Миете ли шишета и бибероните с веро?

  • 12 002
  • 223
  •   1
Отговори
  • Мнения: 55
Здравейте,когато преди 2 месеца и половина се роди дъщеричката ми поради ред причини не успях да я науча да суче и затова изцеждам кърма и я храня със шише.Още в болницата много чинно миех всичко с веро,търках с четка и след това стерилизирах.Но когато се прибрахме вкъщи и педито дойде ме посъветва да не използвам препарати,а само гореща вода и четка да отмивам мазнината и след това,разбира се, задължителната стерилизация.Според доктора не е ясно колко точно се измива препарата и колкото по-малко химия се използва ,толкова по-добре.Позамислих се аз тогава и реших да пробвам,и така досега.Може би  сама,без съвет нямаше да взема подобно решение,то дори ми се стори безумно в началото,но сега го възприемам като нещо нормално и съм доволна че послушах педито.
Интересно ми е има ли и други родители дето не мият шишетата на бебето си със сапун?  Grinning

# 1
  • София
  • Мнения: 2 227
"Миете ли  шишета и бибероните с веро?" - Да, мия ги с препарат за чинии. Така или иначе не изварявам, не съм привърженик.

# 2
  • ВИДИН, 10 км след края на света
  • Мнения: 55
и аз миех с препарат за съдове, иначе все не ми се отмиваше мазнината от "тлъстия стар" Аптамил 1   Peace

# 3
Аз в началото също миех с веро. После с бебешки сапун и много вряла вода. Поради редица обстоятелства и аз не можах да кърмя, но в род. дом не ми позволиха да давам кърма, изцедена с помпа. Сега сина ми е на 5 мес. и вече не стерилизирам шишетата както преди.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 882
Миех ги с веро и след това ги стерилизирах Peace.

# 5
  • Мнения: 1 763
МИя ги с веро. В началото ги изварявах, вече не.

# 6
  • Мнения: 4 496
Миех ги с веро и след това стерилизирах със студен разтвор на Чико.

# 7
  • Мнения: 139
Миех ги с веро и след това стерилизирах със студен разтвор на Чико.
Peace

# 8
  • Мнения: 1 102
мия с бебешки шампоан и после стерилизирам.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 10 828
6-7 месеца ги миех с бебешки сапун-после с веро.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 535
Да, мия ги с препарата за бебешки съдове на Бочко и после в стерилизатора  Peace.
Вече само мия  Peace

# 11
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Да мия с веро.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Да, стерилизирах само първите 2-3 месеца

# 13
  • София
  • Мнения: 17 592
Струва ми се безумно.
Млякото е мазно и само с вода няма да се измие.
Можеш да ги плакнеш колкото си искаш - "докато пусне бяла перушина", ако те е страх, че ще остане от препарата (който всъщност се маха и след обикновено изплакване, още повече, при стерилизацията - което на практика, ако ползваш стерилизатор за МВ, примерно, си е стерилизация на пара - в химията се използва в Аналитичната Химия за пълно премахване на каквото и да било от [стъклени] съдове).

Моето лично мнение е, че си улучила доктор - опасен маниак.

# 14
  • София
  • Мнения: 39 833
Миех с нашето веро за съдове. Миналата седмица купих верото на Бочко.

# 15
  • Мнения: 6 713
Да, вече мия и с веро, но в началото само със сапун. Grinning

# 16
  • Мнения: 55
Струва ми се безумно.
Млякото е мазно и само с вода няма да се измие.
Можеш да ги плакнеш колкото си искаш - "докато пусне бяла перушина", ако те е страх, че ще остане от препарата (който всъщност се маха и след обикновено изплакване, още повече, при стерилизацията - което на практика, ако ползваш стерилизатор за МВ, примерно, си е стерилизация на пара - в химията се използва в Аналитичната Химия за пълно премахване на каквото и да било от [стъклени] съдове).

Моето лично мнение е, че си улучила доктор - опасен маниак.
Всъщност идеята на стерилизацията е да убие микроорганизмите и остатъци от химикали не премахва.
За сега ще продължавам в същия дух,докато не спра да стерилизирам всичко.После разбира се ще вкарам верото Simple Smile

# 17
  • Мнения: 8 999
Миех с веро, разбира се. Само с гореща вода не е достатъчно, за да се отмие всичко. Ако има хранителни остатъци, дори и след стерилизация, започват процеси на гниене, които са много по-опасни, отколкото ако не е съвсем добре изплакнат препарата.
Аз плакнех много.

