • Мнения: 2 960
тялото всеки ден,косичката през ден/два Peace
Къпя в коритото ,изплаквам с душа.Нямам проблеми-малкия обича да се къпе.

# 118
  • Мнения: 233
въпреки че имам една приятелка в Германия, която доста се зачуди, че къпем детето всяка вечер. там им казвали, че два пъти седмично зимно време е достатъчно  Shocked ...
Така е не само в Германия, но и в доста Западно-европейски страни, да не кажа всички. От дерматологична гледна точка не е препоръчително за бебенцата да се къпят всяка вечер! Не оспорвам фактът, обаче, че на тях много им харесва да се плацикат. Simple Smile

Отдавна вече не...  Naughty
Когато е по-мъничко бебето - да, но след годинка...

Каква е логиката на това твърдение (ако съм те разбрала правилно)?  newsm78
Докато бебето си стои кротко и мирно в леглото (изключая случаите на бебенца с рефлукс, които много повръщат), то нито се поти, нито се цапа - защо трябва да се къпе всеки ден? После като почнат да пълзят и ходят, да ровят къде ли не - тогава, според мен, трябва да се къпят всеки ден.

Между другото, по този въпрос има вече доста темиooooh!  Tired

# 119
  • Мнения: 276
Не.През вечер.

Общи условия

Активация на акаунт