Защо плащате

  • 11 427
  • 314
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 4 393
jeniqa, не се плаща за добро отношение, а за определен лекар! Защото може да попаднеш и на стажант. За мен е важно лекарят да е кадърен и с бебето да сме в сигурни ръце. Няма как да звънна през нощта на някой и да кажа "Искам Вие да ме израждате." без да съм си платила - това е извънреден труд. А за лошото отношение - мисля, че нещата се променят, както и ти си писала, че са се отнесли с теб.

Съгласна съм, но за да стане добрия лекар, на който ти разчиташ добър лекар и той е бил стажант преди това...и за да стажува в болница следва да има качества, а не да ни наплашат, че видите ли, я по-добре си изберете екип, съответно си платете, че иначе не се знае дали с бебето ви ще сте добре...ето, с това не съм съгласна!!!Защото аз не се съмнявам в професионалните им качества, а в доброто им сърце, а в някои професии е задължително да го имаш  Peace
Иначе нямам нищо против да си заплатиш след като искаш даден лекар да е на разположение когато настъпи момента, това си е извънреден труд  Peace Това, което не ми харесва е, че с това масово плащане за раждане, лекарите взеха да се отнасят пренебрежително към такива бъдещи майки, които не са си избрали лекарят, съответно не са платили!Защото това вече не е извънредене труд, те са на смяна и това им е работата.А човечното отношение не изисква много, дори съм убедена, че и самите доктори ще се почувстват по-добре след това...дори и да не са сложили 500 лв.в джоба си.Те пак ще вземат нещо, българинът по принцип знае как да се отблагодарява!!!

# 256
  • Мнения: 125
И аз се чудех защо се трошат пари за раждане в държавна болница...докато не попаднах в такава. Заклевам се (въпреки, че не обичам толкова силни думи), съжалявам и до днес и няма да спра да съжалявам,  че не си платих за частна клиника. Някак щях да ги събера парите. Защото това, което изживях в Майчин дом няма да го забравя скоро! И всеки път, щом се сетя, ще се разтрепервам от нерви. Тия изроди там ни (щото майките бяхме много) съсипаха първите дни със съкровищата ни! за раждането няма да споменавам. Имаше една идиотка, която няма да се отърве жива, само да я зърна някъде #2gunfire
Посещават кварталната поликлиника за ЖК.
Без да имам за цел да споря с теб Hug: Аз посещавах кварталната клиника за ЖК. Честна дума, колкото и бременности, живот и здраве, да ми предстоят - все при същия лекар ще ходя! Лошото е, че той май е изключение.

Последна редакция: пт, 06 мар 2009, 12:05 от Шматка

# 257
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 322
Ужасно нещо ни се случва в тая държава...
 а парите за осигуровки си ги прибират де, както и заплатите си всеки месец!!!...че те ТРЯБВА да си свършат работата...е те са я свършили, но много грубо и в никакъв случай не професионално!
ами парите от осигуровките не си ги взимат ТЕ. а НОИ (държавата) и НЗОК (почти държавата)!!!
заплатата е 400 лв за специалист!! в една болница в софия  професор взима 450 лв заплата!!
по здравна каса нищо не пише за етика и професионализъм. и кой оп ределя какво е професионализъм?
аз също си платих и пак ще го направя!

# 258
  • Мнения: 4 393
Ужасно нещо ни се случва в тая държава...
 а парите за осигуровки си ги прибират де, както и заплатите си всеки месец!!!...че те ТРЯБВА да си свършат работата...е те са я свършили, но много грубо и в никакъв случай не професионално!
ами парите от осигуровките не си ги взимат ТЕ. а НОИ (държавата) и НЗОК (почти държавата)!!!
заплатата е 400 лв за специалист!! в една болница в софия  професор взима 450 лв заплата!!
по здравна каса нищо не пише за етика и професионализъм. и кой оп ределя какво е професионализъм?
аз също си платих и пак ще го направя!

