Вярвате ли в зодии?

  • 8 460
  • 127
  •   1
Отговори
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 848
Говоря си от едно известно време с приятелки, които явно силно и искрено вярват в това, че ако човек е роден дадена зодия, то той доживот е обречен да носи последиците от това.

Да живея с човек от едикояси зодия?! Абсурд! Те са незнамсикакви!

А, не - през тоя месец дете не ща да родя, не искам да е зодия Близнаци/Водолей/Риби/Дева/Каквототам.

Мен лично това крайно ме озадачава, защото от една страна знам само 4 зодии в кой месец са, а от друга дълбоко и искрено не вярвам в тая работа със зодиите и характерите и за всеки пример аз познавам пет, които нямат нищо общо с характеристиките на дадения зодикален знак.

Анкетата е ваша, изкажете се  Grinning

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Пълни глюпости Simple Smile

# 2
  • Мнения: 817
Нямам представа какво значи "Мблях",  но определено бих искала да видя резултата от анкетата.
 Не мисля, че зодията определя характера на човек.

# 3
  • Мнения: 4 892
ако човек е роден дадена зодия, то той доживот е обречен да носи последиците от това.


Това, Бу, е напълно вярно  Laughing Laughing Laughing Аз го потвърждавам.

Иначе и друг пък май писах в подобна тема - вероятно зодиите имат значение, може и голямо да е, но средата, възпитанието, темперамента и още неща са съществени за характера на човека. После и  зодията, като част от това.
Ето и моят отговор, няма го в анкетата Simple Smile

# 4
  • Мнения: 342
Ами я погледни форума!Има бум на зодии.Как да не вярваме,вярваме разбира се... smile3502
Лично аз не робувам на зодии,но е и истина че с определени не можем да виреем заедно...

# 5
  • Мнения: 817
Да ДиС е пълен с "Жената риби", "Жената Дева", "Жената Рак", "Жената Лъв" ин подобни Grinning

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 848
Да ДиС е пълен с "Жената риби", "Жената Дева", "Жената Рак", "Жената Лъв" ин подобни Grinning
Именно, именно Laughing

И моя близка приятелка се потърсва от мисълта, че не дай си Боже, може да роди дете от едикакваси зодия... ако може да избира - би предпочела други зодии.

Аз ако срещна човек, хич няма и да позная каква зодия е (дори да знаех другите 8 зодии в кои месеци са).

Моето мнение е ясно: това са дивотии. Познавам за всяка зодия хора с толкова диаметрално противоположни характери и характеристики, че е смешно даже да ги слагам под един знаменател.

Естествено, човек много ако се старае, ще намери общи черти между различните представители на една зодия, но съм сигурна, че такива могат да се намерят не по-малко, a по-вероятно и много повече, и между хора от различни зодии Laughing

Последна редакция: чт, 29 яну 2009, 16:42 от Бу

# 7
  • Мнения: 4 892

И моя близка приятелка се потърсва от мисълта, че не дай си Боже, може да роди дете от едикакваси зодия...


А, това вече в повечко идва. На дивотия мяза.

# 8
  • Мнения: 5 940
Тъкмо спорех нещо по isq с мъжа ми и му обяснявах, че пак го е подкара овенската, когато видях темата  Laughing. Да, вярвам. От определени зодиакални характеристики, хората просто не могат да се измъкнат, независимо от изброените от NinoTino  фактори.

# 9
  • Мнения: X
 От астрологията за себе си съм взела тази част, която ме прави щастлива, без да ме затормозява излишно. Вярвам доколкото ми е приятно да вярвам. Като един вид  забавление го приемам това със зодиите. Но ако това нещо започне да ми пречи в контактите със хората или виж ти, вземе да ми попречи да родя, обещавам да спра да вярвам.
Всъщност смятам, че хората, родени в един и същи период от време притежават някои общи черти, но няма "зодии", които да "мразя", във характеристиките на всяка намирам и по нещо добро, и по нещо лошо.

# 10
  • София
  • Мнения: 177
Забелязвам, че изпитвам преференциални симпатии към хора от моята зодия, не знам защо. Всъщност знам - просто водолеите, които познавам, са все хубави хора. Чисто стечение на обстоятелствата.
Иначе зодиите ме вълнуваха, когато бях на 15. Вече отдавна са ми безинтересни. (Не гледайте това под аватара ми, сложих го само защото чакам с нетърпение рождения си ден.) Flutter

# 11
  • Мнения: 284
Не вярвам.

# 12
  • Мнения: 2 768
Това точно със зодиите е пълна тъпотия. "Днес Телците ще имат успех в работата и радост от емоционалния партньор."

Но виж, Астрологията е наука, която уважавам. В една Натална Карта има много планети, взаимодействието на които ни оформят като уникални хора. Дори две близначки, родени през 5 минути имат различни Карти.

Скоро ми правиха такава, та говоря от опит. Описанието на характерът ми беше точно до 101%.

# 13
  • Мнения: 78
От астрологията за себе си съм взела тази част, която ме прави щастлива, без да ме затормозява излишно. Вярвам доколкото ми е приятно да вярвам. Като един вид  забавление го приемам това със зодиите. Но ако това нещо започне да ми пречи в контактите със хората или виж ти, вземе да ми попречи да родя, обещавам да спра да вярвам.
Всъщност смятам, че хората, родени в един и същи период от време притежават някои общи черти, но няма "зодии", които да "мразя", във характеристиките на всяка намирам и по нещо добро, и по нещо лошо.
Peace  100% съм съгласна

# 14
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 848
А, това вече в повечко идва. На дивотия мяза.

Не мисля, че ще го върне, ако стане Peace Но ако има избор, би предпочела други зодии, така да го кажа.

# 15
  • Бургас
  • Мнения: 5 734
Абсолютни глупости са. Аз съм Лъв, малкото Везни. Е двамата сме като клонинги. Еднакво поведение, еднакви страсти се вихрят. Палим на 3/4, инати сме. Абе все едно съм се клонирала, но той е по - упорит от мен. Та не се вместваме някак си и в двете зодии.

Последна редакция: чт, 29 яну 2009, 17:00 от Sesana

# 16
  • София
  • Мнения: 7 097
Не става въпрос за "вярване", а за някакви познания в тази област. Имам ги и "вярвам". Ако знаех само за няколко зодии в кой месец са, сигурно и аз нямаше да "вярвам".

# 17
  • Мнения: 4 892
А, това вече в повечко идва. На дивотия мяза.

Не мисля, че ще го върне, ако стане Peace Но ако има избор, би предпочела други зодии, така да го кажа.

А, разбира се. Аз се усетих, че ще да е така.

Имам една приятелка, дето роди на 2 февруари, момиченце, и се тюхка, сякаш светът е свършил. Е, нямаше как да го върне, но ей на, още се кахъри. Ако се беше сетила и можеше, съм сигурна, че щеше да подкупи дофторята да го пишат на 3-ти.

