1 клас ще мина аз, не е труден той за нас

  • 16 141
  • 314
  •   1
Отговори
# 270
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Добро утро!  smile3507

 Със закъснение,честито на Диана! Да е жива и здрава,гордост за мама и тати!   bouquet
 Моите и двете са фенове на колелото,обичат си и ги и карат при всяка възможност.Малкото на 2 години вече беше без помощни и смайваше всички. Mr. Green Вече с нетърпение чакат да се стопли. ooooh!

# 271
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Ха, добро утро и от мен. И аз така  smile3507


 Моите и двете са фенове на колелото,обичат си и ги и карат при всяка възможност.Малкото на 2 години вече беше без помощни и смайваше всички. Mr. Green Вече с нетърпение чакат да се стопли. ooooh!


О, ние вече открихме сезона. Нали живеем точно до у-щето и е идеално за колело там. Вчера след дъжда пак бяхме там и току що изпраното яке веднага се сдоби с пръски  Crazy

AlexaS
, Констанца и тя на "дърти години" реши да кара колело, та първо беше с помощни. Срама в началото не я нахъса да се научи без тях. Някакви 3-4 годишни малчугани преминаваха покрай нея с бясна скорост без помощни, а тя креташе след тях  Mr. Green Една вечер сама се научи за 1/2 час.

# 272
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 В събота ходихме в НСА и Ники дойде с колелото,ама на мен ми се стори студено... Confused
 На пролет ще се учим да караме ролери с каката.

# 273
  • Мнения: 1 817
Наистина бързо се учат децата да карат колело. Първото колело купихме, когато Крис беше на 3г. Тогава караше  с помощни. След като купихме голямото със скорости се научи много бързо. Само за половин час в училищния двор с дядо си. Сега е фурия. Laughing За предната Коледа получи и ролери, но към тях няма никъкъв интерес. Събират праха Rolling Eyes

# 274
  • Мнения: 498
здравейте !
искам да закупя учебници за 1 клас, но къде се продават? сега ще погледна и в нета, но ако знаете книжарница ще ми е най удобно. не ме интересува какви са точно учубниците важно е да са за първи клас - ако знаете и кои са най подходящи ще помоля за препоръка.

# 275
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
здравейте !
искам да закупя учебници за 1 клас, но къде се продават? сега ще погледна и в нета, но ако знаете книжарница ще ми е най удобно. не ме интересува какви са точно учубниците важно е да са за първи клас - ако знаете и кои са най подходящи ще помоля за препоръка.

 На Славейков има ,а и във всички онлайн книжарници има по нещо.
 Нашите учат по тези на Просвета,Труд и Булвест-шарения голяма. ooooh!

Последна редакция: пн, 09 фев 2009, 10:53 от Фантичка

# 276
  • Мнения: 2 829
почти във всяка книжарница има учебници

Славейков е подходящ също

нашите също учат по учебници от всички издателства

можеш допълнително да вземеш и сборника за 1 клас на Евелина Динева-
както и помагалата за диктовка по Бел

ей сега ще потърся в нета как изглеждат


на издателство Слово  са помагалата ни по бел и математика
http://izdatelstvo-slovo.com/razdel.php?razdel=5

Последна редакция: пн, 09 фев 2009, 19:56 от *Мънки*

# 277
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Нашите учат по учебниците на Просвета и купувахме от тяхната книжарница, която е на ул.Иван Асен (зад Полиграфическия). Ето повече.

# 278
  • Мнения: 498
благодаря ви много. аз търсих в 5-6 книжарници но такива учебници не се продават. ще потърсим където казвате, за нас е без значение точно учебника защото детето сега навърши 4 години, но почти чете и искаме да видим как точно ги учат в училище. може и да смята до 10 с едно сметало, но учебника сигурно ще помогне повече, ако грешно сме я научили.
а да знаете откъде мога да закупя едни линийки на Круизер за смятане? т.е. мен ме вълнува повече дали има ръководство преведено на български, или поне пълно английско ръководство,защото с тези пръчки став амного лесно смятането, броенето, дори алгоритми и дроби се решават с тях.

