Вярвате ли в зодии?

  • 8 507
  • 127
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 7 008
Какво му е на втори февруари?

# 76
  • Мнения: 5 370
Какво му е на втори февруари?
Mr. Green Mr. Green
Ти сериозно ли питаш?
Международният ден на....мъжАаааааа Mr. Green Mr. Green

# 77
  • Мнения: 2 388
Какво му е на втори февруари?

Петльов ден. Черпят бащите, които имат синове. Simple Smile

# 78
  • Мнения: 4 892
Какво му е на втори февруари?

 Grinning

Нищо му няма, ден като ден. На мен не ми пречи денят, нито имам предразсъдъци, просто приведох пример, кое намирам за дивотия.

Последна редакция: сб, 31 яну 2009, 14:54 от NinoTino

# 79
  • Мнения: 37
Права си Jade, аз например имам брат близнак /по-млад със  7 мин Mr. Green/ , с който по-характер нямаме нищо ,ама нищо общо , а имаме еднакви асценденти и зодии./овен с асцендент водолей/ newsm78

# 80
  • Мнения: 17 416
Е, тъй е, щото сте разнополови. Laughing

# 81
  • Мнения: 560
Да,вярвам в зодии.Просто имам някакъв странен нюх и мога да разпозная човек каква зодия е,след като по общувам малко с него.Много рядко бъркам.Разбира се,че има разлика между хората от една и съща зодия,но има доста неща,макар и дребни,по които си приличат.

# 82
  • Мнения: 7 474
Не чета зодиите от години, имах предубеждение само за една зодия-скорпион. Родих именно такова  Laughing

Последна редакция: сб, 31 яну 2009, 21:35 от L e o

# 83
  • Мнения: 41
   Преди време вярвах в зодии, както и в много други щуротии от подобен род. Вече отдавна не съм суеверна и се чувствам освободена от напразно вярване във човешки измислици.

# 84
не вярвам и не се обременявам с такива простотии. всички хора са различни и индивидуални, така, че зодиите не могат да им влияят и да ги променят. Wink

# 85
  • Мнения: 3 164
Гласувах с последна опция-защото аз огнена а той-воден и според зодиака не сме един за друг Cryно виж ти вече 19г сме заедно Wink
А иначе с една-две  зодийки нещо не се спогаждаме-рак и козирог Rolling Eyes

# 86
  • Мнения: 2 013
Права си Jade, аз например имам брат близнак /по-млад със  7 мин Mr. Green/ , с който по-характер нямаме нищо ,ама нищо общо , а имаме еднакви асценденти и зодии./овен с асцендент водолей/ newsm78

Докога се бихте и кога станахте приятели и съюзници?
Малко измествам темата, но силно се интересувам от връзката между брат и сестра близнаци. Имам такива непримирими 9-годишни файтъри вкъщи.

# 87
  • Мнения: 712
Вярвам, да. Вярвам в индивидуалния хороскоп, изчислен според времето и мястото на раждане. И интерпретиран правилно,. Ето това вече си е цяло изкуство, висш пилотаж, така да се каже.

# 88
  • Мнения: 1 455
Някога е била смятана за такава, още преди да се отдели от астрономията. Преди много, много години.
Но откакто Кеплер е написал законите за движение на планетите, астрологията е загубла статута си на дори част от науката астрономия. Всъщност той е и първия астрофизик, който е прекъснал симбиозата на псевдонауката с истинската.
Днес всичко, в което се състои астрологията е едни безсмислени пресмятания по безсмислени критерии, които после по един безсмислен начин се обличат в завоалирани думи, които да бъдат разбрани от всеки по различен начин, така че лесно да може да ги напасне към себе си и да си каже "Ейй, вярно бе!!!"

И да не си помислите, че говоря така защото не познавам астрологията. Напротив! Много добре знам за какво става дума, как се правят изчисленията и какъв смисъл им се влага.
Също толкова добре обаче знам, че по еклиптиката има не 12, а 13 съзвездия. Но това последното явно не е много удобно за астролозите.
Знам още, че съзвездията са всъщност един сбор от звезди, които могат да отстоят една от друга на хиляди светлинни години и причината да ги виждаме подредени по този начин на небето е единствено зрителния ни ъгъл.
Peace
Напълно съгласна съм с това мнение.Ето и една статия по темата Laughing
http://astrollusion.free.bg/

# 89
  • Мнения: 2 486
"Астрология"-лъженаука, имаща претенции да предсказва бъдещето на отделните хора и дори на цели народи-цитат от "Българска енциклопедия"-1том, 1967г.
Имаше 1предаване по БНТ за физика и астрономия, в което обясняваха, че ако се намираме някъде другаде във Вселената, на светлинни години оттук, разположението на звездите ще бъде друго, съзвездията също ще бъдат съвсем други. Въпросът е, тогава за други зодии ли ще говорим? Известно е, че за 1година Земята обикаля вс.13съзвездия. Но зодиакалните са 12, а не 13. Пропуснатото е "Змиеносец".
Интересно, защо? Има и друг въпрос:"Как Земята ги обикаля, при условие, че те се намират на светлинни години от нея, а техните звезди не са в 1равнина? Отговорът е елементарен-на звездната карта. Там вс. е нарисувано в 1равнина. Има и друго-поради прецесията на Земята, към настоящия момент зодиите са разместени с 1назад. Но кой го знае това-главно астрономите и много малко хора извън техния кръг. Сега науката използува т.нар. "хелиоцентрична система", създадена от Николай Коперник, а преди повече от 2000г., когато са забелязани съзвездията  е  била актуална т.нар. "геоцентрична система", създадена от Клавдий Птоломей. Тогава древногръцките митове и легенди, от които произхождат зодиите, също са били много по-актуални, отколкото са днес. Древните хора са смятали, че Земята е център на Вселената, а звездите на небето са неподвижни. Като подвижни са забелязали планетите от Слънчевата с-ма, тъй като в различните месеци са ги виждали ту в единия, ту в другия край на небосклона.
"Планетос" означава "блуждаещ". И това е похвално за тези наши предци. Въпреки липсата на сегашните модерни технически средства, астрономията се е развивала и тогава. А телескопът го е открил Галилей както знаем едва през 16-ти век.
Днес обаче някои хора разбраха, че от астрология може да се печели много повече, отколкото от астрономия. И докато има кой да им вярва, техният бизнес ще процъфтява. На много хора науката им е дотегнала още от училищните години. Те предпочитат да слушат увлекателни приказки. Доста бизнесмени са го разбрали и са ориентирали много от рекламите си точно към това множество хора. Те са лесни за покоряване!

Последна редакция: нд, 01 фев 2009, 02:20 от vl

Общи условия

Активация на акаунт