# 18
  • Мнения: X
Ох, то и той, моичкият си мислеше, че по-хубаво щяло да е за бебето да се роди пролетта, което беше последвано от моя тъпашка тема в Искам бебе, ама ей на. Сега ако го попиташ, сигурно ще се съгласи с волята на бебето да се появи в сезон по негов си бебешки избор.
Някои хора дотам са си навили на масрафа, че и пол, и зодия, и асцендент сигурно могат да изберат на бъдещото отроче, за мен обаче подобни тъпоъгълни залитания и подхвръквания във въздуха от простосмъртни като мен са вече малко прекалени.

# 19
  • Мнения: X
Мда....вярвам в зодии пък!  Sunglasses

# 20
  • Мнения: 958
Не вярвам в зодии като :
Раци, днес ви чака тежък ден, не пътувайте.
Но вярвам в Астрологията като наука.
Вярвам, че в момента на раждането на всеки, звездите и планетите са били в определа конфигурация, която може би, влияе на нашият живот.
Вярвам, че по определен начин сме свързани с вселената и просто няма как да не зависим от нея.

# 21
  • Мнения: 2 229
Не вярвам в зодии като :
Раци, днес ви чака тежък ден, не пътувайте.
Но вярвам в Астрологията като наука.
Вярвам, че в момента на раждането на всеки, звездите и планетите са били в определа конфигурация, която може би, влияе на нашият живот.
Вярвам, че по определен начин сме свързани с вселената и просто няма как да не зависим от нея.


Горе-долу и аз така. Peace
Сама зодията по себе си не означава нищо, но като се вземат предвид още 100 неща, вече наистина може да се съди за характера на човек, поне малко. Защото от овен до овен има огроооома разлика, точно заради другите влияния.
Така че и аз смятам, че има нещо вярно в науката астрология, която няма нищо, ама нищо общо с "хороскопите" по телевизията и във вестниците.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Бу, и аз не бих искала да вярвам в зодии, ако ми предстои да родя дева  Laughing

# 23
  • Мнения: 4 297
Не вярвам на прогнозите за деня, месеца и годината, които разни измислени астролози налагат, по вестници, списания и телевизии.
Иначе не отричам напълно астрологията, имам си любими зодии и не чак толкова харесвани.  Whistling

# 24
  • Мнения: 5 622
Нито една от опциите в анкетата  Wink

Вярвам, но не съм фанатичка. Мъжът ми и аз сме от зодии, които по принцип не си подхождат. И дете даже съм му родила  Mr. Green

Детето не исках да е моята зодия, но Господ си знае работата и той избърза за да се роди в края на зодия Дева  Wink

# 25
  • Мнения: 2 388
Мблях гласувам.

В някои случаи хората си отговарят на зодиите, в други не.
Вярвам до някъде. Не бих си избирала партньор по зодиакално съответствие с мен.

# 26
  • Мнения: 36 054
Мблях е верният отговор!

# 27
  • Мнения: 183
О, вярвам люто. Мъжа ми го взех, само защото ми каза, че е водолей, а на водолеите е всеизвестно, че им е голяма работата. За съжаление, в последствие се оказа, че е риба.Та тая риба ужасно ме потушава.И то започна да ме потушава точно от момента в който разбрах, че е риба.Добре че, поне работата не намаля. Все още проучвам дали това е достатъчно за развод по вина. Вкарал ме е в заблуждение, все пак.
Дъщеря ми  я преносвах осем дни само и само да влезе в мечтаната зодия.Не питай как съм се стискала осем дни и нощи.
За сина ми още се чудя дали да не му подправя свидетелството за раждане.

Последна редакция: чт, 29 яну 2009, 18:39 от Ел

# 28
  • Мнения: 2 013
Вярвам и съм се убедила,че има истина в това!!! Hug

# 29
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз на богове, уроки, суеверия и подобни не вярвам, но зодиите са друга "ракия". Учила съм в университета един семестър астрология и ми беше интересно. Интересни ми бяха теориите, теоремите, сметките, доказателствата, съзвездията, точността. Интересно ми беше като наука. За вярване чак не бих се кандидатирала, особено във вестникарските хороскопи, но сама да си направя такъв - защо не, трябва обаче пак да си изровя лекциите. Доц. Кафеджиев(не е майтап името) ми преподаваше, ако някой го знае.

# 30
  • Мнения: 14 502
Това са глупости. Зодията не определя характера

виж астрологията вече е друго Wink

# 31
  • София
  • Мнения: 62 595
Само в хубавата част.

# 32
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 848
виж астрологията вече е друго Wink

Ама какво я влачите тая астрология цял следобед? Ясно е, че е друга Grinning

На теория също мога да се съглася, че асцеденти и прочее детайли биха имали някакво значение за характера на човека.

Питам за друго, тип "Мъж Дева? Ужасно, никога - педант, досадник и дребен сметкаджия!"
Както daffodil предполага, да речем Laughing

А реално - човек с човека не си прилича, на една дата ако ще да са раждани... за това иде реч.

# 33
  • Мнения: 14 502
всички мъже дева, които познавам са ужасни женкари. завоевания сигурно на брой стотици Crazy

а асцедента ти влияе върху външността, не върху характера Peace

# 34
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 848
всички мъже дева, които познавам са ужасни женкари. завоевания сигурно на брой стотици Crazy
Да?
Ела да те запозная с моя чичо дева. Не съм уверена, че горното дори го е сънувал Crazy
Но пък си подрежда книгите по азбучен ред Mr. Green за разлика от познат мъж-дева, роден на същия ден с него, който надали си е и помислял да прави подобни неща.

# 35
  • Мнения: 14 502
оф да бе, сега се сетих за вуйчото на майка ми, лека му пръст, който само шах и карти го интересуваха

# 36
  • София/Горна Оряховица
  • Мнения: 274
всички мъже дева, които познавам са ужасни женкари. завоевания сигурно на брой стотици Crazy
Ама ако са записани в тефтерче, са по азбучен ред, или по дължина на името, или все по някакъв критерии, който не е просто последователност.
Ето една статия за девите. Имам и за всички останали зодии, ако на някой му е любопитно  Simple Smile.

# 37
  • гр.София
  • Мнения: 380
Отговорих с втората опция-горе-долу. Не си чета хороскопа, но съм забелязала, че представителите на една зодия често имат сходни черти от характера. Не бих си избрала партньора или приятел, водена единствено от съображението коя зодия е.

# 38
  • Мнения: 2 013
всички мъже дева, които познавам са ужасни женкари. завоевания сигурно на брой стотици Crazy
Ама ако са записани в тефтерче, са по азбучен ред, или по дължина на името, или все по някакъв критерии, който не е просто последователност.
Ето една статия за девите. Имам и за всички останали зодии, ако на някой му е любопитно  Simple Smile.