# 279
  • Мнения: 7 821
благодаря ви много. аз търсих в 5-6 книжарници но такива учебници не се продават. ще потърсим където казвате, за нас е без значение точно учебника защото детето сега навърши 4 години, но почти чете и искаме да видим как точно ги учат в училище. може и да смята до 10 с едно сметало, но учебника сигурно ще помогне повече, ако грешно сме я научили.
а да знаете откъде мога да закупя едни линийки на Круизер за смятане? т.е. мен ме вълнува повече дали има ръководство преведено на български, или поне пълно английско ръководство,защото с тези пръчки став амного лесно смятането, броенето, дори алгоритми и дроби се решават с тях.
Личното ми мнение е, че за дете на 4 години е най-добре да вземете от книжките на Моливко и Ръка за ръка от програмата на детските градини.  Peace

# 280
  • Мнения: 2 829
мда...,не е ли рано за 4 годишно дете,, newsm78
какво ще правите  в ПГ,,а после в първи клас Thinking




# 281
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
мда...,не е ли рано за 4 годишно дете,, newsm78
какво ще правите  в ПГ,,а после в първи клас Thinking


 Някои хора са твърде амбициозни.
 То и моето на 4 го научиха да чете,но аз съм майка темерут и зор не му давах,време му беше да играе ...

# 282
  • Мнения: 2 829
е,няма лошо ,пък и ако на детенце му е интересно....
макар че ,,и аз съм фен на тези години повече да играе


аз лично ,на Ваше място ,бих го записала език да учи по-интензивно

# 283
  • София,
  • Мнения: 4 267
Абе това за мен са си болни амбиции, оставете децата да се наиграят наволя, че тръгнат ли на училище щат нещат ще учат, а тогава ще им се играе, но училището ги зове. Няма нищо лошо в това детето ако е умно да се научи да чете и да пише, но все пак то си е дете и не е необходимо да го карате да мине учебниците три години по рано отколкото трябва. Между другото - после в училище ще му е безинтересно и ще имате проблеми с дисциплината! Hug КАзвам го от собствен опит, защото аз редовно си висях в коридора, когато имахме час по български, защото аз можех да чета и да пиша и по цял час говорех и пречех на другите и учителят често ме гонеше Laughing, беше ми много тъпо и скучно в часовете и много ме беше яд когато учителят вдигаше другите деца да четат урока, а мен не - защо от аз можех, четях бързо и гладко, а другите дечица тепърва се учеха.  Wink

# 284
извинете че влизам като гост но си забравих паролата. мисля че нещо хората в БГ не са добре с възпитанието. дори са е от добри чувства, не е ваша работа на кой детето кога учи, пише и т.н. незнам по какви причини вечно се осъждат хората, имали болни амбиции, били млади за това, стари за онова и т.н. аз не съм за този форум просто исках информация. който иска ми дава който не иска да не дава. поясних че детето е на 4 защото не ми трябват допълнитете пособия за смятане четене диктовки и прочие. исках основните учебници с методиката на преподаване или как е изнесен урока в учебника. и не на последно място сигурно сте телепати за да отсъдите на кой децата колко играят и изобщо какво правят. все пак за тези които са писали от добри чувства към детето ще кажа че то само се научи да смята, да брои до 100 с грешки и да срича. още миналата година всеки ден си вкарваше дисковете буквенка и цифренка и си играеше сама с тях. аз имам и друго дете така че грижите ми са доста. по същия начин е с английския - брои до 100 с грешки, знае азбуката, всички основни цветове и запаметява думите и изразите от диска. чудно ми е как ще накараш някой насила да прави тези неща. а стаж на компа има 3 години и половина. това я успокоява и ние с баща й нямаме нищо против да изкарва по няколко часа седейки пред него. всъщност мислех изобщо да не отговарям, но ми се стори грозно да слагате етикети на хора които непознавате какви амбиции са имали или други подобни коментари. и това важи за почти всички списващи в  форумите на бг мама. абе питат хората нещо и вместо отговор по питането получават и бонус от купища коментари и мнения за неща които не са питали.
благодаря за писалите по питането!

Общи условия

Активация на акаунт