Времетраене на кърменето

  • 5 882
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 070
И при мен беше така с първата ми дъщеря, постепенно времето падна от 50-60 минути на 10тина
Сега втората ми - на почти 7 месеца е - сучеше по 10тина минути в началото, после по около пет, сега има няма 2-3 минути повечето пъти, каналите ми са добре отпушени, тя яко дърпа и така

Трябва да оставяте бебетата да си сучат колкото дълго искат - гърдата е изпразнена вероятно, но дечицата имат сукателен рефлекс, задоволяват си инстинкта и нуждата от сучене и допир

# 16
  • Мнения: 350
И ние сме в другата крайност, за сега на една гърда между 5-15 мин. кърмим се на поискване. Между 1,5 ч до 5 часа между храненията и горе долу два тир по къси интервала после един по дълъг като единият е следобед а другия вачер-нощем.

# 17
  • Мнения: X
Първият месец кърмих даже по 2 часа Shocked

# 18
  • Мнения: 164
В самото начало се кърмихме по около 30 мин. Сега е почти на 3 месеца и успява да се нахрани за около 5-7 мин., но ако заспи на гърдата може да си цока и половин час Laughing

# 19
  • Мнения: 543
Винаги различно - от няколко поредни часа до няколко секунди - колкото да оближе цицаца - буквално едно- две смуквания... Не знам на какво се дължи, но той си знае!

# 20
  • Мнения: 9 776
Здравейте, и аз да си кажа - през първия месец се хранихме по 1 час.... Embarassed, и на мен ми се струваше ужасно много и попитах лекарката и тя ме посъветва не повече от 15 мин на гърда .... 

Сега се сещам, че и нашта педи ми беше казала, че бебетата повече от 15 минути не сучат ooooh!, т.е. от там нататък си начесват крастата дет се вика Mr. Green. Но аз се убедих, че не е права Naughty.

# 21
  • Мнения: 718
А, пропуснах и още нещо, пак от "специалисти":
- от сокчетата минавали коликите (!!!!!!?????)
- храненето на поискване се практикувало само от циганите (!!!!!!!)

БЕЗ КОМЕНТАР!!!

# 22
  • Мнения: 9 776
...
- храненето на поискване се практикувало само от циганите (!!!!!!!)

Смятай колко много сме циганите в Бг Mr. Green.

# 23
  • Мнения: 718
И моят младеж в началото сучеше с часове, направо по цял ден само с това се занимавахме, не си правех труда и да се обличам...Постепенне започна все по-умело и по-бързо да суче, а скоро откри, че не всичко кърмене и има други интересни за раглеждане и занимаване...Така, че е съвсем нормално да се кърмите по толкова време, аз не бих го ограничавала.  Peace

# 24
  • Мнения: 292
Пък мойта буба беше в другата крайност най-много 10 мин да се задържи. В повечето случаи след петата минута се отказваше. И сега така продължава най много 10мин, в повечето случаи 3-4 и е готова. Смятам, че щом детето наддава и е доволно, е нормално колкото иска, толкова да си седи на гърда Peace

Оооооооо, и ние сме така. Единствено нощно време суче малко повече ....... 20_25 мин.

# 25
  • Мнения: 386
И ние сме в другата крайност- 5-10 мин. и е готов, а ако опитам да настоявам той започва да реве. Само първите две седмици му отнемаше повече време.

# 26
  • Мнения: 48
А аз умишлено ограничавах времетраенето на моята пиявичка от 15 минути през първия месец - до 5 минути през четвъртия, защото е много лаком, бързо се наяжда и освен, че много повръща, наддава много на кг (по 1,5-2 кг на месец - в момента сме над 9 кг на 4 месеца).  Blush

# 27
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И моите сучеха за по 5-10 мин

# 28
  • Мнения: 494
Не го ограничавам, колкото иска толкова. И ние се храним по много време

# 29
  • Мнения: 422
На мен ми е много интересно като су4ат малките души4ки по 5-10 минКолко време минава до следващото поискване newsm78 Peace

Общи условия

Активация на акаунт