Дай за лъв и стрелец  Thinking

# 39
  • София/Горна Оряховица
  • Мнения: 274
всички мъже дева, които познавам са ужасни женкари. завоевания сигурно на брой стотици Crazy
Ама ако са записани в тефтерче, са по азбучен ред, или по дължина на името, или все по някакъв критерии, който не е просто последователност.
Ето една статия за девите. Имам и за всички останали зодии, ако на някой му е любопитно  Simple Smile.

Дай за лъв и стрелец  Thinking
Лъв - господарят на джунглата
Стрелец - един добронамерен клоун    bouquet

# 40
  • Мнения: 2 013
всички мъже дева, които познавам са ужасни женкари. завоевания сигурно на брой стотици Crazy
Ама ако са записани в тефтерче, са по азбучен ред, или по дължина на името, или все по някакъв критерии, който не е просто последователност.
Ето една статия за девите. Имам и за всички останали зодии, ако на някой му е любопитно  Simple Smile.

Дай за лъв и стрелец  Thinking
Лъв - господарят на джунглата
Стрелец - един добронамерен клоун    bouquet

ЕЕЕЕ!!!
Това за лъва е едно към едно!
Все едно описват мъжът ми,а не зодията!  newsm74
А може ли и за Козирог newsm78

# 41
  • Мнения: 516
Изобщо не вярвам. Все пак съм зодия лъв!  Mr. Green

# 42
  • Мнения: 2 407
Вярвам ,но чак да ми повлияе за избора на пратниор,може да си имам нещо на ум.

# 43
# 44
  • Мнения: 37
Аз също не съм от много вярващите .
Но да ви кажа за един рожден ден ми подариха пълен хороскоп от 30 страници и се оказа ,че аз би трябвало да  приличам повече на водолей ,а не на моя си знак овен   #Crazy

# 45
  • Мнения: 2 013

Ето затова вярвам в зодиите,как да си изкривя душата че не е така!
Аз съм козирог и съм напълно съгласна с всичко написано дума по дума,и с това за лъва!!! Peace Hug

# 46
  • Мнения: 6 999
Вярвам...достатъчно.
От малка ми е хоби.
Не може да ме спре обаче това във връзките.
Най-дългите ми връзки са с Близнаци и Овни, а уж не ми отиват.
Всъщност, явно не ми отиват, щом и с двамата съм се разделила, а на мъжа ми (Близнаци) тежко му идват рачешките депресии и едва ме трае  Laughing Обаче все те ми се лепят.
За детето - толкова дълго го искам вече, че ми е все тая каква зодия ще е.
Пък и не е само до зодия, важно е и какво казва пълната карта.

# 47
  • Мнения: 2 013
Говоря си от едно известно време с приятелки, които явно силно и искрено вярват в това, че ако човек е роден дадена зодия, то той доживот е обречен да носи последиците от това.

Да живея с човек от едикояси зодия?! Абсурд! Те са незнамсикакви!

А, не - през тоя месец дете не ща да родя, не искам да е зодия Близнаци/Водолей/Риби/Дева/Каквототам.

Мен лично това крайно ме озадачава, защото от една страна знам само 4 зодии в кой месец са, а от друга дълбоко и искрено не вярвам в тая работа със зодиите и характерите и за всеки пример аз познавам пет, които нямат нищо общо с характеристиките на дадения зодикален знак.

Анкетата е ваша, изкажете се  Grinning

Прочитам само този пост от темата и не мога да се сдържа, защото не мога да повярвам, че жена зодия Близнаци поне малко не вярва в зодии.
П.С. Кога ти е терминът?

# 48
  • на село
  • Мнения: 838
 Навремето една позната ме светна как се пишат зодиите във вестниците   Joy
Добре, че не ги чета. Пълни глупости.

# 49
Много от описанията намирам за точни  , да вярвам  в тях. Sunglasses

# 50
  • Мнения: 2 013
Навремето една позната ме светна как се пишат зодиите във вестниците   Joy
Добре, че не ги чета. Пълни глупости.

Хороскопите във вестниците са пълна глупост, да. Личният хороскот - съвсем друго нещо.
Асцедентът след 30, 30 и кусур години започва да влияе много на характера. Добре, че моят се оказа Лъв, защото иначе съм силно вятърничав Близнак.
Факт е, че човек с човек не си прилича, и слава Богу. Но има и много сходни черти между хората от една и съща зодия. В общи линии, трудно мога да сбъркам Лъвовете, Близнаците и Стрелците, ако имам възможност да общувам по-продължително с тях.

# 51
  • Мнения: 2 768
Дивиана, приятно ми е - зодия Близнаци с асцедент Лъв  Grinning
А освен Слънце, в Близнаци са ми Луна и Меркурий - както каза астрологът, "силно изразен Близнак"  Laughing

# 52
  • София
  • Мнения: 2 348
Не вярвам, че звездите определят характера и бъдещето ми.

# 53
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 848
Прочитам само този пост от темата и не мога да се сдържа, защото не мога да повярвам, че жена зодия Близнаци поне малко не вярва в зодии.
П.С. Кога ти е терминът?


Отказвам да вярвам в зодии Simple Smile Наистина. Да ти кажат - ау, мъж Близнак не си върви с жена Рак, както казва Ео, и заради това ти да не предприемеш една връзка, ми се вижда повече от ъ, глупаво.

Или да си кажеш, ах, мъж Риби, те са такива-онакива, и заради това да не забременееш (ако можеш да избираш, де) през (какво се пада...) юни, също ми е странно отношение към въпроса, въпреки че специално за това виждам, доста хора го практикуват.
(което не е същото като "Искам да родя през лятото" или "Искам да родя през зимата", говорим точно за зодии)

Астрологията е друга бира, въпреки че не бих се занимавала и с нея, поне не на тоя етап. Не виждам смисъл.

22.09.

# 54
  • Мнения: 63
Като цяло не вярвам,но има някакви зависимости.Аз например,без да знам зодията на хора се събирам и контактувам с някои по-определени.В последствие разбирам,че само на козирог попадам,особено като партньорки...Не знам,но е възможхно да имат намеса звездите.не съм се интересувала много  newsm78

# 55
  • Мнения: 14 502
еее Бу честито! много се радвам  bouquet

# 56
  • Варна
  • Мнения: 1 231

Иначе и друг пък май писах в подобна тема - вероятно зодиите имат значение, може и голямо да е, но средата, възпитанието, темперамента и още неща са съществени за характера на човека. После и  зодията, като част от това.


