Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 69

  • 26 717
  • 293
  •   1
Отговори
# 240
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Леле Нелка, това е страхотно!  newsm20 newsm74

# 241
  • Мнения: 11 607
Момичета, искам да пробвам покритията......Гледам,че някои от вас работят много с мастика 2 - имам ги продуктите за нея, препоръчаха ми и млечния марципан на Наталина.......Та за тези2 покрития каква торта бихте ми препоръчали - тип шоколадова ако може. Че в нашата къща не знам защо сладко=шоколад.......

# 242
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Момиче днес видях в магазина глазури на д-р Йодкер. Купих карамелена и смятам да я пробвам тия дни. Някой от вас да я е опитвал, дали е хубава? newsm78

# 243
  • Мнения: X
Estell , в кои точно магазин?Аз я гледах в списание ,но в магазин още не съм я видяла.Търсих в Метро,Билла,Кауфланд...Утре откриват и Пикадили,ще видя и там.

# 244
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Estell , в кои точно магазин?Аз я гледах в списание ,но в магазин още не съм я видяла.Търсих в Метро,Билла,Кауфланд...Утре откриват и Пикадили,ще видя и там.

В МАКАО. Имаше и шоколадови глазури и карамелени други не видях, не се загледах дали има.  ooooh!

Ето една домашна тортичка от мен. Нещо бялата глазура ми се разтече, май стана рядка. И я опропастих ама за вкъщи става

# 245
  • Мнения: 137
Boshi Moshi много хубави тортички,много ми хареса как си моделирала младежа облегнат на компютъра.
nelka.nelka останах без думи,фгурката ти е жива направо!
Пепи,Албена,благодаря за клипчетата!
Албена освен въпросите на момичетат които са задали до тук ми е любопитно надолу тортата с шоколадово тесто ли си я покрила и това ню-ню етажче под панделката само от кувертюр ли е или има някакво пълнежче.

# 246
  • Мнения: 4 358
Нелка възхитена съм от твоя труд smile3501 smile3501.Просто невероятно.Аз лично в сладкарница такова чуда като твоето не съм виждала Peace
Абленка newsm51 за клипчета. Пепи    bouquet и за теб - все пак и твоето си е труд
Боши - Мошимного хубави тортички.Особено втората с плажуващите Party
Пепито - Честит рожден ден на детенце Hug.Много хубави колички.Моделирани са нали newsm78
Естел щях да те забравя Hug.Дали не може опаковката на тези глазури да видим.Тази торта с тях ли е правена?

# 247
  • Мнения: 634
Сладури нямам нищо против да обяснявам когато правя.Когато правя панделка или друга украса не слагам олио .Олио ползвам само за глазурите.Шоколад може да се ползва всякакъв в случая ползвах кувертюр на копчета.
Ай ай тортата си е от две отделни голяма с размер 24см. и малка под панделката 17 см.,която си е на отделен картон .Покритието е шоколадов Фондан на Ванчето с тази разлика ,че аз го омесих с малко нишесте и разточих  с такова без олио.
Естел поздравления за тортата  bouquet
Благодарности на Пепи за помоща ,която ми оказва всеки път .  bouquet

# 248
  • Мнения: 11 607
Албена, усещам,че си моя човек за спортни торти......Имаш с фланелки, с отбори....Може ли повече информация за това какви блатове използваш, крем, оформление и всичко, което аз не се сещам да питам,но е важно!

И това на клипчетата - само бял шоколад ли е?

И аз благодарности за труда....на всички ви!

# 249
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Не глазурата я купих тази сутрин за 0,76лв. А тортата не е с нея! Ето и снимки:

Ето и начина на приготвяне: http://www.bgphoto.net/photos/2535/o633693549587971250.JPG

# 250
  • София
  • Мнения: 2 116
Много благодаря за клипчетата, Албенче! Толкова изчерпателно си снимала цялата направа, благодаря и на дъщеря ти за търпението да седи около теб с телефона в ръка около 20минути. Само искам да те питам, когато напълно застинат ли махаш фолиото и редиш, или малко да са меки, за да можеш да режеш, от това, което виждам, май са си съвсем твърди и не ти ли се топят в ръцете, докато ги нагласяш? Също искам да те питам - оставяш ги да са малко по-дебелички, за да са по-стабилни ли?  bouquet

Пепито, Честит Рожден Ден на детенцето ти! Да е живо и здраво. Чудесна 3-обрзна писта:))

# 251
  • Мнения: 1 173
Пепи, и на теб   bouquet а за търновския край нещо ми се върти Кони newsm78
Кони ми е градска - от Ст.Загора е  Wink
Нелка ти пускаш "бомбата" и изчезваш - просто нямам думи  smile3501
Пепи оправи Макуина, браво
Мама Цоцоланка а вие ще го ядете ли това покритие ? При нас никой не го яде - тази всичката пудра захар ми разваля вкуса на тортата отдолу. Иначе като си подхванала рецептите наред - аз съм за Династията . Не е точно шоколадова , но пък е много вкусна.
 Нета ми се разпадна вчера нацяло ( чакам техника да го оправи ) , комшийския ми идва слаб , но видеото за панделките ще го видя .Благодаря за положения труд на Пепи и Албена.

Последна редакция: ср, 04 фев 2009, 16:02 от raya_usa

# 252
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
И аз като Рая подкрепям Династията, друга чудесна торта е Магнетен и също Алказар. Аз съм малко пристрастна към блатовете на орехово белтъчна основа, както и на млечните кремове.

# 253
  • Мнения: 4 358
Аз пък се запалих по панделката на Албенка.Тая торта дето съм я замислила за св.Валентин ще и отива такава панделка.Само дано се справя, че шоко борда ми е препъни камък.
Ако използвам тези предни корици за подвързване на папки дето ги продават в Офис 1 примерно за нанасянето на шоколада дали са подходящи newsm78

# 254
  • Мнения: 34
Здравейте момичета,от много време следя темата  и ми е много интерсно при вас,но сега съм в чуденка.След месец и няколко дни синът ми има рожден ден и тъкмо се бях престрашила да направя една тортичка за  детската градина  Blush,но от там ме отрязаха,че трябва  задължително да е купена.Та за това исках да ви попитам носите ли домашни торти в градината и дали само при нас са такива изискванията.Ще ви бъда много благодарна ако някой ми отговори.

Общи условия

Активация на акаунт