# 18
  • Мнения: 7 723
Миех с веро, разбира се. Само с гореща вода не е достатъчно, за да се отмие всичко. Ако има хранителни остатъци, дори и след стерилизация, започват процеси на гниене, които са много по-опасни, отколкото ако не е съвсем добре изплакнат препарата.
Аз плакнех много.
И аз така Peace

# 19
  • Мнения: 32
В Кауфланд има веро за бебешки съдове на Бочко. Купих от него. Струва около 2-3лв.

# 20
  • Мнения: 2 374
В началото миех само с гореща вода и после стерилизирах,след което започнах и с веро...от нашето.

# 21
  • Мнения: 55
Миех с веро, разбира се. Само с гореща вода не е достатъчно, за да се отмие всичко. Ако има хранителни остатъци, дори и след стерилизация, започват процеси на гниене, които са много по-опасни, отколкото ако не е съвсем добре изплакнат препарата.
Аз плакнех много.
И за процеса на гниенето са нужни микроорганизми,които се  унищожават със стерилизация. Simple Smile

# 22
  • Мнения: 991
Мия със специални бебешки препарати (тук ползвам този на Бочко, макар, че той е ароматизиран) или с обикновен немиризлив сапун за пране и изплаквам много добре.

# 23
  • Мнения: 922
 Peace
да мия шишетата с нашето веро и после в стерилизатора

# 24
  • Мнения: 9 973
да,разбира се

# 25
  • Мнения: 4 297
Да, мен ме мързи да стирилизирам толкова често и всичко мия с препарат за прибори.

# 26
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 929
Ами мия си нещата на децата с препарата, който ползвам за всички ни.

# 27
  • София
  • Мнения: 2 009
Ползвам нашето веро. Бях неприятно изненадана, че препарата на Бочко е с абсолютно същите активни вещества като всички останали. Само името му е детско  Twisted Evil

# 28
  • София
  • Мнения: 23 112
Мия с препарата ни за съдовете. Бях купила препарата на Бочко, но се ужасих от острата миризма на парфюм, която се разнасяше от шишетата след измиването.

# 29
  • Мнения: 1 733
От самото начало миех съдовете на Калоян с верото, което използвах за нашите.

# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 115
Мия със препарата на Бочко и после стерилизирам,знам,че до 6 месеца е задължително.Дори ако са престояли повече от 24 часа/стерелизираните шишета/и не са използвани-пак трябва да се стерилизират.Наистина в повечето препоръки от книгите така пише-само вода и с четка да се почистват,но Хипа е мазничък и с препарат е по добре.

# 31
# 32
  • Мнения: 163
Мия ги с бебешки препарат  Simple Smile

# 33
  • Мнения: 1 817
Когато беше бебе миех с бебешки сапун, гореща вода и после стерилизарах. Бяха ме предупредили за верото.
Сега вече мия съдовете му с веро,когато има нещо по-мазно, но обилно ги изплаквам.

# 34
  • Мнения: 1 919
Да, използвам веро.

# 35
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 506
Винаги съм ползвала веро.

Мия ги с бебешки препарат  Simple Smile

Нали не се заблуждаваш, че е с нещо по- различен от обикновеното веро?!

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Винаги съм ползвала и аз веро Peace

# 37
  • Мнения: 8 999
Миех с веро, разбира се. Само с гореща вода не е достатъчно, за да се отмие всичко. Ако има хранителни остатъци, дори и след стерилизация, започват процеси на гниене, които са много по-опасни, отколкото ако не е съвсем добре изплакнат препарата.
Аз плакнех много.
И за процеса на гниенето са нужни микроорганизми,които се  унищожават със стерилизация. Simple Smile


И в момента, в който извадиш шишето от стерилизатора, по него се налепват милиарди нови и съвсем живи микроорганизми и процесът на гниене се възобновява /ако има материал за него, де/.

# 38
  • Мнения: 4 335
Да,мия с веро Peace

# 39
  • Мнения: 55
Миех с веро, разбира се. Само с гореща вода не е достатъчно, за да се отмие всичко. Ако има хранителни остатъци, дори и след стерилизация, започват процеси на гниене, които са много по-опасни, отколкото ако не е съвсем добре изплакнат препарата.
Аз плакнех много.
И за процеса на гниенето са нужни микроорганизми,които се  унищожават със стерилизация. Simple Smile


И в момента, в който извадиш шишето от стерилизатора, по него се налепват милиарди нови и съвсем живи микроорганизми и процесът на гниене се възобновява /ако има материал за него, де/.

Еееее,ти пък съвсем.Все пак се старя да няма материал,не плакна само с вода,а и почиствам с четка.

# 40
  • Разград
  • Мнения: 518
Да, мия ги с веро и изплаквам с гореща вода. От скоро спрях и да стерилизирам  Peace

# 41
  • Мнения: 1 483
Да,винаги съм мила и мия в момента с веро

# 42
  • Мнения: 405
Принципно ги мия с препарата за бебешки съдове на "Бочко", а когато съм забравила да взема и няма ...с веро Rolling Eyes

# 43
  • Мнения: 23 162
Миех със "веро" ,защото по онова време специални препарати нямаше.После стерилизация до 8 месец,горе-долу.