Според астрологията темпераментът не е плод на външни влияния, а е заложен в наталната карта.  Въздействието на едни и същи среда и възпитание се отразява по различен начин на двама души точно заради различния им темперамент, способности, нужди и прочие качества, които са им били зададени в моментът на раждане.
Зодиите са неразделна част от астрологията и който вярва в едното, не може да пренебрегва другото.

А това, че и аз дълго време бях много скептична към астрологията се дължи точно на еднодневните прогнози за слънчевите знаци, които създават неправилна представа за самата наука.


# 57
  • Мнения: 223
Не  hahaha
Понякога чета хороскоп от любопитство, скука, но никога не съм вярвала на тия неща

# 58
  • Мнения: 2 768
Да ти кажат - ау, мъж Близнак не си върви с жена Рак, както казва Ео, и заради това ти да не предприемеш една връзка, ми се вижда повече от ъ, глупаво.




Aз пак ще се върна към Астрологията, защото ми е прясно.  Grinning
Това, за което говориш Бу, идва от ширпотребяването й, т.е. предметът на темата ти.

Моят мъж също е Рак, децата са Скорпион и Стрелец, аз - Близнаци, както казах. По популярните схващания за зодиите - нищо общо.
Да, ама не. Според Наталната ми карта всичко си е на мястото и има логично Астрологично обяснение.

Нещата изобщо не са толкова прости, както се представят, и да откажеш връзка или да режисираш раждане според някакви неверни схващания е ужасно глупаво.

Последна редакция: пт, 30 яну 2009, 10:19 от eta

# 59
  • Мнения: 24
Да ДиС е пълен с "Жената риби", "Жената Дева", "Жената Рак", "Жената Лъв" ин подобни Grinning
Именно, именно Laughing

И моя близка приятелка се потърсва от мисълта, че не дай си Боже, може да роди дете от едикакваси зодия... ако може да избира - би предпочела други зодии.


Ами да е мислила, когато е правила секс...или не може да брои до девет?  Laughing

# 60
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Най-'убавата зодия е ДЕВА  Mr. Green
 hahaha темата се изчерпа  Joy

# 61
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 848
Сел, що говориш дивотии сега? Grinning Ясно е, че може да брои до девет и да си направи сметката. Мен това ме учудва - че има (и то не малко) хора, които правят тези сметки - ох, не ща момче Риба (или каквото там), затова няма да забременея сега. Примерно.

# 62
  • Мнения: 6 999
Мен това ме учудва - че има (и то не малко) хора, които правят тези сметки - ох, не ща момче Риба (или каквото там), затова няма да забременея сега. Примерно.
Crazy
Това и за мен дори е безумно. Хората, които го казват, най-вероятно не разбират достатъчно от астрология. Rolling Eyes

# 63
  • Русе
  • Мнения: 7 801
Най-'убавата зодия е ДЕВА  Mr. Green
 hahaha темата се изчерпа  Joy

ХАбсолютно  Peace Mr. Green
Глупости са това за мен  Peace

# 64
  • Мнения: 5 940
Въобще не съм срещала хора, които правят сметки каква зодия ще им е детето. Като се роди, винаги следят за най-прекрасното от зодиакалните характеристики и са убедени, че то е факт за собственото им дете.

# 65
  • Мнения: 3 405
Дори не съм се замисляла каква зодия ще са децата ми.

# 66
  • Мнения: 956
Аз също не вярвах на разни там книжки за зодии, докато не започнах да забелязвам някои общи черти в хора, родени под една зодия. Сама съм си стигнала до извода от коя зодия какво да очаквам. И така, аз вярвам. Ама не на книжки, а на опита си.

# 67
  • Мнения: 2 013
Прочитам само този пост от темата и не мога да се сдържа, защото не мога да повярвам, че жена зодия Близнаци поне малко не вярва в зодии.
П.С. Кога ти е терминът?


Отказвам да вярвам в зодии Simple Smile Наистина. Да ти кажат - ау, мъж Близнак не си върви с жена Рак, както казва Ео, и заради това ти да не предприемеш една връзка, ми се вижда повече от ъ, глупаво.

Или да си кажеш, ах, мъж Риби, те са такива-онакива, и заради това да не забременееш (ако можеш да избираш, де) през (какво се пада...) юни, също ми е странно отношение към въпроса, въпреки че специално за това виждам, доста хора го практикуват.
(което не е същото като "Искам да родя през лятото" или "Искам да родя през зимата", говорим точно за зодии)

Астрологията е друга бира, въпреки че не бих се занимавала и с нея, поне не на тоя етап. Не виждам смисъл.

22.09.

Чуден термин. Стискаш до последно и детенцето ще се роди зодия Везни, в добър въздушен триъгълник с Близнаци:-)
Зодиите и астрологията са едно и също нещо всъщност. Друг е въпросът дали е истинска астрология е това, което тече по вестници и телевизии.
А колкото до раждането... Всяка душа си избира кога и къде да се роди, така че сме безсилни в това отношение. Не е наш избор. Тъпо е когато сами избираме датата за секцио, защото на практика отменяме избора на детето кога да се роди.

# 68
  • Мнения: 3
Според мен зодията има значение, не решаващо, но има. Аз вярвам в основните характеристики, иначе дневните хороскопи са малко глупави. И да не забравя между мъжете и жените от една зодия има определени различия.  Simple Smile Много пъти съм се убедила.

# 69
  • Мнения: 4 892

Иначе и друг пък май писах в подобна тема - вероятно зодиите имат значение, може и голямо да е, но средата, възпитанието, темперамента и още неща са съществени за характера на човека. После и  зодията, като част от това.


Според астрологията темпераментът не е плод на външни влияния, а е заложен в наталната карта.  Въздействието на едни и същи среда и възпитание се отразява по различен начин на двама души точно заради различния им темперамент, способности, нужди и прочие качества, които са им били зададени в моментът на раждане.
Зодиите са неразделна част от астрологията и който вярва в едното, не може да пренебрегва другото.

А това, че и аз дълго време бях много скептична към астрологията се дължи точно на еднодневните прогнози за слънчевите знаци, които създават неправилна представа за самата наука.

Подкрепям! Simple Smile

Аз съм учила "медии", най-общо казано и още в началото дойде един журналист от столичен ежедневник и ни светна, че няма да е пресилено ако каже, че и леля Мара чистачката, спретва сутрин по някое изречение за зодия и готово. Да не говорим, че периодично си слагат едни и същи, само сменят я месеца, я зодиакалния знак. Че тя и леля Мара да не е с безгранична фантазия.
Но и без да ни го казва това нещо, то е очевидно.



# 70
  • Мнения: 510
Честито Бу  Simple Smile
И вярвам и не вярвам. Повод са за забавни разговори, но не и солидна основа за вземане на решения.

