Като мънички прекрасни гъбки, растат на Юнчо здрави бели зъбки

  • 13 212
  • 303
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 5 713
А Верея-та? Свекито едно време покрай магазина, който имаше, много я хвалеше...

# 271
  • Мнения: 21
може да не  съм доразбрала, но това не го ли обявиха по повод сиренето, все пак има разлика между правенето на сирене и кисело мляко, да не говорим, че това обявяване бе напълно на добра воля, което означава, че може би има необявили се производители, които правят същото. Не визирам никого конкретно, но все пак тук става дума за самодеклариране, а не за лабораторни изследвания.

# 272
  • Miami
  • Мнения: 412
може да не  съм доразбрала, но това не го ли обявиха по повод сиренето, все пак има разлика между правенето на сирене и кисело мляко, да не говорим, че това обявяване бе напълно на добра воля, което означава, че може би има необявили се производители, които правят същото. Не визирам никого конкретно, но все пак тук става дума за самодеклариране, а не за лабораторни изследвания.

Става въпрос, че фирмите производители на мляко и млечни продукти внасят сухо/концентрирано мляко от ЕС и понеже не е с достатъчна масленост му прибавят растителна мазнина(по ТВ казаха палмова, че слагат някои). Това важи както за сиренето, така и за другите млечни произведения.
И какво значи "но все пак тук става дума за самодеклариране, а не за лабораторни изследвания"  newsm78 Все пак фирмите производители най-добре знаят какво слагат в произведенията си, не са нужни други лаб.изследвания"

Снощи ходих в халите и имаше млека с коледна опаковка(забравих на коя фирма). Представете си  какви боклуци има вътре, за да е годно млякото още  #Cussing out

Понаспах се, макар че сънувах филма  Confused Жегна ме много.

Жорката вече се изправя сам в леглото, но не може да пълзи още. Надига се на ръце и крака(като мост, как го обясних само  Laughing ) и седи така, като се измори се пуска по очи, не му идва на ум да се мести  Mr. Green

# 273
  • Miami
  • Мнения: 412
Мама Гаца, ти юнско бебче ли имаш? Защо не се представиш и да споделяш  с нас  вашите преживявания и емоции  Grinning

# 274
  • на края на света.....
  • Мнения: 46
Хванах те ме Simple Smile.Имам момиченце София,което се роди на 17 юни и от време на време надничам в теми те"скришом" ,когато ми остава време.Поздрави на всички ,много са ви хубави бебоците.

Последна редакция: нд, 08 фев 2009, 13:48 от Мама Гаца

# 275
  • Miami
  • Мнения: 412
Айде добре дошла официално  Hug   Grinning

# 276
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
А Верея-та? Свекито едно време покрай магазина, който имаше, много я хвалеше...
Моя мьж много ми го хвали, а те цялата му фамилия са "сиренари" Mr. Green . Ама как го казах, имам предвид, че цял живот с това са се занимавали, да правят сирене. И той каза, че било много хубаво, а и познавал технологията, нали преди да затрият тукашната фабрика, те/имам предвид сердика Стара Загора/ са го правили.

# 277
  • Мнения: 23
може да не  съм доразбрала, но това не го ли обявиха по повод сиренето, все пак има разлика между правенето на сирене и кисело мляко, да не говорим, че това обявяване бе напълно на добра воля, което означава, че може би има необявили се производители, които правят същото. Не визирам никого конкретно, но все пак тук става дума за самодеклариране, а не за лабораторни изследвания.

Става въпрос, че фирмите производители на мляко и млечни продукти внасят сухо/концентрирано мляко от ЕС и понеже не е с достатъчна масленост му прибавят растителна мазнина(по ТВ казаха палмова, че слагат някои). Това важи както за сиренето, така и за другите млечни произведения.
И какво значи "но все пак тук става дума за самодеклариране, а не за лабораторни изследвания"  newsm78 Все пак фирмите производители най-добре знаят какво слагат в произведенията си, не са нужни други лаб.изследвания"

Peace - ето аз какво четох по въпроса с киселите млека

 Embarassedхм нещо не ми се получава като сложа линк към сайта със статията  Shocked - но ако някой го интересува тази статия е от сайта на д-р Марио -  И ЛАКТОБАЦИЛУС БУЛГАРИКУС ЕМИГРИРА

Ние ядем кисело мляко, но домашно приготвено  Wink не бих се доверила на купено за да го дам на детето

# 278
  • София
  • Мнения: 864
привет мами
ние малко из4езнахме защото ни се наложи да влезнем в инфекциозна болница. но вчера ни изписаха и сега свикваме с "новата" обстановка у дома.
да се похвалим- вече можем да седиме за няколко секунди стабилно. ето какво научихме в болницата:)
отивам да чета назад че доста сте пописали:)

# 279
  • София
  • Мнения: 864
В Марагидик бяхме лятото когато Роси беше на 40 дена. Като хотел е направен страхотно но....... обслужването е отчайваяо лошо повярвайтеми, казвам го като човек, който няма почти никакви претенции освен - чиста и топла стая и хубава храна. иначе е много красиво там.има басейн който ние докато бяхме там, беше доста мръсничък. него препоръчвам за среща
а какво ще кажете за Пловдив?