Ами влез в черния списък с лекарите и виж кой определя какво е професионализъм...според мен това са пациентите.Като се оплачат един куп пациенти от един доктор, аз се замислям дали да отида при него?!А относно заплатите:като не им харесват заплатите да отидат да работят в частна клиника, а не вместо да те израждат да се оглеждат в джобовете на таткото!Има не един или два случая с алчни доктори, които хем взели, хем пък после не се справили както трябва  #Crazy
Аз не те обвинявам, че си плащаш, аз също си платих...само че когато вече бебето беше в ръцете ми, жива и здрава, и на когото трябва-на акушерката/тук се повтарям/, защото, слава Богу, раждането ми беше лесно и докторът почти не се наложи да присъства!

# 259
  • София
  • Мнения: 1 892
     Според мен, решението е да станат всички услуги законни и регламентирани. Ще дам за пример болницата, където раждах, за да стане ясно какво имам предвид. Тина Киркова е държавна болница (също както Шейново, Майчин дом). НО - има си цени за всичко и тези цени са изнесени на сайта им. Има секцио по медицински причини, има и секцио по желание. Има избор на екип и т.н. Ако искаш, можеш да раждаш напълно безплатно - естествено, ще те изражда лекарят, който се падне на смяна и ще се наложи да търпиш не много добрите условия в родилното. Ако ти се дават по 30 лв на ден, можеш да си във вип -стая - там си е почти като в частна клиника - и хигиената, и отношението на персонала...
      Плащането става в деня на изписването, т.е. след като вече всичко е минало и НА КАСА !!! Дават фактура. Не съм дала нито лев под масата, и никой не ми е искал. А лекарката, която ми прави секциото, е завеждащ отделение !  Peace
    Трябва родилката да има избор, но всичко да е законно и прозрачно.

# 260
  • София
  • Мнения: 3 524
За избор на екип. ..............
исках да раждам при точно определена лекарка, която ми следи и бременността, в Тина Киркова. това е въпрос на личен избор, не на изнудване Rolling Eyes

# 261
  • Бургас
  • Мнения: 364
И аз се чудех защо се трошат пари за раждане в държавна болница...докато не попаднах в такава. Заклевам се (въпреки, че не обичам толкова силни думи), съжалявам и до днес и няма да спра да съжалявам,  че не си платих за частна клиника. Някак щях да ги събера парите. Защото това, което изживях в Майчин дом няма да го забравя скоро! И всеки път, щом се сетя, ще се разтрепервам от нерви. Тия изроди там ни (щото майките бяхме много) съсипаха първите дни със съкровищата ни! за раждането няма да споменавам. Имаше една идиотка, която няма да се отърве жива, само да я зърна някъде #2gunfire
Посещават кварталната поликлиника за ЖК.
Без да имам за цел да споря с теб Hug: Аз посещавах кварталната клиника за ЖК. Честна дума, колкото и бременности, живот и здраве, да ми предстоят - все при същия лекар ще ходя! Лошото е, че той май е изключение.

За съжаление и на мен се случи същото. Мислех, че като съм здравно осигурена, мога да разчитам на професионално и човешко отношение в държавна болница, както би трябвало да е, но не би... Наложи се мъжът ми да предупреди екипа на смяна в Майчин дом, че ще си платим, за да не ме оставят на произвола. Историята е дълга, а и мисля, че вече съм разказвала във форума за раждането си - отказана епидурална упойка, шиене на живо, все събития ала Майчин дом - София. И въпреки че екипът бе спокоен, че ще си платя, пак беше ужасно. Месеци след раждането сънувах кошмари. Извадих чист късмет, че дъщеря ми се роди жива и здрава, за което досега благодаря на съдбата.
Към авторката на темата - ако ще си плащаш, избери частна клиника, поне да знаеш за какво си даваш парите. А ако избереш държавна болница - нека не е Майчин дом - не само аз имам горчив опит оттам.
Леко раждане и здраво бебче!  Hug

# 262
  • Мнения: 7 132
Шматка, нямам нищо против кварталните ЖК. Дадох го за пример, тъй като мнозинството бъдещи майки бременеят извън форума, извън списъците и информационния поток тук. Доста голяма част от бременните биват обслужвани от акушерка, а не от лекар. Peace
А след като спомена МД, тази руска ролетка съм я играла. Самоубих се. МОЛЯ НИКОЙ ДА НЕ СТЪПВА В МД БЕЗ ДА ИМА УГОВОРКА С ЛЕКАР.   