# 71
  • Мнения: 17 409
Бу, и аз не бих искала да вярвам в зодии, ако ми предстои да родя дева  Laughing

аха, или поне ще се надявам да не е момче tooth

# 72
  • Мнения: 2 013
Ета, и на мен ми е много любопитно да направя пълни хороскопи и натални карти на всички членове от фамилията, но някак си се спирам пред цените, които искат за това. Мъжът ми тотално не би разбрал този харч, а размерът е такъв, че ще ми е трудно да го скрия, въпреки че никога не знае колко пари изкарвам newsm78

# 73
  • Мнения: 3 550
Трета опция  Grinning

# 74
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 923
Имам една приятелка, дето роди на 2 февруари, момиченце, и се тюхка, сякаш светът е свършил. Е, нямаше как да го върне, но ей на, още се кахъри. Ако се беше сетила и можеше, съм сигурна, че щеше да подкупи дофторята да го пишат на 3-ти.
Това пък защо?
Ето ме мен, момиченце, родено на 2-ри февруари.
Лекарите сами са предложили на майка ми да ме запишат на 1-ви ли 3-ти, тя категорично отказала. За което винаги ще съм и благодарна.
Знаете ли колко е хубаво всички да запомнят от раз рождения ти ден  Wink

По темата:
В зодии не вярвам.
Хороскопи не чета.
Астрологията не наричам наука.
Някога е била смятана за такава, още преди да се отдели от астрономията. Преди много, много години.
Но откакто Кеплер е написал законите за движение на планетите, астрологията е загубла статута си на дори част от науката астрономия. Всъщност той е и първия астрофизик, който е прекъснал симбиозата на псевдонауката с истинската.
Днес всичко, в което се състои астрологията е едни безсмислени пресмятания по безсмислени критерии, които после по един безсмислен начин се обличат в завоалирани думи, които да бъдат разбрани от всеки по различен начин, така че лесно да може да ги напасне към себе си и да си каже "Ейй, вярно бе!!!"

И да не си помислите, че говоря така защото не познавам астрологията. Напротив! Много добре знам за какво става дума, как се правят изчисленията и какъв смисъл им се влага.
Също толкова добре обаче знам, че по еклиптиката има не 12, а 13 съзвездия. Но това последното явно не е много удобно за астролозите.
Знам още, че съзвездията са всъщност един сбор от звезди, които могат да отстоят една от друга на хиляди светлинни години и причината да ги виждаме подредени по този начин на небето е единствено зрителния ни ъгъл.
И не на последно място, знам че ако се родят близнаци и единия по нещастно стечение на обстоятелствата загине в катастрофа на 20, другия може да доживее спокойно до 80 примерно. Ама как така, нали по време на раждането им всички планети са били по домовете си? Или може би разликата от 2 минути влияе на завъртането на звездната карта, като определя различна съдба на втория близнак???

Не на мене тия!

# 75
  • Мнения: 6 999
Какво му е на втори февруари?

# 76
  • Мнения: 5 370
Какво му е на втори февруари?
Mr. Green Mr. Green
Ти сериозно ли питаш?
Международният ден на....мъжАаааааа Mr. Green Mr. Green

# 77
  • Мнения: 2 388
Какво му е на втори февруари?

Петльов ден. Черпят бащите, които имат синове. Simple Smile

# 78
  • Мнения: 4 892
Какво му е на втори февруари?

 Grinning

Нищо му няма, ден като ден. На мен не ми пречи денят, нито имам предразсъдъци, просто приведох пример, кое намирам за дивотия.

Последна редакция: сб, 31 яну 2009, 14:54 от NinoTino

# 79
  • Мнения: 37
Права си Jade, аз например имам брат близнак /по-млад със  7 мин Mr. Green/ , с който по-характер нямаме нищо ,ама нищо общо , а имаме еднакви асценденти и зодии./овен с асцендент водолей/ newsm78

# 80
  • Мнения: 17 409
Е, тъй е, щото сте разнополови. Laughing

# 81
  • Мнения: 560
Да,вярвам в зодии.Просто имам някакъв странен нюх и мога да разпозная човек каква зодия е,след като по общувам малко с него.Много рядко бъркам.Разбира се,че има разлика между хората от една и съща зодия,но има доста неща,макар и дребни,по които си приличат.

# 82
  • Мнения: 7 474
Не чета зодиите от години, имах предубеждение само за една зодия-скорпион. Родих именно такова  Laughing

Последна редакция: сб, 31 яну 2009, 21:35 от L e o

# 83
  • Мнения: 41
   Преди време вярвах в зодии, както и в много други щуротии от подобен род. Вече отдавна не съм суеверна и се чувствам освободена от напразно вярване във човешки измислици.

# 84
не вярвам и не се обременявам с такива простотии. всички хора са различни и индивидуални, така, че зодиите не могат да им влияят и да ги променят. Wink

# 85
  • Мнения: 3 164
Гласувах с последна опция-защото аз огнена а той-воден и според зодиака не сме един за друг Cryно виж ти вече 19г сме заедно Wink
А иначе с една-две  зодийки нещо не се спогаждаме-рак и козирог Rolling Eyes

# 86
  • Мнения: 2 013
Права си Jade, аз например имам брат близнак /по-млад със  7 мин Mr. Green/ , с който по-характер нямаме нищо ,ама нищо общо , а имаме еднакви асценденти и зодии./овен с асцендент водолей/ newsm78

Докога се бихте и кога станахте приятели и съюзници?
Малко измествам темата, но силно се интересувам от връзката между брат и сестра близнаци. Имам такива непримирими 9-годишни файтъри вкъщи.

# 87
  • Мнения: 712
Вярвам, да. Вярвам в индивидуалния хороскоп, изчислен според времето и мястото на раждане. И интерпретиран правилно,. Ето това вече си е цяло изкуство, висш пилотаж, така да се каже.

# 88
  • Мнения: 1 455
Някога е била смятана за такава, още преди да се отдели от астрономията. Преди много, много години.
Но откакто Кеплер е написал законите за движение на планетите, астрологията е загубла статута си на дори част от науката астрономия. Всъщност той е и първия астрофизик, който е прекъснал симбиозата на псевдонауката с истинската.
Днес всичко, в което се състои астрологията е едни безсмислени пресмятания по безсмислени критерии, които после по един безсмислен начин се обличат в завоалирани думи, които да бъдат разбрани от всеки по различен начин, така че лесно да може да ги напасне към себе си и да си каже "Ейй, вярно бе!!!"

