Ще водят ли децата Ви безплатно на ски от училището им?

  • 5 983
  • 73
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 43
Сгреших датата :oops:09.02. разбира се

# 16
  • София
  • Мнения: 213
И ние сме от късметлиите- 132 СОУ. На ски сме от 23.02.
Затова Дари22 ще чакам отзиви от теб защото си по-напред от мен.    bouquet
Малко ми е притеснено да си кажа честно  Embarassed
Не знам как ще се грижат за тях . Затова чакам отзиви от вече ходили

# 17
  • Мнения: 7 263
всичко е ОК, но на какъв принцип са избрани училищата?  Rolling Eyes
До колкото разбрах, дир. на 81-во яко лобирал за подопечното му заведение. Той бил бивш спортист и супер скиор.
Там по принцип и ски-школата им е страхотна. Пръво имат двама треньори, които са с много голям опит и подход към децата и второ имат свои обувки и ски и децата са осигурени с необходимото.
Радвам се, че са спечелили  Peace

# 18
  • Мнения: 2 829
Страхотна инициатива ,,дано догодина да обхване повече училища

нас не ни огрява за съжаление Sad

# 19
  • Мнения: 1 426
До колкото видях графика ски училището с безплатните курсове са включени 99% частни училища от първи клас до края, всяко едно дете (за 81-во нищо не мога да кажа), и това бяха: Английко-Американското, ЕСПА, Монтесьори, НУКК, Ровел и др. Кураса е 4 дневен. Аз съм доста възмутена от този факт, защото въпреки че си плащам като поп, и обяд дори не включва таксата, нито карта за лифта, не могат да вземат детето на ски, тъй като са изключително натоварени. Т.Е яко лобиране от частните училища за безплатни ски, другите да духат супата. Освен това гардеробът им е обурудван с чисто нови Атомици и обувки включително, каски, маски за които се ползват от безплатните ски училища. За простосмъртните каквото остане или след 5г, ще плащаме за амортизирано оборудване.
така че някой беше писал, че "безплатен обяд няма" - да няма, има добре платено лоби

# 20
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
До колкото видях графика ски училището с безплатните курсове

би ли дала линк към нея, моля...
И да, има яко лоби Simple Smile

# 21
  • Мнения: 1 426
линк не мога да дам, защото ходих лично в офиса на въпросното ски училище и ми обясняваха колко са натоварени, колко много деца имат, как еди кое си училище в момента е на ски и графика си беше на бюрото.
Нека някой да напише колко деца от държавни училища са се обучавали безплатно, защото аз в списъка не видя нито едно такова.
ок. 81, 132, 39? от втора ръка информация
на какъв принцип са избирали училищата, какви са критериите? някъде да пише или държавните просто са запълнили бройката и са ги бутнали в кофти график, защото за Февруари не видях държавни.

Последна редакция: сб, 07 фев 2009, 09:57 от 3m

# 22
# 23
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
на какъв принцип са избирали училищата, какви са критериите?

точно това и мен ме интересуваше...  Thinking
Но няма отговори.  Close
Линковете на АнМари са твърде оскъдни откъм конкретно инфо.  Confused
А иначе за 81-во знам със 100% сигурност. Двете деца на съседката са там и ще ходят. Имаха род. среща, за да запознаят родителите с подробностите по организацията. Тъй, че няма лъжа и измама - там са.  Grinning

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 145
3m, дъщеря ми беше на ски тази седмица с едно от изброените от теб учебни заведения, но не безплатно. Наистина има график, но той не е за безплатно ползващите, не казвам, че няма такива, но те съвсем не са изброените от теб.
Иначе и аз разбрах за тази безплатна програма (която е 4ри дневна), но инструктора на дъщеря ми ми каза, че учителите по тази програма в болшенството си са доста некомпетентни и общо взето е загуба на време за децата (освен чистия въздух, разбира се).

# 25
  • Мнения: 1 426
3m, дъщеря ми беше на ски тази седмица с едно от изброените от теб учебни заведения, но не безплатно. Наистина има график, но той не е за безплатно ползващите, не казвам, че няма такива, но те съвсем не са изброените от теб.
Иначе и аз разбрах за тази безплатна програма (която е 4ри дневна), но инструктора на дъщеря ми ми каза, че учителите по тази програма в болшенството си са доста некомпетентни и общо взето е загуба на време за децата (освен чистия въздух, разбира се).
сори не съм разбрала, цитирах Държавните училища на база постовете в тази тема, защото аз за тях нищо не знам
тук има интересни критерии за избор на училище http://www.xtdev.com/ski/wmview_bg.php?ArtID=2890&fen=0
- близо до ски центъра - обикновено са частни
- разрешение от инспектората за неучебни дни
- победителите от състезането ще ходят на ски в Сент мориц
много интересно
ще ме извиняват, но тези деца така или иначе си ходят там
на снимките виждате добре оборудвани деца -нови, ски, обувки, маски. Всичко е чудесно много им се радвах на децата,  чудесната инициатива на ДАМС, мислех че това са наистина деца от обикновени училища, но после разбрах всъщност каква е истината. В който е ножа в него и баницата.

# 26
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
А ето и имената на малките победители в днешното състезание, които са финалисти за голямата награда:

1. Деян Шиндлер
2. Лука Либерберг
3. Бенямин Лаубшер
4. Борис Андреев
5. Борис Майнардус
6. Жемина Хаберкорн
7. Лукас Епле
8. Сара Лаубшер
9. Мариана Манчева
10. Паул Кемерер



 Joy Кооооооооооооолко много българчета са се научили да карат ски  Joy   Евалла на проекта и на "принципа" на избиране  Laughing

# 27
  • Мнения: 1 426
и аз си викам "колко хубаво децата ще се качат на ски, защото родителите им не могат да си позволят 300лв за 5 дни", а то какво се оказа, деца който ходят на почивки в Швейцарските алпи, карат ски без пари в нашата родина.
Същото е и с безплатните лифт карти на Банско. Държавата дала 1 000 000лв за шестдневни безплатни ски карти т.е. за 3500 броя карти, обаче 3000 от тях ще бъдели за чужденците т.е. някакви си там ще карат ски без пари на мой гръб, а  с останалите ще се уредят.

# 28
  • Мнения: 2 829
ЕМИ,,ако е така ....българска му работа Sad
за съжаление....

# 29
  • София
  • Мнения: 213
Не мога да разбера защо винаги  се търси под вола теле и защо в нещо хубаво се виждат само черни краски  newsm78
Ние сме в най-обикновено квартално училище-132 на Бъкстон и заминават абсолютно безплатно от 1 до 4 клас всички. Имахме родителска среща на която ни запознаха с организацията на проекта , това е европеиски проект под егидата на ДАМС и спонсор Милка. Казаха че пилотно стартира в София за Бг и то в 22 училища които са близо до Витоша/ не до ски пистите  Shocked /
Ако проектът е успешен догодина ще са повече училища.
Така че незапознати недейте да плюете. На моя приятелка децата учат в кварталното в Гевгелийски и те ще ходят.
Колкото до частните училища те по предварителна програма имат ски училище там родителите си го плащат и няма нищо общо с този проект.
Иначе и аз разбрах за тази безплатна програма (която е 4ри дневна), но инструктора на дъщеря ми ми каза, че учителите по тази програма в болшенството си са доста некомпетентни и общо взето е загуба на време за децата (освен чистия въздух, разбира се).
Това е леко злобно, и ми прилича на оплюването на лекарите на всеки предишен ,а всички са от един дол дренки.

Общи условия

Активация на акаунт