# 44
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
В момента ги мия с бебешко веро Бочко Peace

# 45
  • Варна
  • Мнения: 1 817
"Миете ли  шишета и бибероните с веро?" - Да, мия ги с препарат за чинии. Така или иначе не изварявам, не съм привърженик.

 Peace Аз също. Никога не съм стерилизирала  Naughty

# 46
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
"Миете ли  шишета и бибероните с веро?" - Да, мия ги с препарат за чинии. Така или иначе не изварявам, не съм привърженик.

 Peace Аз също. Никога не съм стерилизирала  Naughty


и аз така Wink

# 47
  • Мнения: 2 013
Мия ги с това,с което мия и чиниите-веро!
И после ги стерилизирам Peace

# 48
  • Мнения: 153
Да мия ги с веро, а след това ги стерилизирам. Първо използвах обикновенно веро, а сред това на Бочко.

# 49
  • Мнения: 411
Aми с веро,да!
Изварявам шишета само преди първата употреба.

# 50
  • Временно
  • Мнения: 788
Да,мия ги с веро.
Отдавна не стерилизирам.

# 51
  • Мнения: 317
Миех с нашето веро за съдове. Миналата седмица купих верото на Бочко.
Peace И аз така! Доволна съм от него!

# 52
  • Мнения: 718
Не мисля, че верото е най-подходящият препарат за бебешките шишета и биби. Бих ги мила със сапун ако ми се налагаше, по-лесно се отмива. Peace

# 53
  • Мнения: 200
Да мия ги с веро. Отдавна вече не стерилизирам.

# 54
  • Мнения: 493
Да,винаги съм ги мила с веро.До шестия месец стерилизирах.

# 55
# 56
  • Мнения: 4 784
Да, с веро ги мия. До един момент след миенето с веро ги стерилизирах, като минаха първите месеци, спрях стерилизацията. Не мисля, че има нещо опасно. Все пак доста добре изплаквам.

# 57
  • София
  • Мнения: 4 590
Да, винаги съм ги мила с нашия препарат за съдове.

# 58
  • Мнения: 27 524
Не ти разбрах все пак питането, но - никога не съм стерилизирала и думата веро е като елка  Wink

# 59
  • Мнения: 55
Не ти разбрах все пак питането, но - никога не съм стерилизирала и думата веро е като елка  Wink
По-скоро като ксерокс Laughing

# 60
  • Мнения: 328
До към 1г и стерилизирах-шишета и бибероните,но след това миех със сапун-бебешки PeaceНо от 1-2м разбрах за верото Бачко и вече само него ползвам за Теди  Peace Hug

# 61
  • Мнения: 2 658
Мия с препарата zа чинии. От скоро и не стрилиzирам.

# 62
  • Мнения: 494
Да, на мен така ми казаха да ги мия, с веро и гореща вода и после стерилизирам. Но сега почнах да се замислям  newsm78 Като ми казаха да ги мия с веро и на мен ми се стори странно, щото то си е химикал, след твоя пост и аз ще почна да ги мия само с гореща вода. Crossing Arms

# 63
  • Мнения: 472
Понякога да,понякога не ....с обикновено веро  Peace
После стерилизирам

# 64
  • Бургас
  • Мнения: 1 202
Аз използвам веро,откакто моята дъщеричка се роди.Иначе не се отмива хубаво мръсотията.

# 65
  • София
  • Мнения: 3 789
След като е яла, измивам всички части на шишето хубаво с веро и гъбка. След това стерилизарам в МВФ Peace
Не мога да си представя, ако не почиствам предварително с веро, от млякото остават мазни следи и налепи по шишето, които само със стерилизиране няма как да се почистят или премахнат.

# 66
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 765
В началото миех само с вода и стерилизирах.Сега мия с верото на Бочко и стерилизирам само новите неща.

# 67
  • Мнения: 1 558
И аз мия с веро Peace

# 68
  • Мнения: 274
Да,от началото съм ги стерилизирала,а после ги миех с препарат за чинии,след това
с много гореща вода. Peace

# 69
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 059
Първо с веро,после с вряла вода и накрая ги стерилизирам.

# 70
  • София
  • Мнения: 1 139
Измивам с веро и гореща вода едничкото шише,което имам и залъгалките.
Отдавна нищо не стерилизирам Peace

# 71
  • Мнения: 3 929
Докъм 6-7 месец миех с препаратите, с които мия и съдовете за хранене вкъщи, изплаквах с гореща вода и стерилизирах в тенджера с вряща вода. После само ги миех с препарат и гореща вода, без да стерилизирам след това.

# 72
  • Мнения: 31 335
Миех със сапун, а сега вече с преперат за миене на чинии.

# 73
  • София
  • Мнения: 142
Мия само с гореща вода, след това стерилизирам.

# 74
  • Мнения: 209
Мия ги с веро и гореща вода, вече спрях да стерилизирвам.

# 75
  • Мнения: 1 372
Мия ги с веро и гореща вода, вече спрях да стерилизирвам.

# 76
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Аз кърмех бебето и имах шишета само за вода. Изплаквах ги с гореща вода и ги стерилизирах. Иначе на пазара има препарат за измиване на бебешки шишета, чаши и др. на Бочко.