# 263
  • София
  • Мнения: 327


Съгласна съм, но за да стане добрия лекар, на който ти разчиташ добър лекар и той е бил стажант преди това...и за да стажува в болница следва да има качества, а не да ни наплашат, че видите ли, я по-добре си изберете екип, съответно си платете, че иначе не се знае дали с бебето ви ще сте добре...ето, с това не съм съгласна!!!Защото аз не се съмнявам в професионалните им качества, а в доброто им сърце, а в някои професии е задължително да го имаш  Peace



Кои са тези лекари, които плашат? Мен никой не ме е плашил. И стажанта нека си има качества, но аз не искам да трупа опит върху мен.

Въобще не съм съгласна, че ако не им харесва на лекарите заплащането трябва да отидат в частна клиника. Ние гледаме само най-елементарната страна в гинекологичната професия, а именно акушерството. Ако един лекар иска да е добър специалист, трябва да е добър и в много други области. Например Ин Витро или Онкогинекология или Патология или Хирургия. Все неща, които не са застъпени в частните клиники на куп. А иначе аз не бих родила в частна клиника поне за сега. Според мен обгрижването е на ниво, но не дай боже при усложнения все се стига до държавна болница, а понякога е късно ...


Аз не те обвинявам, че си плащаш, аз също си платих...само че когато вече бебето беше в ръцете ми, жива и здрава, и на когото трябва-на акушерката/тук се повтарям/, защото, слава Богу, раждането ми беше лесно и докторът почти не се наложи да присъства!

Според мен точно отблагодаряването води до корупция. Нещата трябва да са ясни поне месец преди са се роди. Ангажимент, звънене по всяко време, персонални претенции към определен екип(лекар) - съответно плащане на каса. А не за това, че е на смяна и че се държи добре(както твърдиш, че трябва да бъде отношението попринцип) да получи пари и после да гледа всички в ръцете. В случая акушерката си е свършила просто работата.

# 264
  • Мнения: 125
МОЛЯ НИКОЙ ДА НЕ СТЪПВА В МД БЕЗ ДА ИМА УГОВОРКА С ЛЕКАР.   
За съжаление и уговорката с лекар не е гаранция Sick Момичето, с което бяхме в предродилна, после в реанимация и накрая в една стая заедно, се беше уговорило с лекар. Защото случаят й беше по-специален. Въпреки, че беше планирано секцио лежа в предродилна на окситоцин #Crazy Въпросният лекар я оперира след половин ден чакане. След това я забрави, докато не настъпи петият ден от раждането. И защо мислите я потърси тогава?! За да провери дали си е платила "избор на лекар", за да си прибере неговата част #2gunfire Честно ви казвам - доповръща ми се като ми каза мацката.
Абе НЕ ХОДЕТЕ В МАЙЧИН ДОМ ВЪОБЩЕ!

# 265
  • Мнения: 9 990
"...Ако един лекар иска да е добър специалист, трябва да е добър и в много други области. Например Ин Витро или Онкогинекология или Патология или Хирургия. ..."

За първи път чувам, че един лекар трябва да е гинеколог, хирург и онколог едновременно Confused, за да е "добър"