И да не си помислите, че говоря така защото не познавам астрологията. Напротив! Много добре знам за какво става дума, как се правят изчисленията и какъв смисъл им се влага.
Също толкова добре обаче знам, че по еклиптиката има не 12, а 13 съзвездия. Но това последното явно не е много удобно за астролозите.
Знам още, че съзвездията са всъщност един сбор от звезди, които могат да отстоят една от друга на хиляди светлинни години и причината да ги виждаме подредени по този начин на небето е единствено зрителния ни ъгъл.
Peace
Напълно съгласна съм с това мнение.Ето и една статия по темата Laughing
http://astrollusion.free.bg/

# 89
  • Мнения: 2 484
"Астрология"-лъженаука, имаща претенции да предсказва бъдещето на отделните хора и дори на цели народи-цитат от "Българска енциклопедия"-1том, 1967г.
Имаше 1предаване по БНТ за физика и астрономия, в което обясняваха, че ако се намираме някъде другаде във Вселената, на светлинни години оттук, разположението на звездите ще бъде друго, съзвездията също ще бъдат съвсем други. Въпросът е, тогава за други зодии ли ще говорим? Известно е, че за 1година Земята обикаля вс.13съзвездия. Но зодиакалните са 12, а не 13. Пропуснатото е "Змиеносец".
Интересно, защо? Има и друг въпрос:"Как Земята ги обикаля, при условие, че те се намират на светлинни години от нея, а техните звезди не са в 1равнина? Отговорът е елементарен-на звездната карта. Там вс. е нарисувано в 1равнина. Има и друго-поради прецесията на Земята, към настоящия момент зодиите са разместени с 1назад. Но кой го знае това-главно астрономите и много малко хора извън техния кръг. Сега науката използува т.нар. "хелиоцентрична система", създадена от Николай Коперник, а преди повече от 2000г., когато са забелязани съзвездията  е  била актуална т.нар. "геоцентрична система", създадена от Клавдий Птоломей. Тогава древногръцките митове и легенди, от които произхождат зодиите, също са били много по-актуални, отколкото са днес. Древните хора са смятали, че Земята е център на Вселената, а звездите на небето са неподвижни. Като подвижни са забелязали планетите от Слънчевата с-ма, тъй като в различните месеци са ги виждали ту в единия, ту в другия край на небосклона.
"Планетос" означава "блуждаещ". И това е похвално за тези наши предци. Въпреки липсата на сегашните модерни технически средства, астрономията се е развивала и тогава. А телескопът го е открил Галилей както знаем едва през 16-ти век.
Днес обаче някои хора разбраха, че от астрология може да се печели много повече, отколкото от астрономия. И докато има кой да им вярва, техният бизнес ще процъфтява. На много хора науката им е дотегнала още от училищните години. Те предпочитат да слушат увлекателни приказки. Доста бизнесмени са го разбрали и са ориентирали много от рекламите си точно към това множество хора. Те са лесни за покоряване!

Последна редакция: нд, 01 фев 2009, 02:20 от vl

# 90
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
...
А колкото до раждането... Всяка душа си избира кога и къде да се роди, така че сме безсилни в това отношение. Не е наш избор. Тъпо е когато сами избираме датата за секцио, защото на практика отменяме избора на детето кога да се роди.
...
Щом вярваш, че душата си избира, то би трябвало същата да внушава избора за дата на майката, решила да ражда секцио.

Имам една приятелка, дето роди на 2 февруари, момиченце, и се тюхка, сякаш светът е свършил. Е, нямаше как да го върне, но ей на, още се кахъри. Ако се беше сетила и можеше, съм сигурна, че щеше да подкупи дофторята да го пишат на 3-ти.
Това пък защо?
Ето ме мен, момиченце, родено на 2-ри февруари.
Лекарите сами са предложили на майка ми да ме запишат на 1-ви ли 3-ти, тя категорично отказала. За което винаги ще съм и благодарна.
Знаете ли колко е хубаво всички да запомнят от раз рождения ти ден  Wink
...
О, знам, знам. Не се срамувам от рождената си дата, харесвам си я, всички я помнят.
Зная за още една съфорумка родена на същата.

# 91
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Вярвам средно...към 300 грама, за съжаление на така поставената ,
анкета ми е трудно да отговоря...

# 92
  • Мнения: 192
Ето по този въпрос си разсъждавам от известно време...честно казано вярвам в зодиите. Всичко, което е казано като характеристика за моята зодия си е вярно; да, пасвам си точно с хората със зодии в моята стихия и не, хич, ама хич не се разбирам с противоположните...И това е без да ги питам предварително каква зодия са. После става ясно. Също така, много бих се изненадала ако родя дете в зодия Водолей, или Стрелец  например (в никакъв случай не искам да обиждам хора от тези зодии, просто нямам никакви допирни точки с техни представители). Та - вярвам в зодии и това е една от причините да не мога да разбера планираното секцио без медицински показания за това....

# 93
  • Мнения: 494
  Гласувах с последната опция - наистина исках само да видя какви са резултатите Simple Smile
  Иначе изобщо не вярвам в зодии. Но пък преди време реших да се запозная с това нещо - ей така, от любопитство. Знам почти всичко, което се пише за моята зодия, за тези на децата ми и съпруга ми, знам за асцедентите ни, един прехвален пич дори ми направи личен хороскоп и пр. глупотевини...,в резултат на което съвсем се убедих, че всичко това е абсолютна измишльотина.

# 94
  • Мнения: 2 818
Смятам астрологията за изключително сериозна и доста точна наука, с която обаче ми се струва, че въпросните примери изобщо не са запознати, инак нямаше да ги бръщолевят такива.  Mr. Green

# 95
  • Мнения: 1 650
Аз вчрвам относно характера на човека.

# 96
  • Мнения: 37
Права си Jade, аз например имам брат близнак /по-млад със  7 мин Mr. Green/ , с който по-характер нямаме нищо ,ама нищо общо , а имаме еднакви асценденти и зодии./овен с асцендент водолей/ newsm78

Докога се бихте и кога станахте приятели и съюзници?
Малко измествам темата, но силно се интересувам от връзката между брат и сестра близнаци. Имам такива непримирими 9-годишни файтъри вкъщи.
Ами да си призная , че като деца играехме предимно двамата и всеки ден се карахме ,биехме , сдобрявахме и забавлявяхме .Embarassed, но като, че ли като се разделихме след 7 клас в различни училища нещата се пооправиха, сега също сме разделени от много километри , но се чуваме всеки ден ,  много  сме си близки .Но сме много различни като характери и това го казват всички , които ни познават .

И аз се надявам да имам близнаци някога, много е хубаво за децата , но се осъзнава след време.

# 97
  • София
  • Мнения: 7 209
Не съм чела какво е написано дотук.

Зодии? Пълни глупости.
Сътворени, за да трупат капитали от наивници.
Да погледнем глобално:
За опростяване на изчисленията: 6 милиарда души на земята.
Как някой би ме убедил, че всеки половин милиард души са със сходни характери и съдби?