# 77
  • Мнения: 1 080
Със сапун или с веро ги мия и не изварявам.

# 78
  • Мнения: 2 960
С гореща вода и четката за шишета,после стерилизирам в микровълновата в стерилизатор на АВЕНТ.

# 79
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 371
Миех с веро,гореща вода и четка за шишета.Рядко изварявах.

# 80
  • София
  • Мнения: 5 079
След като спрях да изварявам. Но той дефакто не е пил от шишета, до 6 месеца, така че, вече беше настанало време само за миене на шишенцето му с вода и препарат, и не съм се притеснявала. Сменях го често обаче. Peace

# 81
  • Мнения: 1 155
Да, мия ги, но с отделна гъбичка от тази, с която мия другите съдове.

# 82
  • Мнения: 397
Да мия ги с веро и гъба /и с четката за шишета/ после ги стерилизирам в микровълновата със стерилизатора на Авент за 2 мин.

# 83
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Да мия ги с четката и веро,но започнах след 7 месец,до тогава се кърмихме....

# 84
# 85
  • София
  • Мнения: 1 185
Когато ги изварявах ги миех само с гореща вода преди това, сега мия с препарат за съдове!

# 86
  • Мнения: 1 428
Да мия ги с веро.

# 87
  • Мнения: 165
В началото миех и изварявах, сега само с препарат и четка.

# 88
  • Мнения: 9 814
Никога не съм мила шишетата и бибероните с веро. Само с топла вода и сапун.

# 89
  • Мнения: 242
Да,миех ги с препарат за чинии.

# 90
  • София
  • Мнения: 361
много чинно миех всичко с веро,търках с четка и след това стерилизирах

# 91
  • Мнения: 276
Аз ги мия или с веро или препарата на Бочко

# 92
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Миех ги Peace

# 93
  • гр.София
  • Мнения: 380
Да, с препарат за чинии, след това стерилизирам.

# 94
  • Мнения: 62
Мия с препарат за измиване на бебешки съдове Бочко.

# 95
  • Мнения: 2 110
Да, с препарат за чинии, след това стерилизирам.


 Peace

# 96
  • София
  • Мнения: 1 178
В началото ги миех със сапун,после започнах с веро,но после трябва обилно изплакване.

# 97
  • Мнения: 1 740
Да мия ги с препарат за чинии.

# 98
Да, мия ги, но не всеки път ... примерно веднъж седмично! Наистина е безумно да се смята, че само с изплакване ще се измие мазнинката - независимо от кърма или от АМ!
Стерилизирам веднъж дневно всички шишета (примерно сутринта) и после в рамките на деня ги използвам последователно! Мисля, че не трябва да се прекалява и със стерилизацията - в крайна сметка гърдите ми да не би да са стерилни?!   smile3503

# 99
  • Мнения: 26
Никога не съм мила с веро-само с топла вода и ако се налага с четка,а след това изварям.Смятам обаче след 6-7 месец да изварявам 1 най-много 2 пъти в седмицата.

# 100
  • Мнения: 138
Да, с Бочко

# 101
  • Мнения: 325
И аз мия с Бочко.

# 102
  • Мнения: 4 447
Винаги съм ги мила с препарата за чинии.
 Grinning

# 103
  • Мнения: 189
                                     Винаги преди стерилизация ги мия с веро и гореща вода.

# 104
  • у нас
  • Мнения: 5 731
Мия ги с препарата за  чиниите.  Peace

# 105
  • Мнения: 931
Докато ги стерилизирах, т.е. до годинка ги миех със сапун. Прави по-малко пяна и се отмива по-лесно.

# 106
  • Мнения: 4 753
Купих си стъклени шишета и силиконови биби, точно за да не ги мия с нищо, освен гореща вода... И преварявах по веднъж на ден, когато дребен беше бебе...

# 107
  • Мнения: 204
Да ,миех ги с веро и след това ги стерилизирах.

# 108
  • Мнения: 1 420
Не ми се е налагало да стерилизирам, тъй като малката сучеше до 8мия месец, но след това миех бибероните с препарат за чинии и гореща вода  Peace

# 109
  • Мнения: 318
не,не мия с веро  Naughty,стерилизирам ги много често  Peace

# 110
  • Мнения: 5 577
аз използвам препарат за бебешки съдове - от кауфланда. не изварявам

# 111
  • Мнения: 1 045
Първите няколко месеца не съм ползвала веро само стериализирах.Вече сме на 8м не стериализирам всеки ден мия с веро на Бочко и хубаво изплаквам с гореща вода.Май съм се размързеливила нещо Peace

# 112
  • Мнения: 2 587
Да,миех ги с веро.

# 113
# 114
  • София
  • Мнения: 2 298
По съвет на педиатъра ги миех със сапун, после стерилизирах в стерилизатор. Вече след годинка престанах да стерилизирам, миех с каквото мием и другите съдове, най-често в миялната машина, защото от по-високата температура се получава и нещо като стерилизация.

