Всяка вечер ли къпете бебето?

  • 11 984
  • 160
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 225
Живея в Германия и тук препоръката на педиатрите е бебето да се къпе веднъж седмично. Използването на сапуни, шампоани и гелове  не се препоръчва до 1 година. Кожата на новороденото е много нежна и се изсушава ненужно от всекидневното къпане и миещи препарати.
Дъщеря ми е на 8 месеца и я къпя и до сега веднъж седмично само с вода. Всеки ден обаче и мия ръцете, лицето и дупенцето също само с чиста вода. Кожата и косата и са перфектни и никога не е имала зачервяване или друг кожен проблем.
Когато започне да се търкаля навън, ще се цапа повече и тогава цялостното къпане ще е по-често.
Всекидневната баня на новородените  в България е една обременяваща родителите традиция. Първоначално се събира едва ли не цялата рода да къпе бебето вечер.

# 121
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
blabla7 добре го е написала. И тука в Канада не препоръчват да се къпе бебето всяка вечер. Ако все пак го правим - сапунче само 2 пъти седмично. Популярно е къпането с гъбка - по гънчиците на вратлето, ръчичките, лицето.
Аз специално къпя моята бебка всеки ден, защото като плаче много се поти. Иначе бих следвала съветите на педиатрите тук.

# 122
  • Габрово
  • Мнения: 1 330
Всекидневната баня на новородените  в България е една обременяваща родителите традиция. Първоначално се събира едва ли не цялата рода да къпе бебето вечер.

Да, но тук почти във всеки пост се изтъква, че на мамите не им тежи къпането на бебето всеки ден и някак излиза, че тези, които не къпем ежедневно децата го правим от мързел  Rolling Eyes

Аз също живях в Испания и там още с раждането само позабърсват детето и веднага ти го дават. За трите дена в които бяхме в болницата го взимаха веднъж на ден за тоалет, който траеше няма и 5 мин. и ни ги връщаха некъпани, но ароматизирани. Имах чувство, че са ги забърсвали с ароматни кърпички   Grinning

# 123
  • Мнения: 1 919
Къпя всяка вечер, нещо като ритуал преди лягане е при нас-пробвах да не го изкъпя...не искаше да спи, изкъпах го и заспа-така, че не пропускам банята.

# 124
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
Къпя всяка вечер, нещо като ритуал преди лягане е при нас-пробвах да не го изкъпя...не искаше да спи, изкъпах го и заспа-така, че не пропускам банята.
И при нас е така Peace Не иска да заспи и си сърди, ако не го изкъпя

# 125
  • Мнения: 1 910
Нас ни съветваха да не го къпем всяка вечер първата годинка. Децата с проблемна кожа на 3-4 дни ги къпят във вода. Това изключва миенето на дупето. В дните на некъпане изтриваш с мека, памучна кърпичка. Първо очички, личице, ушички, вратле, мипнички, коремче, гръбче...май такава беше последователността. Simple Smile
Така, че ако пропускате вечер не е фатално, а е по западно европейските разбирания за къпане.  Wink

# 126
  • Мнения: 312
Да, всяка вечер го къпя, като главата мия през ден. Много се радва на банята и не виждам защо да му отнемам това удоволствие.
newsm10.Само когато и слагаха ваксините не съм я къпала

# 127
  • Мнения: 82
Да, абсолютно всяка за сега, пък после ще видим,както каже педиатъра.А да, пропускаме когато сме с ваксина.

# 128
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 317
Къпем бебка всяка вечер,но не ползваме сапун и шампоан, а много качествено олио(не за готвене ,разбира се) за ваната, защото другите продукти я изсушават.

# 129
  • Мнения: 1 132
НЕ, къпех 1-2 пъти седмично само с вода, по съвет на акушерката, която ни наблюдаваше след раждането.

# 130
  • Мнения: 164
Къпем я всяка вечер - харесва и  Simple Smile

# 131
  • Мнения: 212
До навършване на 4я месец къпехме всеки ден, сега вече през ден. Интересно, че в другите страни се къпе 1-2 пъти седмично, и аз мисля, че малко попрекаляваме с къпането. Синът ми не плаче докато го къпем, но после с обличането много се изнервя и страшно почва да пищи.

# 132
  • Мнения: 133
Къпя всяка вечер, нещо като ритуал преди лягане е при нас-пробвах да не го изкъпя...не искаше да спи, изкъпах го и заспа-така, че не пропускам банята.
Peace И при нас е ритуал преди заспиването.

# 133
  • Мнения: 645
къпем се всяка вечер

# 134
  • Мнения: 617
всяка вечер, само когато беше болен имаше температура - не сме го къпали

Общи условия

Активация на акаунт