Защо плащате

  • 11 434
  • 314
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 9 990
Добре де, не си платил за избор на лекар и нямаш претенции кой ще те изражда...след като моята акушерка/явно си е само късмет мойто/ си е свършила работата, защо и лекарят не си свърши работата ...аз не съм го избирала, просто съм попаднала в неговата смяна, нали така?Не искам привилегии, просто да ме проверява колко ми е разкритието, как са тоновете на бебето, дали всичко е нормално или има усложнения...това не влиза ли в работата му, в случай че не съм си платила за избор на екип  ooooh! Извинете, ако аз не съм наясно и те всъщност не взимат заплати от нашите осигуровки, а от някъде другаде  newsm78

И баба ти взима пенсия.Сравнението може да не е най-удачно.Аз това писах по-горе.Хората работят.Взимат заплата, взимат, ако са избрани за екип-за това се заплаща регламентирано.Един и същи екип-със и без избор има доволни и недоволни пациенти.

# 271
  • Мнения: 4 393
Абе, жена, не можеш ли да ме разбереш или не искаш?Не му ли е работа да ме изроди като е в държавна болница и НЕ съм го избрала, но той е на смяна?Или не може щото баба ми взима пенсия  #Crazy Ти направо изби рибата!!!

# 272
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 325
не я е избила! ти не искаш да разбереш май. да, ще те изроди, но не очаквай нещо повече. аналогията с пенсиите е като тази осигуровки/заплати. айде стига вече жени! никой не те кара да плащаш - ще получиш минимума на здравната услуга и толкоз. унякой друг може да иска повече.

# 273
  • Мнения: 9 990
Ми то същото важи за тебе, Жена. Laughing
Работа му е-защо реши, че не му е.Обаче е регламентирано, законно и пораво на исбор д-р Пешо да бъде избран от Петканка-да ражда при него.За целта, се плаща на каса.Толкоз.Ако Петканка държи на Този лекар.Ако не държи-отива на дежурен.Както аз направих.И д-р Иван си свърши работата.
Аз те разбирам, жена, и не виждам кво се пулиш толкоз.... Laughing

Хубу-ще ти обясня с ябълки и круши, белким схванеш сега:
д-р Пешо е дежурен.Има две родилки, идват, изтекли им води, раждат.Не са го избрали.Едната ражда лесно-остава доволна.Другата се мъчи 10 часа, остава недоволна.На следващия ден д-р Пешо има две планирани -избрали са го други две пациентки.Едната-ражда леко, няма шев и кройка-доволна.Другата обаче иде с инфекцийка, детето и е в кувьоз на системи, тя реве по цял ден и е недоволна.Д-р Пешо работи и в частна клиника, където пък съвсем се плаща.Избор.Нали за това се борихме-да имаме Избор.Там се случва същото...

# 274
  • Мнения: 4 393
Не съм казала, че няма нужда да плаща щом го е избрала...и се пуля когато някой упорито отказва да приеме чуждо мнение различно от неговото.Говорим за различни неща, не разбра ли???Аз говоря за хипотетична ситуация при случай на НЕизбран екип.

# 275
  • Мнения: 257
Първият път - защото исках да имам доверен лекар, и слава богу, че реших, защото имаше особености, да не кажа усложнения, на които при случаен екип и принцип, нямаше кой да реагира бързо и да ми обърне нужното внимание.
Сега смятам пак така да постъпя, с друг лекар. Наречи го глупост, презастраховка, но ако това е начинът в Бг да си купиш внимание и да си осигуриш нужното спокойствие, не бих се колебала и за минута. За такова нещо не пестя пари (въпреки, че и аз не ги печатам)! Peace
Не съм съгласна с теб-това че не плащаш не значи че няма да ти обърнат внимание.Аз не съм платила и една стотинка ,но имах усложнения и всички лекари  и този който ме изражда ми бяха до "гъза" денонощно докато не излязох от опастност.Вдигнах цялото отделение на крак.Аз съм на мнение че с пари и без пари каквото е писано ще стане,та дори и Господ да те изражда Crossing Arms

# 276
  • Мнения: 125
На момичетата, които плюят Майчин дом по-нагоре, ще кажа следното: горчивият опит, който твърдите, че имате в тази болница - откъде сте сигурни, че нямаше да го имате в друга болница/клиника? Откъде знаете това, като нямате база за сравнение? Аз ще ви кажа, че нещата, които говорите за Майчин дом, за мен звучат тенденциозно и претенциозно - аз също раждах там и не  споделям нищо от вашите впечатления. В Майчин дом има прекрасни специалисти и ако не сте си избрали някой от тях - сърдете се на себе си.
Искаж да ми кажеш, че е претенциозно от моя страна да искам да знам  какво се случва с бебето ми? Или да имам  претенции, че да се държиш с родилки като със стадо говеда не е добре свършена работа, а олигофренщина? Да мисля, че за мускулната инжекция при раждането, можеше да ме сложат да легна, защото мускулът трябва да е отпуснат?
Би ли могла да бъдеш малко по-тактична?! Евала, че си си платила и си доволна! Ама аз обяснявям защо ще си платя следващия път. И съм сигурна, че втори път няма да допусна такова нещо, да! Защото веднъж вече съм го изживяла и ще съм далеч по-твърда и внимателна.
 За обобщение да спомена, че според мен лекарите, акушерките и въобще целия персонал, би трябвало да се държи с пациентите като с хора. Не повече, не по-малко! И не мога да разбера как може да ми говорите, че за отношението е нормално да се плаща. Ми не е!

