Каква трябва да е перфектната свекърва - специално за потребителката "Тайна"

  • 9 412
  • 146
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 7 723
Е, нали съм единствената свекърва тук. Laughing
Ако имаше повечко, да спретна тема каква трябва да е идеалната снаха.
...ти не си просто свекърва.
Ти олицетворяваш всички зли свекърви на куп ooooh!
Е, надявам се, че поне си взе поука  Wink Laughing

# 91
  • Мнения: 12 690
ти не си просто свекърва.
Ти олицетворяваш всички зли свекърви на куп ooooh!
Е, надявам се, че поне си взе поука  Wink Laughing

Абсолютно. И снахичките не виждат каква услуга им правя. Вместо да викат в празното пространство и да плюят срещу вятъра, аз съм насреща.

# 92
  • Мнения: 2 448
Ей ви сега пример от свекърва.
Като се оженихме с милото преди много много години и аз росна пресна снаха. Въпреки , че от самото начало не им се харесах (не знайно защо, така и не ми казаха, ама нещо майка ми не одобрявали та така  Laughing ), обаче аз надъхана да спазвам цялата традиция им казвах майко и татко. Обаче, те се оплакали, че нещо не съм го казвала с такова чувство, както към собствените си родители. Предложиха ми да ги наричам по име.  Laughing Тука вече паднах от смях. Питах ги вие колкото дъщеря си ли ме обичате? И те, ами разбира се, че не.
Е, ами спрях да им викам майко и татко, сами си го изпросиха.

# 93
  • Мнения: 6 039
като моята:
деликатна
тактична
добър човек
спокойна
всеотдайна
спортна натура
добър готвач
и т.н и т.н.


# 94
  • София
  • Мнения: 15 506
Здравейте момичета!

Не очаквах ,че темата ще се развие толкова.Вчера, когато станах от компютъра към 13 часа, имаше едва една страничка мнения. Благодаря ВИ! Аз ще се опитам да си изработя списък с изискванията и ако се наложи да живея заедно или наблизо със снахата, да ги имам предвид. Сега започвам да чета!

# 95
  • София
  • Мнения: 1 735
Интелигентна,възпитана,държаща на думата си,добронамерана,непушачка.

И...ба..х маа..му, пушачка съм. Не ми се сърди толкова. 
Е,ако притежаваш всички преди това изброени качества,няма да е голям проблем.То няма перфектни хора. LaughingНо много ми е грозно- възрастна жена с цигара,особено пред дете в градинката. Naughty

# 96
  • София
  • Мнения: 62 595
За мен на първо място трябва свекървата да живее отделно,след това всичко останало.
Ние живеем заедно и каквото и да прави или не прави пак няма да съм доволна.Но това не означава,че не харесвам нея,просто дори и с майка ми да живея пак няма да ми харесва. Искам да си имаме собствено семейство.

Като искате да имате собствено семейство се отделяте и готово. Всеки да си живее в къщата. И тъй като вие сте по-млади и работоспособни се отделяте дали под наем, дали със заем, ваша работа. Свекървата има право да си живее в своето жилище, което най-вероятно тя и мъжа й са си купили.

# 97
  • Мнения: 1 296
Откъсчето с картата от "Всички обичат Реймънд":

http://vbox7.com/play:98a91b96 - от 08:53 натам  smile3532

Последна редакция: чт, 29 яну 2009, 16:42 от doby80

# 98
  • Мнения: 77
Мисля че отношенията "снаха-свекърва" са класика и няма изключения, дори привидно да не изглежда така. Моята направо е съкровище и въпреки всичко понякога и се ядосвам. Не съм мислела че някога ще имам подобен род отношения. Добрата рецепта според мен в случая е - дистанция, да не се насилваме да се обичаме, просто да се уважаваме /и да не се сближаваме прекалено/.