да кажа и аз за количките- нашата също е с два коша- в началото ползвахме зимният кош и а легло т.като креватчето ни не беше ошло и беше ектра за бебо. освен това можеш да си пренасяш коша от стая в стая и бебо си спинка до тебе без да се буди.но ако можеш потърси зимен кош който да може да се повдига лекинко от към главата. 4е в един момент бебетата стават любопитни и е трудно да ги удържиш легнали. а иначе ние зимният кош ползвахме до 7 месецаSimple Smile и е хубаво ако има прозорче на него 4е да си гледкаш беба ако е обарната по посока на движение или да не я грее слънцето.и още нещо- коша за кола ако става на рамката на количката е екстра. нашият е такъв е многократно сме се разхождали така напред назад.

иначе на мене ще ми се наложи да спра кърменето че трябва да си лекувам ревматоидният атртитSad  и почна мнооого а боли. чак не се търпи на моменти. да си призная не страдам супер много де. смятам че 8 месеца кърмене си е екстра и за мене и за детенце.

Последна редакция: нд, 08 фев 2009, 14:41 от Bunnie

# 280
  • Мнения: 389
Днес имаме месечинка - 8-ма



Мерките ни от вчера са: 8250г - 72см (650г и 2см за един месец), че тя си качва еднакво от както се е родила.

После ще сложа и нова снимчица за колажа  Peace

Купихме и гърненце, но само с дрехи стои  Crazy. Като и събуя дупето и иска да става  hahaha

Браво на Йойо, шофира вече  Peace

Жълтък и глутен не съм давала още.

От месото за сега е яла само пилешко и телешко.

Скоро въведох и броколи и много и хареса. Пасирах и само броколи с телешко, без абсолютно нищо друго. Не очаквах, но и хареса на мама гозбата  Party

Гледах вчера тези първите Данони, но не се навих нещо. Няма да и давам до годинката.

Последна редакция: нд, 08 фев 2009, 15:48 от Vivian*

# 281
  • варна
  • Мнения: 1 395
 Да се разпиша, че темата ни отишла надолу.
 Не ми се пише напоследък, депресирала съм се нещо. Weary
 Почина едно момиченце на година и четири мес., с което ходехме заедно на рехабилитация и много тежко ми стана. И то беше съвсем слабичко, та ме налегнаха едни отчайващи мисли, имам чувството че ще гръмна.
 Водих Боян и батко му на хомеопат оня ден. Почнах да му давам продукти на Аквасорс -Бифидус със АФА и Коластра.След месец ще ходим да прецени нещо хомеопатично дали да му дава. Ще видим как ще се отразят. Thinking
 За млеката,аз си падам по вкуса на Вереята ,ама едва ли е естествен продукт. На Боян му давах няколко пъти малко количество и много му харесва ,само тези съмнения за произхода ме възпират да му направя един айрян .
 За яйцата, не бих взела без печат, ако не познавам кокошката. Тях ги въведох педагогически вчера с една доза колкото грахче баница. Десет минути си я дъвка и я глътна доволно.

Последна редакция: нд, 08 фев 2009, 20:45 от orhid

# 282
  • Мнения: 7
Здравейте и от мен с Петьо.Несъм писала от давна,защото бяхме при моята майка,а там няма нет.Прочетох доста от това,което сте изписали,но имам да наваксвам.Петьо беше много отдавна с кашлица и сополи,ходихме на снимка пихме какво ли не и накрая вдигна темп. от петък и не можах да я овладея в къщи  и днес се наложи да ходим в Бърза помощ,естествено педито не си вдигна телефона.Изписаха ни антибиотик, нов сироп за кашлица и температуро понижаващи, поне тая вечер не  е вдигал темп.Признавам си много се изплаших като видях термометъра на 39 гр.Дано по бързо да се оправим, че ми писна от кашлици и сополи.Аз си мислех че е от зъбите, но то си е било явно вирусче,макар че от горе пробива втори зъб. Всичко при нас трудно минава , три месеца колики изтърпяхме, сега зъби и т.н.
Лека нощ и аз съм се депресирала нещо като Орхид и карам по течението... #Cussing out

# 283
  • Miami
  • Мнения: 412
orhid  Hug Дай някоя снимка да го видим малкото юначе Боян

72veni72 , дано Петьо вече не вдига толкова висока температура  Hug  И мен много ме е страх от нея.

Лека нощ  smile3507

# 284
  • Мнения: 11
Здравейте и от нас тези дни беше хубаво времето и ние все навън та несъм писала  Hug.

: 72veni72  - дано бързо ви мине преди около месец и Вики вдигаше висока Т-39.2 и аз доста се поизплаших но при нея нямаше нищо др. освен Т . Оправяйте се бързо  Praynig

orhid - мила много неприятно това с момиченцето  Cry . Но не го сравнявай с Боян той ще бъде добре  Praynig . А за Аквасорс и аз ги давам на Диди и съм много доволна  Peace.

Лека нощ  Hug

Общи условия

Активация на акаунт