Бъдещи мами -ЮЛИ 2009 , Тема № 14

  • 16 795
  • 295
  •   1
Отговори
# 90
  • Варна
  • Мнения: 893
там е проблема, че досега съм работила без договор...и макар да съм работила 10 години почти , на документ ще имам само 6 месеца  Close

# 91
  • Мнения: 219
Лошо до натрупване на 12 месеца,  ще вземаш по 100 лева на месец, ако дохода на член от семейството е под 350 лева

# 92
  • София
  • Мнения: 423
Didon4e,и аз имах проблеми с първата ми лекарка от подобно естество.Препоръчвам ти да решиш в коя болница ще раждаш и в същата болница се запиши на ЖК.Хем ще опознаеш самата болница и лекарите,хем ще ти е спокойно,че си при добри специалисти и винаги ще ти обръщат внимание.Аз се записах в Тина Киркова и съм доволна.

Относно кремовете,в последните години не съм купувала крем без UV защита.Много е важно.В момента ползвам този на KORFF и съм много доволна -  http://beauty.market.dir.bg/xoffer.php?xoffer=50388&cat=3249&shop_id=12

# 93
  • Мнения: 36
svetly_, не се тревожи преди лекар да види детето-факт е, че е възможно да има запушване в резулат на доста неща/имам познат, чието дете си сложи житно зрънце в ухото и то беше набъбнало, а може и да е резултат от инфекция-пиши като се върнеш от преглед/аз също бих ти препоръчала ИСУЛ София
Относно майчинските пълен ужас е-все пак аз мисля, че е добре да го обсъждаме, защото всеки научава по нещо-моите питания са две
-ако съм взела бонус и съм осигурена на него във 3 месец от бременността той увеличава ли месечната сума през цялото майчинство
-какво трябва да подготвим,за да вземем сумата при раждане-2 мои приятелки така и не успяха да си я вземат заради липси в документите/някой знае ли каква е сумата и какава е процедурата
Някой по-горе беше питал дали трябва задължително да имаме и АГ по здравна каса, за да сме ОК за болнични и майчински-няма такова нещо-и като платени пациентки сме равни с ходещите по здравна каса
Вземете си бележки от АГ и ги заведете навреме в счетоводството си с вх номер, за да се предпазите от номера от страна на работодателите

# 94
  • София
  • Мнения: 725
Здравейте, ама пак сте изписали ужасно много и не успях да прочета всичко.
Но много благодаря за инфото на marulka_s, както и на учебника на Quasimodo. Принтирах го и сега започва полезно четиво, ама бая и ме разсмяхте с постингите си. Quasimodo  сигурно много се забавляваш на тази тема. Laughing Някой почна да пита и за предпазване от пигментация от слънцето. И това ли трябва? Чета, че пък трябвало да се излагаме поне малко на слънце заради вит. Д.
Голям дебат е с тия болнични, и мене ме интересуваше тая тема, защото съм в болничен от началото на бременността, но като, че ли вече няма значение, защото не ходя от 3 месеца на работа.

# 95
  • Zagreb CROATIA
  • Мнения: 94
Ето нещо интересно, което копнах от юнските мами... Rolling Eyes

http://www.ladypill.com/calendar.php

# 96
  • Мнения: 179
относно крема аз ползвам Daylong ultra -25spf и La Roche-Posay Peace

Последна редакция: чт, 29 яну 2009, 21:00 от gracia777

# 97
  • Мнения: 1 108
Готово !
Добавих mima към бъдещите майчета  Wink
Добавих и двата линка - Гестационен календар , Вашите права по време на бременност!

# 98
  • Мнения: 1 108
svetly_- мое мнение е да заведеш малкия на специалист.С това шега не бива!На Хрис му оперирах ме скоро третата сливица и без да подозираме , разбрах ме ,че  има проблеми със слуха .
Наложи се да му оперират едното ушенце - сложиха му макара, която се разгради след 3 седмици и слава богу сега всичко е наред!Така , че не чакайте!
Относно контракциите и с тях шега не бива !Аз с първото дете имах още от четвъртия месец и пиех магнерич почти до края на осмия месец!

# 99
  • Мнения: 151
svetly_ стискам палци да е просто някаква инфекция и бързо да се оправи, а с двете ушенца ли не чува?

Момичета за мазането на гърдите аз съм за, мазах си моите два месеца преди раждане и нямах никакви проблеми с кърменето. И аз много се страхувах, какво ли е това кърмене, дали боли, но наистина облекчава. Ползвах Гармастан, а за стрии Кокона и майка и съм много доволна от него, нямах стрии след първата бременност.

# 100
  • Варна
  • Мнения: 893
пфу, най-после , синтезирах списък

ето го тука, ако някой се сеща нещо да каже, да го добавя, че изкуфях вече  Mr. Green
http://andonova.multiply.com/journal/item/1/1

а четохте ли това  Joy
Готови ли сте да станете родители?

Последна редакция: пт, 30 яну 2009, 02:06 от Virginity

# 101
  • Мнения: 1
Хм ... определено не ме отказва от идеята да бъда родител, но ме хвърли в дълбоки размисли за това дали съм готов да се оженя и ако ДА дали да не е за щъркел  или поне нещо по-невинно от "ТОВА", което е описано в  статията newsm78

# 102
  • Мнения: 63
Аз също съм от юлските мами ,здравейте на всички Peace

# 103
  • Мнения: 1 113
Добро утро!  Simple Smile

sonika_b, доре дошла!

Виржинити, направо ми събра очите със списъка! Браво!   bouquet Само една забележка имам, но ще ти пиша на лични за нея, ако решиш да я оправиш /не е за самият списък/.

Аз искам тихичко да се похваля /да не взема да се урчасам нещо/ - не съм повръщала от два дни. И бебето усещам много по-силно.
И понеже днес ми е кеф, а и не искам да дразня никого, ще споделя с малки букви - Manolo Blahnik, питах в НОИ за болничните и то точно за казуса, за който спорим - така е - взема се сумата, от която се изчислява болничният.

Лек и усмихнат ден на всички!

# 104
  • Мнения: 102
А случайно да знаете за някоя надеждна табличка за определяне на пола??? Нещо много взе да мъчи тоя въпрос.. stork-boy stork-girl stork-boy stork-girl stork-boy

Ето една такава таблица, китайска  Mr. Green  Само, че трябва да знаете кога сте заченали  Crazy

Може мамите които имат друго дете да кажат верен ли е пола Simple Smile При мен Марта си излезе момиче  Peace

Общи условия

Активация на акаунт