# 98
  • София
  • Мнения: 3 064
В хороскопите от вестниците не вярвам. Но астрологията не е шарлатания.
Има една интересно програма - z-info се казва, може да се дръпне. Там си въвеждаш ЕГН-то и ти изплюва информация за теб. Доста точни неща показва, в интерес на истината, за хората, за които съм я пускала. Тя, обаче взима точен ден на раждане, пол и място като константи по които изчислява. Астролозите, както е известно, работят и с час на раждане.

Но в никакъв случай не бих си избирала мъжа по зодия. Нито пък ми пука детето ми каква зодия е.

# 99
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Освен дата и час е важно и мястото на раждане. В този смисъл сметката на  Red също не излиза, понеже тези 6 милиарда не са родени на едно и също място.

# 100
  • София
  • Мнения: 7 209
Не разбирам много от материята (умишлено  Mr. Green), но навремето циркулираха някакви книжки на Линда Гудман, които определено бяха принципни, а не регионални издания.

# 101
  • Мнения: 41
Зодиите са забавни, това съвсем не означава, че трябва сляпо да вярваш на хороскопа си book, четейки го в сутрешния вестник ...ама пусто любопитство....не мога да се въздържа да не прочета кво е написано, че после ме е яд ако прочетеното не ми хареса

# 102
  • Мнения: 183
"...Стрелеца е дарен с много и най разнообразни качества. Общо взето той е любимец на повечето хора и е истинско удоволствие да си му приятел. Реагира много правилно според ситуацията, а не според някакви си там скапани типове на поведение. При него е постигнат баланс в най перфектната му форма. Поради вродената си интелигентност той постига едно рафинирано поведение в което животинското се направлява от разума. Може да бъде какъвто си иска и с лекота се прави и на простак и на културтрегер...."  и да се лиша от всичко това???? Вярвам естествено!!! Mr. Green Вярвам във всичко, което ми харесва!
С мъжът ми се оженихме за 2 мес. та нямах време да му чета хороскопа, но после поразрових из литературата и се оказа че не сме били подходящи (той е телец). Е, избутахме 13 год. и се надявам на още много х 13.
За онези, на които им се чете  http://jamez.hit.bg/

# 103
  • Мнения: 2 484
Цял куп празни приказки! Ами ако за някой стрелец не важи написаното? Тогава какво ще правим???
Важното е алъш-вериш да става!

# 104
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
Вярвам средно...към 300 грама, за съжаление на така поставената ,
анкета ми е трудно да отговоря...
И аз така  Mr. Green
Вярвам, че си има някаква зависимост, не вярвам, че има пълно съответствие с написаното за зодията ти.

# 105
  • Мнения: 183
Цял куп празни приказки! Ами ако за някой стрелец не важи написаното? Тогава какво ще правим???
Важното е алъш-вериш да става!
Търсим причината в асцедента!  Joy

# 106
  • Мнения: 6 713
Търсим причината в асцедента!  Joy

Ами той е виновен, как иначе! Mr. Green Наскоро ми казах, че след 30-та годишнина на човек, асцедента му взима превес над зодията!  Laughing Laughing

По анкетата: Мммбляххх и там каквото следваше. Mr. Green

# 107
  • Мнения: 35
Астрологията не е наука."Точността" и се дължи на ефекта на Форер - http://en.wikipedia.org/wiki/Forer_effect

# 108
  • Мнения: 2 651
Вярвам в астрологията,не в ежедневните хороскопи.И да,вярно е,че след 30-тата година асцендента взема превес над сълнчевия знак.
Децата...незнам,тайно се надявах първото да е Лъв,не Дева и второто да е Риби,не Овен.Толкова ми е" планирането".

# 109
  • Мнения: 6 713
и второто да е Риби,не Овен.
Аз пък не исках риби, много ми е мътна тая зодия. Thinking Или просто хората, които познавам, са все едни такива раними, крехки, объркани... newsm78

# 110
  • София
  • Мнения: 7 209
Астрологията не е наука."Точността" и се дължи на ефекта на Форер - http://en.wikipedia.org/wiki/Forer_effect
Не знаех за този ефект - бях си формулирала нещо подобно сама  Laughing
Благодаря за информацията.
В допълнение ще кажа, че ежедневните хороскопи много умело атакуват средностатистическия човек, за когото по принцип не се говори в медиите.
Хороскопите му даряват 30 секунди или 5 реда илюзорна слава и внимание, защото човекът е убеден, че чете или слуша нещо за себе си.
Оттук нататък следва зарибяване към поредната индустрия, която възползвайки се от човешките слабости и суета, прави нечии други капитали.

# 111
  • Мнения: 5 103
В Астрологията вярвам на 70%, на ежедневните хороскопчета не вярвам.

# 112
  • Мнения: 183
В допълнение ще кажа, че ежедневните хороскопи много умело атакуват средностатистическия човек, за когото по принцип не се говори в медиите.
Хороскопите му даряват 30 секунди или 5 реда илюзорна слава и внимание, защото човекът е убеден, че чете или слуша нещо за себе си.
Много добре казано! Напълно подкрепям newsm10

# 113
  • Мнения: 112
   Не вярвам, но писах  в едната тема, по-скоро за забавление.Наистина  почти всичко, което описват е  така за мен.Обаче за  останалите  жени от моята зодия , които познавам, изобщо  не е вярно.Всичките  сме толкова различни, че ,ако трябва да ни класифицират по зодии, ще сме в 10 различни примерно.Може и да има някакво сходство, според сезона , в който си роден, но по-вероятно е  характера да се оформи от  възпитание, вяра, среда - такива неща.
   Не вярвам, че човек трябва да се съобразява с  зодии, когато си избира  партньор в живота , или планира  да  има деца.
   А още по-малко вярвам в хороскопи- ето това вече е  лудост #Crazy.Има толкова данни, че  хороскопите са булшет, че  ми е странно  как  милиони им се връзват  и чертаят  деня/съдбата  си по тях.

# 114
  • Мнения: 112
    Аз вярвам, че във всички зодии си има от всичко.И това е , защото Бог  е създал хората , всеки със своя собствена индивидуалност.Което автоматично изключва зодиите.И остава само една-зодия ЧОВЕК. В това вярвам. Писах в една- две теми за зодиите, но  само за забавление.Наистина  аз  в голяма степен отговарям на описанието на стрелеца.Обаче пък не познавам друга жена-стрелец, която  да отговаря.А познавам много.Имам наблюдение и  за други зодии.И там е същата каша.А като е такаи щом няма  чак такова сходство, за какво  са  тия  зодии изобщо newsm78
  При това има и безкрайно много  доказателства, че астрологията  си е ала-бала.Но, когато човек иска да се извини за  характера си, той винаги може да вярва в  нея-така е по-лесно, не зависи от нас, зодията е виновна.
  Но който и астролог да ви предскаже и да ви упъти как да изживеете живота си, накрая пак ще  умрете.А там ще е Бог, който  няма да ви пита  каква зодия сте били, а защо не сте вярвали в Него и не сте  изграждали характера, за който Той ви е дал пример.  Това  е само  пример, а не обвинение, моля не го приемайте така.И аз самата  се чудя  често защо сме готови  да повярваме в едно, а  в друго, макар и много по-логично, не сме склонни.