# 115
  • София
  • Мнения: 1 555
До 6 месец стерилизирах и миех преди това с препарата за съдове. До 1 годинка миех с препарата за шишета. След това се преместихме в нов апартамент,имам нова съдомиална и там ги мия, по точно тя ги мие.  Rolling Eyes Дъщеря ми като беше по-малка  ядеше доста често, по-малко мляко. Понякога и по 10-12 хранения е имала и се побърквах с това миене на шишета.  ooooh! Освен това до 6 месец я хранех с изцедена кърма и освен миенето на шишетата, трябваше да мия и стерилизирам и контейнерчетата и помпата по 7-8 пъти на ден.  ooooh! Тя и до сега пие по 3-4 пъти мляко, отделно вода, сок, чай - радвам се, че вече не мия на ръка.  Laughing Други нищо около грижите за бебето не ми е тежало, обаче това миене на шишета,контейнери, помпи.  Crazy

# 116
  • Мнения: 194
Мия с препарата на Бочко,а после стелиризирам

# 117
  • Мнения: 101
никога не съм миела с веро, т.като ми казаха,че не е хубаво за бебето, но пък аз много и не ползвам шишета и биберони.

# 118
  • Мнения: 2 334
Винаги съм миела и мия всичко със сапун Тео бебе  Peace

# 119
  • Мнения: 660
Миех ги със бебешкия сапун или шампоан,спрях да стерилизирам като стана 25-30 дни и почнах да само да ги мия и после поливам с вряла вода.Сега вече си му ги мия с  веро от 6 месец натам... Peace

# 120
  • София
  • Мнения: 587
Мия ги с веро, хубаво изплаквам с гореща вода  и после стерилизирам .

# 121
  • Мнения: 200
Да мия всичко, шишета, чинийки, лъжички и играчки с препарата на Бочко за миене на детски съдове. Много съм доволна, много е икономичен, антибактериален и не остава мазни следи както от сапуна и верото  Peace Препоръчвам го горещо  Peace

# 122
  • София
  • Мнения: 3 271
Мия с препарат за чинии,Пур.

# 123
  • Мнения: 16
Сега и един татко да ви научи! Изваряването е задължително до поне 1.5 г. независимо дали се мият с препарат. Сапуна бил той бебешки или друг не е предназначен за съдове, а за кожата. С кремовете за лице полирате ли съдовете си? Препаратите за съдове съдържат доста силни активни съставки и отнема повече време, вода - ПАРИ да се изплакнат хубаво. На мен съпругата ми често ми се кара, че по чиниите има пяна след като съм ги мил. За бебешкото стомахче не е най-полезното да попаднат химически вещества. Ние мием с препарата БОЧКО, нашите и на детето. Вече може би 6 месеца не сме купували друг препарат. По-скъп е от обикновените препарати, но за нас си заслужава - измива добре, лесно се изплаква, мивката не мирише на парфюм, а чиниите още по-малко. Не правете грешката да си мислите, че състава написан отзад на който и да е продукт може да ви говори нещо, освен ако не сте в този бранш. Всичко е по изисквания, но под едно наименование по ИНКИ се крият доста различни вещества и после има и съотношение на смесване. Така че Бочко е идеален вариант, още повече че вече го намирам все по-лесно, видях го даже и в аптека. Не пренебрегвайте миенето, децата ни и без това в живота си ще се нагълтат с достатъчно химия, нека поне в началото да не им вкарваме с разни препарати създадени за възрастни.

# 124
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
И аз използвам препарат за измиване на шишета и биберони Бочко Peace !За сега съм доволна , въпреки че и в него има парфюм tataaaa    усеща се , а и го пише в състава на етикета  Peace

# 125
  • Мнения: 16
Има, но е плодов:) другото е синтетика

# 126
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Има, но е плодов:) другото е синтетика


 newsm78 newsm78 Thinking Може  Peace.Аз лично не намирам общо с никой плод , пък и този плод пак ще е вид синтетика , но пълно щастие няма и не можем да избегнем и да се предпазим от всичко.Избираме по малкото зло.