# 99
  • Мнения: 958
С риск да ме освиркате, аз пък мисля, че отношенията снаха-свекърва, са такива каквито ги поставим от самото начало.
Изключвам тези същества, които са злобни и проклети по природа, четейки в темата, пък и в други виждам, че има и такива.
Моята свекърва не е перфектна, ама и аз не съм, така че не мога търся това качество в нея.
Разбрах от мъжът ми, че навремето е тормозила и гонила повечето му бивши гаЖета, но с мен от самото начало се държи много добре. Още на третият разговор с нея си скръцнахме със зъби, аз и казах как седят нещата при мен, тя ми каза как при нея, стигнахме до компромис, негласно.
Аз и казах, разбери ме не мога да ти кажа, мамо, уважавам те като майка на мъжът ми, но имам само една майка, и ще е лицемерие.
Тя се съгласи, и се разбрахме да си говорим на име.
За сватбата се опита да се намеси, бях доста рязка, казах, че ще е така както ние решим.
За детето също. Не сме имали конфликти и си казваме всичко в очите.
Разбира се има неща за които и двете тактично си премълчаваме, няма как хора сме, нормално е от време на време да се издразним с нещо.
От друга страна тя беше човека, който много ми помогна след раждането (медицински работник е).
Взе си отпуска, дойде за един месец, биеше ми инжекции, помагаше в домакинството и ми търпеше лошите настроения,
Дойде със счупена ръка, като правихме ремонт, за да ми помогне, и какво ли още не.
Като се замисля, бая е изтърпяла от мен (като ми прикипи, първо говоря, после мисля, макар че винаги след това се извинявам)
Бих определила отношенията ни като много добри, но не  е маловажно, че живеем в различни градове, не много близко една до друга. Важното е че винаги мога да разчитам на нея, и тя на мен.
След като съм взела синът и, къде директно, къде индиректно, тя е станала част от нашето семейство. За което не съжалявам.
Искам детето ми да вижда, че баба му е желана, а не да я обича тайно, сакън да не обиди мама.
Казвам го от опит, баба ми и майка ми направо се мразеха, и това рефлектираше върху мен.
Майка рядко си позволяваше да говори против баба, зад гърбът и, но отношението си личеше от километри, а баба пък хич не и пукаше. 
Всеки празник, и роднинско събиране, представляваше словесен двубой, много е грозно отстрани.

# 100
  • Мнения: 2 444
Перфектната свекрва трябва да е  жена, която да не се изживява като осмото чудо на света. Пояснявам - едно време жените са били безгласна буква. Някакво признание са имали майките на момчета, а на тях кой им е подръка по цял ден - жената на сина. Пред кого да се правят на важни - СИН  имат, кой кат тях - на този, който е подръка. И ето ти традицията за послушната снаха.
Четох тук едни реплики в стил "Сега ми е времето да командвам", май беше в темата за досадните реплики. Това си е диагноза - да носиш стереотипите на каменната епоха в главата си, че и да очакваш снаха ти да ги споделя. #Crazy #Crazy #Crazy
Затова перфектната свекърва трябва да е съвременна жена.

# 101
  • Мнения: 252
според мен перфектната свекърва е тази която живее много много далеч ама толкова далеч че и 1 път в годината да се виждате да е зор!

# 102
  • Мнения: 12 690
Е,ако притежаваш всички преди това изброени качества,няма да е голям проблем.То няма перфектни хора. LaughingНо много ми е грозно- възрастна жена с цигара,особено пред дете в градинката. Naughty

Да, да. а млада може, нали. Пък и не съм толокоз възрастна.

# 103
  • Мнения: 1 296
Перфектната свекърва трябва да е човек, от който да не се панираш, само защото е майка на мъжа ти; да разчиташ на нея когато имаш нужда от помощ; да можеш да провеждаш разговор с нея (поне аз бих искала, а не да имам формални отношения просто); трябва да дава съвети, но не и да си налага мнението; да не се меси в семейните ми отношения.

С една дума "Първо не вреди", а пък всичко по- е добре дошло.Simple Smile

Интересно ми е свекървата в темата как ще определи перфектната снаха, че да си запиша някъде като ми потрябва Mr. Green

# 104
  • Пловдив
  • Мнения: 870
Интересното в случая е , че половината от вас поне ще станат свекърви /вкл. и аз/...та дали тогава ще мислим по този начин???
Или "онази пикла" /снахата/ ще има претенций към детето ми , което съм гледала 20 години примерно, и съм треперила на първото му зъбче, първия ден в детската градина, у-ще, абитуриент...студент и прочие?

Общи условия

Активация на акаунт