# 115
  • Варна
  • Мнения: 1 231
Астрологията не е наука."Точността" и се дължи на ефекта на Форер - http://en.wikipedia.org/wiki/Forer_effect

По принцип съм съгласна с този ефект, но той действа на първично ниво.


Red, не бих се изказвала толкова категорично за нещо, което не познавам.

# 116
  • Мнения: 183
   ...Писах в една- две теми за зодиите, но  само за забавление...
Това, нашето, да не ти прилича на научен семинар?

# 117
  • Мнения: 2 484
Астрологията не е наука."Точността" и се дължи на ефекта на Форер - http://en.wikipedia.org/wiki/Forer_effect
Не знаех за този ефект - бях си формулирала нещо подобно сама  Laughing
Благодаря за информацията.
В допълнение ще кажа, че ежедневните хороскопи много умело атакуват средностатистическия човек, за когото по принцип не се говори в медиите.
Хороскопите му даряват 30 секунди или 5 реда илюзорна слава и внимание, защото човекът е убеден, че чете или слуша нещо за себе си.
Оттук нататък следва зарибяване към поредната индустрия, която възползвайки се от човешките слабости и суета, прави нечии други капитали.
Да, най-важното е да падат пари! Но едни ще са ги спечелили, а други ще са ги загубили!
А за наследствените черти почти никой не се сеща.....

# 118
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 923
Red, не бих се изказвала толкова категорично за нещо, което не познавам.
И тези, които вярват в Астролигията не винаги я познават, но си вярват... нали?

# 119
  • Варна
  • Мнения: 1 231
Red, не бих се изказвала толкова категорично за нещо, което не познавам.
И тези, които вярват в Астролигията не винаги я познават, но си вярват... нали?
Вероятно.
Изборът си е индивидуален и за мен не подлежи на коментар.
Но когато упорито си налагаш мнението в област, за която е ясно, че не познаваш, е добре да се позамислиш.
 

# 120
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Знам една история за професор по физика, който раздал хороскопи на всичките си студенти. След време ги попитал, случило ли се е това което им е предказал.
80% отговорили положително - хороскопът им бил се сбъднал. Професорът много се смял..... хороскопът на всички бил еднакъв  Mr. Green

# 121
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 923
Но когато упорито си налагаш мнението в област, за която е ясно, че не познаваш, е добре да се позамислиш.
 
Aз никъде в изкаването на Ред не виждам "упорито налагане на мнението".
Споделям го напълно, макар че познавам астрологията. Ако не ми вярваш - може да ми пратиш на лични място, дата и час на раждане.
Ще получиш натална карта и пълен астрологически профил. Wink

# 122
  • София
  • Мнения: 7 209
Добре, поправям се - донякъде "познавам" астрологията - най вече от една книга, която не беше точно по темата, но обширно разглеждаше и това явление.
Но книга от областта на културологията - "Алхимията като феномен на средновековната култура" на Рабинович.
Има какво да се научи от нея.

# 123
  • София
  • Мнения: 38 789
Вярвам в зодиите и астрологията и личните, добре направени хороскопи.
Имам си достстъчно собствени наблюдения, които потвърждават колко характерни черти имат отделните зодии и колко често се повтарят те.
Въпреки че има някои неточности и там, като например че всяка зодия трябва да си има планета.

Ежедневните хороскопи са пълна глупост. По вестниците имат 20-тина заготовки и само ги размешват малко всеки ден или седмица. Това е системата на писане на хороскопи.

# 124
  • Варна
  • Мнения: 1 231
Но когато упорито си налагаш мнението в област, за която е ясно, че не познаваш, е добре да се позамислиш.
 
Aз никъде в изкаването на Ред не виждам "упорито налагане на мнението".
Споделям го напълно, макар че познавам астрологията. Ако не ми вярваш - може да ми пратиш на лични място, дата и час на раждане.
Ще получиш натална карта и пълен астрологически профил. Wink
На мен точно така ми изглежда.
Не ми пука особено кой в какво вярва, но когато има съпоставяне на позиции, нека има някаква база. Wink

Не знам какво точно те е разочаровало в астрологията, но не се съмнявам, че си запозната.
Мерси за предложението, не искам да те затруднявам с такъв ангажимент, въпреки че ми е интересно да видя нивото ти. Hug

# 125
  • Мнения: 465
Повярвах в зодиите след като в живота ми се появиха Скорпионите.Единият- син,другият- мъж.Хем да им се любуваш,хем да се пазиш от опашката.И една Овчица се роди преди 3 години..И тя -началник.
А съм зодия Риба.И ги обичам всичките.

# 126
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 923
Не знам какво точно те е разочаровало в астрологията, но не се съмнявам, че си запозната.
Мерси за предложението, не искам да те затруднявам с такъв ангажимент, въпреки че ми е интересно да видя нивото ти. Hug
Не, нищо не ме е разочаровало.

Преди време и аз си мислех, че сигурно има нещо вярно, щом от толкова години съществува Астрологията и има толкова хора, които и вярват и разчитат на нея.
По-късно обаче навлязох в дебрите на Астрономията и разбрах, колко глупави и безпочвени звучат всички астрологични аргументи.
И понеже не обичам да отричам неща, които не разбирам, трябваше да се запозная подробно с "опонента". Интересното е, че колкото повече четях и експериментирах по този въпрос, толкова по-измислено и фалшиво ми се струваше всичко.

Имам много познати и приятели, които се влияят от астрологията, затова и избягвам да говоря на тази тема пред тях. В крайна сметка всеки си избира сам в какво да вярва. Мнението ми по темата може и да е категорично и крайно, но определено не е от липса на знания и разбиране в обалстта.

Не отричам обаче, че всичко това с астрологията и хороскопите може да бъде и много забавно. Например моята козметичка, която е луда на тази тема скоро ми каза "По-лошото от това да имаш мъж Водолей е това да имаш син Водолей. Щото първия може и да го намразиш..." Joy
За справка, тя има мъж Водолей, а аз - син.

# 127
  • Мнения: 606
Привет момичета,

На път съм да повярвам в зодиите. ooooh!

Една приятелка ми каза, че влошеното ми здравословно състояние вече 6 месеца се дължи натова, Сатурн се намира в Дева. А аз съм зодия Дева.

Ето това: http://www.temura.net/%d1%81%d0%b0%d1%82%d1%83%d1%80%d0%bd-%d0%b … 0%b5%d0%b2%d0%b0/

Общи условия

Активация на акаунт