# 127
  • Мнения: 581
Аз смятам да си взема от препарата на Бочко .

# 128
  • Мнения: 1 241
Да, с препарат за чинии ги миех. Сега като се роди второто бебче може да пробвам този на Бочко.

# 129
  • Мнения: 16
Има, но е плодов:) другото е синтетика


 newsm78 newsm78 Thinking Може  Peace.Аз лично не намирам общо с никой плод , пък и този плод пак ще е вид синтетика , но пълно щастие няма и не можем да избегнем и да се предпазим от всичко.Избираме по малкото зло.
Така е:))))) а и то като си купиш ябълка от пазара не знаеш коя част от Менделеевата таблица гризеш:)

# 130
  • BG
  • Мнения: 2 217
Мия определено, но след това стерилизирам шишетата, а гризалките-играчки мия с препарат и след това преплаквам!  Peace

# 131
  • Мнения: 1 650
Момичета, вече има специално веро за бебета от серията SURCARE, има реклама в списание "Моето бебе и аз".

# 132
  • Мнения: 805
Мия всичко и наше, и на детето, и на бебето с препарат за миене на чинии.
Изплаквам хубаво и ст време на време от скука стерилизирам...
Проблеми не съм имала.

# 133
# 134
  • Мнения: 212
   ДА!  От време на време стерилизирам!  Peace
Проблеми не съм имала.

# 135
  • София
  • Мнения: 1 185
Да, мия с обикновен препарат за съдове, но изплаквам по 1000 пъти!

# 136
  • Мнения: 388
От първия до осмият месец миех с препарат за чинии и след това стерилизирах.

# 137
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Да, мия с веро.
След като се изплакнат добре, не мисля, че ще има проблем.

# 138
# 139
  • Мнения: 183
мия без препарати, само с четка и гореща вода и после в стерилизатора. Купила съм си бочко още като ни изписаха, но все още не съм го ползвала. Гледам напоследък, че намалява нещо обаче, сигурно татито ни не е прочел, че е бебешки и мие с него чиниите Laughing

# 140
  • Мнения: 6 274
Не, мия ги с бебешки сапун...

# 141
  • Мнения: 139
шишетата мия с течен сапун! Hug

# 142
# 143
  • Мнения: 1 629
като беше малък ги стерилизирах, а сега с веро на Бочко ги мия Peace

# 144
  • Мнения: 488
Верото на БОЧКО  Peace  Peace  Peace
само!

# 145
  • Мнения: 2 047
  Какво е това веро на Бочко. В аптеките ли се продава?

# 146
  • Мнения: 2 149
След като спрях да стерилизирам,започнах да мия с веро Peace

# 147
  • Мнения: 212
http://www.lavena.bg/index.php?ch=9&tip=1&id=12&l=1 - Препарат за измиване на бебешки съдове БОЧКО   Party

Последна редакция: чт, 19 фев 2009, 16:54 от jojon

# 148
  • Мнения: 610
Миех шишетата на малката с гъба,която е лично за нея и с бебешки сапун,след което прецизно стерилизирах докато навърши 1год.

# 149
  • Мнения: 183
  Какво е това веро на Бочко. В аптеките ли се продава?
Не, в почти всички магазини за бебешки храни и тем подобни го има  Wink

# 150
  • Мнения: 374
Вече ги мия с верото, с което мия и нашите чинии Peace
Стерилизирам веднъж седмично, но малката ползва шише само за водата Grinning

# 151
  • Мнения: 101
Да, мия ги с препарата за бебешки съдове на Бочко и после в стерилизатора  Peace.
Вече само мия  Peace

И аз така!

# 152
  • Мнения: 2 047
  Благодаря, че ме светнахте за този препарат  Grinning

# 153
  • Мнения: 149
Мия ги с препарат за съдове и четка. Вече не ги изварявам.

# 154
  • Мнения: 594
Мия ги с домакинско веро и топла вода. Към 7-8 месеца като навърши спрях да изварявам.

# 155
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Мия ги със сапун Сейфгард и четка. От известно време вече въобще не стерилизирам.

# 156
  • Мнения: 3 376
Миех ги с бебешки сапун,така ме бяха посъветвали.
Като поотрасна с веро,но само Фрош.

Сега гледам,че и Бочко са пуснали специално веро.

# 157
  • Бургас
  • Мнения: 723
Мия сама с верото на Бочко и четка за шишетета,не стерилизирам Peace

# 158
  • Варна
  • Мнения: 365
Аз мия само с четка и вряла вода и мисля че добре се измиват. Но смятам да го пробвам този препарат на бочко, 100% резултатът ще е по добър

# 159
  • София
  • Мнения: 1 626
От самото начало миех с веро, нашето, Ехо.
И стерилизирах.

По-късно си купих верото на Бочко и спрях със стерилизирането.

# 160
  • Мнения: 96
От раждането до момента мия шишетата с веро и след това стерилизирам.Ако нямам време да стерилизирам ,пълня шишето до половината  с вода ,пъхам в микровълновата на 3 мин. и след като заври водата завъртам бибата и разклащам.

# 161
  • София
  • Мнения: 1 946
нищо не съм стерилизирала. мия с веро лъжичката, паничките и чашата за вода, залъгалката още от най-малка като беше й я мия само с вода. изварявам единствено нови вещи преди първата употреба.