# 266
  • Мнения: 3 993
...Все неща, които не са застъпени в частните клиники на куп. А иначе аз не бих родила в частна клиника поне за сега. Според мен обгрижването е на ниво, но не дай боже при усложнения все се стига до държавна болница, а понякога е късно ...
Според мен точно отблагодаряването води до корупция. Нещата трябва да са ясни поне месец преди са се роди. Ангажимент, звънене по всяко време, персонални претенции към определен екип(лекар) - съответно плащане на каса. А не за това, че е на смяна и че се държи добре(както твърдиш, че трябва да бъде отношението попринцип) да получи пари и после да гледа всички в ръцете. В случая акушерката си е свършила просто работата.
Абсолютно споделям това мнение. Чета по-назад постове колко било прекрасно да родиш в частна клиника - глупости! Питайте тези, които са оставили по 2000-3000 лева в частна клиника и се е наложило да ги преместят в държавна болница, за да спасяват я майката, я бебето....или  и са се прибрали у дома със сталифококи, но благодарят на Бога, че са живи и здрави.  Crazy Всякакви случаи има! Rolling Eyes
Сега има избор за всичко - да си платиш или не, да си избереш предварително лекар или не, да ползваш упойка или не, планирано секцио ако желаеш, оттам избор на анестезиолог и т.н., и т.н. Значи тези, които не са се възползвали от правото си на избор, моля да не обясняват на останалите, че всички трябва да правят като тях.  Naughty Изборът се заплаща и така е с всичко в живота - няма безплатен обяд!
На момичетата, които плюят Майчин дом по-нагоре, ще кажа следното: горчивият опит, който твърдите, че имате в тази болница - откъде сте сигурни, че нямаше да го имате в друга болница/клиника? Откъде знаете това, като нямате база за сравнение? Аз ще ви кажа, че нещата, които говорите за Майчин дом, за мен звучат тенденциозно и претенциозно - аз също раждах там и не споделям нищо от вашите впечатления. В Майчин дом има прекрасни специалисти и ако не сте си избрали някой от тях - сърдете се на себе си.

# 267
  • Мнения: 9 990
Ами....много странно реагирате-само от вашата си камбанария.Ако погледнете към едно Име-лекар някакъв -ще има както доволни от него, така и недоволни.Един е излекуван, друг-не.Една с една болести и раждания не протичат еднакво.Отворете белите и черните списъци-вътре фигурират еднакви имена.Освен това-има избор-всеки да си решава.
Аз самата имам две бременности и две тежки раждания.Дори не помня кой точно ме изроди на финала, идваха-отиваха си.Имаше и стажанти.Няма да забравя как една ми засичаше контракциите и ми бършеше челото и ми даваше спринцовка с вода.Не и запомних името.Даже не беше българка.Обаче, ако не бяха всички тези хора, на които нито съм платила лично, нито съм ги избирала-просто дежурен екип-работата беше зле.Лично аз съм много благодарна.На изписване не съм носила бутилки-наслушах се на това как се чудят къде да ги слагат тези алкохоли.Занесох цветя.Много.Може би е нужно да кажа, че мястото е Шейново.Вижте обаче и колко ще оплюят Шейново след мен или по черните списъци.Колкото до Майчин дом-на съседката детето и нея спасиха.Пак дежурните.Та-колкото недоволни-толкова и доволни май.

# 268
  • Мнения: 4 393
Добре де, не си платил за избор на лекар и нямаш претенции кой ще те изражда...след като моята акушерка/явно си е само късмет мойто/ си е свършила работата, защо и лекарят не си свърши работата ...аз не съм го избирала, просто съм попаднала в неговата смяна, нали така?Не искам привилегии, просто да ме проверява колко ми е разкритието, как са тоновете на бебето, дали всичко е нормално или има усложнения...това не влиза ли в работата му, в случай че не съм си платила за избор на екип  ooooh! Извинете, ако аз не съм наясно и те всъщност не взимат заплати от нашите осигуровки, а от някъде другаде  newsm78

# 269
  • София
  • Мнения: 327
"...Ако един лекар иска да е добър специалист, трябва да е добър и в много други области. Например Ин Витро или Онкогинекология или Патология или Хирургия. ..."

За първи път чувам, че един лекар трябва да е гинеколог, хирург и онколог едновременно Confused, за да е "добър"



Не си ме разбрала - писах онкогинеколог и тн. Имах предвид, че освен да акушира, повечето гинеколози работещи в болница могат да ти направят и операция(на киста, миома, извън маточна бременнист... например), или конизация или лапароскопия или ... или  . Пиша "или" защото няма "специалист по всичко", но всеки може поне още няколко неща, освен да изражда. И предпочитам като си избера лекар, да мога да разчитам на него и за други проблеми(на дай Боже).

Общи условия

Активация на акаунт