Времетраене на кърменето

  • 5 887
  • 47
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9 776
На мен ми е много интересно като су4ат малките души4ки по 5-10 минКолко време минава до следващото поискване newsm78 Peace

3 часа от раждането и до сега е така Peace. Не е важно колко време суче, а как суче. Иначе то може и половин час да дърпа, но неефективно.

# 31
  • Мнения: 48
На мен ми е много интересно като су4ат малките души4ки по 5-10 минКолко време минава до следващото поискване newsm78 Peace

и при нас между 2 и 3 часа минават докато пак огладнее, ако сме на разходка може и 4 часа да не се сети, че е гладен, а понякога и по 5-6 - през нощта, но много рядко  Peace

# 32
  • Мнения: 1 174
На мен ми е много интересно като су4ат малките души4ки по 5-10 минКолко време минава до следващото поискване newsm78 Peace

Моят от самото начало суче ше по 15-20 минути и накрая заспиваше, а сега около 5 минутки. Будеше се преди, а и сега на 2,5 - 3 часа. Зависи от бебето според мен, някои се съсредоточават да сучат и докато не приключат не спират, а други обичат да спират за малко и после пак  Laughing Аз все си мисля че и при големите хора е така, например мъжа ми е способен за няколко минути да си оближе чинията, докато аз мога да ям в продължение на 1 час /стига да имам време де, ама по - бързо не мога тъй че накрая оставам гладна  Grinning/.

# 33
  • Мнения: 9 776
На мен ми е много интересно като су4ат малките души4ки по 5-10 минКолко време минава до следващото поискване newsm78 Peace

Моят от самото начало суче ше по 15-20 минути и накрая заспиваше, а сега около 5 минутки. Будеше се преди, а и сега на 2,5 - 3 часа. Зависи от бебето според мен, някои се съсредоточават да сучат и докато не приключат не спират, а други обичат да спират за малко и после пак  Laughing Аз все си мисля че и при големите хора е така, например мъжа ми е способен за няколко минути да си оближе чинията, докато аз мога да ям в продължение на 1 час /стига да имам време де, ама по - бързо не мога тъй че накрая оставам гладна  Grinning/.

Тъкмо днес си мислех същото. Как някои хора ядат много бързо /мъжа ми, например Mr. Green/, други по-бавно. Така е и при бебетата. Може би е до ген.

# 34
  • Мнения: 718
Имам и още един въпрос: какви индикации ви дава бебето, че се е нахранило? Само ли се отдръпва или просто намалява интензивността на сучене? Или заспива? Ако заспива как го оригвате?

# 35
  • Мнения: 9 776
Имам и още един въпрос: какви индикации ви дава бебето, че се е нахранило? Само ли се отдръпва или просто намалява интензивността на сучене? Или заспива? Ако заспива как го оригвате?

Ако заспи, до последно го побутвам и така докато съвсем спре да суче. Ако не заспи, започва да ми дъвче зърното, смеейки се, почва да ми говори нещо си негово и така. Ако заспи, невинаги се оригва. Но това може да стане и насън. Винаги го изправям, пък каквото направи.

# 36
  • Мнения: 80
Още от началото целодневно си висяхме на цица така до ден днешен  Blush !Благодарение на което все още кърмя,а що се отнася до индикациите обикновенно заспива докато яде и изобщо не се оригва,а и аз избягвам да я изправям защото се буди!Но и този проблем отпада когато бебето започне да сяда, а до тогава давай капки за колики и това е  Peace !

# 37
  • Мнения: 23 162
Имам и още един въпрос: какви индикации ви дава бебето, че се е нахранило? Само ли се отдръпва или просто намалява интензивността на сучене? Или заспива? Ако заспива как го оригвате?
Не го оригвах,тох сам се оригваше след 20-30 мин.Дори и да го изправях,той пак се оригваше след много време,освен това се разбуждаше и ревеше.

# 38
  • Мнения: 422
да моми4ета подкрепям казаното от вас-мъжа ми се храни много бавно просто си се наслаждава на храната,докато аз дали от работата съм свикнала да се "налапам"набързо и това е.Малката явно се е метнала на баща си.Просто ми беше интересно- благодаря за отговорите.

# 39
  • Мнения: 1 305
Дъщеря ми от самото начало беше много лакома. Първоначално се наяждаше за 20-30 мин и издържаше 2-3 часа, после още по бързо цокаше трябваха и 15 мин и беше готова.
За оригването ако заспеше не я будех така я слагах, пробвала съм да я надигна но нищо, нито се оригваше, нито се будеше продължаваше да си спи на рамото ми 

# 40
  • Мнения: 306
първият месец малката сучеше по 15-20 мин от едната гърда, после от другата...доста се бавихме. после като навърши два месеца и изведнъж свали на 7-8 минути на гърда, ама изсуква всичко. на мен едно педи ми каза в началото да ограничавам сученето, че детето наддавало много, ама аз си карам както знам. какво като наддава? нали кърма яде, да не й давам сланинки?!?сега като я слушам на всяко смукване - гълта, суче доста по- силно и е по- уверена, знае какво прави и не се мотка. само като се наяде започва да се повърта. децата сами си регулират кога, по колко и за колко време- това разбрах със сигурност. 

# 41
  • Мнения: 489
Суче не повече от 10 мин. понякога само от едната, понякога и от 2-те гърди, зависи колко е гладна. Въпреки това си наддава доста добре, за 3 месеца сме удвоили теглото.

# 42
  • Мнения: 38
Имам и още един въпрос: какви индикации ви дава бебето, че се е нахранило? Само ли се отдръпва или просто намалява интензивността на сучене? Или заспива? Ако заспива как го оригвате?

Различно, отдръпват се, или заспиват, а понякога просто си "висят" на гърдата. Тогава ги махам аз, защото иначе зърна няма да ми останат. По принцип не винаги ги оригвам, липсват ми чифт ръце Laughing Който е пръв, обръщам по корем на възглавница, другия взимам на ръце. Синът ми почти никога не се оригва, направо си повръща Confused, дъщеря ми се оригва по-честичко. То съвссем не е задължително...

# 43
  • Мнения: 1 098
Давах на бебчето си когато си поиска и по колкото си поиска.

# 44
  • Мнения: 718
Давах на бебчето си когато си поиска и по колкото си поиска.

А кога горе-долу се регулира режима му?

Общи условия

Активация на акаунт