# 277
  • Мнения: 9 990
Правете разлика-Доверен лекар-не е ли този, който ти следи бременността, може и да ти е близък по друга линия. ThinkingВ такъв случай-защо да не го изберем?????Аз това разбирам по доверен лекар.В стаята ми имаше родилка, направила кратко проучване тип-бели списъци и беше платила за избор.Е, избора така я закърпи, че и се ревеше.Но пък други останаха много доволни от същия избор.Просто не винаги изборът ние удачен и правилен.Нищо повече.

# 278
  • Мнения: 4 393
Цитат
За обобщение да спомена, че според мен лекарите, акушерките и въобще целия персонал, би трябвало да се държи с пациентите като с хора. Не повече, не по-малко! И не мога да разбера как може да ми говорите, че за отношението е нормално да се плаща. Ми не е!

Шматка евала!Това се опитвам да обясня от сума ти постове насам, но никой не желае да ме разбере  Peace

# 279
  • Мнения: 9 990
Разбрахме те, ти не разбираш другото.За отношение и свършена работа никой нищо не казва.То е ясно, че всеки следва да си я върши.но за по-различно отношение и да виси само над теб един лекар, а не над още 4 родилки едновременнно е плащане на каса за избор на екип.

# 280
  • Мнения: 1 817
Цитат
За обобщение да спомена, че според мен лекарите, акушерките и въобще целия персонал, би трябвало да се държи с пациентите като с хора. Не повече, не по-малко! И не мога да разбера как може да ми говорите, че за отношението е нормално да се плаща. Ми не е!

Шматка евала!Това се опитвам да обясня от сума ти постове насам, но никой не желае да ме разбере  Peace

Разбира се, че не е нормално, но на практика така се получава> Sad
С малки изключения.

# 281
  • Мнения: 4 393
Разбрахме те, ти не разбираш другото.За отношение и свършена работа никой нищо не казва.То е ясно, че всеки следва да си я върши.но за по-различно отношение и да виси само над теб един лекар, а не над още 4 родилки едновременнно е плащане на каса за избор на екип.

Виж, мила, никъде не съм писала, че искам специално отношение...по-скоро обратното.Не искам след време /защото натам отиват работите/ да се окаже, че има специално негативно отношение, защото не си си избрал екипа.Аз например щях да си го избера, ако имах някакви контакти, но нямах, т.е.не знаех кой да си избера и затова отидох на сляпо с единствената мисъл, че в  Шейново са най-добрите!Е, оправдаха ми очакванията.Но наистина за МД съм чувала ужасни неща, включително най-добрата ми приятелка претърпя там интервенция /врастнал косъм/ и беше ужасена от отношението им/тук включвам абсолютно всички, с които е имала контакт от персонала/...това не е правилно  Naughty

# 282
  • Мнения: 9 990
Аз не съм написала Нищо Различно-върни се и чети.И аз раждах в Шейново на дежурен и то не веднъж. LaughingМила....Но пък и за МД тези, които аз познавам и са раждали така-са доволни.Това се опитвам да ти обясня-и с плащане и без плащане от един лекар има И доволни и Недоволни.Да не говорим пък, че това, от което тя е Ужасена, за мен може да не е кой знае какъв кошмар и обратно.

# 283
  • Мнения: 9 814
sexxi2 , аз пък не съм съгласна с теб пък!
Това че, не си плащаш гарантира поне на 70% липса на елементарно внимание от страна на лекарите и останалия персонал за съжаление. Нормално е, ако има усложнения да ти обърнат внимание и да се разтичат. Може много от лекарите да гледат винаги в джоба на пациента, но никой от тях не иска родилки с риск за живота и нещастни случаи в отделението си.
А иначе така е, ако на едно раждане "му е писано" да мине като по учебник и на полето да стане, няма да има проблем.
Имах възможност да усетя какво е да попаднеш в едно родилно отделение без да те знаят на кой си човек, и да се държат с теб като с идиот и как се променя отношението на персонала, в момента в който се появи лекарката, която ми следеше бременността.
Та примери много, и на доволни от случайните екипи и обратното.
Аз не съм съгласна с това плащане било то регламентирано на каса или не. Все пак плащам здравни осигуровки и очаквам за това да получа компетентната помощ и елементарно човешко отношение, но системата е опорочена още от доболничната помощ.
Повечето бременни плащат и за следене на бременността си, защото т.нар. Програма "Майчино зравеопазване" поема само два ехографски прегледа и елементарните изследвания. Отделно колко пари дават бъдещите майки за БХС и поне 2 ФМ? Така вече стигнала до края на бременността си, почти всяка жена предпочита да се бръкне още малко и да си осигури спокойствие, внимание и най-елементрано човешко отношение в най-важния момент в живота й.

# 284
  • Мнения: 343
Не съм икономист и не знам какво точно й е сбъркано на системата, но да се очаква компетентност от лекар с 450 или 500 лева заплата е доста наивно. Призванието си е призвание, но и докторите деца хранят и учат все пак.

Общи условия

Активация на акаунт