# 162
  • In someone's dreams
  • Мнения: 118
Мия с веро - да. Не виждам какъв е проблемът. Все още стерилизирам в МВ веднъж месечно /и аз незнам защо/.

# 163
  • Мнения: 2 447
"Миете ли  шишета и бибероните с веро?" - Да, мия ги с препарат за чинии. Така или иначе не изварявам, не съм привърженик.
И аз така! Peace

# 164
  • Мнения: 955
Мия с препарата на Бочко за бебешки съдове. До 6-я месец стерилизирах, но вече не Peace.

# 165
  • Мнения: 202
Аз ги миех със сапун и след това ги стерилизирах.

# 166
  • Мнения: 387
Да , мия със веро и после изварявам...

# 167
  • Мнения: 82
Миех ги само с бебешки сапун и след това ги стерилизирах.

# 168
  • Мнения: 210
Аз ги мия само с верото на Бочко то е много добро не е съкпо и точно за бебета

# 169
сина ми е на 10 месеца и още му мия шишетатат и бибероноте с веро слад което ги изварявам

# 170
  • Мнения: 3 621
изполвам това веро и после стерилизирам

# 171
  • Мнения: 145
Мия с веро, но вече не стерилизирам, правех го до 7-я месец! Сега само с веро и топла вода.

# 172
  • Мнения: 668
Мия ги с Pur, плакна с гореща вода и след това стерилизирам. Peace

# 173
  • Бургас
  • Мнения: 296
Винаги съм ги миела с препарат за миене на съдове. Много малко време стерилизирах -1-2 седмици само.

# 174
  • Мнения: 184
Мия ги с Pur, плакна с гореща вода и след това стерилизирам. Peace
И аз  Peace

# 175
  • София
  • Мнения: 1 524
 newsm78 Да му имам съвета на доктора.
Винаги съм миела с препарат за съдове, след това стерилизация.

# 176
  • Мнения: 215
Имаме дъщеричка на 6 месеца, от начлото мия играчките й и шишенцата, които започнах от скоро да ползвам, тъй като я кърмя, с веро. До 2-3ти месец ги и стерилизирах. В момента само ги изплаквам само с топла вода, а когато се налага и с препарат за съдове. Имам приятелка, която си купи бебешко веро.

 

# 177
  • Мнения: 1 364
Миех ги с веро и след това ги изварявах

# 178
  • Мнения: 6 078
да с веро

# 179
  • Мнения: 4 447
"Миете ли  шишета и бибероните с веро?" - Да, мия ги с препарат за чинии. Така или иначе не изварявам, не съм привърженик.

 Peace

# 180
  • Мнения: 94
още от първия ден

# 181
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Предимно с много гореща вода и четка, отвреме - навреме с Пур като после изплаквам продължително.

# 182
  • Sofia
  • Мнения: 194
Миех само с бебешки сапун и след това стерилизирах- смятам, че верото наистина се изплаква по-трудно, но аз съм от "маниаците' Wink

# 183
  • София
  • Мнения: 276
Да, мия ги с веро и изплаквам добре Peace  Четох някъде че Бочко имат препарат специално за бебешки съдове, но не съм виждала никъде да се предлага Sad

# 184
  • Мнения: 498
Мия с нашият препарат за веро

# 185
  • Мнения: 266
  Мия  с "Пур" изплаквам добре и стерилизирам.

# 186
  • Мнения: 468
Аз мия с препарата на Бочко и стерилизирам после. Мисля да ползвам този препарат поне до над годинка, а стерилизацита до 7-8 месеца. Но ще видим.

# 187
  • Мнения: 141
съседката, която има бебче на 3 месеца ги мие с един специален препарат за миене на бебешки съдове " Бочко" на Лавена. Каза, че е много доволна, така че като му дойде времето смятам и аз да си купя от него.
Освен това знам, че шишетата могат да се мият и в съдомиялна:)

# 188
  • Мнения: 638
Всички съдове за бебето мия с "Бочко"  Peace

# 189
  • Мнения: 607
Миех ги с бебешки сапуни после ги слагах в стерелизатор.

# 190
  • Мнения: 55
Все пак имам съмишленици,които не използват препарати за миенето на шишетата.Не  че  ако нямаше други това би променило мнението ми  Grinning Намалила съм химията на бубката до минимум(и в прането и в козметиката),макар че започнах да  й мия приборите от пюретата с веро...

# 191
  • Мнения: 275
Аз мия нещата на бебето с Бочко. Виждала съм и още един специален препарат за бебета - Surcare. И двата не са скъпи - под 3 лв. са. Освен това ги стерилизирам - за 2 мин. в стерилизатор за микровълнова. Много е бързо и лесно.

П.С. Играчките и гризалките не го стерилизирам - тях само ги мия с Бочко.

