Миете ли шишета и бибероните с веро?

  • 12 036
  • 223
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 115
Мия със препарата на Бочко и после стерилизирам,знам,че до 6 месеца е задължително.Дори ако са престояли повече от 24 часа/стерелизираните шишета/и не са използвани-пак трябва да се стерилизират.Наистина в повечето препоръки от книгите така пише-само вода и с четка да се почистват,но Хипа е мазничък и с препарат е по добре.

# 31
# 32
  • Мнения: 163
Мия ги с бебешки препарат  Simple Smile

# 33
  • Мнения: 1 817
Когато беше бебе миех с бебешки сапун, гореща вода и после стерилизарах. Бяха ме предупредили за верото.
Сега вече мия съдовете му с веро,когато има нещо по-мазно, но обилно ги изплаквам.

# 34
  • Мнения: 1 919
Да, използвам веро.

# 35
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 616
Винаги съм ползвала веро.

Мия ги с бебешки препарат  Simple Smile

Нали не се заблуждаваш, че е с нещо по- различен от обикновеното веро?!

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Винаги съм ползвала и аз веро Peace

# 37
  • Мнения: 8 999
Миех с веро, разбира се. Само с гореща вода не е достатъчно, за да се отмие всичко. Ако има хранителни остатъци, дори и след стерилизация, започват процеси на гниене, които са много по-опасни, отколкото ако не е съвсем добре изплакнат препарата.
Аз плакнех много.
И за процеса на гниенето са нужни микроорганизми,които се  унищожават със стерилизация. Simple Smile


И в момента, в който извадиш шишето от стерилизатора, по него се налепват милиарди нови и съвсем живи микроорганизми и процесът на гниене се възобновява /ако има материал за него, де/.

# 38
  • Мнения: 4 335
Да,мия с веро Peace

# 39
  • Мнения: 55
Миех с веро, разбира се. Само с гореща вода не е достатъчно, за да се отмие всичко. Ако има хранителни остатъци, дори и след стерилизация, започват процеси на гниене, които са много по-опасни, отколкото ако не е съвсем добре изплакнат препарата.
Аз плакнех много.
И за процеса на гниенето са нужни микроорганизми,които се  унищожават със стерилизация. Simple Smile


И в момента, в който извадиш шишето от стерилизатора, по него се налепват милиарди нови и съвсем живи микроорганизми и процесът на гниене се възобновява /ако има материал за него, де/.

Еееее,ти пък съвсем.Все пак се старя да няма материал,не плакна само с вода,а и почиствам с четка.

# 40
  • Разград
  • Мнения: 518
Да, мия ги с веро и изплаквам с гореща вода. От скоро спрях и да стерилизирам  Peace

# 41
  • Мнения: 1 483
Да,винаги съм мила и мия в момента с веро

# 42
  • Мнения: 405
Принципно ги мия с препарата за бебешки съдове на "Бочко", а когато съм забравила да взема и няма ...с веро Rolling Eyes

# 43
  • Мнения: 23 428
Миех със "веро" ,защото по онова време специални препарати нямаше.После стерилизация до 8 месец,горе-долу.

# 44
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
В момента ги мия с бебешко веро Бочко Peace

Общи условия

Активация на акаунт