ЖК - по здравна каса или на частно?

  • 8 566
  • 165
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 428
Ходих на ЖК по здравна каса. Много съм доволна, единствените изследвания които съм си платила бяха биохимичният скрининг и феталната морфология, извършени при съответните специалисти.
По мое мнение това до колко ще сме доволни от консултацията по ЗК до голяма степен зависи от добросъвестността на съответния лекар който ни наблюдава и от познаването на пациентските права от наша страна. Има не малко лекари, които си искат пари по най-различни предлози, а притеснените бъдещи майки плащат без хич и да се замислят Tired
Интересувайте се повече от правата си момичета Peace

# 16
  • Мнения: 1 512
Аз ходех на ЖК по Здравна каса в районната поликлиника и всеки месец при лекаря, който ми води раждането. За мен това е най-сполучливия вариант.

# 17
  • Мнения: 345
Ходех и на двете,тъй като имам предишни спонтанни аборти,а и много много вяра на ЖК по ЗОК нямам ( по лични причини ).

# 18
  • Мнения: 325
Ходех и на двете.Не съм доволна от лекаря по ЗК.Не ми пускаше никакви изследвания,претупваше ,защото отвън или имаше много хора или пък бързаше за някъде. За моя по-голяма сигурност потърсих друг лекар,при който и родих.

# 19
  • Мнения: 1 195
Ходила съм на стандартна ЖК и паралелно всеки месец при лекарката, която ме изражда на преглед.
Peace

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Аз ходех на ЖК по Здравна каса.

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 1 201
Здравей.Пак си зависи и при какъв лекар ще попаднеш на ЖК.Аз ходех и на държавно,и на частно,защото моя лекар от ЖК не ме е гледал извънредно на видеозон,а аз исках да знам как се развива детето все пак.Що се отнася до изследванията-да,покриват доста изследвания от ЗК и това е за наше добро.За това виж няма как да кажа две думи...

# 22
  • София
  • Мнения: 1 139
Ходих само по здравна каса.Останах доволна,всеки път ме гледаше на ехограф,пускаше ми редовно изследвания PeaceНо наистина зависи при какъв лекар ще попаднеш Naughty

# 23
  • Мнения: 276
Ходих само по здравна каса.Останах доволна,всеки път ме гледаше на ехограф,пускаше ми редовно изследвания PeaceНо наистина зависи при какъв лекар ще попаднеш Naughty
Peace

# 24
  • Мнения: 3 372
Само по ЗК ходя Peace Доволна съм от лекаря и не смятам за нужно да ходя и на частно Peace

# 25
  • Мнения: 1 273
Първата бременност в частна клиника като си плащах. Сега същата клиниката работи със  ЗК и минавам безплатно.  Peace

# 26
  • софия
  • Мнения: 2 140
Ходя по ЗК и съм доволна.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 603
Няма значение дали ходиш по ЗК или не, важното е да попаднеш на ЛЕКАР. Не е правило, че като си плащаш, ти се обръща повече внимание. Ако анкетата цели да решиш как да постъпиш, ето ти съвет - намери лекар, на когото имаш доверие, без значение дали ще плащаш или не.
Аз ходих на ЖК по ЗК, но не защото е по ЗК, а заради конкретен лекар.

# 28
  • София
  • Мнения: 4 588
По ЗК ходих. Нямах оплаквания и не съжалявам. Само като ми наближи термина, ходих вече на платени прегледи в болницата, в която щях да раждам.

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Ходех и на двете.

Общи условия

Активация на акаунт