# 192
  • Мнения: 346
Izpolzvam samo gore6ta voda,ve4e ne q i prevarqvam.

# 193
  • София
  • Мнения: 30 206
използвам бебешкия препарат за миене на съдове на Surcare. Доволна съм, отмина се лесно.

# 194
  • Мнения: 5 026
Да,само с веро мия.

# 195
  • Мнения: 349
И аз мия с веро, но с отделна гъба /от нашата/  купичките, а  шишета и биберони с четките.

# 196
  • София
  • Мнения: 843
Да, ползвам препарат.

# 197
  • Мнения: 506
И аз ги мия с веро.

# 198
  • Русе
  • Мнения: 343
Ползвам препаратът за бебешки съдове на "Лавена" - "Бочко".  Peace

# 199
  • Мнения: 276
Мия ги или с веро или с препарата на Бочко

# 200
  • Мнения: 645
Мия с верото на Бочко

# 201
  • Мнения: 697
Задължително мия с веро /на Бочко/ , защото остават много мазни от млякото. Само с вода хич не става, пробвала съм.

# 202
  • Русе
  • Мнения: 626
Да, и аз използвам препарата на Лавена - Бочко  Peace след което ги подреждам в стерилизатора и го включвам  Peace

# 203
  • Мнения: 2 015
Ползвам Peace

# 204
  • София
  • Мнения: 614
Да, миех бибероните и шишетата с Фрош, след което стерилизирах. Сега вече мия с това, което ползвам в момента - най-често Палмолив. Не мисля, че децата поемат някаква химия от миенето с препарат, ако се изплакне обилно  Peace

# 205
  • Мнения: 1 546
Да, мия с Фрош. Peace

# 206
  • Мнения: 817
Здравейте,когато преди 2 месеца и половина се роди дъщеричката ми поради ред причини не успях да я науча да суче и затова изцеждам кърма и я храня със шише.Още в болницата много чинно миех всичко с веро,търках с четка и след това стерилизирах.Но когато се прибрахме вкъщи и педито дойде ме посъветва да не използвам препарати,а само гореща вода и четка да отмивам мазнината и след това,разбира се, задължителната стерилизация.Според доктора не е ясно колко точно се измива препарата и колкото по-малко химия се използва ,толкова по-добре.Позамислих се аз тогава и реших да пробвам,и така досега.Може би  сама,без съвет нямаше да взема подобно решение,то дори ми се стори безумно в началото,но сега го възприемам като нещо нормално и съм доволна че послушах педито.
Интересно ми е има ли и други родители дето не мият шишетата на бебето си със сапун?  Grinning

Аз задължително мия с веро и гореща вода и след това серилизирам. Поне при мен шишетата не се измиват добре само с вода. А иначе педито каза, че до към годинка е добре и да се серилизират.

# 207
  • Мнения: 3 932
С предварително разредено във вода веро процедирахме навремето. До 8-я месец стерилизирах след измиване.

# 208
  • Бургас
  • Мнения: 529
До 4-ия месец миех с веро и стерилизирах, от тогава - само с веро (обикновено, не Бочко) Crossing Arms

# 209
  • Мнения: 82
С веро ги мия преди да ги сложа в стерилизатора, иначе през деня само с вода.

# 210
  • Мнения: 1 053
Всеки ден сменям шишенцето (само 4ай слагам в него,на кьрма сме) и го мия с верото за 4инии след което стерилизирам.

# 211
  • Мнения: 221
Да мия ги с веро.

# 212
  • Мнения: 469
Аз ги мия с веро Бочко

# 213
  • Мнения: 666
Миех ги с веро да, капвах няколко капки в гореща вода и така. После в стерилизатора.

# 214
  • Мнения: 542
мия си ги и все още с веро!

# 215
  • София
  • Мнения: 8 288
да, иначе остава мазно.

# 216
  • Мнения: 58
Да, и аз използвам препарата на Лавена - Бочко  Peace след което ги подреждам в стерилизатора и го включвам  Peace
Бочко,  отделна от нашта гъбичка и стерилизатора

# 217
  • Мнения: 3 092
15 страници с отговори ....бре  Simple Smile
Миех ги с веро , разбира се .

# 218
  • Мнения: 108
Мия ги с верото на Бочко и съм много доволна.

# 219
  • Мнения: 108
А да и с отделна гъбичка.

# 220
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Мия с препарата на "Бочко". Peace

# 221
# 222
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Не винаги, но често.

# 223
  • Мнения: 108
Не съм използвала веро или препарат за измиване на съдове за приборите на бебето. Нашата кума е химичка и работи в Химико-технологичния университет. Със студентите са правили изследване на препаратите за измиване и се оказало, че са толкова силни, че препарата се отмива напълно след 15 пъти изплакване с вода. Мия скамо с гореща вода, от време на време със сапун, след което стерилизация. Не съм имала никакви проблеми до момента.

Общи условия

Активация на акаунт